לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-06-2010, 22:37
צלמית המשתמש של ayala
  ayala ayala אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל ayala
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "מה התוכנה עושה? האם היא..."

אני אסביר בקצרה, זוהי רשת של מחשבים שמערכת קונדור דואגת לנהל את השליחה של הג'ובים לעיבוד על מחשב פנוי ברשת ואז מחזירה אותו בתום העיבוד
אני רוצה לעשות GUI למערכת SOAR שנמצאת בקונדור ושם בעצם שליחת קבוצת ג'ובים לעיבוד מבוצעת באופן אוטומטי, אני רק כותבת פקודה לשליחה וזה מבצע כמו כן אני יכולה לבדוק מה מצב המערכת ע"י כתיבת פקודה ואז אני מקבלת כמה מחשבים מחוברים לרשת כמה פנויים ובנוסף אני יכולה לכתוב פקודה שתראה לי את תור הג'ובים המעובדים והממתינים. זה העיקרון של המערכת,אני רוצה שברגע שאני אלחץ על לחצן כלשהו זה בעצם יכתוב את הפקודה המתאימה לללחצן למערכת במקום לכתוב את זה כל פעם.

זה עונה לךעל השאלה?, פשוט אני לא הבנתי כל כך את המונחים שציינת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-06-2010, 22:51
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ayala שמתחילה ב "אני אסביר בקצרה, זוהי רשת של..."

במילים אחרות, כל דבר הוא פקודה, שאחריה לא נשאלות שאלות, אלא פשוט יש פלט.

אם הבנתי נכון - אז כל פתרון GUI יעבוד.

ישנם שני סוגים של ממשקי GUI שאני יכול לחשוב עליהם:

1. אפליקציה "בפני עצמה" - למשל - מבוססת Gtk או Qt, הכתובה בד"כ בשפה כמו ++C, כאשר יש סוג של Framework לבניית GUI ("צור חלון", "צור כפתור", "שייך לכפתור ביצוע פעולה"). את האפליקציה הזו מריצים על סביבה גרפית שרצה על המחשב ("X"). וצריך לטפל בה בכל האלמנטים של הממשק (כולל תצוגת הפלט מהתוכנה שהממשק יריץ...)

2. ממשק Web שרץ על שרת Web שירוץ על השרת שמריץ את סקריפט הפרל, ועליו שפת צד שרת. קרי בונים את הממשק בצורת דף HTML עם כפתורים וכו', כאשר כל כפתור מוביל בעצם לדף בשפת צד השרת (נניח PHP), ושפת צד השרת מחליטה מה לעשות איתו (למשל להריץ את פקודת הפרל באמצעות system()). היתרון בעבודה בצורה כזו: א. לא חייבים X על המכונה שמריצה את התהליכים ב. GUI פועל מכל מחשב ברשת שיש בו דפדפן ג. לא צריך להתחיל לבנות אלמנטים של GUI - פשוט כותבים HTML (או יוצרים עם תוכנה מוכנה לעצלנים...). ד. לשפות צד שרת בד"כ יש הרבה יותר כוח בלבצע מניפולציות על המידע מאשר לתוכנה ב ++C (לדוגמה, נניח שהפלט הוא רשימה של מספרים? ב PHP יהיה ממש קל להפוך את זה לגרף יפה שיוצג בדפדפן...)

זה באופן כללי.

השאלה היא באיזו גישה בוחרים...

ישן 08-06-2010, 23:06

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ayala שמתחילה ב "חשוב לציין כי במערכת אין..."

אין צורך באינטרנט (למעט להשגת התוכנות/ספריות מבוקשות לריצה... שייתכן שיהיה צורך להביא אותן מהאינטרנט)

אני כעקרון מעדיף לכתוב כל מה שרק נושם דרך Web אם הדבר רק אפשרי

אבל אני מדגיש שוב שזה אפשרי *בקלות* רק אם אפליקציית הפרל היא *לא* אינטראקטיבית, כלומר כותבים פקודה שבה כל הפרמטרים, ואז זה רץ, ומסיים, בלי התערבות המשתמש. כעקרון אפשר לממש גם תקשורת אינטראקטיבית, אבל זה כבר נהיה טיפה יותר מסובך (לא משהו מטורף, אבל מסובך יותר...).

כמה זה קל? לדעתי PHP קלה מאוד לכל מי שמכיר איזושהיא שפה אחרת. צריך גם להקים את הסביבה (שרת Web+מודול PHP). אלה לא דברים מסובכים (לענ"ד)... מצד שני, אני עושה את זה כבר יותר מעשור וכמו שאומרים it's easy when you know how...

בכל מקרה תמיד אפשר לחזור ולשאול שאלות ספציפיות...

ישן 08-06-2010, 23:23

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ayala שמתחילה ב "אני יודעת לתכנת שפת C JAVA..."

ובכן...

מתקינים Apache+PHP

מוצאים את ספריית הבית של Apache. בד"כ זה יהיה משהו תחת var/www/ - ספריה שנקראת html או htdocs או htdocs שבתוך html. ספריה זו מכילה את דפי האינטרנט שיגיעו אליהם שיגלשו עם דפדפן לכתובת ה IP (או שם המחשב, אם יש DNS) של המחשב שמריץ את השרת.

בתור התחלה בודקים ש PHP עובד, על ידי יצירת קובץ test.php שבו כתוב:
קוד PHP:
<?php phpinfo(); ?>

וגלישה ל http://server/test.php

אם PHP פועלת, יופיע דף מעוצב עם כל ההגדרות של PHP. אם לא, יופיע דף חלק כי הנ"ל יחשב לדפדפן כתג HTML. במקרה זה צריך לסדר את ההתקנה של PHP בשרת.

אחרי שהקוד עובד, בפשטות, כפי שכבר אמרתי קודם, פונקציית המפתח שלנו היא system(). פונקציה זו מקבלת מחרוזת שהיא הפקודה שתורץ, ואת הפלט של הפקודה שהורצה, השפה תשפוך לדף ה HTML כשהוא AS IS (לכן רצוי להדפיס לפני תחילת קוד ה PHP משהו כמו <pre> שלפחות זה יראה יפה. [בהמשך אפשר יהיה לטפל גם בפלט ולעשות איתו דברים שמעניינים אותנו])

דוגמה לדף שמריץ פקודה:

קוד PHP:
 <pre>
Running the ls -l command:

<?
php
system
("ls -l");

?>
</pre> 

באותה מידה ניתן להריץ את הפקודה שלך. כשזה עובד, מה שנשאר לעשות זה בעצם להפוך את הדף לחכם - כלומר - להשתמש בפרמטרים ובתנאים כדי לקבוע איזו פקודה צריכה לרוץ. לחלופין אפשר לייצר קובץ PHP פשוט עבור כל פקודה (מגעיל אבל עובד), ושכל כפתור ב"ממשק" ה HTML יצביע לדף הפעולה ה-PHP-י הרצוי.

אם הפקודות של הפרל צריכות גם לקבל פרמטרים, הם יהיו כחלק מטופס HTML, שה PHP יקבל, יפענח, ויכניס לשורת הפקודה.

זה הכיוון...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:13

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר