לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-12-2010, 09:40
  nomaed nomaed אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.10
בעיות של לינקסיס WRT160N עם רשת UFI של הוט

שלום לכולם,

אני רוצה להתייעץ איתכם על בעיה שיש לי, ואני די בטוח שיש עוד הרבה אנשים שנתקלו בזה, אבל עדיין לא מצאתי פתרון.

יש לי נתב אדימקס BR-6216MG די ישן. הוא עובד טוב בחיבור L2TP של הוט (12 מגה), אבל פעם ביום או ביומיים אני חייב לאתחל אותו כי הוא מתנתק (הוא מראה שהכל בסדר, וגם האינטרנט כביכול מחובר, אבל אין לי באמת תקשורת).

אז קניתי לינקסיס WRT160N v3. הבנתי שיש לו בעיות על ה-L2PT בארץ, ואצלי זה מתבטא שאחרי כמה דקות המהירות נופלת כמעט לגמרי ככה שאני לא יכול לגלוש. אחרי ריסט זה עובד בסדר לכמה דקות ואז שוב נופל.
עשיתי עדכון קושחה 3.0.0.03 או משהו כזה, והמצב זהה.

אני לא יכול כרגע לעבור ל-MPLS בגלל שבזק בינלאומי משום מה לא מספקת לי מהירות טובה. אני מגיע ל-50kb/s בהורדות במקום 1.5mb/s בכל הראוטרים, ובחייגן הם שמו לי שירות גיימר שלא עובד בחיבור של IP דינאמי.

מישהו יודע איך אפשר לפתור את הבעיה? להשאר מחובר עם חייגן ב-12 מגה ושהלינקסיס יעבוד?

תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-12-2010, 11:13
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
שירות גיימיר הוסף כדי לפתור בעית תקשורת עם חייגן או ללא קשר?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nomaed שמתחילה ב "בעיות של לינקסיס WRT160N עם רשת UFI של הוט"

כלומר, עם חייגן ללא גיימר אתה מקבל תקשורת תקינה עם האדימקס או לא? (להוציא את הבעיה של לרסט כל יומיים)

קשה לאבחן מה גורם לבעיות אותן אתה חווה.
הריסוט הדו יומי של האדימקס היא תופעה שנגרמת בעיקר בגלל עומס על הראוטר (ובעיקר בגלל ריבוי חיבורים פתוחים במקביל, מצב שכיח בשימוש ב-P2P).
את התופעה שציינת לגבי הלינקסיס אני לא מכיר, האם כאשר אתה נכנס לממשק הניהול הוא מראה לך שחיבור ה-L2TP מחובר לכאורה אבל לא מצליח לגלוש? אם כך הדבר מזכיר במידה רבה את התופעה שאתה חווית באדימקס, רק שהיא נגרמת בפרק זמן יותר קצר.
אם אתה מכבה את האפשרות האחלוטית בראוטר ומחבר מחשב אחד שלא מריץ תוכנות P2P, האם התופעה של חוסר היכולת לגלוש חוזרת?

בכל מקרה, אני יודע שחיבור 12 מגה עם חייגן הוא לא מומלץ. 012 שלרוב היה צריך לריב איתם על חיבור ללא חייגן העבירו אותי לחיבור כזה כאשר עברתי למהירות 12 מגה.

כאשר היית עם חיבור ללא חייגן ניסית לחבר את אחד המחשבים ישירות למודם ולבדוק מהירות הורדה?

ישן 27-12-2010, 12:32
  nomaed nomaed אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.10
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "שירות גיימיר הוסף כדי לפתור בעית תקשורת עם חייגן או ללא קשר?"

התקשורת באדימקס טובה (מבחינת הראוטר).
החיבור עצמו (מבחינת הספק) הוא על הפנים ב-MPLS, אבל כשאני משתמש ב-L2TP (בשביל הגיימר) אז הכל עובד כמו שצריך.

כל ההסבר על זה היה רק בשביל להסביר שאני צריך L2TP בשביל לקבל גיימר, אחרת הם מספקים לי קו ממש גרוע.

הבעיה היא שהלינקסיס WRT160N לא עובד טוב עם L2TP (בלי קשר לגיימר). ב-MPLS הוא נשאר מחובר, אבל המהירות שאני מקבל מהספק מסריחה. כשאני מחזיר ל-L2TP, אז אני מקבל את המהירות שלי אבל אחרי כמה דקות המהירות יורדת עד שכמעט ולא זז בכלל.

מסתבר שזאת בעיה ידועה של לינקסיס בעבודה עם L2TP במהירויות גבוהות (חלקית זה כי בארץ הפרוטוקול של L2TP הוא שנה משאר העולם, כי זה כל מיני קומבינות שהם עושים פה, אני לא זוכר את הפרטים).

כנראה שלא הסברתי את המצב טוב. הבעיה היא הראוטר של לינקסיס.
הפוסט שלי פה זה בשביל לראות אולי מישהו מכיר את הבעיה גם כן, ויודע איך לפתור אותה (שהלינקסיס יעבוד עם L2TP במהירות של 12 מגה בלי להתקע).
יש את DD-WRT שאני יכול לשים, אבל שם התמיכה ב-L2TP עוד יותר גרועה לפי הבנתי.

ראיתי בכמה מקומות שאנשים אומרים שאפשר לעבור ל-PPTP.
זה אפשרי באמת, והאם יש בזה יתרונות או חסרונות?
ישן 29-12-2010, 09:16
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
זה בעייתי.
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי nomaed שמתחילה ב "אני מסכים איתך, צעקתי עליהם..."

מצד אחד, הראוטר הוא רכוש שלך ואין הם אחראים עליו.
מצד שני, הם נכשלו לספק לך את השירות בקונפיגורציה התקנית והמומלצת על ידם וע"י הוט (כלומר, עבודה ללא חייגן במהירויות מעל 10MBIT/S).

אני לא מצליח לחשוב על פתרון טוב, אם כי האפשוריות הן:
א) לנסות ראוטר אחר שיפעל בצורה אופטימלית במצב הנוכחי. הבעיה: עלות רכישת ראוטר נוסף.
ב) לנסות לעבור לספקית אחרת. הבעיה: עלולים להתעקש איתך על ההתחיבות. אני גם יודע שיש בעיה עם הכבלים לעבור לחיבור MPLS אצל ספקית חדשה כאשר לא התקבל קובץ ניתוק מהספקית הישנה.
ג) לנסות לשחק עם קושחות שונות ומשונות שאולי יגרמו לראוטר הלינקסיס כן לעבוד עם L2TP בארץ במהירות גבוהה. לא בדיוק בעיה אבל: דורש זמן והתעסקות. תמיד יש אפשרות לדפוק את הראוטר אם עשית משהו לא נכון.
ד) לנסות ולפנות לתמיכה של לינקסיס בתקווה שואלי יוציאו עדכון קושחה. בעיה: לך תדע כמה זמן זה יקח, אם בכלל.

אפשר גם לנסות סתם דבר שחשבתי עליו, רוב הסיכויים שזה לא באמת ישפיע אבל זה יכול להיות פשוט מאוד לנסות:
תקנפג את האימקס כחייגן, תחבר אליו את הלינקסיס. בלינקסיס תגדיר חיבור ללא חייגן עם כתובת IP סטטית, תכבה באדימקס את ה-DHCP ותגדיר באדימקס את הכתובת של הלינקסיס כ-DMZ. תחבר את שאר המחשבים ללינקסיס.

הרעיון: למזער את העומס על האדימקס לקיום החייגן בלבד והעברת עומס ה-NAT ללינקסיס.
הבעיה: במקרה של תקלה יש עוד גורם שצריך לקחת בחשבון, ויקח לך לפחות יומיים כדי לדעת אם האידמקס לא כושל.

ישן 24-12-2010, 17:53
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nomaed שמתחילה ב "בעיות של לינקסיס WRT160N עם רשת UFI של הוט"

ציטוט:
אני לא יכול כרגע לעבור ל-MPLS בגלל שבזק בינלאומי משום מה לא מספקת לי מהירות טובה. אני מגיע ל-50kb/s בהורדות במקום 1.5mb/s בכל הראוטרים, ובחייגן הם שמו לי שירות גיימר שלא עובד בחיבור של IP דינאמי.

לא הבנתי את המשפט הזה. מה הקשר בין מהירות לא טובה בבזק בינלאומי לחיבור ללא חייגן?

חיבור 12 מגה דורש חיבור ללא חייגן, בטח עם ראוטר לינקסיס (שבכלל מעדיף חיבור ללא חייגן ללא קשר למהירות). כמובן שחיבור ללא חייגן יאלץ אותך לוותר על הגיימר.
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:47

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר