לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-01-2011, 06:45
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי nitch שמתחילה ב "שים לב שחברנו מהצמ"ה כתב..."

יחסית, ביחס למה?
היחסיות אומרת שמכונית היא גדולה לעומת בוטן.
אבל, אותה מכונית, היא קטנה לעומת הבורג' דובאי.

איש מקצוע? לא נכחיש.
האיש אשף ניסוחים ולחישה על אזנם של בעלי השפעה.
הוא גם מבין מצויין את עולם התקשורת.
אם הוא היה יכול להיות דובר צה"ל הכי טוב בעולם... לפני עשר שנים.
כשברור באיזו שעה עיתון נסגר, באיזו שעה משודרת המהדורה המרכזית המשפיעה בטלויזיה, וגם ברדיו. ומי הכתבים הזרים שצריך ללטף.

מה שהצחיק אותי בתגובה של הדחפור זה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ArmouredDov_D9
בייחוד בכניסת לתחום הניו-מדיה (פייסבוק, יוטיוב, פליקר), למרות המאורעות הקשים של עופרת יצוקה והמשט הטורקי.

אין ביחידת דובר- צה"ל הבנה מה זה ניו מדיה.
לא רק שבניהו לא מכיר את התחום, הוא גם מנע את ההתפתחות שלו.
כל מה שקצת השתנה בנושא הוא למרות בניהו ולא בזכותו.
הבעיה בולטת בעיקר על רקע עופרת יצוקה והמשק הטורקי.
בשני הארועים הללו לא ממש קרו "מאורעות קשים" כפי שהדוב הגדיר אותם וכפי שהם נתפסים בציבור.
אבל הם נתפסים כך בגלל כישלון קלוסאלי של מערך הדוברות.
בכל אחד מהם התרחש ליקוי מאורות דוברותי מסוג אחר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-01-2011, 21:52
  mc2 mc2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.10
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "יחסית, ביחס למה? היחסיות..."

אני חייב להצטרף למה שיוסיפון אומר (ולהתגלגלות מצחוק בתגובה הקודמת).

יצא לי לקחת קורס בנושא לוחמה פסיכולוגית עם ד"ר לתקשורת מאונ' חיפה שעוסק גם בתחום של מדיה חדשה. אחד מהסטודנטים האחרים שרת בדובר צה"ל והיה אחראי על הכנסת המדיה החדשב לדובר צה"ל. אני לא יודע מה הוא עשה בפועל אבל חוסר ההבנה שלו בתשומות ששימוש בכלים הללו צריך ליצר לדוברות של צה"ל וההתיצבות לימין מערך הדוברות בפני כל ביקורת ללא יכולת לביקורת עצמית, היתה כל כך בולטת ומוגזמת, שהיה ברור שיש בלבול רציני מאוד במערך הדוברות (לפחות ללא שינוי מהותי במערך ובמי שמאייש אותו).

בהרצאה שהתנהלה יום-יומיים לאחר הפשיטה על המרמרה זה הגיע ממש לאבסורד.

ואגב, תגובה ראשונה של דובר צה"ל בסביבות 9 בבוקר, כשלוש שעות לאחר הירידה למרמרה, עם תגובה די לקונית (לא כזו שאפשר להגיד שצריך לבדוק כדי שדו"צ לא יוציא הודעה שגויה) וללא פרטים כמעט, לא יכלה להחשב כדוברות טובה גם לא לפני 10 שנים (אולי לפני המצאת האלחוט זה היה הגיוני).
או שמישהו ניתפס עם המכנסיים למטה או שדובר צה"ל לא מבין מה הוא אמור לעשות בארוע כזה. אני לא יודע מה יותר גרוע ואני חושש ששתי האפשרויות נכונות במקרה שלנו.

נערך לאחרונה ע"י mc2 בתאריך 06-01-2011 בשעה 22:01.
ישן 06-01-2011, 23:25
  mc2 mc2 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אולי צריך להסביר קצת מה..."

לצערי הקורס לא עסק בזה, אלא בדברים הרבה יותר קונבנציונלים ובעיקר במבצעים מודיעיניים במלחמות העולם. מסגרת הזמן הכי מתקדמת עליה דנו בשיעורים היתה מלחמת המפרץ הראשונה שהיא כבר פרה-היסטוריה מבחינת השינוי בכלי התקשורת והעברת המידע.
אני לא יותר מהדיוט בתחום הזה, מבין כמו כל אחד שמחובר לאינטרנט ורואה איך חברות מסויימות זוכות לפרסום ויח"צ שלא יכלו לקבל בחיים בדרכים קונבנציונליות (ואחרות שמנסות ולא מצליחות).

חפרתי קצת, ושם המרצה הוא ד"ר יניב לויתן, הוא עוסק בתקשורת בדגש על מדיה חדשה וחוקר את נושא התעמולה והלוחמה הפסיכולוגית.
הנה מאמר שלו על טעויות בשימוש במדיה חדשה: http://www.globes.co.il/news/articl...0555163&fid=845
ועל טוויטר ואירן: http://www.jpost.com/IranianThreat/....aspx?id=145880
ישן 07-01-2011, 12:11
  mc2 mc2 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי odedy שמתחילה ב "עזבו ניו מדיה, דובר צה"ל מדבר אלינו, לא אל העולם"

הרמת פה להנחתה,
בארוע כמו המרמרה, שכלל הכנה ארוכה וסדורה, יזימת הפעילות על ידי צה"ל ואפשרות לחסום תקשורת של הצד השני, דובר צה"ל צריך לשמש כמקור מידע שמציג את הסיפור כפי שאנו רוצים שהוא יסופר. אני לא מדבר על שקרים ופרופגנדה אלא על שימוש בעובדה שהמדיה צמאה לתמונות ולדיווחים ואם אתה לא תשחרר מספיק מהר מידע (ורצוי כזה שיתמוך בגרסתך) מישהו אחר ישיג אותך (וכנראה יוסיף או יסלף את העובדות לצרכיו).

אם למשל היו מתחילים בשחרור הקלטות הקשר (ביוטיוב וטויטר) והעולם היה נחשף בהתחלה לקריאות: "תחזרו לאושויץ" במקום לדיווחים על הרוגים ופצועים. הסיקור יכול היה להיות אחר לגמרי.
אם לפני הכותרות על הנפגעים (לשני הצדדים) היו יוצאות כותרות על ברזלים, סכינים, כוסות וכו' שהושלכו על לוחמי השייטת הסיקור היה יוצא מנקודת התחלה שונה לגמרי.

סיפור מעניין כמו למשל פעילי שלום ששרים על טבח יהודים או קוראים לחזרת יהודים לאושוויץ יכול להיות מספיק מעניין כדי להלפוך לסרטון ויראלי ולזכות להד משמעותי הרבה יותר מסתם עוד ידיעה לעיתונות. הכל שאלה של עיתוי והכלים איתם עובדים.
ישן 08-01-2011, 20:50
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי odedy שמתחילה ב "שני דברים ששווה לקרוא בהקשר הזה"

אם נכנסת לזה...
http://shivuk.themarker.com/news/index.dot?id=72293
ככה זה כשמשרד ענק יודע להכן קמפיין עם רכישות מדיה במיליונים שנותן תוצאות שואפות לאפס.
משרדי מדיה חדשה מכינים קמפיין רשת בפייסבוק, טוויטר וכו' עם אפליקציות מאגניבות שעולה סכום יפה אבל גם נותן תוצאות מדידות ומרשימות.
ופרילנסר בודד עם רעיון מבריק מרים קמפיין גרילה שאף אחד בכלל לא יודע שאתה העלית, בעלות אפסית ואפקטיביות מקסימאלית.

ישן 16-03-2011, 13:09
צלמית המשתמש של rshibi
  rshibi rshibi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי mc2 שמתחילה ב "אני חייב להצטרף למה שיוסיפון..."

כמי שעוסק גם בתקשורת משברים, הכנתי בעקבות 2 כשלונות של דובר צה"ל מצגות המנתחות את ההתנהגות הלא נכונה מבחינה תקשורתית (חיסולו של אחמד יאסין והספינה מרמרה). כאיש מקצוע אין לי הרבה שבחים לתפקודו של דו"צ.

לזכותם של רות ירום ואבי בניהו ייאמר שאני חושב שהכשל הגדול לא נוחת לפיתחם, אלא לחשיבה מיושנת של צה"ל שחושב שאם הוא ינצח בקרב, סימן שניצחנו גם בזירה התקשורתית וההיפך הוא הנכון. זה נכון שכל מג"ד ומח"ט עוברים קורס מזורז בהבנת תקשורת מודרנית, אבל הם לא מבינים עד כמה התחום חשוב.

אגב, אני חושב שלחובתו של בניהו עומדת העובדה שסירב להטמיע כתבים ביחידות צה"ל במהלך עופרת יצוקה. רק אז היו כתבים זרים מבינים את הדילמות הקשות עימן מתמודד לוחם צה"ל בלחימה בשטח בנוי, במיוחד אם היו מצמידים אותו לחייל דובר אנגלית...כתב מוטמע עדיין נתפס כקוץ בתחת ולא כנכס תקשורתי / אסטרטגי
אז לא כדאי להפעיל סיור?
יוכנס פרק "הפעלת מערך האיסוף" בקורס מג"דים ומח"טים מיד ולאלתר (פברואר 2008)

ישן 16-03-2011, 13:26
  mc2 mc2 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי rshibi שמתחילה ב "כמי שעוסק גם בתקשורת משברים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rshibi
כמי שעוסק גם בתקשורת משברים, הכנתי בעקבות 2 כשלונות של דובר צה"ל מצגות המנתחות את ההתנהגות הלא נכונה מבחינה תקשורתית (חיסולו של אחמד יאסין והספינה מרמרה). כאיש מקצוע אין לי הרבה שבחים לתפקודו של דו"צ.

לזכותם של רות ירום ואבי בניהו ייאמר שאני חושב שהכשל הגדול לא נוחת לפיתחם, אלא לחשיבה מיושנת של צה"ל שחושב שאם הוא ינצח בקרב, סימן שניצחנו גם בזירה התקשורתית וההיפך הוא הנכון. זה נכון שכל מג"ד ומח"ט עוברים קורס מזורז בהבנת תקשורת מודרנית, אבל הם לא מבינים עד כמה התחום חשוב.

אגב, אני חושב שלחובתו של בניהו עומדת העובדה שסירב להטמיע כתבים ביחידות צה"ל במהלך עופרת יצוקה. רק אז היו כתבים זרים מבינים את הדילמות הקשות עימן מתמודד לוחם צה"ל בלחימה בשטח בנוי, במיוחד אם היו מצמידים אותו לחייל דובר אנגלית...כתב מוטמע עדיין נתפס כקוץ בתחת ולא כנכס תקשורתי / אסטרטגי

אז איפה המצגות?
ברצינות, הייתי שמח לראות אותן.

אני לא רוצה לחלק את האחריות ולתת ציונים אבל גם לדרגי השדה חדרה הכרה (שגויה לדעתי) שמספיק לנצח במישור התקשורתי וזה בעצם הניצחון האמיתי. בלבנון 2 זה היה ניכר לפחות אצל חלק מהמפקדים, מאז אני משער שחל שינוי מסויים.
הבנה של מח"ט בתקשורת המונים חשובה מאוד אבל לא מספיקה (בין אם הם מבינים או לא מבינים את החשיבות) צריך גופים יעודיים שיפעלו במישור הזה. כמו שמ"פ חי"ר שיודע הכל על הפעלת שריון צריך טנקים לידו.
דובר צה"ל הוא רק אחד מהגורמים שרלבנטיים לעניין. יש מקום גם לפעילות חשאית או מוסווית, שאת חלקה לא יכול דו"צ לבצע בלי לפגוע בתפקידו העיקרי כדובר.

לגבי הכתבים מוטמעים, נראה לי שזה מסוג המקרים של: לא מדובשו ולא מעוקצו. אין ספק שמוותרים כאן על כלי רב עוצמה (שלא פשוט להשתמש בו נכון).
ישן 06-01-2011, 12:03
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אל"מ ליאור לוטן ויתר על תפקיד דובר צה"ל"

ע"פ הכתבה הזו לוטן בהחלט יכול להצליח בתפקיד למרות שהרקע הקרבי\ מודיעיני שלו יותר דומיננטי מאשר נגיעתו לתקשורת.
אל"מ במיל' ליאור לוטן מונה לדובר צה"ל\ מאת עמוס הראל

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1208038.html
לוטן, ששירת בסיירת מטכ"ל ושימש בתפקידי פיקוד שונים, הומלץ לתפקיד על ידי הרמטכ"ל הנכנס יואב גלנט. יחליף את בניהו
"האם כל זה מכשיר את לוטן, שמימיו לא שימש דובר או עיתונאי, לתפקיד המסובך של דובר צה"ל הבא? הדעה הרווחת אמש, בקרב עיתונאים וקציני דובר צה"ל, היתה חיובית. לוטן, שהוא גם עורך דין בהכשרתו, צבר שנים רבות בחיכוך עם העולם האזרחי ועסק בעניינים מורכבים, ממבצעי מודיעין ועד עסקות שבויים ומהלכי לוחמה פסיכולוגית. הוא יכול בהחלט להצליח בתפקיד החדש, אם יידע לזהות גם את מה שאינו יודע בשלב זה: יש מרחק גדול בין הופעה משכנעת בטלוויזיה (דבר שלוטן עושה גם כיום היטב), לבין ניהול מערכה הסברתית מתמשכת. זה תלוי, כמובן, גם בטיב הקצינים שלוטן יידע לשבץ או לשמור במערכת סביבו. לדובר צה"ל יש כיום הרבה כובעים: דובר הצבא, דובר הרמטכ"ל, יועצו האסטרטגי ובמידת מה, איש שמייחצ"ן גם את עצמו (שניים מקודמיו של בניהו, מירי רגב ונחמן שי, עשו מכך קריירות פוליטיות). מכל הכובעים הללו, ללוטן יהיה קל בעיקר עם הראשון - הוא מבין איך צה"ל עובד והרקע הקרבי המרשים שלו יעניק לו נקודת זינוק טובה מול עמיתיו. אבל ההמשך הרבה יותר מסובך, בעיקר המלאכה העדינה של ייצוג הרמטכ"ל. לוטן עוד עתיד לגלות שעם כל הכבוד לקרב המוחות מול חסן נסראללה, גם התמרון בין עורכי "ידיעות אחרונות" ל"ישראל היום" אינו עניין פשוט במיוחד. גלנט, מכל מקום, זכה לשבחים אתמול, הן על המהלך הנועז והמפתיע בעצם המינוי והן על כך שהצליח לשמור את המידע בסוד, עד להודעה, מבלי לייצר פסטיבל תקשורתי מיותר סביב ראיונות עם המועמדים. "
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 11-01-2011, 09:14
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
דוגמא למייל ויראלי....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אל"מ ליאור לוטן ויתר על תפקיד דובר צה"ל"

לא יודע אם זה קשור לדו"צ החדש - אבל אני הייתי שומר "תחמושת" כזו לדברים חשובים יותר מאשר רק אירוע של תפישת מחבל עם מטעני צינור במחסום ליד שכם...

The IDF (Israeli Defense Force or Israeli Army) has a video on U-Tube explaining what's going on, but U-Tube wants to remove it by using the excuse as not too many people are logging in.

Please forward this email, so many people will log in and the IDF will be able to have its voice heard.

Thanks

http://www.youtube.com/user/idfnadesk

צה"ל העלה את הוידאו הזה ליו-טיוב על מנת להסביר מה מתרחש.

ביו-טיוב רוצים להוריד את הסרטון בטענה שאין לו מספיק צופים.

בבקשה, העבירו הלאה את המייל הזה לכמה שיותר אנשים כדי לאפשר

לצה"ל להשמיע את קולו.

תודה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:04

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר