לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-07-2010, 18:01
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי salak שמתחילה ב "פיתוח של Raytheon - הפלת כלי טייס באמצעות לייזר"

זאת פעם ראשונה שאני רואה את הסרטון הספציפי הנ"ל אבל נושא הפלת כטב"מים באמצעות לייזר אינו חדש - נדמה לי שאפילו כתבתי על כך בעצמי והתייחסתי לכך גם כאן.

לעניין הסרטון - ברור לגמרי שמשך הזמן שלקח לבצע את ההפלה היה ארוך למדי וסביר שאם הכטב"מ היה מבצע תמרוני התחמקות כלשהם הקרן לא הייתה משיגה את אותו האפקט. לא ברור מאיזה טווח בוצעה ההפלה - אם הטווח משמעותי אפשר ומדובר באמצעי אפקטיבי (אם כי סביר שאנו עדיין מדברים על אבטיפוס ויעברו עוד מספר שנים עד שנראה כלי מבצעי בתחום).

בכלל אני חוזר ואומר את זה לא מעט לאחרונה - נראה שיש התקדמות אמיתית בשנתיים-שלוש האחרונות בתחום הלייזר הצבאי (חשוב לזכור שהתחום הזה נחקר למעשה מאז פיתוח הלייזר הראשון בשנות ה-60 והושקעו בו מילארדים רבים מאד לאורך השנים). אני מעריך שעד אמצע העשור נראה הבשלה של מספר מערכות מבצעיות - התקפיות והגנתיות שיכנסו לשימוש מוגבל בצבא האמריקני ובתקווה גם אצלנו.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-07-2010, 18:53

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "תרשה לי לחלוק עליך בעניין..."

זה לא כל כך פשוט. תזכור שאלא אם הלייזר עוצמתי ביותר (ומהסרטון זה לא נראה כך בשל משך הזמן הדרוש לגרימת נזק מבני משמעותי) כל תזוזה (כזאת שאיננה בכיוון התנועה) גורמת ללייזר לאבד את הנקודה אליה כוון - תזכור שאתה מחמם משהו נקודתי - אם כל פעם אתה מתאמץ לחמם אזור חדש והלייזר שלך לא מספיק חזק אתה בבעיה - תזכור גם שלייזר רציף (או פולסי מהיר זה לא ממש משנה) לא יכולים לפעול לנצח בטכנולוגיה הקיימת.

בקיצור לטעמי היעילות תפחת משמעותית מול מטרה מתמרנת - זה לא אומר שהפלה היא בלתי אפשרית אבל זה יקשה (אולי מאד). ככל שהלייזר יהפוך עוצמתי יותר הבעיה תקטן מן הסתם.
www.MegaPixel.co.il

ישן 20-07-2010, 08:48
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "לא צריך את כל שטח המטוס. כתם..."

אפשר להוסיף שמול דבר כזה ספציפית לא צריך ממש "גלאי לזירה" * - די בגלאי טמפרטורה פשוט עם לוגיקה פשוטה שתבדוק האם, למשל, בשניה האחרונה הגלאי התחמם ביותר מ-3 מעלות בחס לממצוע של10 השניות האחרונות. זה מורכב כמו שעון-היד-שיודע-למדוד-טמפרטורה שנחשב חידוש גדול בשנות ה-80'.

השאלה הטובה היא מה יעשה כלי טיס שקיבל חיווי כזה. חוץ מכל מיני רעיונות לחסום, להחזיר או לשכך את הקרינה, אפשר לנסות לשבש את מנגנון העקיבה. זה דומה לטילי נ"מ קצרי-טווח רוכבי קרן, שנחשבים קשים מאוד לשיבוש.

* אמור להבחין בציין לייזר/ מט"ל, שאמורים להיות חזקים ביחס לקרינת השמש אך לא בהכרח לגרום לנזק מבני
ישן 03-08-2010, 20:54
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי -I_E- שמתחילה ב "מה שיכול למנוע מקרן כזו לפגוע..."

רעיונות טובים, אני רק תוהה לגבי הטעם ליישם את רובם. במערכת מבצעית צריך לשקול את כל האיומים האפשריים. עבור מל"ט, האיום בלייזר רב-עוצמה שיפגע בגוף המל"ט קיים אבל זניח בהשוואה למערכות נ"מ קצרות-טווח, שנפוצות כבר היום ושהטווח שלהן הוא ~10 ק"מ, יותר ממה שהלייזר צפוי להשיג בשנים הקרובות. מה הטעם לצפות מל"ט בחומר מחזיר-אור אם סביר בהרבה שינסו ליירט אותו עם sa-8 או רולאנד? עדיף להתמקד בשיבוש מערכת הגילוי והעקיבה.

איום אחר הוא פגיעה במטעד של המל"ט, דבר שאפשרי מטווח ארוך בהרבה מהטווח המעשי לפגיעה מבנית במל"ט. עבור מיקרה כזה, כדאי אולי לפתח מערכת פשוטה המכבה את המטעד או מסיטה אותו מכיוון האיום.

אגב, מה החוק הבינ"ל אומר על סינוור מל"טים? האו"ם אוסר על נשק המיועד לפגוע בראיית האויב, אך האם מותר לפתח מערכת ייעודית לסינוור כלים לא מאוישים, למשל?
ישן 03-08-2010, 22:31

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "רעיונות טובים, אני רק תוהה..."

אני נוטה להסכים - כיום האיום המרכזי הוא טילי נ"מ - בעיקר טילים קלים וניידים (תלוי כמובן על איזה מל"ט מדובר). בכל מקרה עד שיגיעו מערכות נ"מ מבצעיות מבוססות לייזר לידי גורמים המהווים סכנה על כוחות המערב יעברו עוד לא מעט שנים (הרי מערכות כאלו עוד לא קיימות למיטב ידיעתנו בשום מקום באופן מבצעי). מצד שני תמיד צריך לצאת מנקודת הנחה שאם לך יש יכולת כלשהי גם לצד השני תהיה יכולת דומה בעתיד ולכן לעולם לא מוקדם להתחיל לפתח אמצעי נגד.
www.MegaPixel.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:35

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר