לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-11-2010, 15:52
  משתמש זכר אחמד48 אחמד48 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.11.10
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אתה מבוטח היטב? ביטוח רכב?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
אתה מבוטח היטב? ביטוח רכב? דירה? חבר קופת חולים פלטינום ודומיו?
אני לא שואל בגלל שזה יעזור לך בזמן פגיעת הפצצה.

פשוט אם בשביל נזק כספי לא ודאי אתה מוכן לבזבז כסף רב,
רק הגיוני שבשביל ביטוח נגד מוות, ישראל חייבת לפעול, ולהשקיע את כל המשאבים.

רוצה לומר, צריך למנוע מאיראן פצצה אטומית,
זה לא בלתי אפשרי שהיא תשתמש בה,
ומה יגידו מאות אלפי נרצחי הירושימה ונגסקי על ההערה הזו שלך שעדיף שיהיה לאיראן אטום?

עדיף שלא.

תכף תומקר לי שיש מדינה חוץ מארה"ב שאי פעם התשמשה בנשק גרעיני. זה לא קרה. זה גם לא יקרה.

www.arabi48.wordpress.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-11-2010, 16:45
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי אחמד48 שמתחילה ב "[QUOTE=sheep]אתה מבוטח היטב?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אחמד48
תכף תומקר לי שיש מדינה חוץ מארה"ב שאי פעם התשמשה בנשק גרעיני. זה לא קרה. זה גם לא יקרה.

ולפי התיאוריה שלי, איראן, ששולחת ילדים עניים לפוצץ שדות מוקשים בגופם היא מדינה שדווקא אין לה בעיה מיוחדת להשתמש בפצצה גרעינית.

לגבי ההערה המוטעית שלך למטה על זה ש"איראן לא תקפה אף מדינה",
אני מזכיר לך שאתה חי בישראל ואיראן מנהלת נגדנו מלחמה קרה. מלחמת פרוקסי.
http://he.wikipedia.org/wiki/מלחמת_פרוקסי
http://en.wikipedia.org/wiki/Cold_war

אתה לא יכול להתעלם מלקחי העבר,
לא יכול להתעלם מהירושימה ונגסקי,
לא יכול להתעלם מהאופי של איראן,
ולא יכול להתעלם מהמלחמה הקרה שנבעה מקיום פצצות אטום.

כשלא תתעלם מהמציאות, תבין שאסור שלאיראן תהיה פצצה.

ישן 23-11-2010, 17:07

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=אחמד48]תכף תומקר לי..."

יש הבדל והבדל גדול בין "ארן תקפה" לאירן מנהלת מלחמה קרה" - מדינות רבותמנהלות מלחמה קרה. והמלחמה נקראת קרה בגלל שנשק אינו יורה במלחמה זאת.
מלחמת פרוקסי היא מלחמה בה משתמשים בצד שלישי ע"מ לתקוף את היריב. האם אתה מתכוון למלחמת לבנון שניה? יש סבירות מסוימת שפעילה של חיזבאללה שבתוכה נחתפו חיילים בוימה באירן. אבל זאת רק הנחה ברת זכות קיום. קשה להוכיח אותה. ומרחק בין מלחמת פרוקסי לתקיפה גרעינית הוא ענק. עדיין זה לא נותן בסיס לטעון שאירן היתה תוקף במלחמה הזאת. יש לך דוגמא אחרת שאירן תקפה מדינה עצמאית כלשהי?

ציטוט:
אתה לא יכול להתעלם מלקחי העבר,
לא יכול להתעלם מהירושימה ונגסקי,

אתה צודק. הלקח לדעתי שצריך לעשות הרבה, אבל ממש הרבה, בשביל להשתדל למנוע פעילה גרענית. הייתי אומר אולי: צריך לעשות הכל. אבל אני סבור שתקיפה באירן לא תמנע התקפה גרעינית אלא להפך - תקרב אותה. אני גם סבור שלתקוף את אירן בנשק גרעיני יהיה פשע. ואני מקווה שאתה תסכים אתי.

ציטוט:
א יכול להתעלם מהאופי של איראן,

לאירן יש נשיא קשקשן אנטישמי וסתם טיפש. גם בישראל לא כל המנהיגים מי יודע מה טובים. אך הוא מעולם לא התכוון לתקוף את ישראל. דבר על זעם העממי שתמחוק אותה - כן. אבל לא גרר את מדינתו לתוך הרפתקא זו. הוא גם לא יעשה את זה. אירן לא תזום מלחמה גרעינית. זה נקודת ההנחה שלי. לא רקשלי אגב, על כך כתבתי בבלוג.

ציטוט:
לא יכול להתעלם מהמלחמה הקרה שנבעה מקיום פצצות אטום.

אין שום קשר בין מלחמה קרה לפצצת האטום, לדעתי.

ושלא תהנה ספקות. אני לא, אבל ממש לא רוצה שתופעל נשק גרעיני. לא בישראל ולא באירן. אני חי פה, אני רוצה להיות פה בשלום. לא מאחל למות לאף אדם. זאת סיבה שאני מודאג מהתקפה על אירן.

ישן 23-11-2010, 18:29
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
לאמר "מה שהיה בעבר הוא שיהיה בעתיד" זה נאיבי
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי אחמד48 שמתחילה ב "יש הבדל והבדל גדול בין "ארן..."

העובדה שעד כה לא היתה מלחמה גרעינית, לא מבטיחה שלא תהיה מלחמה כזאת. אין שמץ של הקבלה בין ארה"ב ובריה"מ במלחמה הקרה לישראל ואיראן. ישראל היא מדינה ללא עומק אסטרטגי שאין לה יכולת ספיגה גרעינית - מה שהופך את המניעה לאופציה היחידה מבחינתה. האצבע של ראש הממשלה בישראל מונחת הרבה יותר קרוב לכפתור מזו של נשיא ארה"ב או בריה"מ. המלחמה הקרה היתה אידאולוגית, אבל אף אחת מהאידאולוגיות הניצות לא קידשה את המוות ואת המלחמה עצמה כמו האידאולוגיה השיעית של האייתולות. אתה יכול לאמר שסביר שהאייתולות לא יוציאו לפועל את משנתם, אבל זה לא יותר מניחוש. גם בשיא המתיחות במלחמה הקרה, איש מהמנהיגים לא נשבע להשמיד את המעצמה השניה. לבסוף, יש כמובן את האפשרות הלא מופרכת, שהנשק הגרעיני האיראני יופעל על ידי מתווך - חיזבאללה או כל ארגון אחר. גם זו לא היתה אפשרות רלוונטית בזמן המלחמה הקרה.
ישן 23-11-2010, 17:08
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי אחמד48 שמתחילה ב "אם תחסל ראש איטוללות תסתבך..."

אה?
איראן "המודרנית" תקפה ותוקפת אותנו על בסיס יום-יומי, אם זה בעזרת חיזבאללה או מרצועת עזה, או את הכוחות האמריקאים בעירק. זה שהתוקפים הנ"ל לא מנופפים בדגל איראן, לא אומר שהפקודה לתקוף, הכסף שמממן אותה, האידיאולוגיה מאחוריה והאימון שמספקים ללוחמים לא בא מאיראן.
עד היום (ועדיין) מתעלמים מהתוקף האמיתי, כולי תקווה שבקרוב היד שדוחפת את התוקפים הנ"ל תיגדע.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 23-11-2010, 17:12

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אה? איראן "המודרנית" תקפה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
אה?
איראן "המודרנית" תקפה ותוקפת אותנו על בסיס יום-יומי, אם זה בעזרת חיזבאללה או מרצועת עזה, או את הכוחות האמריקאים בעירק. זה שהתוקפים הנ"ל לא מנופפים בדגל איראן, לא אומר שהפקודה לתקוף, הכסף שמממן אותה, האידיאולוגיה מאחוריה והאימון שמספקים ללוחמים לא בא מאיראן.
עד היום (ועדיין) מתעלמים מהתוקף האמיתי, כולי תקווה שבקרוב היד שדוחפת את התוקפים הנ"ל תיגדע.

אדיאולוגיה זאת לא מדינה.

ישן 24-11-2010, 07:48
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי אחמד48 שמתחילה ב "אתה גם לא תוכל לרסן אותה. אין..."

אתה בטוח שאין למדינה כלים להפציץ באיראן? אם אין, אז מדוע זה בכלל נשקל ומדוע מפורסם כל כמה זמן על אימון זה או אחר שישראל עושה למקרה של תקיפה באיראן ותגובה שלה לתקיפה?
אני אישית כמובן לא יודע אם תהיה כזו תקיפה, אבל אני גם לא בטוח שהמדינה היתה הולכת כ"כ רחוק ומבזבזת לא מעט כספים (כי האימונים הללו עולים המון כסף) אם האופציה להתקיף באיראן לא היתה "על השולחן", מה שנקרא, וכמובן שאם היא "על השולחן" אז ככל הנראה שמישהו בצמרת השילטונית עשה חישובים והגיע למסקנה שזה אפשרי...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 24-11-2010, 18:24

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "בהחלט יש, וטוב שכך. שאננות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
בהחלט יש, וטוב שכך. שאננות היתה לנו מספיק ב-73'.

לא להיות שבאננות זה דבר מצוין. אך ערנות צריכה ליות מופנת נגד איום ממשי. ויש איום הרבה יותר ממשי מאשר אירן. לדוגמא אפשר להביא מדינה אחת שאני לא אנקוט בשמה אבל היא גובלת בישראל מדרום ויש אתה הסכם שלום. יש בה המון הסתה נגד ישראל ויש לה גם יכולת צבאית. היא לא מסוכסכת עם ארה"ב ונהנת מהספקת נשק איכותי. עוד סכנה - כחות אותם מקימים אמריקיים. אירן היא כלל לא במקום הראשון.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:08

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר