לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-05-2013, 06:24
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אסון הנ"ד, האם היה שם משהו לא כשר באמת או שהתקשורת מחפשת סקופ שאין פה?"

רוב מפקדי התקופה הבכירים כבר אינם עמנו (כך תראה כנראה בעוד 40 שנה האזכרה לאסון המסוקים בצפון.)
יגיעו מעט הורים בצעדים נתמכים. קצת יותר חברי אמת "שכולים" שאף אחד אף פעם לא ספר אותם (הם עומדים בצד שייכים ואינם שייכים- הרי הם לא "משפחת השכול"). אחים צעירים והדור החדש שמגיע לאתר לתת כבוד למי שהכירו רק מסיפורים. גם אני להודות על האמת התרחקתי עם השנים ומגיע למקום כל אימת שיורד לבקעה בשעות היום וכן בימי מילואים (אני עדיין שייך לבקעה). אני מעדיף את הפרטיות שלי.
אשר לתחקיר - אני לא יודע מה מותר ומה אסור. רק אציין בכללי שתי עובדות. ההורים נכחו בדיונים. ונאמרו דברים קשים ההורים שמעו וידעו. היו טענות כאלו ואחרות שלא הוכחו והמערכת כדרכה העדיפה את שיטת המרגרינה. העיתונאים תמיד העדיפו את הכותרות. איזה סופרלטיבים היו סביב הצנחנים בימי האבל ואיזה ביקורות כשהם תמו... (מה פתאום עולים עם תחמושת למסוק - כאילו שזה היה משנה) . לגבי טיסה צמודת קרקע עם מסוק עמוס נו באמת... אי אפשר לפאר להלל ולשבח את טייס המסוק שחילץ את סיירת צנחנים מסוריה.. ולרדת על טייסים שמתרגלים כמה שיותר קרוב למצבי אמת.
החיים לימדו אותי מספר דברים : תתרחק מעיתונאים, הם ישתמשו בך כדי לעשות כותרות לא משנה מה האמת או למה התכוונת. אף פעם על תתווכח עם הורים שכולים. תכיל תכיל ועוד פעם תכיל גם כשדעתך אחרת. כמפקד עשה הכל כדי שהאימונים יהיו קשים וקרובים למציאות (תוך דגש על שמירת חיי אדם) רק כך תחזיר את מרב החיילים הביתה - כמתאפשר מנתוני הקרב.
האמת עוברת אי שם באמצע. האסון נחקר ובמקומות שהיה לא נוח לא התאמצו יותר מידי להגיע לחקר האמת בפומבי. (יתכן שבתחקירים פנימיים דברים נאמרו והופקו לקחים - אך אבוי לנו אם דברים שנאמרים בתחקירים פנימיים בגילוי לב כולל לקיחת אחריות על טעיות יצאו החוצה וישמשו כלי בידי עוכרי דין - זה יסרס את התחקיר כפי שהוא מוכר לי). המשפחות שאיבדו את יקיריהם באימון ולא בלוחמה תמיד ולעולם ירגישו סוג ב' והאצבע המאשימה תופנה לצה"ל. שרידי הלוחמים (בעיקר אלו ש"נשרטו" הפכו לשקופים בעיני אגף ה(אי) שיקום של צה"ל. וחברי המפקדים של החיילים מעדיפים כנראה להתרחק כי זה מה שהם הרגישו.
וכל השאר היסטוריה.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:10

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר