לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-12-2010, 10:39
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אוף-טופיק קטן בנוגע לצפיות באשכולות...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "נו מה - כמעט 200 קוראים ואיש..."

אני רואה את הטעות הזו חוזרת כמה פעמים אצל כל מני אנשים בפורום, שמתרעמים על כמות צפיות גדולה אך מעט מאוד תגובות (אם בכלל): כל הקלקה על האשכול מהדף הראשי בפורום נספרת כ"צפיה". גם אנשים שאינם רשומים כלל בפורום אך מקליקים על הקישור לאשכול נספרים כ"צפיה", וגם אתה בעצמך - אם נכנסת לאשכול יותר מפעם אחת - נספר כ"צפיה" בכל פעם ופעם, ולמיטב זכרוני גם כל מני מאנדקסים אוטומטיים למיניהם (כמו ה'עכביש' של גוגל) ש"מאנדקס" (מהמילה Index) את הפורום יכול לגרום להעלאת מספר הצפיות באשכול...
לכן, עם כל הגורמים לעיל שציינתי שעלולים להגדיל את מספר מונה הצפיות באשכול - בינינו - מה הן כבר 200 צפיות...?
שים לב לכמות הצפיות באשכולות שיש בהם 10 או יותר תגובות - זה פחות או יותר הממוצע של מס' צפיות לתגובה, וגם זה תלוי בעוד כמה משתנים

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-12-2010, 11:41
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אוף-טופיק קטן בנוגע לצפיות באשכולות..."

בוא נגיד שכעורך אתרי אינטרנט ומנהל לא מעט פורומים בעברי אני מכיר את הסטטיסטיקות. עדיין מרגיז ובכל מקרה זאת היא דרך לגיטימית (והמנהלים מוזמנים לחלוק עלי) להקפיץ שרשור חשוב שלא זכה לתגובות - עובדה במקרה הזה זה עבד!

קרן אור - מהיכן המידע - האם יש לך קישור? מה לגבי כיפת ברזל - האם 200 מליון הדולר מהמענק האמריקני עבור כיפת ברזל מועברים ישירות למשרד הביטחון או שגם הם חלק מן הדרישה הנוכחית?
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 23-12-2010 בשעה 11:43.
ישן 23-12-2010, 19:42

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=FiReBall]שטויות כל..."

אני קצת מתפלא על האמירה אני חייב לציין - אם משרד הביטחון דורש תוספת תקציב אדירה של 6 מיליארד ש"ח על פני שנתיים הוא צריך להצדיק אותה (אם אכן בסופו של דבר יעשו עם הכסף את מה שהוגדר או משהו אחר אני לא יודע וזה לא נושא הדיון) השאלה שלי היא טכנית במהותה - אם יש דרישת תקציב רשמית של משרד ממשלתי ובהנחה שלא מדובר על משהו מסווג (ואם כן זה סופר מפתיע כי 6 מיליארד ש"ח מסווגים לשנתיים זה משהו חסר תקדים לדעתי בהיסטוריה של תקציב הביטחון הישראלי - אנחנו מדברים על סכומים שמהווים אאל"ט סביב 1% שלהם מתקציב הביטחון השנתי כולו - לא עניין של מה בכך) - חייב משרד הביטחון להסביר לפחות ברמת הנקודות הכלליות עבור מה הכסף.

עוד אפשרויות לייעוד של התקציב - בניית מכשול בגבול מצריים?
www.MegaPixel.co.il

ישן 23-12-2010, 22:32
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני קצת מתפלא על האמירה אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
אני קצת מתפלא על האמירה אני חייב לציין - אם משרד הביטחון דורש תוספת תקציב אדירה של 6 מיליארד ש"ח על פני שנתיים הוא צריך להצדיק אותה (אם אכן בסופו של דבר יעשו עם הכסף את מה שהוגדר או משהו אחר אני לא יודע וזה לא נושא הדיון) השאלה שלי היא טכנית במהותה - אם יש דרישת תקציב רשמית של משרד ממשלתי ובהנחה שלא מדובר על משהו מסווג (ואם כן זה סופר מפתיע כי 6 מיליארד ש"ח מסווגים לשנתיים זה משהו חסר תקדים לדעתי בהיסטוריה של תקציב הביטחון הישראלי - אנחנו מדברים על סכומים שמהווים אאל"ט סביב 1% שלהם מתקציב הביטחון השנתי כולו - לא עניין של מה בכך) - חייב משרד הביטחון להסביר לפחות ברמת הנקודות הכלליות עבור מה הכסף.

עוד אפשרויות לייעוד של התקציב - בניית מכשול בגבול מצריים?

עזוב, זה אשכול הזוי והנתק בין המציאות לפורום מעולם לא היה גדול יותר.
לא צריך להיות גאון גדול, אפשר לפתוח עיתון ולראות מה קורה במזרח התיכון.
שריפה קטנה בכרמל זה בדיחה לעומת חבית חומר הנפץ שאולי מעולם לא היתה נפיצה כל כך.
כל דיון כאן הוא לא רלוונטי וגם אם נצא מנקודת הנחה שצה"ל עושה עבודה מופלאה ומכין את עצמו היטב לתרחישים הרי שאי אפשר יהיה לדון בזה כאן... אז יכול להיות לדיון כאן רק צד אחד שטוען שהוא לט מבין לאן הכסף הולך ולכן כנראה שיש כאן בעיה או שהם למעלה כרגיל מטומטמים...לענות לצערי אי אפשר, אז אתם מוזמנים להמשיך בלעדי את הדיון הזה..

ישן 23-12-2010, 23:00

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט]אני קצת..."

הזוי? סליחה. אמיל לרוב אני מעריך את דעתך ושמח לשמוע אותה אבל הפעם אני חייב לציין שהנימה שלך לא מקובלת ואף מעליבה.

אני שאלתי שאלה לגיטימית לחלוטין - משרד הביטחון ביקש תקציב של 6 מילארד ש"ח לשנתיים מעבר לתקציב הרגיל של המשרד כפי שנקבע. אני שאלתי עבור מה ביקש המשרד את התקציב - מדובר בסכום גדול ואם לא מדובר על צורך מסווג, נהוג למיטב ידיעתי (ונחמיה אני מאמין שאתה טועה בנקודה זו) לפרט בנקודות כלליות לשם מה נועד התקציב.

שים לב שלא הבעתי שום דעה בשאלה האם התקציב אכן דרוש או לא, האם יש כאן בזבוז או לא, האם יש בעיה עם חריגה ממסגרת התקציב או לא - שאלתי שאלה אינפורמטיבית לגמרי שלגיטימי שציבור במדינה דמוקרטית יקבל עליה תשובה. היה ומדובר בתקציב למטרות שאין לפרטן מסיבות כאלו ואחרות so be it (למרות שמדובר בתקציב עצום בקנה מידה ישראלי) אבל לצאת בהצהרה שהשאלה שלי והדיון כולו הוא הזוי - לא מכבודך.
www.MegaPixel.co.il

ישן 24-12-2010, 04:35

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "הזוי? סליחה. אמיל לרוב אני..."

ציטוט:
הזוי? סליחה. אמיל לרוב אני מעריך את דעתך ושמח לשמוע אותה אבל הפעם אני חייב לציין שהנימה שלך לא מקובלת ואף מעליבה.

אני שאלתי שאלה לגיטימית לחלוטין - משרד הביטחון ביקש תקציב של 6 מילארד ש"ח לשנתיים מעבר לתקציב הרגיל של המשרד כפי שנקבע. אני שאלתי עבור מה ביקש המשרד את התקציב - מדובר בסכום גדול ואם לא מדובר על צורך מסווג, נהוג למיטב ידיעתי (ונחמיה אני מאמין שאתה טועה בנקודה זו) לפרט בנקודות כלליות לשם מה נועד התקציב.

שים לב שלא הבעתי שום דעה בשאלה האם התקציב אכן דרוש או לא, האם יש כאן בזבוז או לא, האם יש בעיה עם חריגה ממסגרת התקציב או לא - שאלתי שאלה אינפורמטיבית לגמרי שלגיטימי שציבור במדינה דמוקרטית יקבל עליה תשובה. היה ומדובר בתקציב למטרות שאין לפרטן מסיבות כאלו ואחרות so be it (למרות שמדובר בתקציב עצום בקנה מידה ישראלי) אבל לצאת בהצהרה שהשאלה שלי והדיון כולו הוא הזוי - לא מכבודך.

אתה צודק..ראשית התכוונתי בעיקר להודעה של fireball...שנית, כן אני חושב שבהגדרה חלק גדול מהתקציב מסווג, בוודאי שתוספות מיוחדות, אבל אולי אני טועה.

ישן 25-12-2010, 10:58

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי הפ.ב. שמתחילה ב "[font=Verdana]עידו..."

לא מדוייק.
יש סעיפים גלויים רבים בתקציב הביטחון - למיטב זכרוני רוב סעיפי השכר (שהם החלק הארי של התקציב) למשל גלויים ואין סיבה שלא יהיו.
ישנם סעיפים אחרים שגם הם גלויים - אגב בארה"ב אני מאמין שיש עוד הרבה יותר סעיפים גלויים.

הנקודה פשוטה - אם משרד הביטחון דורש תוספת של עוד 6 מיליארד ש"ח שזה להערכתי סביב 0.5-1% מתקציב הביטחון (לערך) לשנה ראוי לומר אחד משני הדברים:
1. בקווים כלליים למה נדרש הכסף.
2. מדובר בצורך חדש/ייחודי ומסווג שלא ניתנה לו דרישה בתקציב הדו-שנתי הממשלתי (או הרב שנת שנתי הצה"לי) המקורי ובתוכנית ארוכת הטווח של צה"ל.

לגבי תקצוב פרויקטים כמו חץ 3, בניית המכשול בגבול מצריים ועוד כמה דוגמאות דומות (לא לא טילי "יריחו") זאת שאלה פתוחה האם ראוי לחשוף את תקציבן - עלות הקמת הגדר ביהודה ושומרון פורסמה (ועזוב בעיות וחריגות שאינן קשורות לדיון), האם ראוי לפרט תקציב החץ - לא בטוח - מצד שני יש מצב שאם תבחן את התקציב האמריקני תגלה למשל מה תקציב ה-THAAD וחבריו - האם עלינו להיות בדיוק כמו ארה"ב בנקודה זו - שוב זאת שאלה פתוחה.

הבעיה שלי עם כל הסיפור היא שהכל נראה כאילו הוא מתנהל הרחק מן הדיון הציבורי ובלי צורך לתת דין וחשבון לאיש. שוב, ישנם סעיפים שהם מסווגים ובדין - מצד שני אם נושאים אחרים במדינה כמו סל הבריאות, תקצוב אברכים או כל נושא תקציבי אחר מוביל לדיון ציבורי נרחב ראוי שהציבור ידע יותר גם על תקציב הביטחון (וכאן השאלה מה לסווג היא קריטית וצריכה להיעשות תוך מחשבה גם על צרכי הביטחון וגם על זכות הציבור לדעת - אולי למשל לתת לגוף משולב מטעם משרד האוצר/הביטחון להכריע איזה סעיפים לפרסם?).

רציתי להתייחס פה בכמה מילים לוועדת ברודט אבל אחרי שקראתי את המסמך הבא - אני ממש לא יודע אם יש טעם.
www.MegaPixel.co.il

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 25-12-2010 בשעה 11:01.
ישן 25-12-2010, 12:42

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "לא מדוייק. יש סעיפים גלויים..."

ברור שיש סעיפים גלויים וככה צריך להיות
הרבה סעיפים צריכים להשאר מסווגים וככה צריך להיות.
ועדה עם האוצר שתקבע אילו סעיפים מסווגים ואילו גלויים? אתה שומע את עצמך? האוצר? הם מוכרים כל דבר שמתפקד למען חיסכון כלכלי..חבל על הזמן, אם כבר ועדה אז נציגי ביטחון ושופטים כלשהם (שהרי הדיון כאן הוא בין צרכי ביטחון לבין זכות הציבור לדעת)
ובסוף יש מחירים ששום ועדה לא תוכל לחסוך מאיתנו, כשיש מלחמות וצרכי ביטחון- משלמים מחירים, אחד המחירים הוא שהציבור לא יודע לאן הולך כל שקל בתקציב הביטחון, יש מנגנוני בקרה אבל שום ועדה לא תחסוך מאיתנו את המחיר הזה, רק כשיגיע השלום נפסיק לוותר על זכותנו לדעת הכל, עד אז נשלם את המחירים הכלכליים או לחילופין נפרסם הכל ונשלם מחירים בחיי אדם. מדהים אותי כל פעם מחדש חוסר היכולת של אנשים כאן בארץ לשלם את המחירים הנדרשים לטובת הדברים שהם עצמם מאמינים בהם.
דרך אגב, יש כאן אנשים שמשלמים מחירים גדולים הרבה יותר מזכות הציבור לדעת בשל צרכים ביטחוניים, מהערבים שצריכים לעבור בדיקות משפילות בשדה התעופה ועד מילואמניקים שצריכים לוותר על כמות רבה של ימים מהעבודה...
ועל מה האשכול הנ"ל?, על 1% מתקציב הביטחון שאתה לא מבין לאן הולך? הרי אפשר לכתוב אנציקלופדיה על הפרויקטים החשובים שאני ואתה לא יודעים עליהם אבל שמתקדמים ממש בימים אלה!!
שוב, נראה לי הזוי מה שקורה כאן.

ישן 25-12-2010, 13:06

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "ברור שיש סעיפים גלויים וככה..."

6 מיליארד ש"ח לשנתיים אינם עניין של מה בכך - על תקציבים זעומים בהרבה קמות ועדות חקירה בשיראל, שרים מתפטרים או מפוטרים וקואליציות נופלות.

מדובר בהרבה מאד כסף - כשאמרתי 1% מתקציב הביטחון לא התכוונתי להמעיט בערכו של הסכום, להיפך.

אם קראת היטב מה שכתבתי הצעתי וועדה שתורכב מאנשי האוצר ואנשי מערכת הביטחון אשר תחליט מה לפרסם ומה לא - אגב אולי זה כבר קיים אינני יודע.

אתה שואל על מה הדיון - אני עונה - על זכות הציבור לדעת על מה הכסף שהוא משלם הולך. אם יקבעו גורמים מוסמכים (וחשוב מכך כאלו שטובת הציבור על כל היבטיו - הבטחוניים והכלכליים גם יחד בראש מעייניהם) כי סעיף X אינו ראוי שיחשף לציבור - מצויין. לי נראה כי השקיפות בכל מה שקשור לתקציב הביטחון כרגע רחוקה מלהיות היכן שהייתה צריכה להיות במדינה דמוקרטית (גם כזאת עם קשת איומים רחבה כשלנו).

היה מעניין לקרוא מחקר השוואתי על ההבדלים בשקיפות בין תקציב הביטחון הישראלי לאמריקני תוך התייחסות להבדלים בסיכונים בין שתי המדינות, התרבות האירגונית, חופש העיתונות ושיקולים נוספים. אני לפחות הייתי שמח לקרוא מחקר כזה (לפחות לעבור על הנקודות המרכזיות בו כי אינני כלכלן בהכשרתי).
www.MegaPixel.co.il

ישן 25-12-2010, 13:38

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "לא קיבלתי שום תשובה. כל מה..."

החלטתי לנבור עוד קצת והינה מתוך גל"צ:

"במערכת הביטחון העלו בימים האחרונים את הדרישה לתקציב נוסף של 6 מיליארד שקלים בעקבות התייקרויות שונות במשק. באוצר מתנגדים בתוקף לאשר את התוספת וטוענים כי המהלך יחייב קיצוץ רוחבי במשרדים הממשלה האחרים."

אני לא יודע אם זה מדוייק אבל זאת לפחות פעם ראשונה שאני רואה מקור מוסמך מתייחס לסיבה לתוספת התקציב - ואם זה אכן מדוייק הינה לך סיבה לדברים שבהחלט אפשר לפרסם בקשר לתקציב הביטחון והדגמה מצויינת למה השרשור הזה בהחלט במקומו.
www.MegaPixel.co.il

ישן 25-12-2010, 14:44

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "החלטתי לנבור עוד קצת והינה..."

ציטוט:
החלטתי לנבור עוד קצת והינה מתוך גל"צ:

"במערכת הביטחון העלו בימים האחרונים את הדרישה לתקציב נוסף של 6 מיליארד שקלים בעקבות התייקרויות שונות במשק. באוצר מתנגדים בתוקף לאשר את התוספת וטוענים כי המהלך יחייב קיצוץ רוחבי במשרדים הממשלה האחרים."

אני לא יודע אם זה מדוייק אבל זאת לפחות פעם ראשונה שאני רואה מקור מוסמך מתייחס לסיבה לתוספת התקציב - ואם זה אכן מדוייק הינה לך סיבה לדברים שבהחלט אפשר לפרסם בקשר לתקציב הביטחון והדגמה מצויינת למה השרשור הזה בהחלט במקומו.

יכול להיות שבמקרה הזה אתה צודק, אני בעד לפרסם כל מה שאפשר כמובן, ולא לפרסם מה שאי אפשר.
אם אפשר לפרסם ולדון למה צריך 6 מיליארד שקל יותר, צריך לעשות זאת.
אם לא אז לא.

ישן 25-12-2010, 18:00

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "חצי אחוז?"

האמת גם לי לא הסתדר משהו עם אחוז - לא יודע מאיפה נלקח המספר הזה - אני כל היום עוסק בחישובי אחוזים בהקשר אחר לגמרי ואולי גם זה עושה לי קצת סלט בראש לאחרונה.

האמת עניין ההתייקרות נשמע מוזר גם אם דברים כמו מזון או דלק התייקרו הרבה בשנים האחרונות ומשרד הביטחון החליט לדרוש החזר לכאורה זה משהו שראוי היה לדרוש בתקציב הרגיל לא - גם לא זכור לי כי לאחרונה היו התייקרויות פתע מטורפות במשק...

בקיצור אני לא בטוח שנאמרה המילה האחרונה בנושא הדרישה המוזרה הזו.
www.MegaPixel.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:04

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר