לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-09-2010, 08:34
  s27 s27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.10
צבאי אשכול שירי מלחמת יום הכיפורים

ולפני שנעבור לשירים, סיפור אישי: האח הכי צעיר של אבא שלי, שהיה מפקד טנק ליד התעלה,
נפצע ביום הראשון של המלחמה מרסיס בצוואר. כשהייתי קטנה שאלתי אותו מה יש לו בצוואר, והוא שיקר לי
וענה: "עקצה אותי דבורה", כנראה חשב שצריך לחסוך מילדה קטנה תיאורים על מלחמות ועל רסיסי פלדה.
כולי תקווה שמלחמת יום כיפור תישאר הטראומה האחרונה שהמדינה הזו חוותה. די! שבענו דם ומלחמות.

וכאמור, נעבור לשירים. אני אתחיל עם השניים הבאים. הראשון הוא אחד השירים העבריים הכי יפים לדעתי.
נתנאלה בלהקת חיל האוויר ב-1974, בשיר מצמרר שכל כך מזוהה עם מצב הרוח הלאומי ששרר כאן אז.

ולאחר העצב, צריך גם להעלות את המורל, ובדיוק בשביל זה נועד השיר הבא, שהיה שנוי במחלוקת ("כי איך ייתכן שיר עליז כל כך כשבשטח נספרות כ"כ הרבה גופות?!"). אך להעלות את המורל זה דבר חיוני מאין כמוהו. תלמה אליגון חיברה את השיר בעקבות גלויה שקיבלה מאחיה שהיה בתעלה, ובמקור השיר כלל את המילים "נייר טואלט". השורה שונתה, עוזי פוקס ביצע, החיילים הצטרפו אליו בהתלהבות גובלת בהיסטריה, והשאר הסטוריה, אתם מוזמנים להביא את השירים שלכם!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:12

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר