לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-09-2010, 13:42
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
שאלה טופס טיולים יוצא - זקוק לעצתכם

לאחר מאמצים רבים התקבלתי לקורס בגרות במתמתיקה שניתן רק למ.א. המג"ד שלי בבסיס, הק.אג"ם והמפקד הישיר כולם נתנו את אישורם שאצא (וגם זה לא הלך בקלות)
עשיתי שלשום טופס טיולים יוצא, הזדכתי על הב', הזדכיתי במרפאה, בת"ש וכל שאר הפרוצדורה, וקיבלתי צו סיפוח ליום ראשון שעליי להתייצב בת.רכבת בבנימניה ב8:00 בבוקר. המפקד שלי לחץ לי את היד ונפרדנו.

טוב.. הוא התקשר אלי אתמול בערב ואמר לי שמבחינה שלישותית עד יום ראשון שאתייצב בקורס אני עדיין שייך ליחידה. עקב כך הוא אמר לי שאתכונן לכך שמחר אני הולך לסגור חג עד מוצ"ש. אמרתי לו שאין הסעות במוצ"ש מהבסיס והוא אמר שהוא יבדוק אם איזה נהג כוננות יוכל להקפיץ אותי או הורים שבאים לבקר מהבסיס לתחנה במוצ"ש.
במידה וימצא אני קופץ. כרגע אני ממתין לתשובה ממנו.
מה שקרה שאחת מהמחלקה שלי בוכה שם ואומרת שהיא לא מסוגלת לסגור חג והוא רוצה דווקא לזמן אותי שאחליף אותה ואעשה כדבריו "ג'סטה אחרונה למחלקה".
עשיתי טופס טיולים יוצא, אין לי בכלל ב', פיניתי את הארון ואני צריך להתייצב בבוקר יום ראשון בבנימינה להסתפח. למה הוא לא מזמן מישהו אחר מהמחלקה מבית? נשגב ממני..

מס שאלות ברשותכם -
האם כל המהלך הזה שטרם נשמע בצה"ל תיקני?
האם יש לו עדיין סמכות מלאה עליי?
האם אין דבר שאני יכול לעשות בנידון?

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 07-09-2010 בשעה 14:05.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-09-2010, 19:12
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
צר לי
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "לא הבנתי מה התכוונת שלא ממין העניין?"

אני הרבה שנים בצבא ואיני מבין את המושג "פקודה לא תקנית". מה "לא תיקני כאן"?

אם נניח לרגע שלא היית עושה טופס טיולים - האם נראה לך שהמפקד יכול להורות לך לסגור את החג בבסיס?

אם כן, זה בדיוק המצב כעת. טופס הטיולים אינו רלבנטי. הוא פורמליסטיקה וכל עוד שלא התייצבת בבסיס החדש - אתה שייך לבסיס הקודם.

ברמה הערכית - אני מניח שמפקדיך תמכו בבקשה שלך ועכשיו מצפים ממך למעין השבת טובה.

זה הכל.

לא תמיד צריך להיות חייל.

לפעמים מספיק להיות אדם.

ישן 07-09-2010, 19:20
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
מפקדיי לצערי לא תמכו בבקשה שלי
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "צר לי"

הק. אג"ם והמפקד הישיר סירבו שאצא לקורס. ובאיזו סיבה? חוסר סד"כ. שהיה להם התראה של חודשיים לדאוג לאחד שיחליף אותי. ואם לא הייתי יוצא לקורס איזה פיתרון של סד"כ היה יוצא מזה? היו מקבלים את שירותי במחלקה לתקופה קצרה של עוד חודש וחצי - חודשיים עד השיחרור. אז תגיד לי, בשביל זה הוגן להרוס לי את האזרחות?
הייתי צריך לעקוף סמכות ולעלות לסמג"ד ולמג"ד שברגע ששמעו על זה הורו לק.אג"ם לאשר לי מיד ואף הפצירו בו את כעסם.

אתה מדבר על להיות בנאדם? קצת מקומם שאתה מסיק מסקנות מבלי להכיר את הפרטים. אחרי שנתיים וחצי במחלקה תאמין לי שאכפת לי ממנה. אמרתי אפילו למפקד בשיחת פרידה שאין לי בעיה שהחיילים החדשים שעדיין לומדים את התפקיד יתקשרו אלי מתי שהם חפצים וישאלו שאלות לגבי מה צריך לעשות ואיך. תראה לי חייל שיהייה מוכן שיטרידו אותו לאחר שהוא עוזב.

אם היה מדובר במצב אין ברירה תאמין לי שהייתי קופץ בעצמי וגם דואג לי להסעה בכוחות עצמי. אבל לא כך הדבר.. החיילת מתקשה נפשית לסגור חג, אחלה. תאמין לי שאכפת לי. הייתי גם מתקשה בתחילת שירותי.
אין שום סיבה שיקפיץ אותי שיש לו רזרבות של חיילים אחרים מהמחלקה ששוהים עכשיו בבית. ואם כבר ניכנס לתחום שמה נכון והוגן, אני בבית אחרי סגירה של שבועיים ושאר החיילים שבבית סגרו שבוע בלבד.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 07-09-2010 בשעה 19:25.
ישן 07-09-2010, 20:10
  BELTZUSH BELTZUSH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "רגע ג'ינג'י, תרגע... יכול..."

ובנימה קצת יותר אישית,

תפסיק לבכות סרבאק, אתה פאקינג מ.א, אתה עוד חודשיים בבית, תסגור את החג הזה פחות

או יותר בפעם האחרונה בשירות שלך (אם תסיים בלימודים) וזה הכל. הצבא היה אמור ללמד אותך

לא להשתבז מדברים כאלה,

עוד דבר, אם יורשה לי, תגדל ביצים. שוב, בהתחשב בעובדה שאתה מ.א, המפקד שלך לא אוהב אותך,

אתה לא אוהב אותו, תסנן אותו, תערבב אותו או שפשוט תגיד לו שמע ושמע לי טוב- אני לא בא בשבת בגלל איזה צעירה מסריחה שכואב לה נפשית

, אתה המפקד, תתמודד עם זה. גם את זה הצבא כבר היה אמור ללמד אותך, כנראה שהוא לא יתחיל

להתעסק בחארטות ונפקדויות כשאתה לא תהיה איתו יותר לעולם.

*תגובה זו היא דיעה אישית ואינה מייצגת את מה שבאמת הולך בפורום הזה ובמערכתיות שבו,

סביר שיהיה עליי עליהום לא קטן בגלל ההערה לעיל, אך אני סמוך ובטוח שאלו מעליי שהביעו

סולידאריות מלאה למצבך לא יכולים לעזור לך כמו תגובה כזו.
ישן 08-09-2010, 15:13
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "אף אחד לא הביע "סולידריות..."

הוא דווקא נתן לו את העצה הכי טובה פה. הבחור הזה צריך להזכיר למפקד שלו מה הוא ומה מעמדו לעומת החיילת האפסית הזאת שמסרבת לסגור חג כי קשה לה נפשית. ואל תתחילו להטיף לי שאני לא מכיר את הסיפור ואולי לחיילת הזאת באמת יש בעיה. הדבר הזה הוא מגיפה בצבא. כל אפס שלא רוצה לסגור מתחיל להתבכיין שקשה לו נפשית, ובסוף מישהו אחר משלם את המחיר.

אני לא ממליץ לסרב פקודה או לדפוק נפקדות, אבל בהחלט יש מקום להבהרה של הדברים. המפקד הזה צריך לדעת שהוא סמרטוט אם הוא לא מצליח לגרום לחיילת לסגור חג, ואז אולי הוא יבין איפה הטעות שלו ושלא באמת כדאי לו להחזיר אותו. בסופו של דבר הוא יצטרך להתמודד עם החיילת הזאת עוד הרבה זמן. אגב, זאת עוד מגיפה בצבא. לפעמים נדמה לי שהחיילים מציבים את התנאים בצבא ולא המפקדים שלהם.
ישן 08-09-2010, 17:30

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "כמה זמן [b]אתה [/b]בצבא שאתה..."

אני הייתי די והותר בצבא, מספיק בשביל להבין אותו.
שוב, כל ההסברים שנתת נכונים אך מערכתיים ולא מתבצעים כך בשטח,
סה'כ אם הוא יסנן את המפקדים שלו ביומיים האלה כנראה שלא יהפכו את העולם
בשביל להחזיר אותו ליחידה ולהישפט, פשוט כי ככה אנחנו עובדים.
הם שחררו אותו, הם עשו את הפאדיחה, זאת אשמתם ואם הוא לא מרגיש סוג של קרבה
אליהם אין שום סיבה שיראה נכונות לעזור או לחזור.
אתם אכן מציעים להם מה לעשות, בהתאם למה שהמג'ד שלהם היה מציע להם, יכול להיות
שכיום גם אתה מג'ד בתפקידך, אך הוא, אותו חפ'ש, איננו. כך שסבור אני שהוא לא מחפש את אותן
עצות.
מסכים איתך שיהיה חכם להגיד לו את החוק היבש שעל פיו הוא יכול לחזור ליחידה להישפט, אבל ביחד
עם זאת כדאי להפעיל קצת היגיון בריא ולהודות בעובדה שככל הנראה לא יתעסקו בו יותר.
לגבי - "האמן לי, שאנחנו יודעים איך הצבא מתנהל קצת יותר ממך." ממ.. לא, לא מסכים.

ולגבי-
"ולעניין: בפעם הבאה שתיתן עצה שכזו, שלא באמת ניתן להסתמך עליה ("אבל המג"ד! בלצוש אמר שלא יעשו לי כלום!") תמצא את עצמך חסום." -
אני אבחר את המילים שלי בקפידה, אך לא אברור דעותיי, אם תמצא לנכון שאינני מתאים לרוח
המערכתיות שבפורום, אבין שעזרתי כנראה תצטרך להתבטא במקומות אחרים. כך או כך,
אני מבטיח לך ידידי, שההנאה היחידה שלי מלהיכנס לכאן היא לעזור לחבר'ה צעירים, ואין בי שום כיף
מהתנצחויות כאלו ואחרות.
ישן 08-09-2010, 18:07

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "תגיד לי, מה עם הוא יפול דווקא..."

'בתור דוגמא כאילו' אז לא אחי, כי הדברים אלה לא קורים, וגם אם תספר לי שזה קרה לך, אני לא אאמין.

זה לדבר עם השלישות בראשון על הבוקר, זה לדאוג שאיכשהו מישהו שם יבטל צו סיפוח למרות שהג'ובניקים

האלה מגיעים רק באיזה 2 לבסיס, וכל זה צריך גם לעבור מן הסתם אישור מ.מ או מ.פ, שסביר להניח שלמ.פ

אין זין להתעסק בדברים האלה בחג שלו, וביום ראשון בבוקר לך תמצא אותו.

בקיצור אם אנחנו ריאלים, אנחנו יודעים שהכל יהיה איתו בסדר, אנחנו פשוט מעדיפים

לשחק את הקצינים למופת, מה שבהכרח לא מה שהחיילים שפה מחפשים.

אני בעד שהפורום הזה ימשיך לספק מענה לחיילים צעירים, אבל לאט לאט הם ינטשו אותו לתחלופות

אם הם מקבלים את אותן תשובות שיקבלו אם ישאלו את הק.אגם שלהם.
ישן 08-09-2010, 18:20
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי BELTZUSH שמתחילה ב "'בתור דוגמא כאילו' אז לא אחי,..."

קודם כל אני לא אח שלך.
תגיד לי אתה רציני, אף פעם לא ראית שמענישים חייל בתור דוגמה? בטח אחד שבדרך החוצה מהיחידה ממילא?
אתה חיי באשליה אם אתה חושב שהמ"מ שלו הוא לא זה שמטפל בזה. אתה לא צריך הרבה יותר מלעצבן את הקצין תורן בישביל שזה יגיע למ"פ או אפילו למג"ד, זה כולה שיחת טלפון.

ושתבין שלבטל לו את הצו סיפוח, זה בין טלפון, למייל בצהלנט.
מה זה אין זין? לקצינים, בייחוד לכאלה שיש להם זוג, יש נטייה להעניש חיילים ששמים עליהם זין. גם אם יספחו אותו לקורס, זה בדיוק טלפון אחד להחזיר אותו ושישפטו אותו.

ואם אנחנו ריאליים אז העצות שלך פשוט מטומטמות, וחסרות אחריות. עוד היית אומר לו להוציא גימלים, או להמציא סיפור שהוא נסע למשפחה במטולה או משהו כזה. אבל שיהיה לך ברור, העצה שלך - שים זין על המפקד שלך והסמכות שלו, זה פשוט הרמה להנחתה למשפט.

ומאוד חבל שהוא יענש בגלל הטיפשות שלך.
ישן 08-09-2010, 18:51

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "קודם כל אני לא אח שלך. תגיד..."

סלח לי, אבל כל התגובה שלך מסתכמת בזה שאינך תואם את מה שאנחנו חווים ביום יום..
לא אמרתי לו - תתקשר למפקד, תגיד לו שהוא על הזין שלך, ושיתמודד ויהיה בריא.
אמרתי לו לשחק את המשחק הצה'לי המוכר, הביטוי הכי נפוץ בשיח היומ-יומי,
וזה לערבב.

כיוון שאני מאמין שגם אתה היית מפקד בצבא (הרי אין מצב שעם דיבור כזה לא היה לך לפחות שניים
על הכתף) אני אתאר לך סיטואציה.
אתה סוגר חג, יש לך כמות סד'כ מסויימת כרגע בבסיס, החיילת מתבכיינת (בצדק או לא בצדק) ולך אין
פתרון מלבד להתקשר לאותו חייל, אותו חייל סינן אותך ביום רביעי, סינן אותך עד יום חמישי ובלי שתשים
לב כבר אין לך ברירה והחיילת תשאר, החייל חוזר אליך ביום חמישי אחרי צהריים וטוען שהוא לא מרגיש טוב/באילת/בסקי באיטליה/במטקות בים המלח, ואיננו במרחק הגיוני לנסיעה לבסיס, זאת לאחר שידע
כי יוצא הביתה עד יום ראשון ואין לו דאגות על הראש.
איך תתמודד?
אתה יכול, לכאורה, להגיד לו לחזור, הוא יכול להגיד לך בסדר ואז להגיד שלא השיג את האוטובוסים/
יצא לו פלוץ ברכבת והורידו אותו/ הטוסטוס של אבא שלו נתקע,
סירוב פקודה? לא ולא.
תלחם בזה? אתה תפסיד ותפגע בעצמך בזה שלא דאגת לסד'כ מלחתחילה, הוצאת אותו לקורס בידיעה שאין לך מספיק חיילים ובעצם יצאת קירח מכאן ומכאן.
ישן 08-09-2010, 23:31
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי BELTZUSH שמתחילה ב "אני הייתי נתון במצבים האלה לא..."

אני בספק אם בדרך הזאת הוא ילמד להישתפר. הדרך הזאת רק תעודד אותו להמשיך להתנהג באותה הצורה, אלא אם כן מישהו יבוא, יאפס אותו ויעמיד אותו על טעותו. אפשר לעשות את זה בשיחה עם המפקד הישיר של המפקד, ואפשר לפנות אליו ישירות ולהגיד לו בעדינות שהוא אפס. הדרך השניה יותר קצרה ופחות בירוקרטית אבל מלווה באמוציות. לעומת זאת הדרך השניה ארוכה ובירוקרטית וגם מימנה יוצאים עם טעם רע בסוף. שכל אחד יבחר בדרך הנוחה לו, אבל בטח שלא כדאי לחשוב שהמפקד ילמד בעצמו. במקרה של הבחור הזה פשוט הייתי עושה את מה שאומרים לי, ובסוף נכנס עם המפקד לשיחה ואומר לו כל מה שאני רוצה להגיד.

אני אספר שבמשך חודשיים לפחות ניסיתי לפתור בעיה מסויימת בדרך הישרה, כי תמיד נראה לי שבפורום הזה נותנים עיצות הגיוניות. כמעט כל שבוע הייתי מקבל עיכובים ביציאה בגלל הדרך הישרה שבה בחרתי, הייתי חוזר הביתה בעצבים בשעות לא הגיוניות, ולא הייתי נרדם כל הלילה מרוב עצבים. אחרי כמה פעמים כאלה נשבר לי ופשוט סירבתי פקודה, בלי עירבובים ובלי שטויות, סירוב פקודה פשוטו כמשמעו. תאמין או לא, דקה אחת לא עיכבו אותי ביציאה. אחרי שבוע עוד פעם סירבתי פקודה מאותה הסיבה, קיבלתי איום שאני אצטער על זה, אבל יום למחרת טון הדיבור השתנה לגמרי ושוב יצאתי בזמן. איכשהו הבנתי שסירוב הפקודה הזה היה המעשה הכי נבון שעשיתי במהלך השירות שלי.

שיהיה ברור שאני לא ממליץ לאף אחד לסרב פקודה. אני עשיתי את זה תוך הבנה מלאה של המעשים והייתי מוכן לשלם עליהם את המחיר. חוץ מזה, כל מקרה לגופו ולא כדאי לחשוב שמה שטוב בשביל האחד טוב בשביל האחר. זה היה רק כדי להסביר עד כמה המצב בצבא עגום.
ישן 09-09-2010, 00:11
צלמית המשתמש של ZigZag
  ZigZag ZigZag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
לא יודע איזה מפקד היית
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי BELTZUSH שמתחילה ב "אני הייתי נתון במצבים האלה לא..."

ואם בכלל קצין,
אבל חיילים שחושבים שיש להם את התמונה הכוללת יותר מהמפקד שלהם הם רעה חולה בכל צה"ל ורק מקשים על על ההתנהלות התקינה הכללית (אלה בדיוק אותם נמושות שמוציאים פטורים וגימלים ו"לא מסוגלים" לסגור את החג).

מזכיר קצת ילד קטן שלא מקשיב לאמא שלו.

עכשיו תראה- אני לא בא להתייפף וכולנו היינו בשלב כזה או אחר חפ"שים,
וחשבנו שהמפקדים שלנו בשלב זה או אחר לא הוגנים כלפינו,
אבל בסדר, גם כשהייתי בן 14 הייתי בטוח שאני גאון קטן, אז מה? אז לא הייתי ילד בן 14 ?

חשוב ללמוד להתבגר ולתת אמון באנשים ובוודאי במפקדים,
ואם יש בעיה - פשוט לבוא ולהציג את דעתך בצורה הכי בונה וחיובית,
ואם משהו לא מובן - אז אפשר גם לבקש הסברים במידת הסביר.

ואם אתה עדיין לא אוהב את איך שהדברים מתנהלים - צא לקורס קצינים ותראה שאתה יותר טוב.

חג שמח ושנה טובה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:15

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר