לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-07-2010, 20:45
צלמית המשתמש של opie
  opie opie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי haha61 שמתחילה ב "שאלה || באיזה שלב הכי קשה בצבא (גבעתי) !?!"

בקו הראשון שתפסנו. בטירונות אתה לא יודע מה זה פז"ם, מצד אחד מזיינים אותך ואין לך זכויות או זמן חופשי, אבל מצד שני דואגים לך - 3 ארוחות משביעות ביום (חוץ מבשטח, למרות שגם עם מנת קרב אפשר להסתדר יופי), 6 שעות שינה מטכליות, לא טוחנים שמירות, מטבח פעם בחודשיים...

בקו הראשון כשהגענו לפלוגה וקלטנו שהחלוקת עבודה מתחלקת ככה שכל מי שיש לו פחות משנה בצבא לא נח לרגע וכל השאר לא עושים כלום, הרגשנו חרא, רבנו בינינו לבין עצמנו כל הזמן, תפסנו שביזות, שנאנו הכול, וזה לא הרגיש שזה הזיז למישהו. כי המפקדים גם עברו את זה. ככה גם כל השאר. אז מי יחליף את הצעירים הבכיינים האלה בש"ג?

גם עכשיו לא קל, קצת אחרי האמצע, כל המחזור התפרק... כל אחד שלחו למקום אחר, אני חזרתי עכשיו מחובשים ואני מרגיש שכולם מנותקים אז זה די משביז. אני מאמין שבגבעתי אתה לא תרגיש ככה כי זה שונה קצת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-07-2010, 22:20
  משתמש זכר mt999 mt999 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי haha61 שמתחילה ב "שאלה || באיזה שלב הכי קשה בצבא (גבעתי) !?!"

כמו שאמרו, לכל אחד זה אינדבידואלי... אצלי לדוגמא כל שלב היה קשה יותר בצורה שונה: השלב הכי קשה מנטלית בשירות היה הטירונות, מתייחסים אליך בצורה מאוד קשה, אבל מבחינה פיזית לא היה כזה קשה. לעומת זאת באימון מתקדם למרות שהקושי הפיזי עולה בכמה רמות היחס הכללי הרבה יותר טוב. במסלול היה קשה בגלל שהיינו בקו עזה וטחנו לנו את הנשמה במשימות, אבל היה כיף ברמות והפלוגה אפילו הורידה כמה מחבלים, אז מרגישים סיפוק... בקורס מ"כים לא היה קשה כמו שהיה משביז בגלל הגעגועים לחבר'ה. ובותיקה פתחו לנו את הפנים בטחינת צעירות, ולא ישנים הרבה, או רואים את הבית יותר מדי (במיוחד בתע"מ), והאימונים זה אונס רציני, אבל יש אוירה של משפחה ונהנים. בקיצור בכל שלב בשירות יש יתרונות וחסרונות ותלוי בך מה אתה לוקח יותר קשה ויותר בקלילות (יחס, קושי פיזי, סגירות, מחסור בשעות שינה וכו')...
ישן 13-07-2010, 01:33
  אדיר_כהן אדיר_כהן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.04.10
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי mt999 שמתחילה ב "כמו שאמרו, לכל אחד זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mt999
כמו שאמרו, לכל אחד זה אינדבידואלי... אצלי לדוגמא כל שלב היה קשה יותר בצורה שונה: השלב הכי קשה מנטלית בשירות היה הטירונות, מתייחסים אליך בצורה מאוד קשה, אבל מבחינה פיזית לא היה כזה קשה. לעומת זאת באימון מתקדם למרות שהקושי הפיזי עולה בכמה רמות היחס הכללי הרבה יותר טוב. במסלול היה קשה בגלל שהיינו בקו עזה וטחנו לנו את הנשמה במשימות, אבל היה כיף ברמות והפלוגה אפילו הורידה כמה מחבלים, אז מרגישים סיפוק... בקורס מ"כים לא היה קשה כמו שהיה משביז בגלל הגעגועים לחבר'ה. ובותיקה פתחו לנו את הפנים בטחינת צעירות, ולא ישנים הרבה, או רואים את הבית יותר מדי (במיוחד בתע"מ), והאימונים זה אונס רציני, אבל יש אוירה של משפחה ונהנים. בקיצור בכל שלב בשירות יש יתרונות וחסרונות ותלוי בך מה אתה לוקח יותר קשה ויותר בקלילות (יחס, קושי פיזי, סגירות, מחסור בשעות שינה וכו')...

כל מה שאתה אומר פה, נשמע כמו קושי אדיר...
משהו שהוא לא קל בכלל, הצבא מצליח לגעת בך בכל נקודה אפשרית.
איכשהו, אני מוצא בזה דבר שדרוש לחיים, הנאה מסוימת תוך כדי צבירת בגרות מסוימת שניתן לרכוש לרוב אך ורק בקרבי.
מצפה כבר להתגייס אוג' 10 גבעתי.

ממשיך לעקוב אחרי השרשור, אשמח לדעת מאנשים שכותבים וכתבו איפה הם שירתו כדי לקבל הבנה על השירות בכל החילות.

תודה רבה.
ישן 13-07-2010, 11:06
  דדון מוש דדון מוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי haha61 שמתחילה ב "עכשיו אני עוד יותר מפחד..."

אני התגיסתי לגבעתי לפני עשור, אני יכול להבין את החשש אבל באמת שאין צורך לפחד או להכנס לחרדה.
מהצורה שאתה שואל אפשר לחשוב שכל אחד הולך להשבר במהלך השרות הצבאי, האמת היא שיש רגעים קשים אבל רוב החיילים מתגברים עליהם ומתחזקים מהם, זאת המטרה בין השאר של הטירונות והאימון המתקדם.

הנק' הללו מאוד אישיות, אצלי למשל זה קרה לקראת אמצע הטירונות כשהתחילו לי כאבים בברכיים ופתאום המסעות שהיו עבורי אתגר מהנה הפכו לסיוט מתמשך ולוו בחשש ומתח ולפני היציאה למסע. אצל אחרים יכול להיות שהחיים באהל צפוף יהיו יותר קשים. כל אחד ומה שמקשה עליו.

בסך הכל אין לך מה לפחד מהגיוס, אתה תשמע בזמן הקרוב הרבה פעמים את הצרוף "הכל בראש" ומה שנכון, נכון. אם תבוא בגישה שאתה חזק ואין סיבה שתשבר אז לא תשבר (גם אם יהיה קשה, ותהיה בטוח שקל לא יהיה). תזכור שלא מנסים לשבור אותך אלא לחזק ולחשל אותך. תדע להעזר בחברים (שתופתע לגלות כמה מהר תתחבר אליהם) ותזכור שהכל עובר, אפילו היותך פעור וצעיר (טרום-צעיר יותר נכון, רק בעוד בערך שנה ומסלול שלם שתעבור תתחיל להיות צעיר ).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:04

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר