לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-06-2010, 21:13
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rachel129 שמתחילה ב "עזרה (-:"

אין כזה דבר.
את לא יכולה להחליט שאת רוצה לצלם אירועים, לעשות איזה קורס חביב של כמה חודשים ולהתחיל לעבוד בזה.
אולי צלמי אירועים חאפרים במיוחד יקחו אותך וישלמו לך סכומים זעומים, אבל קשה לי להאמין.
צלמים לא לוקחים צלמים שניים לפי קורס שהם עשו, אלא לפי תיק עבודות. ובלי לזלזל, אם כיום את לא יודעת כלום בצילום - קורס של כמה חודשים לא יעשה את העבודה.

את צריכה ללמוד צילום בסיסי (אם ע"י קורס או ע"י התנסות, קריאת מאמרים וגלישה בפורומים) ואז לצלם. הרבה זמן. שנה-שנתיים לפחות. לצלם בהתחלה הכל, כדי ללמוד את הפנים הטכניים של הצילום, ללמוד ליצור קומפוזיציה מעניינת וכו'. להפנים את המושגים שלמדת בקורס או במאמרים.
אחרי שהתנסית הרבה זמן בצילום, שזה כבר בתוכך וכל העניין הטכני (צמצם, מהירות, רגישות וכו'), וכן התאורה והקומפוזיציה, כבר ממש בתוכך - תתחילי לצלם אירועים להנאתך, בחתונות של חברים. (את כמובן יכולה להתחיל את זה במקביל לשנתיים הנ"ל שבהן את מתנסה בצדדים בטכניים וכו'.) סתם לצלם הכי טוב שאת מצליחה ואח"כ לבחון את התמונות ולראות איך אפשר להשתפר. רצוי גם להראות את התמונות לצלמים שאת מכירה ולבקש עצות.

השלב הבא הוא לחפש צלם שיסכים לצלם איתך (כשאת הצלמת השניה) אירוע-שניים בחינם, כשהוא לגמרי חונך אותך (כלומר מסביר לך איך להשתמש בפלאשים הגדולים שלו, נותן לך טיפים וכמובן - עובר אח"כ על התמונות שלך ומעביר ביקורת), ואז להתחיל לעבוד איתו (ועם צלמים אחרים) בתשלום.

הזמן שעובר בין ההחלטה ללמוד צילום ובין השלב שבו עובדים ומרוויחים מזה - הוא שנים. כמה שנים.
שימי לב שבשנים הראשונות שלך כצלמת אירועים את אפילו לא תכסי את עלות הציוד שלך, כי אין שום אפשרות לצלם אירועים (גם לא כצלמת שניה) בלי לקנות מצלמת רפלקס רצינית, עדשה איכותית ופלאש טוב. וזה בהנחה שהצלם לא מצפה ממך לציוד גיבוי.

אני לא באה לפנצ'ר לך את התקוות, רק את בועת האשליה.
אני עובדת בזה ונהנית מזה מאוד. אני עוד לא בפרספקטיבה של שנים (אומרים שעם הזמן זה שוחק), אבל מהמקום שלי אני מאוד ממליצה על עבודה בתחום הזה, למי שזה מתאים לו.
רק צריך לדעת שזה ממש לא פשוט כמו שאת מסתכלת על זה. זה לא דבר שאת עושה כדי לממן את הלימודים, זה מקצוע. יש כאלה שעושים את זה כשלב ביניים, אבל לא כי הם החליטו שהם צריכים כסף אז הם יצלמו אירועים בינתיים. אלא כי הם כבר היו צלמים (כתחביב), היו טובים בזה וידעו לצלם, אז הם החליטו להיכנס לצילום אירועים בינתיים.
מי שמתחיל מ-0 לא יכול לעשות את זה כ"בינתיים". זה רק כמקצוע לעתיד.

בהצלחה!

נערך לאחרונה ע"י שחף דרור בתאריך 29-06-2010 בשעה 21:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:01

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר