לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-08-2010, 23:35
  משתמש זכר grish22 grish22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.10
מס' שאלות בנושאי נק"ל

1.אני רואה שכבר יותר ממאה שנים התחמושת של הנק"ל לא השתנתה יותר מדי
כלומר עדיין התרמיל אותו תרמיל,האבקת שריפה פחות או יותר אותו דבר וגם הקליע לא השתנה
טוב,כמובן שהתחמושת בטוח השתפרה עם השנים,אבל הרי עדיין לא היו פריצות דרך משמעותיות...
אני רואה שגם הנק"ל עצמו לא כ"כ השתנה מאז אמצע המאה הקודמת,נכון שבשנות ה70-80 הומצאה תצורת הבולפאפ ברובי סער וצלפים וכמובן גם החומרים השתפרו ונוספו שלל אביזירי עזר כגון כוונות,צייני לייזר וכו' וכו'
אז בסופו של דבר יוצא שנק"ל (אקדח,תמ"ק,רוס"ר,רוב"צ וכו' וכו')
נשארו בבסיסם אותו דבר כפי שהיו באמצע המאה הקודמת.
מה צופן לנו העתיד?
אני מכיר את הSCAR והHK416/17 אבל לא הבנתי מה אמור להיות החידוש שלהם,חומרים קצת יותר טובים?
הבנתי שהוא גם מודולרי,נכון?
2.אני יודע שבפורומי צו"ב למיניהם ובין אנשי צבא או "חובבי נשק" יש את הויכוח הנצחי:
AK כנגד M16.
אני זוכר שאחד הטיעונים לכך שהAK47 נחות לעומת הM16 הם:
*פחות מדוייק
*משקל כבד
האם AK74 תיקן את הבעיות הללו? הרי לAK74 יש תחמושת בקוטר 5.45 מ"מ,נכון?
בעניין האמינות של הAK
אני יודע שאחת הטענות שאוהבים לטעון לזכות הAK זה שהנשק הרבה יותר אמין ועמיד לעומת הM16 בעוד שM16 דורש יותר תחזוקה והוא יותר רגיש לתנאי השטח.
עד כמה זה באמת נכון?
האם זה נכון שהAK עשוי מפלדת אל חלד? או שגם הוא יכול להחליד?
3.האם יש נהלים כיצד יש לשאת את הנשק או שכל חייל "תולה" את הנשק איך שנוח לו?
אבי לדוגמא טוען שברוסיה הם נשאו את הנשק כשהקנה היה למעלה,הנשק היה תלוי בצד שמאל.
4.אני מבין שM16 וAK הם הרוס"רים הבולטים ביותר כיום,נכון?
בעוד שMP5 והעוזי הם מהתמ"קים הבולטים כיום גם כן? או שיש עוד?
מה הם האקדחים הנפוצים והטובים ביותר כיום? לא ממש הבנתי...
5.היכן בארץ ניתן להשיג רפליקה של נשק עם חלקים נעים למטרת אספנות?
6.כיצד ולפי איזה שיקולים נקבעים הקטרים בנק"ל
לדוגמא:למה 5.56 מ"מ ולא 5.55? (כן אני יודע,במקור זה באינצ'ים)
7. בנוגע לתמ"ק מה היתרון שלו על רוס"ר?
הגודל (יותר נוח להסלקה ופעילות באזור צפוף) הוא יותר מתאים ללש"ב,נכון?
וזה בין השאר בגלל סוג התחמושת,נכון?
אני לא מצליח להבין:
מה היה האתגר בפיתוח רוס"ר?
הרי התמ"ק הופיע בשנות ה20 וה30 לעומת זאת הרוס"ר המבצעי הראשון הופיע רק בשנות ה40.

תודה מראש לעונים,אני יודע שחלקכם תגידו:"תעשה חיפוש"
עשיתי אחד,אבל אני מעדיף שהתשובות יהיו במקום אחד ויותר מסודר.

נ.ב אני לא שייך לאנשי החופש הגדול והשביתה,גם אני חייל כמו חלק מהגולשים כאן.

נערך לאחרונה ע"י grish22 בתאריך 31-08-2010 בשעה 23:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-09-2010, 00:42
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "מס' שאלות בנושאי נק"ל"

ציטוט:
אז בסופו של דבר יוצא שנק"ל (אקדח,תמ"ק,רוס"ר,רוב"צ וכו' וכו')
נשארו בבסיסם אותו דבר כפי שהיו באמצע המאה הקודמת.
מה צופן לנו העתיד?

היו ניסיונות רציניים לשנות את הנק"ל באופן יסודי: ה- SPIW (תחמושת מבוססת על חיצים), ה- ACR (חיצים, כדורים עם תרמיל מתכלה, ושני קליעים בכדור אחד), וה- OICW (מטול רימונים אישי עם מערכת בק"ש). חלקם נכשלו בגלל בעיות טכניות שאפשר אולי לשפר, וחלקם מסיבות כלכליות ומבצעיות: השיפור בביצועים לא הצדיק את המחיר. לי נראה שהכיוון הוא החלפת חלק מהמקלעים הקלים בכוח במטולי רימונים עם מערכות בק"ש, ובעתיד שימוש בתחמושת LSAT ביתר המקלעים וברוס"ר ביחידות חי"ר.

ציטוט:
7. בנוגע לתמ"ק מה היתרון שלו על רוס"ר?
הגודל (יותר נוח להסלקה ופעילות באזור צפוף) הוא יותר מתאים ללש"ב,נכון?
וזה בין השאר בגלל סוג התחמושת,נכון?
אני לא מצליח להבין:
מה היה האתגר בפיתוח רוס"ר?
הרי התמ"ק הופיע בשנות ה20 וה30 לעומת זאת הרוס"ר המבצעי הראשון הופיע רק בשנות ה40.

האתגר בפיתוח רוס"ר היה לאזן את הדרישות השונות: ירי אוטומטי, עם רתע סביר (שמאפשר ליורה ממוצע לשמור על דיוק קביל), בכלי במשקל סביר. אלו דרישות שניתן לפתור בקלות יחסית עבור תמ"ק, שיורה תחמושת אקדח קיימת דאז עם רתע קטן, אך ברוס"ר הן דרשו תחמושת חדשה, עם רתע קטן יותר מתחמושת הרובים של אז. ולוקח זמן לפתח ולהסכים על תחמושת.
ישן 01-09-2010, 16:59

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] אז בסופו של דבר יוצא..."

מה היתרון בתחמושת חסרת תרמיל ומבוססת חיצים?
מה הכוונה LSAT?

אני יודע שגם היה נסיון להמציא מנגנון הפעלה מהפכני לרוס"רים,הכוונה לAN94 הרוסי רק הבנתי שבסוף הרובה לא מוצלח במיוחד,בעל הנדסת אנוש גרועה,מסובך לפירוק/הרכבה ומחירו יקר.
שמתי לב שברובה הזה הקנה לא "קבוע" אלה צף ושאפשר לירות צרורות של 2 כדורים בקצב אש של 1800 כד' בדקה,נכון?
לא הבנתי רק איך פועל המנגנון,האם ההשראה לתכנון המנגנון נלקחה מתותחים?

בנוגע לרוס"רים ותמ"קים:
טוב כאן הבנתי את ההסברים שלך.

רק לא ברור לי,BAR נחשב לרוס"ר או מקלע? הרי הפירוש שלו הוא:"רובה סער אוט' " וגם בצורתו הוא מזכיר רוס"ר.

אני יודע גם שרובי הFN (משנות ה50) ששירתו בצה"ל נקראו:"רומ"ט"
ועד כמה שידוע לי הרובים הללו ירו גם באוט',אז מדוע הם הוגדרו רומ"ט ולא רוס"ר?
ישן 01-09-2010, 18:15
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "מה היתרון בתחמושת חסרת תרמיל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי grish22
מה היתרון בתחמושת חסרת תרמיל ומבוססת חיצים?

אותו הדבר כמו זה (רק בקטן יותר):
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97...0% D7%98%D7%99

ציטוט:
מה הכוונה LSAT?

http://en.wikipedia.org/wiki/Lightw...ms_Technologies

ציטוט:

פסקה שלישית פה:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A8....D7.94.22.D7.9C

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 01-09-2010, 18:58
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "מה היתרון בתחמושת חסרת תרמיל..."

ציטוט:
רק לא ברור לי,BAR נחשב לרוס"ר או מקלע? הרי הפירוש שלו הוא:"רובה סער אוט' " וגם בצורתו הוא מזכיר רוס"ר.

נתחיל בכך שמקובל להגדיר רוס"ר ככלי שיורה כדורים "בינוניים" ולא "בגודל מלא" (מסיבה פרקטית- קשה מאוד לשמור על דיוק כשיורים קליע 7.62X51 למשל באוטומט מכלי במשקל סביר). מעבר לכך, קרא לו איך שתרצה. במשקל של יותר מ-7.5 ק"ג ובאורך של כ-1.2 מ' הייתי מגדיר אותו "מקלעון". זה לא כלי שאפשר לחלק לכל חי"רניק, עם כמות סבירה של תחמושת. גם אין לי מושג כמה הוא מדויק בירי אוטומטי בעמידה. ואם הוא לא מדויק- איזה יתרון יש לו על תמ"ק קל ופשוט?

ציטוט:

זה כבר סיפור אחר לגמרי. בשנות ה-50' ארה"ב כפתה על NATO את הכדור 7.62X51, למרות שלקחי מלחמת העולם השניה תמכו בנשק שיירה צרורות של קליע קטן יותר. ה- M14 וה- FN FAL היו אמורים לירות 7.62X51 בצרורות, אבל התברר שזה לא מעשי, ולהבנתי רוב הרובים הוסבו או יוצרו עם מצב ירי "בודדת" בלבד. עד שנות ה-80' NATO כבר עברה לקליבר 5.56X45 בדמות כדור ה- M855. כך שה- FN גם יורה כדור "בגודל מלא" וגם (בד"כ) לא אוטומטי.

בכלל, ממתי שם צה"לי הוא הוכחה למשהו בתחום הנק"ל? הרי קת ה-M16 נבנתה לחתירה בנהרות ויאטנם, לא?
ישן 04-09-2010, 12:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "[font=Verdana]שכחת גם את..."

האמת שמה שזה מראה, זה על יכולת העברת המידע אצל יחידות ההדרכה בצבא - גם כשהוא חסר ערך לחלוטין. אם רק הם היו מצליחים לשמר את החלקים החשובים יותר...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 05-09-2010, 03:24
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
שאלת שאלה חסרת פשר, ונדמה שעדיין לא הפנמת את זה
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "אוקי הבנתי! פשוט יש לי דגם..."

ראשית - נשק רוסי יוצר ומיוצר זה שנים רבות, בסדרות ייצור רבות ומסוגי מתכות שונים, כך ששאלתך לא מפוקסת דייה.
שנית - גם המושג "פלדת אל חלד" הינו מושג יחסי, היות ובתנאי קורוזיה מתאימים, גם היא תחליד כהוגן.
שלישית - לתנאי השמירה של הנשק, לציפוי שלו ומצב הציפוי, ולהגנה שזכה לה (שימון, עטיפה וכדומה) ולחשיפתו לתנאי סביבה שונים, יש חלק בעמידותו לאורך זמן.

כפי שכבר הציעו לך באשכול זה, גם אני מציע לך לחפש כמה ספרים בסיסיים טובים בנושאי נשק, וללמוד את הנושא (נראה שאתה מעוניין ומתלהב), לפני שאתה מציף את הפורום במבול של שאלות שאת התשובות להן יכולת למצא בקלות לבד. האכלה בכפית זה לא מה שמתאים כאן.
ישן 05-09-2010, 20:17

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "מס' שאלות בנושאי נק"ל"

כמובן תודה על הנסיונות לעזור ולענות!
לגבי המתכות:
אני יודע שאם באמת רוצים ניתן לגרום גם לפלדת אל חלד לפתח קורוזיה/חלודה,אך אני שאלתי על עמידות המתכת במצב רגיל.(שהרובה שוכב בבית,לא רואה שטח ולא יורה)
אני יודע שלא כל הנק"ל הרוסי יוצר מאותן מתכות ושיש הבדלים בטכנו' הייצור ובסדרות הייצור,חשבתי פשוט שאם אני אומר שמדובר בAK74M מייצור רוסי אז השאלה תהייה מפוקסת מספיק.

וכן אני בהחלט מתעניין (וגם מתלהב!) מנק"ל אך לא רק בזה מסתכמים אצלי תחומי העניין...
אז נכון "זרקתי" כאן הרבה הרבה שאלות,אני לא יוצא מתוך נק" הנחה:
"אני שואל עכשיו אתם חייבים לענות!"
אלה מי שיכול שיענה ומי שלא אז לא!
במקביל אני ממשיך גם לחפש כאן ומוצא "פיסות" של תשובות,פשוט שאלתי כאן שיהיה מסודר.

נ.ב על הויקי' העברית אני יכול לסמוך?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:57

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר