לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-07-2010, 17:40
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
נתניהו לצועדים: חושב גם על הנרצחים העתידיים

רה"מ חשף את כל הקלפים בנאום לאומה בנוגע למו"מ התקוע. "הסכמתי לשחרור גלעד שליט תמורת 1,000 מחבלים, אבל לא אסכים לחזרתם ליהודה ושומרון, ולא לשחרור ארכי-מרצחים", אמר בהזכירו את עסקאות ג'יבריל וטננבאום. "ישראל לא יכולה לומר 'בכל מחיר'. זאת האמת, ואני אומר אותה כאן"

נאום לאומה ביום החמישי לצעדת שליט. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הציג את עמדתו באשר למשא ומתן התקוע לשחרורו של גלעד שליט, ארבעה ימים לאחר שהחלה צעדת המשפחה ממצפה הילה לירושלים. "כולנו רוצים בשובו של גלעד, אבל עליי מוטלת גם האחריות הכוללת", אמר. "ישראל לא יכולה לומר 'בכל מחיר'. זאת האמת, ואני אומר אותה כאן".

נתניהו, שאמר כי הסכים לשחרור אלף מחבלים תמורת שליט, הסביר מדוע החלטה זו היא כה קשה ומורכבת: "אני מביט בעיניה הכואבות של משפחת שליט וכואב יחד איתה, ומסתכל גם בעיניהם הכואבות של מאות בני משפחות נפגעי הטרור וכואב את כאבם. באותה נשימה, אני חושב גם על כל אותן המשפחות שיקיריהן יירצחו ממעשי טרור נוספים, אם ייפרצו העקרונות של ישראל בנוגע לשחרור מרצחים. כראש ממשלה אני מחויב לשקול את כל השיקולים הללו".

"הקריאה לשלם כל מחיר היא זעקת הלב הטבעית של אבא, של אמא, של סבא, של אחות ושל אח", אמר ראש הממשלה. "כאח, כאב, כבן, אני מבין את הזעקה הזאת מעומק לבי. אבל לנגד עיניי ועיניו של כל ראש ממשלה בישראל צריך לעמוד ביטחונם של כל אזרחי המדינה. ישראל מוכנה לשחרר מחיר כבד תמורת שחרור שליט, אבל היא איננה יכולה לומר 'בכל מחיר'. זאת האמת, ואני אומר אותה כאן".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3913803,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-07-2010, 19:51
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
גם בלי הסיכנאי שישתחרר אנו חשופים לפיגועים מדי יום ביומו
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "הסכינאי הזה אולי לא מהווה..."

מה ישתנה יותר ממה שאנו חווים כל יום?

עזה מנהלת נגדנו מלחמת התשה ומלחמה בעצימות נמוכה מדי יום.
ביהודה ושומרון אין יום ללא אלימות.
בכבישי יהודה ושומרון אינתיפאדה של נהגים שרוצחים משפחות שלמות וכל מי שמנסה לתלות זאת באובדן שליטה, חציית קו לבן ועקיפות מסוכנות, אינו אלא מטעה את כולנו. צריך לשאול התושבים ביו'ש מה בדיוק קורה.
הציבור הערבי בארץ - עורך חגיגה משלו.

האם המצב ילך ויחמיר עם ארכי מחבלים שישתחררו מהכלא - תשאלו גם את אביטל מפקד סיירת מטכ'ל שחושב שאין לכך כל השפעה. מהלכים עלינו אימים בנושא.
מה שנגרם עד כה הוא שחיקה והיזק לעמידה המוסרית של צה'ל בפני הקוד שאין מפקירים פצוע בשטח.

צריך לשאול חיילים מה דעתם על זה כדי להבין איפה בדיוק נטיות הלב.

כפי שכתבתי - יש כאן פאשלה מתמשכת. צריך לשים לה סוף.
ישן 01-07-2010, 20:02
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
"יש פושעים..." וזהו!
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "יש מחבלים ויש מחבלים. סכינאי..."

יסוד אכיפת החוק, וחוק העונשין, הוא תמהיל של שלושה גורמים:

1. עשיית צדק
2. הרתעה
3. מיסוד יצר הנקמה

סעיפים 1 ו-3 הם בעלי זיקה ברורה לאופי המחשבה ה"שוטף" של בני אדם "רגילים". גם סעיף 2 אינו זר למחשבה האנושית.

כאשר אני כאזרח היפותטי מקבל על עצמי את דין הרשות השופטת זו מין עיסקא ביננו: אני מוותר על רצוני/דחף שלי לעשות דין "עין תחת עין" בפושע, שמצידו "יחטוף" מהרשויות מה שבאופן פרטני נחשב כדין קל למדי עבור פשעים שנעשו נגדי (מאסר ארוך כנגד רצח של מי שיקר לי, מאסר ארוך יחסית בגין פגיעה חמורה במי שיקר לי וכו' וכו'), ולא פעם אפילו לא זה. מן הצד השני הרשות השופטת "נותנת" לי 3 דברים בתמורה:

1. את המשאבים שלה בכוח אדם, מומחיות ומקצועיות כדי להביא לכך שאחוז גדול מן הפושעים יובאו לדין (לעומת סיכוי קטן שאני ובעלי בריתי יצליחו להביא לדין פושעים שפגעו בנו, גם אם את אלה שנלכוד, נביא ל"דין עין תחת עין")
2. את האפשרות לקבל סיפוק חלקי מכך שהפושע יענש ובלי שאישית אהיה צריך "לתת מעצמי" סיכונים, או משאבים, לצורך זה.
3. את האפשרות לקיים מערך ענישה מתמיד וארוך טווח, ולכן צגוון רחב של אפשרויות ענישה מעבר למה שאני וכוח הזרוע שלי יכולים לספק.

מה שאני מוותר עליו אלו סיפוקים גבוהים מכך ש"נעשה צדק" ומכך ש"נקמתי". מן הצד השני סיכוי גדול הוא שאקבל סיפוק כל שהוא בשני ערוצים אלה, במקרים רבים שבהם לבדי לא הייתי מוצא סיפוק כלל (כי העבריין לא היה כלל נלכד בשל המשאבים המוגבלים שלי, או פשוט כי אני חסר משאבים).

זו עיסקא מתמשכת, וכמו "עיסקאות" אחרות (מיסוי תמורת מטריית שירותים וביטוח, שירות צבאי חובה תמורת יציבות בטחונית, מערכת חינוך חובה ממלכתית תמורת בטחון ארוך טווח בצורת קיום מגוון מוסדות משוכללים) היא נקודתית תמיד נראית "לא מי יודע מה" אבל בחיושב כללי היא משתלמת עבור רוב רובם של האזרחים.

שחרור סיטוני של פושעים מן הדרגה החמורה ביותר, וכאלה שאין אפשרות לשקמם כלל, זו שבירה מובהקת של המשוואה: אמירה ברורה לציבור לא קטן שהוויתור הסביל שלו על הרצון לנקום ולעשות "צדק עין תחת עין" אינה זוכה לתמורה באופן גורף. יותר מכך: גם בעניין "ההרתעה" (הפלילית) זו נסיגה ברורה של הרשויות מקיום חלקן בעיסקת החבילה. זו פשיטת רגל של מהות המדינה, וחזרה אחורה לצורת שלטון אוליגרכית שבה החוק הוא כלי שרת ציני בידי אליטה (למרות שכאן ה"אליטה" היא משתנה ואינה שכבה חברתית ברורה). במדינת ישראל, שמבחינה אזרחית ממילא לא יצרה ערך מוסף יציב (כזה שכבוד להעריך אותו) אצל אזרחיה, זו נסיגה מאוד חמורה אחורה אפילו מהמעט שיש לנו. כמו שכתבתי כבר לפני עסקת הגופות תמורת רוצחים עם חיזבלה:

"זו עיסקה שמעליה תלוי דגל שחור".

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:34

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר