לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-06-2010, 15:46
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע לטענת סין חיילי צפון קוריאה ירו והרגו שלושה אזרחים סינים

לטענת משרד החוץ הסיני ביום שישי האחרון חיילי משמר הגבול הצפון קוריאנים ירו והרגו שלושה אזרחים סינים ופצעו אזרח נוסף ליד העיר הסינית דנדונג במחוז ליאוינג בצפון סין.
בכוונת הממשל הסיני להגיש תלונה רשמית.
סין לא מרבה להתייחס או לדבר על צפ"ק והיא נחשבת לידידתה הכמעט יחידה באזור וקרש ההצלה האחרון שלה שמציל את הכלכלה הצפון קוריאנית מחרפת רעב.
לאחרונה הפעילו ארה"ב ודרום קוריאה לחצים על סין לנקוט בצעדים כנגד הצפון בעקבות הטבעת הספינה הדרום קוריאנית בהתקפת טורפדו של צפ"ק אך הסינים נקטו בגישה זהירה (לאכזבת האמריקאים).
לא ברור כיצד תשפיע תקרית הירי הנוכחית על היחסים בין שתי המדינות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
משיית הספינה הדרום קוריאנית שטבעה

SHANGHAI — The Chinese Foreign Ministry said Tuesday that a North Korean border guard shot dead three Chinese citizens and wounded one last week in northeast China, prompting the Chinese government to file a formal complaint.

The shootings took place last Friday at the China-North Korea border by the Chinese city of Dandong, in Liaoning Province, said Qin Gang, a Foreign Ministry spokesman, at a regularly scheduled news conference in Beijing. The four Chinese were residents of Dandong, and the North Korean guard believed that they were engaged in illegal trade across the border, Mr. Qin added, according to a report by the Chinese-language edition of Global Times, an official newspaper.

להמשך קריאה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-06-2010, 23:34
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי newday שמתחילה ב "אם זה היה אפשרי (וזה לא) אז..."

למה לא?
זו קונספירציה קלאסית. הסינים יורים והורגים באזרחים שלהם (עבריינים, מברחי גבול. לסינים לא איכפת). מאשימים את צפ"ק ונכנעים לתכתיב אמריקאי וד"ק בפעם הבאה שדורשים מהם כי"צפ"ק טובחת באזרחים שלנו".
אל תתפלא אם תשמע על עוד תקריות גבול בעוד חודש (נסה לקרוא עיתונות זרה. בעיתונות הישראלית יזכרו לדווח רק אם יהרגו יותר מעשרה 'לא ישראלים' או שיהיה ישראלי מעורב. אפילו שהוא רק נשרט).

ישן 10-06-2010, 10:34
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "למה לא? זו קונספירציה קלאסית...."

לצערי אין לי זמן כרגע לכתוב הרבה, אבל בכל זאת משהו, לפחות כדי לתת את הזווית של המדיה הסינית בנושא:

1. ביום שהתקרית פורסמה סין הביעה מחאה מאוד חדה וברורה ודרישה מיידית לבדיקה של צפ"ק את האירוע כמו גם התנצלות מיידית.
2. הבדיקה הראשונית אכן התבצעה כפי שסין דרשה וצפ"ק באותו לילה בערך כבר פרסמה התנצלות רשמית כלפי סין וכלפי משפחות הנפגעים, תוך אמירה שהאחראים לדבר ייענשו בחומרה. (יש כאלה שטוענים שצפ"ק חשבה שמדובר במרגלים מהדרום)
3. לאחר מכן (כלומר היום פחות או יותר) העיתונות הסינית הרשמית הודיעה שהתקרית לא תשפיעה על יחסי סין-צפ"ק.
4. העיתונות הסינית גם מספרת לסינים כיצד דרום קוריאה, יפן וארה"ב (או העיתונות הזרה ככלל) כבר ראתה בתקרית פתח לשינוי היחסים בין סין לצפ"ק, ובחלק מהמקרים העתונות הסינית גם מסבירה שזה מופרך.
5. בלוגים סיניים מזכירים את הרעיון ש"אין חברויות קבועות, יש רק אינטרסים קבועים, וזה הבסיס ליחסי סין צפ"ק", תוך שהם מביעים מורת רוח מהתנהלותה של צפ"ק, ואף מדברים על כך ש"בסופו של דבר צפ"ק התחילה לירות על סין!". נדמה לי שהזכרתי מורת רוח שכזו בעבר כאן בפורום, ולא מדובר בדבר חדש. צפ"ק מוצגת לא פעם כעול על גבה של סין, גם אם המדיה הרשמית מצידה מתונה מעט יותר (אך גם היא מדברת על השינויים שצפ"ק חייבת לעבור).
פרשנות קצרצרה:
1. אירועים שכאלה לרוב לא מגיעים למדיה, ובטח שלא בהיקף שכזה. היה למישהו בסין אינטרס להוציא את זה החוצה.
2. סין, לדעתי, לא הולכת לקרע של ממש עם צפ"ק. אם כבר, סין מנסה להפוך את צפ"ק ל"חייבת" לה עוד ועוד. זה נכון לדעתי גם לתגובה הסינית האנמית לתקרית הטבעת הספינה הדר' קוריאנית. בתחושתי סין עוד תדרוש מצפ"ק דיבידנד על התמיכה, וייתכן שכבר החלה לדרוש אותו, בדמות וויתורים.
3. מצבה הכלכלי של סין, למרות שנדמה שהוא ברקיע השביעי, עדין מאוד, שלא לומר שביר. סין יודעת זאת היטב, והדבר האחרון שהיא צריכה עכשיו הוא בלגן בקוריאה.
חייב לרוץ הלאה (ותודה על הצל"ש)
ישן 10-06-2010, 10:25
צלמית המשתמש של לוחם מיל
  לוחם מיל לוחם מיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "לטענת סין חיילי צפון קוריאה ירו והרגו שלושה אזרחים סינים"

צפון קוריאה היא כלי השחמט של סין. נכון שהיא נטל לא קטן על הדיפלומטיה הסינית , אבל גם נכס לא קטן.
לסין יש אינטרס מובהק להשתמש בצפון קוריאה ככלב תקיפה עם רצועה אל מול ארה"ב , יש מאבק בין סין לארה"ב מתחת לפני השטח בכמעט כל תחום שהוא בר השפעה לכלל העולם. סין מנסה תמיד להראות שהיא המעצמה החזקה בעולם והיא עושה זאת על-ידי כך שהיא מראה שהיא יכולה לכופף את ארה"ב. מצד אחד לסין יש אינטרס לעצור סחף של נפיצות באזור בכדי שלא ייגרם לה נזק וכדי למנוע מלחמה שתגיע גם אל תוך גבולותיה, אך מצד שני היא נהנית ממעמד של צפון קוריאה.

כל הסדר\מלחמה\שלום\איחוד - יעבור קודם כל דרך סין.
לא הייתי פוסל את האפשרות שהצפון קוריאנים ביקשו אור ירוק מסין לבצע את הפרובוקציה האחרונה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.militaryphotos.net/forums/image.php?u=62317&dateline=1275947555]
הסוד במלחמה הוא לא למות למען המדינה שלך, אלא לגרום למנוול מהצד השני לעשות את זה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:49

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר