לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-10-2010, 01:15
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
סרט סרט רוסי-בלרוסי היסטורי חדש על מלחמת העולם השניה "מבצר ברסט" - טריילר

למי שלא יודע, התקפה של הגרמניה הנאצית על מבצר ברסט סימנה בשביל ברה"מ את תחילת המלחמה השניה, או "המלחמה הפטריוטית הגדולה". למעשה מין מקביל סובייטי לפרל הרבור.

מהלך האירועים בקיצור נמרץ:

לקראת 22 ביולי 1941 במבצר נפרסו 8 גדודים רובאים, גדוד סיור, אגד ארטילרי, 2 גדודים ארטילריים (נ"ט ונ"מ) ויחידות נוספות של צבא ונקוו"ד, סה"כ 7-8 אלף איש וכ-300 משפחות של אנשי צבא.

בצד הגרמני ההתקפה הייתה באחריות של דיוויזית חי"ר ה-45 (כ-17 אלף איש) שקיבלה סיוע מהעוצבות הסמוכות. על פי התוכנית כיבוש של המבצר היה אמור להסתיים בשעה 12 של יום הראשון למלחמה.

ב-22 ביוני בשעה 3:15 הארטילרה הגרמנית פחתה בהפגזה מסיבית על המבצר בהתקפת פתע. כתוצאה הושמדו מחסנים, תשתית מים, קשר ונגרמו אבדות קשות לחיל המצב. בשעת 3:45 החלה הסתערות. גורם ההפתעה הביא לכך שהכוחות לא הצליחו לארגן מגננה כללית אלא בכמה מוקדים שונים. למרות זאת, חיל המצב החזיק מעמד עד 30 ביוני ומגינים בודדים גם מעבר לזה (עד תחילת אוגוסט על פי העדויות).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-10-2010, 18:26
צלמית המשתמש של trident
  trident trident אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "[QUOTE]משעשע שגם עכשיו, 71..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי bertold
לא מבין מאיפה אתה מביא את זה ?
א - הסרט מדבר על פתיחת מלחמה נגד ברית המועצות מצד גרמניה הנאצית.
ב - בספרי הסטוריה הרוסיים כתוב שמלח"ע השנייה התחליה ב-1 לספטמבר 1939 ותאריך זה באמת בתודעה.

א - לא התייחסתי לגופו של הסרט. פותח השרשור התייחס לכך שבבריה"מ ראו את יום תקיפת המצודה כיום של פתיחת המלחמה הפטריוטית הגדולה. בתור אחד שגדל שם, לא שמעתי אזכורים רבים לחשיבותה של מלח"ע השנייה בכלליותה.

ב - תגיד לי בבקשה, בתודעתם של כמה רוסים צרוב העניין הפעוט שבריה"מ פתחה במלחמה יחד עם גרמנייה כשחתמה על ההסכם הנ"ל ופלשה לשכנותיה? לפי מיטב ידיעתי, כמעט כל רוסי ידע לדקלם שארצו "הותקפה ע"י גרמניה הפשיסטית מפירת הבריתות וללא הכרזת מלחמה". ע"ע התגובות ברוסיה לכל ניסיון להשוות בין סטלין להיטלר.

ישן 09-10-2010, 19:46
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי trident שמתחילה ב "[QUOTE=bertold]לא מבין מאיפה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי trident
פותח השרשור התייחס לכך שבבריה"מ ראו את יום תקיפת המצודה כיום של פתיחת המלחמה הפטריוטית הגדולה.

לא רק ראו, זה באמת היה כך. כפי שהתקפה על פרל הרבול סימנה בשביל ארה"ב את תחילת WWII מבחינתה. ואף אחד גם לא מסתיר שמחוץ לברה"מ המלחמה התנהלה עוד קודם לכן, וגם לא את קיום ההסכם מולוטוב-ריבנטרופ. כפי שאומרים, אתה נפרץ בדלת פתוחה.

בעניין הסרט - הסרט לא בא לספר את האמת האוניברסאלית (ובטח לא את האמת שלך) אלא להציג את הפרק הזה בהיסטוריה הרוסית\הבלרוסית\הסובייטית בצורה יחסית מדוייקת וגם פטריוטית (ולא עושים מזה סוד). מי שלא מעוניין - שלא יראה את הסרט, זה הכל.

ציטוט:
בתור אחד שגדל שם, לא שמעתי אזכורים רבים לחשיבותה של מלח"ע השנייה בכלליותה.

זה נכון לכל מדינה. בארץ בהקשר של מלחמת העולם השניה הדגש נעשה על השואה. בארה"ב, אני מניח, הדגש הוא בעיקר על מלחמה ביפן ובפלישה לנורמנד. אין כאן מזימה רוסית - זהו טבע של בני אדם, לספר את הסיפור מהצד שלהם. ומכל מקום, זהו לא התפקיד של סרטי קולנוע ללמד היסטוריה.

ציטוט:
ב - תגיד לי בבקשה, בתודעתם של כמה רוסים צרוב העניין הפעוט שבריה"מ פתחה במלחמה יחד עם גרמנייה כשחתמה על ההסכם הנ"ל ופלשה לשכנותיה? לפי מיטב ידיעתי, כמעט כל רוסי ידע לדקלם שארצו "הותקפה ע"י גרמניה הפשיסטית מפירת הבריתות וללא הכרזת מלחמה". ע"ע התגובות ברוסיה לכל ניסיון להשוות בין סטלין להיטלר.

אז אתה בעד להשוות את סטאלין להיטלר? את המפלגה הקומוניסטית אתה משווה לתנועה הנאצית, ואת הצבא האדום לוורמכט? אם כן, אז אתה מעוות את ההיסטוריה אפילו יותר ממה שנידמה לך שהאחרים עושים.

ישן 09-10-2010, 20:39
צלמית המשתמש של trident
  trident trident אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=trident]פותח השרשור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
אז אתה בעד להשוות את סטאלין להיטלר? את המפלגה הקומוניסטית אתה משווה לתנועה הנאצית, ואת הצבא האדום לוורמכט? אם כן, אז אתה מעוות את ההיסטוריה אפילו יותר ממה שנידמה לך שהאחרים עושים.

אני בהחלט משווה את סטלין להיטלר ולא מבין איך אפשר שלא. שניהם עסקו בהשמדה שיטתית של אוכלוסיות והביאו לרצח של מיליונים. איך אפשר להתעלם מהרעבה שיטתית של כפרים באוקראינה או מרצח וגירוש של קולאקים? או ממה שנעשה לצ'צ'נים ולטטארים? ואני לא הזכרתי בכלל את ההשמדה הפרנואידית של כל יריב פוליטי מן העבר או כזה שהינו דימיוני...

אני לא השוויתי את הצבא האדום לוורמאכט. מנגנון ההרג העיקרי של סטלין היא צ'.ק. והגופים שישרשו אותו. מאידך, מוכרחים לזכור שחיילי הצבא האדום השתתפו בגזל של מוצרי מזון מן הכפרים. חשוב להדגיש שזו הקבלה שפחות מעניינת אותי, הדמיון בין מנהיגי מדינות הפשע חשוב הרבה יותר.

בו תסביר לי איפה העיוות ההיסטורי במה שכתבתי.

ישן 09-10-2010, 21:51
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי לכולם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "סרט רוסי-בלרוסי היסטורי חדש על מלחמת העולם השניה "מבצר ברסט" - טריילר"

הוויכוח, מתי התחילה מלחמה כל שהיא הוא וויכוח אקאדמי, האם תאריך פתיחת המלחמה הוא ברגע שנורתה היריה הראשונה, או שרגע פתיחת המלחמה הוא בשלב שהמהלכים שקדמו ליריה הראשונה, אכן התרחשו.
כך - שלדעתי הצנועה - אין להפריד בין כשלון/הצלחת המהלכים שקדמו למלחמה לבין הזמן הכרונולוגי שבו נורתה היריה הראשונה.
לגבי שכתוב ההסטוריה, אל לנו לשכוח שאת ההסטוריה, כותב תמיד הצד המנצח. וזאת מנקודת המבט שלו,

לסרט עצמו, שוב, לדעתי הצנועה (ואני לא יודע רוסית) הסרט נראה מעולה וזה שהוא מדגיש את הצד הפטריוטי הרוסי/בלרוסי, לא גורע מאיכות הסרט, ומהמסר שהוא מנסה להעביר,

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:05

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר