לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-04-2005, 08:42
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
זאת התשובה לשאלה שלך. אתה לא רוצה שאני אשקר, נכון? :)
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי eran36 שמתחילה ב "OK זה מסוג התשובות שאי אפשר..."

שרת אינו צריך סביבה גרפית. זה סתם דבר שמכביד על המעבד (יתרון גדול מאוד שיש ללינוקס על חלונות כבר בתחום הזה רק מההתחלה, לפני שעשית משהו בכלל).

ה"מסך הזה שנראה כמו DOS", זה המסך של לינוקס, וזוהי מערכת הפעלה לכל דבר. ממשק גרפי הוא אולי טוב למשתמש השולחני, אבל אין בו שום צורך בשרת, משום שבשרת אתה נוטה לעדכן קבצי קונפיגורציה, ולהריץ שירותים באמצעות פקודה מסויימת (הממשק הגרפי סתם מסבך, זה הרבה יותר מהר ככה, כמו שתלמד).

אתה נכנס עם שם המשתמש root ועם הסיסמא שקבעת בהתקנה.

קובץ הקונפיג של אפאצ'י נקרא בדרך כלל httpd.conf ותוכל להריץ חיפוש על מקומו בעזרת הפקודה find / -name httpd.conf - ואז תוכל לערוך אותו - לדוגמא עם pico /path/to/httpd.conf או nano במקום pico (תלוי מה בא עם שמנדרייק). להריץ שירותים עושים בדרך כלל על ידי etc/init.d/servicename start/ - אבל לעתים המיקום שונה מהפצה להפצה. אין לי מושג איפה זה במנדרייק, כי מנדרייק לא הרצתי אף פעם (סיפורי הזוועה הפחידו אותי ). קובץ ההגדרות של PHP נקרא php.ini ואפשר לחפש אותו עם אותה פקודת find בדיוק...

אם יש לך שאלה יותר קונקרטית, תשאל, אבל מומלץ לקבל הדרכה בסיסית על פקודות בלינוקס ממישהו או מספר לפני שמתחילים...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-04-2005, 10:51
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי eran36 שמתחילה ב "[font=Verdana]קידמתי אותי..."

פאנל שליטה - יש - זה נקרא Webmin, אבל מומלץ לך ללמוד לבד מה המערכת עושה. זה מה שיפה בלינוקס - אתה יודע בדיוק מה השרת שלך עושה, ולא צריך ממשק צד ג' שיעשה מה שהוא רוצה ומה שאתה חושב שהוא עושה (שזה לא בהכרח בפועל מה שאתה רוצה שהוא יעשה).

כל שרת צריך להתקין (אך ייתכן ותוכנת ההתקנה כבר התקינה). אני לא ממליץ להשתמש באף שרת FTP חוץ מ vsftpd, וזאת בגלל הצורה שבה הוא כתוב, ורקורד האבטחה חסר התקדים שלו.

יש שרתי מדיה שונים, בהתאם לפורמט שאתה רוצה לשדר... לדוגמא, כדי לשדר וידאו, תוכל להשתמש ב VideoLAN.

בהצלחה...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:41

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר