לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-12-2012, 11:32
  alonei alonei אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.10
אני לא מופתע בכלל
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "נשמע מוזר מאוד לדעתי"

מבחינתי זאת הייתה שאלה של זמן.

מבלי להתייחס למקרה הזה באופן פרטני, משום שאיני בקיא בעובדות, אציין שממה שאני רואה ומרגיש רמת החיילות במחסומים הללו נמוכה מאוד ומקרה כזה היה רק שאלה של זמן. יוצא לי הרבה לעבור (ובעבר גם לעבוד) במחסומים בעוטף ירושלים, רוב הפעמים שאני עובר החיילים כלל לא מתייחסים ורוב הזמן מקרקרים סביב חיילות המ"צ.

משום מה אין הפנמה של נושא הנראות במחסום, חיילים נראים לא טוב. האפוד לא מונח עליהם כראוי, הבדיוק לא מתבצע כראי, הם אינם אוחזים בידית האחיזה של הנשק ולעיתים אני אפילו רואה חיילים עם הנשק בהצלב. כל פעם שאני עובר אני חושב לעצמי בלב שבתור מחבל לא הייתי מפחד מהם כלל.

יותר חמורים הם כשלי האבטחה במחסומים, לא ארחיב עליהם כדי לא לתת רעיונות אבל כבר הרבה זמן חששתי מחטיפה, במזל הפעם זה נגמר בחטיפת הנשק ולא בחטיפת החייל.

לצערי בזמן האחרון אנחנו עדים ליותר ויותר מקרים של רמת חיילות נמוכה ("נסיגת" חייל האב"כ בקדום, תקיפת חיילי הנחל בחברון וכו') בשילוב עם התגברות אירועי פח"ע "עממי". אם האירועים האלה לא יטופלו בחומרה, אירועים כאלה וחמורים מהם עלולים לחזור על עצמם יותר ויותר.

נ.ב
לשאלתך, איך הם הגיעו עד לחייל - אם אני לא טועה במעבר א-ראם יש מעבר גם של הולכי רגל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-12-2012, 01:18
  אזרח ישראלי אזרח ישראלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.10
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי alonei שמתחילה ב "אני לא מופתע בכלל"

לדעתי העניין מורכב יותר.
אולי החיילים במחסומים נראים לא טוב (יש שכן ויש שלא- זה בעיקרו תלוי זמן ומקום ובטח לא משהו גורף) אבל אני חוב שהבעיה העיקרית היא הבעייתיות של הסיטואציה.
לפעמים מגיעים למצב של כמעט מגע בלי אפשרות פעולה ברורה. הרי לא תירה בכל מי שמתקרב אליך- סה"כ האינטרקציה במחסומים מורכבת.
בגלל הבעייתיות הזו, בדיוק בשביל מצבים כאלה צריך שיהיה לך בן זוג שמחפה- השאלה היא אם במקרה הזה היה או שלא היה לו בן זוג (באירוע של מג"ב שמצויין בכתבה היה חיפוי של חיילת שניטרלה את האיום). שאלה שמתבקשת מכך היא האם תמיד חיפוי כזה יעיל (מתרחש כבר אירוע ולא ניתן לירות מחשש שהחייל יפגע בדו"צ).
דבר נוסף שבעייתי הוא שחיילים לא מאומנים מספיק בקרב מגע, ומה לעשות שבסוג פעילות כזה נדרשת מיומנות גבוהה יותר בלחימה קרה מהמקובל בצה"ל הגדול.
ודבר אחרון- אין הנפקה מסודרת של כלי נשק קרים לסוג כזה של לחימה לחיילים המשרתים בשטחים ובייחוד במחסומים (ואני לא מדבר על מג"ב ודומיהם). הרי מתי לאחרונה חייל במחסום חתם כחלק מהציוד שלו על אלה או משהו בסגנון?

נערך לאחרונה ע"י אזרח ישראלי בתאריך 22-12-2012 בשעה 01:22.
ישן 22-12-2012, 13:00
  אזרח ישראלי אזרח ישראלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.10
אתה מחזק את מה שאני אומר
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "כמה דברים : - להבנתי האירוע..."

אם היה אפשר לבודד את החיילים מהאוכלוסיה- מה טוב.
בפועל זה לא קורה וצה"ל צריך להשקיע עוד קצת זמן (בהכשרה,באל"ל, בשגרת הבט"ש וכו') לאופי פעילות כזה.
אני לא אומר להפוך את החיילים לשוטרים אבל ברור שאופי המשימות כבר לא כולל רק לחימה ויש בו אלמנטים של טיפול באוכלוסיה (האמריקאים הבינו את זה באפגניסטן ועיראק וצירפו ליחידות שם קצינים שיודעים להתמודד עם סיטואציות כאלה). צריך שהחיילים יקבלו את ההכשרה המתאימה, את יכולות הלחימה הנכונות (לחימה בידיים חשופות ובנשק קר והתמודדות עם מצבים כאלה) ואת הכלים המתאימים לאופי פעילות כזה.
ישן 22-12-2012, 00:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "במקרה זה הש"ג אשם ברשלנות או שיתוף פעולה עם הגנבים. אין אופציה אחרת."

זה מחסום, לא בסיס.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 22-12-2012, 19:03
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מצליחים בכל הנסיונות? אתה בטוח?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אם בתרגיל שמטרתו לבדוק יעילות..."

כי אני זוכר מקרה מצער שבו בתרגיל פשיטה על בסיס שכחו לידע את השומרים והש"ג שחשב שמדובר במחבלים ירה והרג את הקצין שהוביל את הכח הפושט, יפתח אוטולנגי ז"ל שהיה מפקד הצוות מחה"ן צנחנים.
ובאופן כללי, ממה שאני זוכר מהצבא אין בעיה עם התדרוך של השומרים. ושומר ששומר על עירנות ופועל לפי הפקודות לא יופתע כמו זה שלקחו לו את הנשק. הבעיה היא עם כל אותם שומרים שמתרשלים. אצלי ביחידה היה מקרה של קצין תורן שהתגנב לש"ג, חייל מפקדה, וגנב לו את הנשק בזמן שזה ישן על מישמרתו שנת ישרים. ובמקרה אחר, חמור יותר, המ"פ התגנב לאחד הלוחמים ששמר (תוך שינה עמוקה בישיבה) באחת העמדות במוצב באיזור עזה וחנק אותו.
המערכת אשמה בשני דברים בלבד:
אי ענישה מספקת של שומרים שנתפסים בקלקלתם
אי קיום של מספיק ביקורות על ידי המפקדים התורנים, מה שמוביל לכך שאפשר יהיה לשבור שמירה בלי יותר מדי חשש להיתפס.
ישן 22-12-2012, 21:24
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מצליחים בכל הנסיונות? אתה בטוח?"

התכוונתי להביא דוגמא שתעזור לי להסביר כי לא בהכרח האשמה היא של הש"ג,
כי הרי יש לא מעט חדירות לבסיסים,ואם זה נפוץ, כנראה כי מישהו לא מתקן המצב,
הדוגמא לא באה לומר כי זו המציאות,אלא רק להסביר המציאות.
ולנושא, ע"פ מה שאתה כותב, אילו השומרים ימלאו אחר הוראות התידרוך הכל יהיה בסדר,
ואני חושב כי שומר הינו בורג חיוני במערכת שצריכה להגן על עצמה,
וכשהמערכת לא נבנת נכון לבצע תפקידה, גם בורג תקין לא יעזור לה למלא תפקידה,
במקרה שלנו הכישלון היה על קו הגדר,
כשהפלסטינאים בפנים ,כל האפשרויות פתוחות לפניהם,ולמזלנו במקרה זה הם רק רצו נשק.
בכדי להבין התקלה השאלה איך נכנסו לבסיס, חשובה יותר מאיך לקחו הנשק,
צריך לבחון מה הסיכוי ששומר שהיה במקום שיעדו לו,היה יכול לראות/למנוע חדירה לבסיס.
ככלל,כלל אצבע הוא ,כי כשיש חדירה לבסיס, צריך לבדוק אם האבטחה/שמירה במקום תוכננה ויושמה כהלכה,
פירושו,האם נעשו כל הסידורים למניעת חדירה,בצורה מקצועית, לפני שבודקים הבורג האחרון במערכת- הש"ג.
ועוד שני דברים לא כל כך שייכים:
- מעולם לא קיבלתי הסבר מדוע בהגנה/שמירה על בסיסים/מאחזים לא משתמשים בבעלי מקצוע כמתכננים,וכבעלי סמכות,לדוגמא, בשב"כ יש אנשי מקצוע.
-כשהייתי בלבנון,בבסיסנו היתה מנורה אחת שהאירה אותנו המתגוננים בתוך הבסיס,
כשלא הצלחתי לשנות בצבא, פניתי ליוסי שריד שהיה חבר ועדת חוץ וביטחון,שלדעתי, הראה נכונות לעזור,אבל לא היה לו הידע והיכולת לשנות,
כך ששוב, זה מוביל לטענתי,כי הש"ג זה רק בורג במערכת.
ישן 22-12-2012, 07:31
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "חייל הותקף בעמדת שמירה ליד י-ם ונשקו נחטף"

עצוב לשמוע את המפקדים :
"בנסיבות האלו החייל תפקד טוב"
בואו נבחן !
שאל מי שם?
לא נענה....
צריך לדווח ולהזעיק את כל העולם ואחותו - תחת זאת פותח הדלת!
מרוסס בגז מדמיע ואינו מצליח להפעיל את נשקו . (מי הכשיר אותו?)
הוא נאבק בהם וחובט עם הקת.
התוצאה : - מתגברים עליו וחוטפים את נשקו. הוא מדווח בקשר.
(מזל שלא נחטף !!! זה היה אפשרי)

צריך להיות !!!
1. יש חשש תעיר את כל העולם ואחותו.
2. משהחלה התקרית היא הייתה צריכה להסתיים בצורה אחת !!! תוקפים פגועים (פצועים או מתים).

החשש הכי גדול (בעקבות דברי המפקדים ודובר צה"ל) הכשלון היום הוא הנורמה של מחר.
מי זוכר את יוסוף מדחת? (כמה זמן לקח לדרג הפוקד להבין?).
הגיע הזמן לשנות פזה וככל שיקדם כן ייטב.
מחד לאפשר חיים טובים ככל שניתן, אך כל חריגה חייבת להסתיים בהכרעה חדה וברורה !!!

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:30

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר