לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-03-2011, 20:17
צלמית המשתמש של נמר לבן
  נמר לבן נמר לבן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.12.07
מגעיל עמוס עוז בהקדשה מיוחדת למחבל ברגותי

עמוס עוז בהקדשה מיוחדת לברגותי

מרוואן ברגותי: הפלסטינים רואים בו לוחם חופש. בית המשפט בישראל קבע שהוא רוצח –
שאחראי למותם של עשרות ישראלים. ומה חושב עליו חתן פרס ישראל הסופר עמוס עוז?

הסופר הישראלי עמוס עוז חושב שצריך לשחרר מהכלא את מרוואן ברגותי ואפילו עושה מעשה - שולח לו
ספר בערבית כמתנה, בתוספת ברכה לבבית שבה הוא כותב: "מצפה לראות אותך בקרוב".
במסגרת צילומים לכתבה על ח"כ חיים אורון ממרצ, שיפרוש בקרוב מהכנסת ונהג לבקר את ברגותי אחת
לשבועיים, צילמנו בכלאו של ברגותי, שם מצאנו את ספרו המפורסם של עוז, "סיפור על אהבה וחושך",
בגרסתו הערבית, כשבעמוד הראשון הקדשה בעברית מהסופר הישראלי.
הסיפור הזה הוא הסיפור שלנו ואני מקווה שתקרא ותבין אותו יותר טוב מכפי שאנחנו משתדלים להבין
אותך", כתב עוז לברגותי בהקדשה. "בתקווה שנתראה בשלום ובחופשה שלך. בברכה, עמוס עוז", הוא
חתם את ההקדשה.

ברגותי הוא מנהיג פלסטיני בכיר, מייסד גדודי חללי אל-אקצא, שנידון לחמישה מאסרי עולם ו-40 שנות
מאסר בגין רציחתם של חמישה בני אדם בפיגוע. פוליטיקאים רבים בישראל קוראים לשחרורו, כחלק
מעסקה לשחרור החייל השבוי גלעד שליט, אך עד היום אף אחד לא העניק לו מתנה שכזו עם הקדשה
לבבית.

http://www.mako.co.il/news-channel2...688abe21004.htm
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-03-2011, 21:35
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
הדרך היחידה שתבטיח שלא יזכה בפרס, היא לאמצו אל לבנו בכל כוחנו
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "לא קמפיין שלילי כזה."

למשל, "בספר 'סיפור על אהבה וחושך' יש אמירות מרומזות שתכליתן חיזוק מפעל ההתיישבות ביש"ע,
ואף הרחבתו", או "עוז לא מרבה לומר זאת בגלוי, אבל הוא והרב לוינגר חברים טובים, והוא מרבה לבקרו
בחברון", ואפשר גם "כאשר נשאל בחוג בית פרטי אודות עמדותיו בנוגע להכרזה על מדינה פלסטינית בגבולות
67'\ פרץ עוז בצחוק קולני, וטען שמבחינתו זה בסדר, ובלבד שהפלסטינים יתגיירו עפ"י החומרות שהנהיג
הרב אלישיב - אותו מעריץ עוז מזה שנים רבות".

אלה דברים שיכולים לחבל לעוז בקמפיין - ולא קמפיינים של לחישות. אם רוצים שעוז לא יהיה חתן פרס נובל,
צריך לוודא שבינו לבינינו (מדינת ישראל) תוצג קירבה כה הדוקה, שאור השמש לא יוכל להסתנן דרכה...

עמוז הוא שלנו - וידוע שאנשים שלנו יכולים לקבל פרס נובל אמיתי, רק בתחומים מדעיים, וגם אז לא תמיד...
ישן 19-03-2011, 21:32
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

עד גבול מסוים, אתה צודק.
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "זכותו לשלוח את הספר שלו למי..."

אבל ברור לי ועוד מעט תראה שגם לך שיש גבול להנחה שלך שמתן פרס ישראל הוא תלוי-כשרון בלבד.

יש לנו בארץ, לא עלינו, מעט נאו נאצים. אם אחד מהם היה כותב ספר המפאר את התנועה הנאצית ומעטר אותו בצלבי קרס , האם היינו נותנים לו פרס? גם אם הספר שלו היה מעולה - כנראה שלא.

מדינת ישראל לא צריכה לתת פרסים לדמות שלילית ונראה שסופר המשבח רוצחים ובפרט רוצחים אידאולוגיים ועל אחת כמה וכמה רוצחים אידאולוגים שמניעיהם אנטישמים. ומנהל איתם יחסי חברות אינו ראוי לפרס שכזה. דא עקא, מהכרות לא אישית, אבל תקשורתית , עם האנשים המחלקים פרסים כאלה בישראל עולה כי חיבתו של עוז לרוצח היהודים דווקא הייתה מסייעת לו בקבלת הפרס לו הייתה ידועה בשעת חלוקתו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 20-03-2011, 23:30
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הוא לא זכה בפרס רק בגלל עמדותיו, אלא בעיקר בגללן...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "עמוס עוז הוא לא כוס התה שלי..."

אני מניח שלנטייתו לשעמם למוות בפרוזה היה גם חלק כלשהו בשיקולי הוועדה...

באותה מידה אני סבור שלא רק עמדותיו של הרתך הכושל תומרקין הביאו לזכייתו בפרס בשעתו, אלא ליכולתו
לגרום לגוש ברזל דומם לבקש את עזרת הצלב האדום מחמת ההתעללות שהוא עובר תחת ידיו של אותו
רתך....

אתה מבין, פרס ישראל (בתחומי האמנות) מבטא מעט מאוד הערכה לכישרון - והמון-המון הערכה לעמדותיו
הראויות של היוצר בכל הנוגע לסוגייה החשובה ביותר בעולם כולו: שוועתם של הפלסטינים העשוקים, ודיכויים
בידי קלגסי הכיבוש האפלים. אם במקרה המוחה על עוולות הכיבוש הוא במקרה גם יוצר מוכשר (אני מניח שיום
אחד יהיה גם אחד כזה) - אני מניח שזה לא יפריע לו בדרכו לקבלת הפרס.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:04

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר