לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-12-2010, 22:04
  s27 s27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.10
תו מוזיקה 30 שנה להירצחו של ג'ון לנון the great

כן, זה רק עוד 5 ימים, אבל לא יכולתי להתאפק...אז שלושים שנה עברו מאז שהלך מן העולם בנסיובת טראגיות אחד האמנים הכי גדולים בכל הזמנים, ג'ון לנון, היפי מזוקן וחביב שחלם לשנות את העולם הזה שלנו והטיף לאהבה ולשלום, מפעל חיים שנקטע באיבו באכזריות, כולה בן 40 (אכן. כל הטובים והגדולים במוזיקה מתו צעירים..), אז הערב אציין כאן את המאורע עם כמה מן השירים האהובים:
אפתח באחד השירים הכי יפים של הביטלס, שיר מאוד רלוונטי לעכשיו, הן בגלל המלנכוליה שבו והן בגלל השורה: "!I read the news today, ho, boy"...:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

אמשיך בשיריו של ג'ון בפני עצמו שלא במסגרת הביטלס, והנה אחד משירי האהבה היפים ביותר בכל הזמנים:

את השיר הבא הכרתי כילדה בביה"ס יסודי מהקסטות של אחי הגדול. הוא זה שדרכו רכשתי את הערכתי אל הביטלס ואל ג'ון:
בשיר הזה אומר ג'ון לאהובתו: "עבר זמן רב מדי מאז שלקחנו את הזמן, אין את מי להאשים, אני יודע שהזמן טס כל כך מהר...אך כשאני רואה אותך, יקירתי, זה כאילו שנינו מתאהבים שוב, זה יהיה בדיוק כמו להתחיל מחדש...":

וכעת לשיר על בחור שסתם יושב לו, צופה על הגלגלים מסתובבים סביב-סביב, כי זה מה שהוא אוהב לעשות, למרות שמסביב
אנשים זוקפים גבה על התנהגותו התמהונית:

והנה עוד בחור...קנאי...ששר לאהובתו: "לא התכוונתי לפגוע בך...אני מצטער מותק, גרמתי לך לבכות...אני לא רציתי לפגוע בך, אני סתם בחור קנאי...":

וכעת לשיר מתוק-מתוק, שהקדיש ג'ון לבנו הקטן שון, שהיה ילד בעל מראה מיוחד שנולד לאב לבן ואמא מלוכסנת עיניים, ואכן, שם השיר הוא "ילד יפה": "עצום את עיניך, אל תירא! המפלצת הלכה, היא במנוסה, ואביך כאן...ילד יפה-יפה!", כמו כן, מתוך השיר הזה לקוחה השורה המפורסמת "החיים הם מה שקורה לך בזמן שאתה עסוק בלתכנן תוכניות אחרות..."

ונסיים, בנימה אופטימית עם "דמיין", אחד השירים שהכי מזוהים עם ג'ון. כאמירה מסיימת לפני השיר המרגש הזה, אומר רק שאני בטוחה שג'ון היה שמח אם היינו ממשיכים את דרכו ופועלים למען האהבה והשלום

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-12-2010, 17:32
  S N U F K I N S N U F K I N אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי s27 שמתחילה ב "30 שנה להירצחו של ג'ון לנון the great"

אני אומנם לא מסכים איתו באופן עקרוני. אני רואה על בשרי שחיים של שלום ושקט הם לא האידיאלים בשבילי וכרגע המלחמה היא הדבר שצריך לקרות בפועל (לפחות אצלנו בישראל) לפי דעתי (ואל תתחילו לנסות ולהתווכח כי זה פורום 'אולדיז' ולא פוליטיקה, רק היה חשוב לי לציין זאת). כמובן שהמטרה הסופית או אפשר לקרוא לזה האידיאל הסופי הוא שלום בין כולם כמו שייחל לנון אבל עכשיו זה בטוח לא הזמן המושלם.
אני כמובן מעריך אותו בתור יוצר וכרגעין אולי החשוב ביותר בלהקה הענקית הזו, הלהקה האהובה עליי, בסופו של דבר הוא היה הראשון והיסוד ללהקה, יש לו יצירות מופלאות ומזיקה איכותית שאני תמיד נהנה לשמוע. אני מצטער על המוזיקה שהפסדנו, המון מוזיקה.

סיוון, את העלת את "אחד משירי האהבה היפים ביותר בכל הזמנים" כהגדרתך, אני חייב לומר שהשיר מאוד יפה, אני לפחות שומע אותו לא מעט ומאוד נהנה ממנו. אבל נראה לי שהוא יותר מידי רכרוכי.
אני הכרתי אותו לפני 3 או 4 שנים ממש במקרה, הייתי מתעקש לא לשמוע את היצירות של לנון ומקרטני לאחר פירוק הביטלס ולשמוע רק שירים שלהם מהלהקה. עד שידידה שלי הכירה לי אותו ובאמת מאז התחלתי לשמוע שירים שלהם שלא קשורים ללהקה. גם הלחן של השיר מקסים מאוד.

אני אסיים בשיר האחרון שהעלת ואולי הכי מוכר שלו, השיר שמאפיין אותו הכי טוב ואת ההערכים שלו. כמו שרשמתי לעיל אני לא מסכים עם זה כרגע אבל נחמד לשמוע על "חזון" או "אמונה" שהייתה לו, אני לא יודע אם הוא באמת האמין בזה, צריך להיות תמים מאוד כדי להאמין שדבר כזה יקרה אבל מילא כך הוא האמין, כך הוא רצה שיזכרו אותו - כך אנו זוכרים אותו.

חג חנוכה שמח מיסטר לנון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:12

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר