לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-03-2011, 19:36
  Morozov Morozov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.01.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zorg שמתחילה ב "מתוך בטאון חיל השריון - המרכבה 4 לא מסוגלת לירות טילים מונחים (להט)"

קראתי את הכתבה בעיון ולצערי התאכזבתי מאוד.

ישנן הרבה טעויות עובדתיות, חלקן צוינו לעיל, והתחושה שנוצרת אצלי היא שהכותב פשוט תרגם וחיבר בלי יותר מדי תשומת לב חלקים מכתבי עת רוסיים המהללים את הטנק.

אין לי עניין להביך את הכותב על ידי הצגת טעויותיו העובדתיות (שהרי ממילא המידע קיים ונפוץ ברשת), אך ברצוני להעיר הערות על פסקת הפתיחה:

"רוסיה נוקטת בתפיסה שונה מהמערב בפיתוח עוצמת השריון שלה. לא ניתן להשתחרר מההרגשה שהתפיסה הרוסית איננה אלא המשך התפיסה הסובייטית בתקופת המלחמה הקרה, כלומר להשיג עליונות על צבאות המערב תוך פיתוח יכולת השמדת כל טנק ורק"ם מערבי בכל מפגש לחימה )1 כנגד
1(, בין אם מופעלים טילים נ"ט או טנקים. יש להתחשב בכך שתפיסה רוסית זו מלווה בפיתוחים מודרניים העוברים למדינות עולם שלישי כמו סין והודו, ואף למדינות "מצורעות" כמו איראן, סוריה וצפון־קוריאה ומהן לארגוני מחבלים."

1) התפיסה הרוסית החדשה שונה מאוד דה-פקטו מהמצב בתקופה הסובייטית. הצבא הרוסי כיום הוא צבא מיושן ברובו שעבר רפורמות שונות (בהן צמצום סד"כ משמעותי) ועל אף שהוא עומד בפני שורת תוכניות מודרניזציה - הרי שהיקפן זעום ביחס לגודל הצבא.
2) השגת עליונות על צבאות המערב תוך יכולת השמדת כל טנק ורק"ם מערבי בכל מפגש לחימה?! הזוי! טנקים מערביים מתוכננים להשיג עליונות על צבאות מזרחיים תוך יכולת השמדת כל טנק ורק"ם מזרחי בכל מפגש לחימה. מדהים לא? זהו משפט ריק מתוכן שלא משקף את הקונספטים האמיתיים העומדים בבסיס תכנון הטנקים הסובייטי - יעילות מבצעית על חשבון נוחות והנדסת אנוש; דגש חזק לאמינות (בעיקר בתחום ההנעה); ובתחום המיגון - מיקוד ב"מיגון מבצעי" (מניעת חדירה לטנק - מאפשר את המשך תפקוד הטנק) על חשבון "שרידות אנוש" (אם הטנק נחדר - מה סיכויי הצוות לשרוד).
3) מאז התפרקות בריה"מ התפיסה הרוסית בפיתוח שריון פשוטה - למכור למכור ועוד פעם למכור. לדעתי, מכאן נולדו גם כל השיפורים העדכניים בהנדסת אנוש ובשילוב מערכות מערביות בטנקים הרוסיים.
4) עניין הפיתוחים שעוברים למדינות עויינות ומשם למחבלים - אין לזה שום קשר לעניין T-90 ובכלל לענף השריון הרוסי. טנקים שנמכרים לאיראן או לסוריה אינם צפויים להמצא פתאום ברשות חזבאללה. הטכנולוגיות שכן עלולות לזלוג ולסכן את ישראל זמינות גם ככה באופן נפרד ובמערכות ייעודיות.

שאלה לסיום - הכותב הזכיר שרוסיה עשויה להצטייד ב"מעיל רוח". זה דווקא מעניין מאוד ולא הצלחתי למצוא לכך סימוכין נוסף באינטרנט. יש מישהו שיוכל להפנות לפרטים נוספים?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-03-2011, 12:58
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "יש להם גירסא משלהם למערכת הגנה אקטיבית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי pack leader
אותה "ארנה" מפורסמת מדובר במערכת ההגנה האקטיבית הבאמת ראשונה בעולם והיא פותחה בשנות ה80
המערכת סובלת ממגבלות רבות כתוצאה מה מהות שלה משגר פלטת רסיסים כיוונית
1)המערכת גורמת נזק היקפי פנטסטי ומשימדה כל מה שנימצאה ברדיוס הירי שלה

תתפלא, אבל "אגרוף ברזל" אפילו פחות בטיחותי מהבחינה הזאת, עד כמה שניתן להסיק מהפרטים שנחשפו. לפחות ב"ארנה" אלומת הרסיסים מופנת בזווית חדה כלפי מטה, ולא בכיוון האופקי כמעט כמו של "אגרוף ברזל", מה שמקטין מאוד את השטח והנפח שנפגעים כתוצאה.

ציטוט:
2) המערכת לא מסוגלת לתת מענה נגד טילי נ"ט שבאים מלמעלה top attak כגון "גיל " ג'אוולין" וטילי נ"ט של מסוקים

המערכת פותחה לפני שהופיעו "גיל" ו"ג'אוולין", ומסקר"ים מודרניים מערביים על פי התו"ל של אז טסים נמוך ומבצעים ירי תוך "קפיצה" קצרה מעל העצים או תוואי שטח. לכן המערכת נתנה מענה לתקופה שבה היא פותחה. אם היום היו מכניסים אותה לשימוש, מן הסתם היו משדרגים אותה כדי שתתן מענה לאיומים העכשווים.

ציטוט:
3) זמן התגובה של המערכת עלוב "אלקטרוניקה עתיקה" ולכן איומים מטווח קצר כגון rpg מצליחים לחדור אותה

הטענה לגבי "אלקטרוניקה עתיקה" היא מגוכחת. מה שמשנה הם הביצועים ולא הרמה הטכנולוגית של המימוש.

מה שאתה אומר חסר הגיון בעיניי, ולא רק בקשר למערכת הגנה אקטיבית זאת או אחרת אלא בכלל, מפני שטווח גילוי איום של מערכות כאלה הוא קטן יותר מהטווח היעיל של מרנט"ים ומערכות טילי נ"ט. לכן אין בפועל שום הבדל בין טיל נ"ט ורימון נ"ט, אלא אן כן השיגור נעשה מטווח מאוד קרוב, אולי בקצה טווח הירי המינימלי\הבטיחותי.

אם לקחת את הנתונים הקיימים אודות Arena-E, אז זמן התגובה שלה הוא 0.07 שניות. אם מדובר בטילים ורימונים תת-קוליים, הטיל או הרימון לא יעברו בזמן הזה יותר מ-15 מטר. טווח גילוי מטרות - 50 מטר.

ישן 30-03-2011, 15:21

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ארנבתול שמתחילה ב "תראה, אני לא אוהב להיות זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ארנבתול
תראה, אני לא אוהב להיות זה שאומר אני יודע, תאמין לי... אבל הייתי במילואים לאחרונה ועסקנו במעיל רוח די לעומק, ואני אומר לך שאני לא רוצה לחשוף פרטים אבל זמן התגובה של מעיל רוח גדול יותר. אין לי מושג אם זה נתון שפורסם או לא, אבל הוא מרשים בצורה בלתי רגילה.

אולי התכוונת להגיד שזמן התגובה של "מעיל רוח" (מצטער - התבלתל לי השם בפוסטים הקודמים) הוא קטן יותר? אחרת זה חיסרון ולא יתרון.

מכל מקום, הכוונה שלי היא שכל עוד אין פרטים רשמיים, אי אפשר לערוך השוואה. אני מאמין לך כמובן, אבל יכול להיות שלא הבנת בדיוק מה נאמר או שלא אמרו את הדברים באופן מדויק. מה לעשות שהרבה פעמים הדברים שנאמרים בצבא הם בחזקת "טלפון שבור".

ישן 30-03-2011, 18:59

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ארנבתול שמתחילה ב "כן כן, כמובן שהזמן תגובה קטן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ארנבתול
בכל מקרה הראו לנו סרטוני הדגמה שלא קיימים מחוץ לצבא, מתוך הניסויים, ואני בפירוש אומר שמה שראיתי לא משתמע לשתי פנים, המערכת מהירה מאוד.

כל המערכות מהסוג הזה חייבות להיות מהירות מאוד, אחרת הן יהיו חסרות תועלת.

מכל מקום, גם אם ל"מעיל רוח" זמן תגובה קצר יותר מ-0.07 שניות של "ארנה", זאת אומרת שבמקום 15-20 מטר שיעבור החימוש בזמן שלוקח למערכת להגיב, במערכת הישראלית החימוש יעבור פחות מזה. בפועל, מכיוון שרימוני וטילי נ"ט לא נורים מהטווחים כאלה, זה לא משנה. מתי זה משנה? כאשר מדובר בחימוש ארטילרי או בטילים על-קוליים (דבר נדיר). לשם כך מציינים את מעטפת המהירויות המותרות של חימוש הנ"ט. ל"ארנה" המעטפת המותרת הזאת היא 70 עד 700 מטר לשניה. נתון חשוב נוסף הוא זמן ביצוע ירי נוסף של חימוש הגנתי, ל"ארנה" הזמן הזה הוא 0.2-0.4 שניות.

ישן 30-03-2011, 20:01

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי michael4il שמתחילה ב "מעיל רוח יורה חימוש שדיי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי michael4il
מעיל רוח יורה חימוש שדיי מזכיר שאטגן,מקבץ כדורים צפוף לעבר האיום
היה דיון בMP שדיי טחן את הנושא,המערכת הרוסית יורה המון כדוריות כאלה כלפי מטה לשטח למעלה 20 מטר,האופי הזה מזכיר קליימור.המערכת הישראלית לעומת זאת יורה מקבץ צר ואופקי.
כך שמבחינת בטחון לכוחות ידידיותיים בסביבת הטנק מעיל רוח עדיפה.

אתה מציע לקבל את הדיונים ב-MP בתור הוכחה? אולי "מעיל רוח" עדיפה מבחינת הבטיחות, ואולי להפך, אבל אין לנו מספיק נתונים כדי לקבוע את זה. רק כאשר יופיעו דוחות מניסוים השוואתיים של המערכות שנעשו ע"י צד ג' או יתפרסמו מספיק נתונים מפורטים רשמיים, או חומר רשמי אחר שמאפשר לערוך השוואה, רק אז זה יהיה אפשרי. בינתיים הכל, מה שנמצא בגישה חופשית, הוא בגדר השערות, הנחות וניחושים. אז אחד ינחש כך והשני - אחרת, ולא תהיה דרך אובייקטיבית לקבוע מי צודק.

ההשוואה לקליימור היא דמגוגית. איזור הסכנה של "ארנה" לכוח חי"ר הוא ברדיוס של 20 מטר וצורתו כטבעת, כך על-פי הפירסומים. לכן מספיק שהחיילים ישמרו את המרחק הזה מהכלי, הם לא יפגעו. מצד שני, ל"מעיל רוח" אין איזור סכנה מוגדר (לפחות עד כמה שאני יודע), לכן גם החיילים במרחק גדול יותר מ-20 מטר מהכלי יכולים להיפגע. בדיוק בגלל אותה הסיבה שאלומת הרסיסים של "מעיל רוח" לא מכוונת באופן ברור כלפי מטה. גם לא ראיתי פרטים שמגדירים את גודל אלומת הרסיסים ב"מעיל רוח", לכן לא ברור לי איך אפשר לקבוע שהאלומה היא מאוד צפופה, הרבה יותר מזאת של חימוש ה"ארנה".

ישן 30-03-2011, 21:21

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב ""אם כל הכבוד ויש כבוד""

ציטוט:
אתה זה שטוען טיעונים דמגוגים

"שוטגן" ו"קליימור" זה דמגוגיה - זה ולא מה שאני אמרתי. תבדוק במילון אם יש לך ספקות בעניין.

ציטוט:
תכנס ליוטוב ותיראה את עיקרון הפעולה והניסויים של ארנה ותגיד לי שזה לא מזכיר לך מוקש קליימור

אני מבין נכון שהטיעונים שלך מבוססים על סרטונים? אתה יכול לראות את הרסיסים בסרטונים הללו? אתה יכול לראות את האיזורים הנפגעים כתוצאה מהפעלת המערכות? אתה יכול לערוך השוואה? לא. ראית כמה סרטונים ואתה בטוח שהכל ברור לך. לדעתי זאת נאיביות.

ציטוט:
והסיבה שאין למעיל רוח אזור בטוח הוא שההגנה שהוא מספק היא 360 מעלות מכל זווית של הכלי ולא רק בקשת הפורונטלית כמו ב"ארנה" ( אני ממשיך למצוא עוד פגמים במערכת אפילו בלי להתכוון ) .

בלבלת פה טיעונים שונים ומשונים. קודם דיברת על זוית הכיסוי האנכי, ועכשיו עברת לכיסוי לפי האזימוט. אבל מה עם הטיעונים הקודמים? ירדת מהם או שיש לך טיעוני נגד מבוססים?

לגבי זוויות הכיסוי - שוב, זה איננו מדד מוחלט אלא הפרמטר שנקבע לפי הדרישות הקיימות.

ציטוט:
הסיכוי להפגע ממעיל רוח הוא מינורי ושולי לחלוטין יחסית לחיים והציוד שהוא יציל מיזעור הנזק לכוחות ידידותיים היה אחד המאמצים המרכזיים בפיתוח ולמיטב ידיעתי התוצאה הסופית בטוחה למדי

אתה שופך פה חומר פירסומי ותדמיתי בלי נתון טכני כלשהו ביד. שאלתי אותך על כמות הרסיסים של "מעיל רוח" ושתקת. אני מניח שאינך יודע את התשובה, נכון? אולי אתה יודע מהו איזור הבטיחות מסביב לכלי המצוייד ב"מעיל רוח"? או שאתה יודע את זוויות אלומת הרסיסים שלה? האם אתה מכיר בכלל איזשהו פרט טכני אובייקטיבי בנוגע לבטיחות של המערכת בכלל? אני חושב שלא. אני חושב שיש לך הרבה התלהבות ותמונות תדמיתיות יפות בראש, אבל זה לא מספיק במקרה שלנו.

ישן 30-03-2011, 19:05

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי pack leader שמתחילה ב "אני לא רוצה להיות קטנוני אבל"

ציטוט:
לאגרוף ברזל אין רסיסים בכלל אלא סוג של מטען נפץ שהדף הפיצוץ שלו משמיד רש"קים
אני מניח שהתכוונת ל"מעיל רוח " שאכן יורה כדורי טונגסטן שאפשר לתאר אותם כרסיסים אבל כמותם קטנה בכמה סידרי גודל ופיזורם לאורך חזית צרה במיוחד מקטינה מהותית את הסיכון לכוחות המלווים את הרק"ם
לעומת מוקש הקליימור ש ארנה מפזרת והורג כל מי שנימצא בסיביבה
יכול להיות שעדיף לרוסים להסב את ארנה לנשק נגד חי"ר בטווחים קצרים

אכן בילבלתי את השמות (יש לי סלט בראש מכל ה"אגרופים", ה"כיפות", ה"מעילים" וה"קלעים" מ"ברזל", "פלדה", "רוח" ושייכים ל"דוד"). כוונתי הייתה ל"מעיל רוח".

לגבי "ארנה" כבר הסברתי - אולי לא שמת לב. אלומת הרסיסים של החימוש שלה מכוונת כלפי מטה, מה שמקטין את איזור הפגיעה יחסית לאלומת הרסיסים המכוונת בצורה אופקית כמעט אצל "מעיל רוח". כמה בדיוק רסיסים יש בחימוש של "ארנה" ו"מעיל רוח" אני מניח שלא ספרת, ולא ידוע לך. אם ספרת או שידוע לך ממקורות רשמיים וגלוים, אני אישית אשמח לדעת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:50

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר