לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-10-2011, 00:10
  שין שין שין שין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.10
מסוק אחד ותו לא
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "מה שכן, אם איני טועה בעת..."

באוויר היו שלושה מסוקים בלבד. שני יסעורים ומסוק משטרתי.
המשטרתי בגובה רב.והיסעורים מתחתיו.שום "ינשוף" לא נראה באזור ! !
יסעור אחד בלבד נחת,השני חג באוויר והתלווה לראשון שנחת וחזר איתו,דרומה.
ואני מעיד מעדות ראיה קרובה.
המוזר הוא שככל הידוע לי (וכך פורסם גם בטלביזיה) מסוק "ינשוף" ביצע יומיים קודם תרגול המראות ונחיתות במנחת המאולתר.האם ע''פ גודל הפמליה "הינשוף" לא הספיק.?
ואם אכן ח''א חשש מתקלה מה זה מעיד על כושרם של אותם יסעורים ? ? ואני מודה שיש לי הערצה רבה
למסוק הזה כל שכן למפעיליו בח''א.
ולסיום אודה שתחושת בזבוז כסף מיותר מלווה את הצטרפות היסעור השני להטסה.
וסליחה אם פגעתי במאן דהו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-10-2011, 00:16
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שין שין שמתחילה ב "מסוק אחד ותו לא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שין שין
באוויר היו שלושה מסוקים בלבד. שני יסעורים ומסוק משטרתי.
המשטרתי בגובה רב.והיסעורים מתחתיו.שום "ינשוף" לא נראה באזור ! !
יסעור אחד בלבד נחת,השני חג באוויר והתלווה לראשון שנחת וחזר איתו,דרומה.
ואני מעיד מעדות ראיה קרובה.
המוזר הוא שככל הידוע לי (וכך פורסם גם בטלביזיה) מסוק "ינשוף" ביצע יומיים קודם תרגול המראות ונחיתות במנחת המאולתר.האם ע''פ גודל הפמליה "הינשוף" לא הספיק.?
ואם אכן ח''א חשש מתקלה מה זה מעיד על כושרם של אותם יסעורים ? ? ואני מודה שיש לי הערצה רבה
למסוק הזה כל שכן למפעיליו בח''א.
ולסיום אודה שתחושת בזבוז כסף מיותר מלווה את הצטרפות היסעור השני להטסה.
וסליחה אם פגעתי במאן דהו.

לא נראה לי ששילמו כסף נוסף על היסעור השני, זה בטח היה משעות הטיסה הרגילות ..מה שכן זה היה אימון כנראה בינוני לצוותים...אבל אני לא באמת יודע, רק מעריך.
זה לא אומר כלום על כושר היסעורים, זה סתם היה כי עיני כל העולם נשואות לעניין הזה, אז היו יותר קפדנים מהאפיפיור...

ישן 22-10-2011, 16:31
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "עוד מצחיק אחד וסיימנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
כשהמשימה הכי חשובה למדינה מוטלת בין השאר על החיל שלך, אתה שם כשצריך, מוודא בעצמך שהכל מתוקתק.
עכשיו אתה המצחיק.
המשימה הכי חשובה למדינה? טיסה מנהלתית בין תל נוף למצפה הילה?
טיסה בין חצרים לבושהר אני יכול להבין. אבל זה?
אם הייתה תקלה למסוק והוא היה נאלץ לנחות (ואוי ואבוי אם זה מקרה נפוץ) הנזק היה מסתכם באיחור קל ופדיחה. לא סוף העולם.

מילא תגיד שכל שעת טיסה היא בעלת ערך כל שהוא כאימון ושהמסוקים אולי המשיכו משם למשימה אחרת שדרשה את שניהם. אבל להגיד שמדובר במשימה הכי חשובה למדינה? קצת נסחפת. משימה חשובה וראוייה לא פחות מכל הקפצה מוסקת של רוה"מ או שר הביטחון לפגישות עבודה. אבל מסוק בכוננות באוויר לטובת מענה מיידי לאיחורים זה לא הדבר הכי קריטי בעולם לדעתי האישית.
ישן 23-10-2011, 06:26
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ידידי, אם זאת לא המשימה הכי..."

אני לא מתווכח פה על עסקת שליט. אבל כן תוהה אם היה צורך מבצעי ממשי במסוק גיבוי באוויר בטיסה המנהלתית בתוך שטח ישראל.
והתשובה שאני מנחש היא שככל הנראה לא ממש, ושהצלחת הטיסה גם לא הצריכה נוכחות אישית של מח"א על הסטיק. אגב, גם את קרפ"ר בלי סטטוסקופ, נדמה לי שאת קמצ"ר בלי אזיקים ראיתי בשטח, שלא לדבר על ר.אכ"א בלי טפסי סיפוח ופאסים וכמובן את רוסו שנראה בהלם טוטאלי כששליט ירד מהמשוריין (שמשום מה ר.אט"ל לא הגיע כדי לוודא שהוא נוסע כמו שצריך למרות שדווקא כן עשה נסיעה מבצעית בשטח מאויים).

אגב, לדעתי הרמטכ"ל כן היה צריך להיות שם, פשוט כי ראש הממשלה ושר הביטחון באו לפוטו-אופ של השנה ולדעתי ראוי מבחינה ייצוגית שהרמטכ"ל יתלווה אליהם באירועים כאלו. אבל כל שאר האלופים, התא"לים והפמליות שעזבו יום עבודה כדי להשביע את סקרנותם היו מיותרים. בדיוק כמו מסוק כוננות באוויר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:07

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר