לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-04-2005, 17:58
צלמית המשתמש של Arziv
  Arziv Arziv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Arziv שלח הודעה דרך MSN אל Arziv
שלום אלעד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי elad_h שמתחילה ב "חברים יקרים ! שאלה חשובה בנוגע לכרטיס זיכרון ועוד שאלה מעניינת בצילום"

קודם כל - ברכות על ההחלטה
דבר שני, בקשר לכרטיס זיכרון - לי הייתה התלבטות דומה ברשימת הקניות שהכנתי לעצמי.
אני הולך לקנות 20D בקיץ. בצילום RAW (תוכל לקרוא על צילום בפורמט במס' דיונים מהחודש האחרון, יתרונותיו וחסרונותיו) יש בכרטיס ג'יגה כ140 תמונות ובצילום JPG יש כ350 תמונות בערך...
אני החלטתי להוסיף עוד כמה שיידרש ולקנות כרטיס 2 ג'יגה מהיר מאוד ע"מ לנצל את יכולות המצלמה עד תום. אני מציע לך לעשות אותו דבר, מדובר בהשקעה חד פעמית, שתשפיע רבות על המשך הדרך.
ההבדל בין ג'יגה ל2 הוא לא גדול, ולפי דעתי שווה מאוד את ההשקעה.

מקווה שעזרתי, זיו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-04-2005, 02:06
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי elad_h שמתחילה ב "חברים יקרים ! שאלה חשובה בנוגע לכרטיס זיכרון ועוד שאלה מעניינת בצילום"

ובקשר לשאלה המעניינת שלך בצילום - עדיף שלא לצלם מול השמש לא בגלל שתשרוף את התמונה, אלא כי אתה תשרוף לך את הקרנית או הרשתית, או מה שלא מקבל ת'קניים האלה שם מאחורי גלגל העין. חבל לאבד את חוש הראיה בשביל תמונה טובה.

בכל מקרה - פילטר UV על העדשה, לא להסתכל ישירות לשמש...
אם אתה רוצה את הנושא שלך שחור, שים אותו שיצל עליך מהשמש.
אם אתה רוצה אותו ברור - סגור צמצם והשתמש בפלאש חיצוני חזק.
והכי חשוב - העיקר הבריאות!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/exif.php?file=2005/04/17/77498822.jpg]

ישן 17-04-2005, 09:44
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02

אלעד שלום רב.
בקשר לבחירת כרטיס הזיכרון - סדרת ה-Ultra 2 של חברת סאנדיסק מומלצת מאוד, לדעתי חבל להשקיע כסף בסדרת ה-Extreme, ההבדלים במהירויות הכתיבה והקריאה לא יצדיקו את הפרשי המחירים. לגבי נפח הכרטיס - כדאי לך ללכת על הכרטיס הגדול ביותר שתוכל להרשות לעצמך, שכן נפח האחסון בצילום דיגיטלי הוא משהו שתמיד חסר (על אחת כמה וכמה אם מצלמים ב-RAW). קיימת סברה לפיה עדיף לחלק את הנפח הכולל על פני מספר כרטיסי זיכרון (שכן אם אחד מהכרטיסים מתקלקל, אזי ניתן להציל חלק מהתמונות מהכרטיסים האחרים) - אני אישית חושב שיש כאן גם פקטור של נוחות. כלומר - אם הנפח הכולל שלך הוא 1 ג"ב, אז לדעתי עדיף לקנות כרטיס אחד, כי לחלק אותו לשני כרטיסים ולהחליף ביניהם זה דבר לא תמיד נוח (במיוחד כשמצלמים ב-RAW). אם הנפח הוא 2 ג"ב, אז כבר אולי הייתי מחלק אותו לשני כרטיסים. מצד שני - תמיד אפשר להתחיל עם כרטיס אחד של 1 ג"ב ואז להוסיף לפי הצורך, המחירים בארץ כבר מזמן נהיו סבירים מאוד.

לגבי השאלה עם צילום ישיר אל תוך השמש - הנושא הזה הוא בעייתי מאוד. אם בונים את הפריים כאשר השמש אינה נמצאת בתוכו (מאוד קרוב לגבולות הפריים מחוצה לו), אז אפשר להשתמש ב-lens hood, ביד או בכל דבר אחר כדי לחסום את השמש וליצור הצללה. אם אין ברירה וחייבים לצלם עם השמש בתוך הפריים - יהיו לכך השלכות בהתאם לסוג ודגם העדשה בה אתה מצלם. לרוב עדשות רחבות-זווית נוטות לייצר יותר flare, מאשר עדשות טלה. כמובן שיש גם יוצאים מן הכלל - לדוגמא, עדשה רחבה טוקינה 17 מ"מ f/3.5 ATX-PRO עמידה מאוד לתופעת ה-flare.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:53

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר