לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-11-2010, 07:50
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
פרשות "הרפז-טננבאום" כמה יש עוד?

לדעתי יש עוד כמה פרשות דומות ב"צינור".
המשותף לשתיהן, זה ששני קצינים הבכירים כשלו בתפקידם ובאמון שקיבלו ע"י הממונים עליהם.
אבל הם המשיכו לתפקד ולהיות שותפי הסוד, כאשר אסור היה להם לדעת ולהכנס למקומות מסווגים.
הם המשיכו את חייהם כאילו שום דבר לא קרה. גם החברים שלהם, אשר ידעו שנחסמה דרכם לסודות המדינה ובכל זאת אפשרו להם לבוא איתם במגע . לדעתי גם אותם, "החברים" אשר המשיכו ונתנו להם
לבוא "לקודש הקודשים" גם להם יש תרומה לא קטנה בכישלון המערכת.
שאף אחד לא יספר סיפורים "לא ידעתי".

מקווה שאולי 2 המקרים האלה יעצרו את הפרשות אשר "בצינור" ויסגרו את הברז...

לאלה שכבר שכחו מצרף קישור אודות "טננבאום":

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4...%95%D7%99%D7%9D

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-11-2010, 12:26
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "פרשות "הרפז-טננבאום" כמה יש עוד?"

ארי שביט במאמרו ב"הארץ" היום מפזר שלל רמזים על המקרה:

ציטוט:
גידי וייץ ("הארץ"), רונן ברגמן ("ידיעות אחרונות") ודרוקר-שלח (ערוץ 10) השלימו כעת את תמונת התצרף, שעליה שוקדת זה חודשים באומץ לב איילה חסון (ערוץ 1). תמונת התצרף מדאיגה. עולה ממנה, שבאחד המערכים הביטחוניים הרגישים ביותר של ישראל התחוללה השחתה. עולה ממנה, שאחדים מסודות המדינה הכמוסים ביותר זלגו באופן מופקר. עולה ממנה, שהערכיות הנהוגה בצה"ל היתה לערכיות סלקטיבית. עולה ממנה, שצבא ההגנה לישראל לא תמיד הקפיד על אמירת אמת.

ציטוט:
השחתה: לתוך מערך המבצעים של צה"ל חדרו אינטרסים אישיים ושיקולים זרים, שטימאו אותו. סודות מדינה: בליבה של הביטחון הלאומי נוצרה בעיה חסרת תקדים של ביטחון שדה, אשר עלולה להיות בעלת השלכות אסטרטגיות. ערכיות סלקטיבית: אכיפה שרירותית, שבטית ובלתי הוגנת של נורמות מוסריות בצה"ל רוקנה אותן מתוכן ושללה את תקפותן. אמירת אמת: אפילו כשהרמטכ"ל התייצב בפני המטה הכללי ברגע של אמת הוא לא אמר את האמת, את כל האמת ושום דבר חוץ מהאמת.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1198204.html

נו, אולי ארי שביט יילך צעד אחד קדימה ויספר מה שהוא יודע.

הסיפור הזה מריח לי מאוד לא טוב.
אני מקווה שהחשד שגיסו ומקורבו של אהוד ברק מעורב בעניין (לפי הקישור שנתת) לא ייקבור את העניין בבחינת יד רוחצת יד - למרות האיבה הגלויה בין ברק ואשכנזי.

עריכה: קישורים לתחקירים בעניין:

- מסמך הרפז: העדויות שאשכנזי היה רוצה למחוק (המקור נענע10) , שלח, דרוקר ו-ורדי.

- תיק בועז הרפז - המסמך המלא (תחקיר הארץ) , גידי וויץ

- תחקיר של ידיעות אחרונות

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 12-11-2010 בשעה 12:40.
ישן 12-11-2010, 12:46
צלמית המשתמש של האזרח

לדעתי הפרטית והאישית...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "ארי שביט במאמרו ב"הארץ" היום..."

...עד כאן מה שאנו יודעים זה אפילו לא קצה, קצהו של הקרחון...
ואם, ואם "שותפי הסוד" דברו חופשי-חופשי בטלפונים שלהם עם שותפי הסוד - אז מתחיל להיות ברור איך זלגו ידיעות חשובות - כי ממש לא בעיה מסובכת ליירט שיחות מסווגות במכשירים די פשוטים, אשר האויב מחזיק בהם. ראינו חלקם במלחמת לבנון 2 כאשר נפלו שלל לכוחותנו בכפרים הסמוכים לגבול.

מצד שני כאשר אדם מסיים את תפקידו, עליו לחזיר במיידי את הציוד או האישורים המיוחדים.
אף אחד לא דואג לכך , למחוק אותו מרשימת המורשים להכנס לאתרים מסווגים.
הרי אותו הש"ג אשר מכיר את האישיות כבר הרבה זמן, לא מעלה על דעתו שאסורה לו הכניסה ואף לא נעים לו לבדוק כל פעם מחדש.

מעניין מי "סידר" אישור כניסה למר הרפז ללשכת הרמטכ"ל ולשתות שם קפה...
(אני מקווה שהאיש בא רק לביקור נימוסין לקפה ועוגה)

זכור לנו איך שר לשעבר בממשלת ישראל לא החזיר את דרכונו דיפלומטי, כאשר חדל להיות שר ואיזה שימוש הוא עשה בעזרתו...

ישן 12-11-2010, 13:27

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "לדעתי הפרטית והאישית..."

יש את המיקרו - כל העניין עם הרפז על מעלליו בעבר וכעת עם המסמך, ויש את המקרו - זליגת סודות שמקורה בניהול מבצעי דרך טלפונים סלולריים ולא בצורה מסודרת דרך הצינורות המקובלים של חמ"לים וקפ"קים.

לעניין המיקרו, אני רק יכול לחוש בבטני שיש משהו יותר גדול ממה שנחשף עד כה - לא סתם התקשורת עוסקת בכך. כנראה שלא מדובר בסתם ניגוח, כי מה הטעם לנגח רמטכ"ל בסוף הקדנציה עם מחליף שיושב כבר במשרד ליד.

לעניין המקרו, תצרף לעניין את השידור הלא מוצפן של צילומי המזל"ט לפני הפעולה באנצריה, "דיונים מבצעיים" והורדת פקודות בטלפונים ניידים (וגם עם נתעלם מההצפנה, איזו תת-תרבות מבצעית זו?!).
אני אתן לך מקרה מהשירות שלי - במהלך תקיפה מן המארב של סיור שלנו (שהסתיים בהרוג לכוחותינו) קרה מקרה מסויים שקרה לחלק מהכוח - המקרה לא דווח בצינורות (חמ"לים וכו') המקובלים למעלה כלל וכלל, אלא הועבר בטלפון סלולרי בין גורם במסגרת בשטח לגורם במסגרת ביניים (הייתי עד לכך וכמובן המקרה לא הגיע "למעלה").
וזה עוד לפני ההתאהבות הטוטאלית בסלולר ופלאזמות.
ישן 12-11-2010, 15:23
צלמית המשתמש של האזרח

כתבתי על כך בפורום "צבא" על אנצריה...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "יש את המיקרו - כל העניין עם..."

...שלדעתי הייתה זליגה ודליפה וחיזולים/סורים יירטו את הידיעה והכינו מארב.
לנו קל מאוד להאשים את המזל"ט וגם ראש ל"סוחרי איברים" (לא רוצה לזכיר את שמו של החזיר)
נוח לו לרכב על זה "ולגלות" שהם יירטו את התשדורות. לדעתי האישית זה ממש לא נכון, אך כמובן אין בידי להוכיח זאת, פשוט תחושת הבטן. מה שלא נגיד אולי אנו רוצים לחשוב שהם מטומטמים אך האמת היא אחרת לגמרי.

ישן 12-11-2010, 15:54
  ספייקר ספייקר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.10
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "לדעתי הפרטית והאישית..."

נו כמה מסובך זה יכול להיות, התקשורת כבר דיווחה על הכול, כל מה שנשאר זה רק לחבר את הנקודות.
כמובן שכל הנאמר פה הוא ספקולציה וואין בינה לבין המציאות דבר וחצי דבר
העובדות כפי שהתקשורת הציגה אותן היא שגבי אשכנזי התייצב לצד הרפז בשעה שעלו טענות על התנהלותו הערכית, מוסרית ומקצועית של מר הרפז שגרמו להדחתו מצה"ל, ולהורדת סיווגו הביטחוני.
גבי אשכנזי הכחיש שהרפז הוא ידיד אישי של המשפחה, אולם איילה חסון דיווחה שמר הרפז והגברת אשכנזי החליפו 150 מסרונים בתקופה שבה פורסם מכתב גאלנט.
יש שתי אפשרויות, או שאישתו של הרמטכ"ל החליטה להתערב במינויי הרמטכ"ל העתידי של צה"ל, או שהרמטכ"ל עצמו עומד מאחורי כל העניין הזה, וסיבותיו עמו.
מדבריו של ארי שביט בהארץ שמדבר על איתרוג של מערכת התקשורת את הרמטכ"ל עצמו אני חושב שיש כאלו המעריכים שהרמטכ"ל בכבודו ובעצמו עומד מאחורי העניין. "שוב הוכח, שקשה - ואולי אף מסוכן - לצאת נגד הרמטכ"ל. כמו בשנים שלפני מלחמת יום הכיפורים, הרמטכ"ל שולט בכמה וכמה כלי תקשורת. כמו בשנה שלפני מלחמת לבנון השנייה, בכוח הרמטכ"ל לייצר דמוי-צה"ל המנותק מהמציאות. בסוף השבוע הזה נסדק שריון החסינות, אבל שריון החסינות עדיין חזק. הציבור הרחב אינו יודע עדיין עד כמה עמוק הריקבון בממלכתו של רב-אלוף אשכנזי. "
ישן 27-11-2010, 12:11
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
עוד לפני כשנתיים התחלתי לקבל את התחושה שהתקשורת סימנה את אשכנזי למנהיג 'העבודה' לעתיד
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "נו כמה מסובך זה יכול להיות,..."

והחלה לנהוג כלפיו מדיניות של איתרוג וליטוף תוך פיזור רמזים לגבי עמדותיו המדיניות 'המתונות'.

כמו בתקופת המשמר הקיסרי הממליך מלכים כך גם היום איני יודע האם אשכנזי מעונין בכס המכובד, שותף לדבר או חושב מדינית מה ש'התקשורת' [קרי כספי החוץ הרעים הזורמים לתקשורתון העליון] רוצים שיחשוב.

הטפיחות על כתפי אשכנזי אינן מגיעות בגלל רמטכ"ליותו אלא כמו במקרה של 'דדו' ז"ל או יותר נכון זכר צדיק וגבור לברכה - באות מתוך סימון לכאורה פוליטי.

האם אשכנזי הוא מנהיג פוליטי עתידי ראוי? איני רואה כל סיבה להשיב על כך בשלילה. איש ארגון ובצוע בעל נסיון, מכיר את מערכת הבטחון ואפילו ציוני שזה לא מעט בימינו. האם אשכנזי השבוי בידי פרוטקשן תקשורתי הוא מנהיג ראוי? כאן התשובה היא כבר שלילית...
ישן 14-11-2010, 07:23
צלמית המשתמש של האזרח

בא ונחליט שעדיין חוץ מבועז - עדיין אף אחד לא אשם.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "אם הלחץ שיופעל על ברגמן אחרי..."

בועז הרפז כבר הודה שהוא זה שזייף . לדעתי הוא זה אשר נשכב על הגדר, אך למען הגינות לא נאשים אחרים. הסיפור הזה מה זה מסריח....

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1198109.html

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 14-11-2010 בשעה 07:28.
ישן 20-11-2010, 07:14

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "פרשות "הרפז-טננבאום" כמה יש עוד?"

אז לאחר שצינזרו לברגמן את הכתבה בשבוע שעבר, הוא מופיע אתמול ב"יומן" בערוץ הראשון ומדבר על עניין הרפז ובו הוא מדבר על עבירה שנעשתה ע"י הרפז "שנגמרה בנזק קטן אך יכלה להפוך לנכס אסטרטגי לאומי, אולי החמור ביותר שישראל ידעה בהיבטים האלה" שבגינה סולק מצה"ל.

על כך שוועדה באמ"ן בודקת את "כל קשריו עם מערך המ"מ (מבצעים מיוחדים) באמ"ן, קשרים מסחריים כאלה ואחרים".

הוא מדבר על זה שמיד לאחר חקירתו במשטרה, שבה הוא מכחיש כל קשר לצבא, הוא נוסע לאחד מהבסיסים הסודיים, קורא החוצה לאחד הקצינים הטכניים ונותן לו את הלפטופ ע"מ שיחליף לו את הדיסק הקשיח "כאילו הוא הבוס".

כל העניין חושף את האיים השחורים במערך המודיעין שאי אפשר לגעת בהם מפאת הסודיות ועל כן אינם נתונים לביקורת - מה שגורם לכניסה של אנשים מושחטים ליחידות מצויינות, אשר מנצלים אותן ואת משאביהן לצרכיהם הפרטיים.
וכן יש את כל העניין של טיב הקשרים בין אשכנזי (אישתו ולשכתו) להרפז שצריך להתברר למרות שישנן כמה עובדות ברורות בעניין.

http://www.iba.org.il/media/?record...10-11-19_212044
(דקה 27:30-34:00)

אני מקווה שלינדנשראוס רואה ושומע ויפעל בעניין מבלי שינסו לעצור אותו.
ישן 25-11-2010, 23:24
צלמית המשתמש של האזרח

למה היועץ המשפטי אינו מעביר את המסמכים למבקר (המדינה) החוקר...???

...חושב שעד שלא יתחלפו הרמטכלי"ם הפרשה תהיה תקועה אצל היועץ המשפטי.
יש למשהו ספקולציה או הסבר שאני טועה? נראה שהמשטרה העבירה הכל ליועץ וגם הממצאים אינם סודיים, אז מה קורה שם, למה הכל השתתק. שלא יספרו לנו סיפורים,נדמה לי שמשהו שם מטייח ומכין צבע חדש....

ישן 27-11-2010, 11:51

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "בערוץ 11 איילה חסון אמרה:"

לפי הנאמר ב"יומן" רק השבוע התאפשר לאנשי משרד מבקר המדינה לראות בלבד (לא לקבל!) את חומר החקירה בעניין - היינו, עכשיו החומר ידוע למשטרה, משרד מבקר המדינה והפרקליטות.

דקה 36:00-40:00:

http://www.iba.org.il/media/?record...10-11-26_212344

ולשאלתך - "איך יוצאים מזה?" חוקרים את זה, מפרסמים מסקנות, מה שפלילי צריך לעבור למשטרה ולפרקליטות, מה שציבורי/מוסרי/מנהל תקין/כפיפויות דמוקרטיות צריך לעבור לטיפול הרשות המבצעת ולדיון ציבורי.

לצערי אני מניח שלא מעט גורמים ינסו למסמס את זה (ראה מקרה התחקיר המצונזר של ברגמן, הויכוח על שידור תחקיר קודם של איילה חסון ואפילו אי הזכרת העניין הנ"ל בפתיח של היומן).
ונזכיר תא"ל במדים המתפקד כאיש התקשורת של הרמטכ"ל ופחות כתקן עליו הוא יושב.
ישן 28-11-2010, 12:07
צלמית המשתמש של האזרח

יותר מדי מלח...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "כמו שפעם לא נתנו גישה לדברים רגישים רק ל"מלח הארץ""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מדינאי
אבל "מלח הארץ" של פעם כבר לא מלח ולא ארץ.
.

... זה בדומה לתבשיל שיש בו יותר מדי מלח והתוצאה ...

"אלוהי, שמור אותי מידידי-עם שונאי אני אסתדר"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:35

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר