לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-07-2010, 07:17
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
סטודנטים מוסלמים: תתחשבו בנו בבחינות ברמדאן

הסטודנטים הערבים בישראל דורשים שיתחשבו בהם. הם טוענים שלא מתחשבים בהם במועדי ושעות הבחינות במהלך ימי צום הרמדאן וחגים דתיים, שהשילוט במוסדות להשכלה גבוהה אינו בערבית ושהייצוג של הסגל הערבי באוניברסטיאות - נמוך. ל-ynet נודע כי הסטודנטים הערבים ניסחו נייר עמדה עם כל דרישותיהם, בו ידונו בישיבת המועצה להשכלה גבוהה הקרובה.

במהלך החודש הבא יחול צום הרמדאן ואלפי סטודנטים מוסלמים טוענים כי הם לא יוכלו להיבחן, כשהם לא אוכלים ולא שותים - במיוחד בחום הכבד.

חסן טואפרה, רכז סטודנטים ערבים בהתאחדות הסטודנטים בישראל, אמר: "נדרוש מועד מיוחד באופן אוטומטי למבחן ובוחן שמתקיים בזמן צום הרמדאן. כמו כן פטור מהגשת תרגילים הנופלים על זמן צום והיעדרות מוצדקת מהשיעורים". מבדיקה שנערכה על ידי התאחדות הסטודנטים, המל"ג לא קבעה כללים ברורים, וההחלטה בנושא היא באחריות של מוסדות הלימוד השונים".

בעיית המבחנים בזמן צום איננה נחלתם של הסטודנטים הערביים בלבד, אלא גם של סטודנטים יהודים - הצמים בט' באב וביתר הצומות. עשרות פניות הגיעו להתאחדות הסטודנטים, בדבר הצורך להיבחן בזמן צום ט' באב שהתקיים החודש.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3927094,00.html
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-07-2010, 08:42
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
שום דבר אינו תמים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "סטודנטים מוסלמים: תתחשבו בנו בבחינות ברמדאן"

דרך הדלת הנדיבה והמיותרת של ערבית כשפה רשמית ובעזרת מערכת משפט קוסמופוליטית המתנשאת מעל אזרחיה היהודים של המדינה היהודית היחידה מנסה המיעוט הערבי שנבחריו מזדהים עם אויבי המדינה לטשטש את זהותה העברית של ישראל.

פינגפונג של 'ארגוני זכויות אדם' [ולא ידידי hamora - ארגונים אלה מסכנים אותי, אין קשר בין שמם לבין מהותם והייתי מעדיף אילו לא היו קיימים במתכונתם הנוכחית] עם מערכת משפט של 'מנוכר מביא מנוכר' - מכרסם עוד ועוד במדינתו ומנסה לעשות בכח המלל המשפטי-פוליטי את מה שלא עשו העוינים אותנו באמצעים אחרים.

לעצם הענין - לסטודנט הישראלי הממוצע יש חודש בשנה + שלוש שנים בחיים בהם הוא מקופח אקדמית מול אלה שצמים ברמאדן ושמתקבלים על בסיס מקומות מינימום [כלומר בתנאי סף נמוכים יותר כאפליה 'מתקנת']. קולם של הנאורים ועוצמת ארגוני הזכויות לא ממש נשמעה בענין זה.

המשפטנים 'אוהבי השלום' מצד אחד מאיימים ללא הרף בשד הדמוגרפי ומנגד מנסים ליצור את מדינת כל אזרחיה [הערבים] גם במקום בו הדמוגרפיה מראה על רוב יהודי מובהק. שכרון הכח הערבי המלובה ע"י קבוצות שוליים יהודיות סופו שיביא להתקוממות ערבית אלימה ואמיתית. כנאמר במזה"ת: 'החפץ בבלגן יפטפט על שלום'

כשיש ריח רע הילדים אומרים 'IF' משום מה יש הרגשה כי באויר ריח של 'NIF'

ישן 30-07-2010, 12:36
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "סטודנטים מוסלמים: תתחשבו בנו בבחינות ברמדאן"

ציטוט:
הסטודנטים הערבים בישראל דורשים שיתחשבו בהם.

אוקאי..
ציטוט:
הם טוענים שלא מתחשבים בהם במועדי ושעות הבחינות במהלך ימי צום הרמדאן וחגים דתיים

אוקאי..

ציטוט:
שהשילוט במוסדות להשכלה גבוהה אינו בערבית

אז באיזה שפה השילוט אמור להיות? הערבים לא שמעו שבכדי להתקבל לאוניברסיטה בארץ צריך לדעת עברית? מצאו על מה להלין..
ציטוט:
ושהייצוג של הסגל הערבי באוניברסטיאות - נמוך.

מצד שני הייצוג בקרב מחבלים\גנבים\עבריינים\... גבוהה מאוד
כך זה, אחד על חשבון השני.. אי אפשר להיות גם גנב רכב וגם דוקטור לפיזיקה, צריך לבחור..

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 30-07-2010 בשעה 12:38.
ישן 01-08-2010, 18:00
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
כן, החוק קובע שהערבית שפה רשמית
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "ואללה?! החוק קובע שערבית שפה..."

זה שיש דברים שעליהם נאמר במפורש שחייבים להופיע גם בערבית לא אומר ששאר הדברים צריכים להופיע בערבית בלבד. ולידיעתך, בזמנו היה ויכוח בכנסת כשח"כ ערבי ביקש לשלב ערבית בנאומו ויו"ר הכנסת, שהיה איש "מולדת", יש לומר, קבע שהדבר מותר משום שהערבית שפה רשמית במדינת ישראל.
הנקודה היא שהדרישה לפרסומים בערבית איננה הנחתה משום מקום אלא יש לה בסיס חוקי ונוהגי. לטעמי האישי מדובר בדרישה פוליטית בלבד משום שאף אחד לא יתקבל ללימודים באוניברסיטה בישראל בלי שידע עיברית ברמה מספקת לקריאת השילוטים בקמפוס...אבל היות ומדובר באזרחים ישראלים ובשפה רשמית אני לא רואה עם זה בעיה מיוחדת.
ישן 30-07-2010, 22:14

קצת פספסת את הרעיון. זה לא קולוסיאום לא אמור לנהל קרבות
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "בנאדם (או בת אדם)"

לפני שבוע בקשו ממך לא לקרוא לגולשים 'טמבל' והיום אבקש ממך סתם כך כגולש לא לאיים. לא עלי ולא על גולשים אחרים.

ההתיחסות כאן היא לתגובותיו של הגולש. כתבת משהו? עונים לך.

'פחחחח...' אינו בטוי רציני ובהתאם לכך התגובה.

ולענין: איני יודע מהיכן באת ומאיפה נסיונך בשנאת עמים [אם אתה רציני בדבריך אז אפשר לנחש כי כוונתך ליוגוסלוויה או רפובליקות ברה"מ לשעבר]. אבל להבדיל ממישהו שאינו יודע מהיכן זה בא ולהיכן זה בא כשעמים מעורבבים - כאן במזה"ת הדברים די ברורים. אתה יהודי ולכן סיכון לפגיעה בארוע טרור או מלחמה עלול להגיע אליך מהצד הערבי. שריפות של אנשים מצדו השני של הסרגל הגיעו במאה השנים האחרונות בעיקר מהצד הערבי שלו. דווקא הצד המנסה בכל מאודו להמנע ממלחמת אזרחים נוספת הוא הלאום אליו מן הסתם אתה שייך. גם הכותבים כאן מעצם מגוריהם בארץ זו חוו וחווים איומים קיומיים, מאורעות קשים ואולי נסיונם מוליך אותם למסקנות הפוכות משלך.

גם אם נדמה לך שזה אפשרי הרי אין לך או לאף יהודי את הפריביליגיה הממשית להיות בגדר 'משקיף יושב על הגדר' שאומר 'די חלאס'. יש לך כמובן את הזכות לטעון בשם פריביליגיה זו ולאחרים יש זכות להתווכח עמך מבלי שתאיים עליהם [במשהו שדווקא נראה מאוד כמו השנאה שאתה 'מזהיר' מפניה].

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 30-07-2010 בשעה 22:25.
ישן 30-07-2010, 22:33
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
נייר עמדה זה טוב

אני לא רואה כל בעיה בכך שקבוצה של סטודנטים תגיש בקשה להתחשבות, כל עוד ברור שסרוב ענייני של המועצה להשכלה גבוהה לא צריך להגיע לדיון בעצרת הכללית של האו"ם או להצית אינתיפאדה בקמפוס (מה שלא מן הנמנע שיקרה).

לעניין עצמו - בכל מדינה יש חגים ומועדים רשמיים שמחייבים את כל המוסדות. מועדים אחרים אינם מחייבים, והתחשבות מיוחדת צריכה להיות בגדר הסביר. חודש מלא של אי הגשת תרגילים ודחיית מבחנים לא נראה לי בגדר הסביר מבחינה אדמיניסטרטיבית ומבחינת השוויון בין התלמידים. אני גם לא מוצא צידוק לכך שסטודנט שלא אוכל 12 שעות ביום לא ימלא את מטלותיו. הפתרון צריך להוותר בידי המוסדות האינדיבידואלים ואפילו ברמת המרצה. במוסדות שאני למדתי בהם בחו"ל, היתה לעתים התחשבות בחגים, והיא היתה ברמה האישית, כלומר סטודנט שפנה למרצה בבקשה לדחות מטלה או מבחן הגיע להסדר איתו. כך גם נהגתי עם סטודנטים שלי. היו לי סטודנטים מוסלמים, והם לא באו בבקשות מיוחדות בזמן הרמדאן, אבל כן סביב העיד.
ישן 31-07-2010, 20:41
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "קודם כל אני בעד להתחשב בסטודנטים שסביר להניח שהם באמת דתייים"

הביטוי "הגיון מערבי" דיי מעורפל ולמרות שאתה אוהב לבדל את עצמך ממנו בחינה של ההודעות שלך בפורום מראה שבכפיפות לנושא לא תמיד אתה רחוק כל כך מאותו הגיון. למשל בכמה מיקרים בהם כתבת בעניינים כמו זכויות נשים היית קרוב הרבה יותר להגיון המערבי מזה המזרחי ואפילו האמירה שלך בדבר התחשבות בסטודנטים דתיים יושבת היטב בחשיבה המערבית הסובלנית-ליברלית העכשוית.

מובן שאני מסכים איתך (בדבר הצורך להתחשב) וכל ההערה שלי היתה לא יותר מעקיצה מרושעת אבל כמו בכל בדיחה מסתתרת מאחור טרוניה אמיתית. אתה בוודאי זוכר את עקרונות הכבוד של אלכסיי ורונסקי לפיהם לעולם אל לו לאדם למחול על כבודו אבל הזלזול בכבודם של אחרים לגיטימי לחלוטין, צורת מחשבה שמאפיינת צורת חיים אנושית נוספת שאהובה עליך במיוחד - הערס המצוי. הטרוניה שלי היא בדבר אלו שלא מהססים להשמיץ אותי בכול ועל הכול אבל תובעים ממני התחשבות עד לעייפה ברגישויות שלהם. אני לא יודע אם זו צורת חשיבה מערבית או לא אבל הייתי שמח למעט הדדיות (כשהמועדפת עלי היא כולם-רגישים-לכולם).

ישן 31-07-2010, 21:32

ה-ע-ר-ס.... [לא התכוונתי להתחבר הערב, אני מנסה לצמצם. אבל המלה הקפיצה אותי]
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "הביטוי "הגיון מערבי" דיי..."

אז ראשית די ברור לשנינו כי המלה ערס כבר מעל שנייים וחצי עשורים אינה קשורה לעדתיות אלא לדפוס חשיבה והתנהגות.

כמי שרואה עצמו יצור ארעי שחולף לרגע בעולם ונטול כל הבנה או בטחון לגבי מה יקרה בתום הרגע הזה - אני מעביר לא מעט זמן בהתבוננות בדמויות.

הערס הוא ללא ספק אחד מה'אבטיפוסים' המענינים ביותר. רוב הדגמים הם בד"כ לא אלימים ולא עבריינים מחד ומשתדלים להראות ככל האפשר ככאלה מאידך. ההליכה על הסף במשחק הצ'יט האינסופי היא ממאפיני הערס.

תאמרו כי גם הצפונבונית שבעלה פושט רגל משחקת צ'יט והסיבה היחידה שלא נזרקה מהפנטהאוז היא ששלושה בנקים רבים בינהם מי הנושה הגדול מבלי דעת שעוה"ד של הגברת במשפט הגרושין העתידי עתיד לזכות בכל הקופה. אבל וכאן ההבדל הגדול - הצ'יט שלה הינו משחק תמידי מעין תפאורת רקע לחיים. משחק הצ'יט של הערס משוחק בין אדם לאדם ישירות. קשר אישי הדוק [לפעמים מדי, בעל כורחו של אחד הצדדים] עומד בבסיס דרך החיים של הערס. בין מגע למגע עם אדם הוא יהלך שפוף ברחוב. במילואים אם אין קהל יבהה בעצב בשק החול הקרוב ורק המגע האנושי ישיב אותו כסוס צוהל לחיים. מגע אנושי מעורר בערס את הצורך לצאת עליון מהמפגש באשר יהיה. חיפוש חניה, סגירת עסקת שיפוצים, קניות בסופר, מנגל בכנרת או קבלת תעודת שליש מהמורה. בהעדר כלי משחק ממשיים - ישתמש הערס כמובן במה שעושה זעמן המטבעות בטבע. הוא יתנפח, יתפתל וילחש, ינשוף ויאיים - ובד"כ זה גם יעבוד בסיטואציות בהן לצד השני אין סיבה גדולה מדי להתעקש.

ואם זה לא עבד?

א-ה-ה. כאן התזה שלי מתפתחת וגורסת כי לערס יש רק שני מצבי צבירה נפשיים: [1] דופק [2] נדפק.

סקלה אנושית דלה בתחנות מטלטלת את הערס בין 'יצאתי גבר' לבין 'איך סדרו אותי'.

לדוגמא: אם בויכוח על מקום החניה האחרון בטיילת של רישון היה גל מבלבל את הערס עם אלכס ורונצקי קרוב לודאי שלא היה זוכה להקשבה ולהתעמקות בהגיגי השניים. הערס מהחניה למד איתם ביסודי וכבר עשה סיבוב של כאפות על עקרונות הכבוד שלהם והוא יחנה כאן ראס-בינ-עינו. ואם במקרה יצא שגל היה בדרך לערב מנהלי פורום הסטוריה לדורותיהם ולבני יושב לידו באוטו - ידדה הערס המצ'ופח במורד הרחוב תוך שהוא רוטן על הקיפוח ועל זה שההוא חושב שאם הוא אינטלגנט אז מותר לו לזרוק אותו מהחניה. דופק/נדפק ותו לא.

תשאל איך זה נוגע למזה"ת ואיך הענין גולש תחומי רישון רבתי?

שלב גימל בתזה [שרק בגללו דפקה לי הקרן את הגראנט] גורס כי שכנינו במזה"ת - מכירים כקוקלטיב גם כן רק שני מצבי צבירה [1] וולאק איך שאנחנו הולכים לדפוק את היהודים [2] קיפוח!! איך היהודים דפקו אותנו...

שלב ד' אומר כי מסיבה זו הדרך היחידה לנהל מו"מ מוצלח עם הרשות הפלשתינאית הינה להציב כראש צוות מו"מ מולם את סמי השיפוצניק שרשום עובד בעיריה מה שיש לו בסטה בחוף רישון ושאף פעם לא נוגעים לו בחניה ולא לוקחים ממנו ארנונה ושאם כן אז זה רק בגלל שהוא לא אשכנזי ודופקים אותו [אפילו שהשם המקורי שלו זה שמואל קופלוביצ'קי].

וכמו שאני ופרופ' אומן אומרים תמיד כשתופסים לנו את החניה בחוף רישון: דופק-נדפק מול דופק-נדפק זהו הבסיס לתורת המשחקים המזרח תיכונית ומי שרוצה לשחק ברידג' שינסה לעשות שלום בין נשות ויצ"ו בורשה לנשות נעמ"ת בלבוב.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 31-07-2010 בשעה 21:41.
ישן 31-07-2010, 22:33

אצל ילדים בגלאי בי"ס קיימת תדמית די פופולרית המכונה 'ערסית'
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב ""ערס", ללא ספק טיפוס ישראלי די מקורי, עונה לכמה הגדרות פשוטות"

גם אנשי מקצוע העוסקים בגילאים הללו משתמשים בבטוי [ערסי/חנון וכו'].

התדמית כוללת גריז בשיער ודרך דיבור ולבוש מסויימות אבל האמת היא שאין קשר ממשי ל'ערס' המקורי עליו אנו מדברים.

**

הערס המקורי המבוגר - אגם כלפי סביבתו המיידית ובעיקר הילדים. הוא כמובן יהנה לקיים מופע ראווה 'למענם' מול הילד שמשחק במתקן בו הם חפצים אך באותה מידה יוריד להם כאפה אם יפגעו בצרכיו המידיים.

חוקרי נשיונל גאוגרפיק תעדו כבר התנהגויות מאוד מענינות של הדמות:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 31-07-2010 בשעה 22:38.
ישן 01-08-2010, 03:11
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ה-ע-ר-ס.... [לא התכוונתי להתחבר הערב, אני מנסה לצמצם. אבל המלה הקפיצה אותי]"

האמת שאת הערס הכנסתי בעיקר כמחווה לגל שמפורסם בחיבה שלו לצורת החיים המשעשעת הזו.

לאחרונה גיליתי שיש עוד כמה פורומים בפרש לבד מסקופים וחדשות וצו"ב ושלא כולם זקנים עבשים ועוכרי שימחה כאורי, גל, ישראלה וגם אחד... המממ.... המורה... מכול מקום בפורום עליז בחרמנותו שניקרא משום מה עשרים פלוס איתגר לאנס, לשעבר מנהל פורום קונספירציות זצ"ל, את הכותבים בעשר דקות ומאה שקלים למוות ולהפתעתי מצאתי שם את גל מיודענו שכניראה שיש לו גם צדדים קלילים יותר רק שהרעיון שלו של עשר דקות של גוד טיים כרוך בשרשראות וערסים (ז"א השרשראות כרוכות סביב הערסים)....

(אגב, נאמן ליבשושיותי ולזיקנתי המופלגות לא כתבתי שם אבל אם אתה רוצה לדעת את מאת השקלים אני לא צריך, אני יודע בדיוק את הידים של מי אני רוצה להחזיק בעשר הדקות הללו ולתוך העינים של מי אני רוצה להסתכל, רמז, הידיים והעינים שייכות לאותה בת-האדם).

מעניין לי לציין עם זאת שאפיוני מצבי הצבירה של הערס שלך מזכירים במשהו את האבחנות של אחד, דווקא לא כל כך פופולרי בפורום, מר תומס פרידמן מהניו יורק טיימס שאיבחן פעם את מצבי היחסים במזה"ת כדלקמן (עם כמה תוספות ותובנות שלי):

אם אני מנצח אתה מפסיד (ואני אדאג להבהיר לך את זה עד הסוף).
אם אני מפסיד אני אעשה כל שביכולתי לקלקל לך את הניצחון גם אם זה רק יגרום לי לסבל נוסף.

לעומת צמד המצבים הללו לא קיים מצב יחסים שלישי שמאפיין, אליבה דה פרידמן, את העולם הנאור:

אני אוותר קצת, אתה תוותר קצת, הניצחון של כל אחד מאיתנו יהיה קטן מעט יותר אבל שנינו נצא ברווח.

כמדומני שצמד האבחנות הראשונות (כמו גם העדרות השלישית) תואמות למדי את הגדרת היחסים הערסית הטיפוסית.

ואגב, אני מסכים, ערסיות זה דפוס התנהגות ולא קבוצה אתנית. הדפוס הזה נפוץ לדעתי הרבה יותר מכפי שהישראלים סבורים, כניראה שהוא מייצג דפוס התנהגות אנושי טיבעי מאוד (מה שמרמז שבכל אחד מאיתנו מסתתר ערס קטן או לא כל כך קטן, עניין שבתורו מרמז שיתכן והערסיות היא דווקא צורת התנהגות אנושית אוטנטית במיוחד).

ישן 01-08-2010, 09:09
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הפליאה על כך שאני יכול לכתוב גם על משהו שאינו פוליטיקה
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "האמת שאת הערס הכנסתי בעיקר..."

(אישתי, לדוגמא, מביעה כל פעם מחדש פליאה על כך ש"פתאום" אני כן מראה התעניינות כזו....) מזכירה לי משפט של השחקן הבינוני האהוב עלי מייקל החצי יהודי דגלאס: כשפסיכולוגים חוקרים אותו ב"אינסטינקט בסיסי" ומנסים למצוא בעברו השפעות על התנהגותו, נמאס לו מהם והוא אומר "עשיתי ביד הרבה מאוד בגיל 14, אולי זו גם סיבה שאני כזה? טוב שלא קראת את הסיפור שלי ב"סקר השירותים" ובטוח טוב שאני כותב במקומות אחרים תחת שם שנה לחלוטין.

ואם מחפשים מאפיינים שהזכרתי אודות הערס, הרי שדווקא אמריקאי ממוצע מהמילייה של פרידמן בהחלט עונה על נקודות 1-2 כאשר הוא במגע עם תרבויות זרות בפוליטיקה. יש אפילו את הריצ'ארד זילברשטיין הרדיקל היהודי אמריקאי ש"כולם" מדברים עליו עכשיו שהוא ממש "ערס" לכל דבר (כי הוא גם נלעג, מעבר לכך שהא אנוכי באופן מדהים וקטנוני וצר אופקים באותה מידה).

ובכל זאת "ערסים" הם לא. למיטב הבנתי ושיפוטי "ערס" כפי שאני רואה אותו, הוא תופעה ישראלית (כאשר בוחנים גם את מקומו בחברה ושילובו בה).

ישן 31-07-2010, 22:14

"אני לא שייך לזרם ההגיון המערבי" עדיין, כך אני חושב, לא הופך אותי ל
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "הביטוי "הגיון מערבי" דיי..."

"איש המילייה החברתי הלבנטיני". אני חושב שיש עוד כמה זרמים בעולם, חוץ מאשר עולם השריעה ו"בית השלום". זה עוד בלי לקחת בחשבון אנשים שאשכרה מצליחים להיות אינדיבידואלים מבטן ומלידה ומעולם לא זוכרים שהשתיכו מבחינות אלה לאיזו קבוצה. "זכויות נשים", לדוגמא, זה מונח חביב שלא תופש לגבי כלל ועיקר. אם אף פעם לא ראיתי בנשים סקטור נפרד, איך בדיוק אני אמור לחשוב במושגים של "זכויות נשים"? משול הדבר ללכנות אותי "פוסט ציוני" בגלל שגם אני, וגם אותם סמרטוטים, "יודעים" שההיסטוריה הרישמית של מלחמת 48 אינה "כפי שסיפרו לנו".

* אין לי מושג מי אותו איש רוח שהזכרת. מיותר לציין שלא הכרתי את אמירתו.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 31-07-2010 בשעה 22:21.
ישן 01-08-2010, 02:37
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב ""אני לא שייך לזרם ההגיון המערבי" עדיין, כך אני חושב, לא הופך אותי ל"

אני לא ניסיתי לשייך אותך לזרם מחשבתי כזה או אחר, אני רק ציינתי שצורת המחשבה שלך אינה בהכרח לא-מערבית. לא יותר ולא פחות.

גם אני - למרות הקרקטורה שאורי ואתה אוהבים לצייר של מתחסד פעור עיניים שסוגד לפוליטקלי קורקט - שומר לעצמי את הזכות לשאוב רעיונות ממקורות שונים ולפעמים אפילו, רחמנה לצלן, מעז לנסות ולחבר איזה חצי רעיון מקורי משלי.

בסדר, בסדר, אז "זכויות נשים" לא היה הבטוי המוצלח והמדויק ביותר, אלו רק הודעות בפורום ואני לא יושב חצי יום לחשב כל מילה שאני כותב... ההתייחסות היתה שכמה הודעות שלך בעבר שעסקו בנשים ושדיי הסכמתי להן.

אני חושב שיש סיכוי טוב שאתה דווקא כן יודע מיהו אלכסיי ורונסקי רק שאתה לא זוכר. מכל מקום במקום חידונים אני אזכיר לך שמדובר בדמות בדיונית, מאהבה של אנה קרנינה שחיי לו את חייו לפי כמה כללים משעשעים למדי, למשל שאסור לשקר לגברים אבל שמותר לשקר לנשים, שחובה לשלם לקלפנים אבל לא לחייטים ושאין לרמות אף אדם לבד מבעלים. המעניין שבכללים הללו הוא שלעולם אין למחול על עלבון אבל שמותר להעליב, עקרון מזרח תיכוני ידוע שיישום אדוק שלו מבטיח מריבות ומלחמות בלתי פוסקות.

ישן 01-08-2010, 08:45

אי לי שמץ של מושג לעניין שורה עצומה של דמויות (בדיוניות או שמיתיות) שהן בשר ורוח של
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "אני לא ניסיתי לשייך אותך לזרם..."

אנשים מן השורה. אני גם, אגב, לא יודע להבדיל בין עמוס עוז, דוד גרוסמן, א.ב יהושוע או יורם קניוק - מן הטעם הפשוט שמעולם לא קראתי אותם. את שי עגנון קראתי - לבגרות. קראתי ספר אחד של רם אורן (כי הייתי חייב לצורך מתן דעתי על נושא שהיה בתחום התמחותי) וכל מה שאני יודע על ניואנסים הקשורים לכתיבת חלק מהנ"ל נשען לחלוטין על טוקבקים שנכתבו ב YNET כביקורת אכזרית/ליקוק חנפני לכתבי/הגיגי אותם אישים, והכילו כ"משיח על פי תומו" מידע ממצה על סגנון כתיבתם. זה היה עושה אותי בור וצר אופקים לפני 3 עשורים, אבל בעידן שבו ה"חכם התורן" הוא בסך הכל אדם שמריץ חיפוש מהיר באיפון דרך "יאהו אנסרס", וויקיפדיה וגוגל, יכול להיות שאני מצליח להראות מישהו שאופקיו רחבים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:00

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר