לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-04-2011, 16:32
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
דין גלעד שליט כדין אלחנן טננבאום?

כבכל שנה לקראת הפסח העיתונים שוב מתמלאים במאמרי דעה בנוגע לשחרור גלעד שליט.
הפעם תורה של חן קוטס-בר במעריב שאיך לא-בעד שחרור מיידי.
השאלה שלי היא לא אם לשחרר או לא-הדיון הזה כבר נדוש.
השאלה אחרת: איזה עתיד יחכה כאן לגלעד שליט במידה וישתחרר בהסכם המוצע היום ע"י האויב?
אינני משווה בין שליט לטננבאום בכל הקשור לנסיבות החטיפה למרות שגם בעניין שליט כבר אמרו כמה וכמה אנשים שהחטיפה הייתה יכולה להמנע.
כשאלחנן טננבאום חזר לארץ בריא ושלם הוא די הפך למוקצה (אני מניח שיותר בגלל מה שהתפרסם על נסיבות החטיפה ופחות על העובדה ששוחררו מחבלים חיים עבורו)
האם לשליט ימתין גורל דומה?
ישראל כידוע מדינה קטנה ומספיק שיפגוש אחיין של אדם שנרצח ע"י אחד המחבלים ימ"ש שהחמאס דורש את שחרורם כדי שיסתכלו עליו בעין נוסח "אתה חי אבל במקום שהרוצח ישלם על מותו של דודי שלא ישוב לעולם,הוא משתחרר וממשיך בחייו כאילו כלום"
ולמרות שאני מאד מקדים את המאוחר מעניין לדעת מה אתם חושבים.
האם נגזר על גלעד שליט לחיות עם אות קין לאחר שחרורו בצורה שהאויב דורש?
(ושלא נראה לי שבכלל לוקחים בחשבון דרך אחרת)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-04-2011, 16:47
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "דין גלעד שליט כדין אלחנן טננבאום?"

אני לא יודע "מה אנשים יחשבו", אבל אני יכול להגיד לך את עמדתי.

ככלל, אני מתנגד לשחרור מחבלים תמורת אסירים, חטופים, שבויים, או מכל סיבה אחרת (כולל "בניית אמון", לכבוד חג הקורבן, או סתם כי משעמם למישהו). עם זאת, בהינתן שהגישה שלא מנהלים מו"מ עם טרוריסטים נעלמה מישראל מזמן, ובהינתן שבשנים שקדמו לחטיפתו של שליט בוצעו עסקות כאלה (עסקת טננבאום התבצעה ב-2004 ושליט נחטף ב-2006), אני מוכן בהחלט לבצע עסקה אחרונה עבור שליט. אני טוען כששליט התגייס לצבא, נלחם בו, ונחטף ממנו הוא חי בעולם שבו ישראל כן שחררה מחבלים תמורת חטופים - אפילו תמורת סוחרי סמים וגופות, אז בטח ובטח שהוא יכל לצפות שישחררו מחבלים תמורתו חייל חי.

מה שזה אומר שאם תינקט גישה כזו, וייפגעו בעתיד הרחוק יותר אנשים על-ידי אותם משוחררים, שמח אני לא אהיה, אבל בטח שלא אאשים בכך את גלעד שליט עצמו.

יותר מזה, לדעתי אפילו מי שמתנגד לשחרור מחבלים תמורת שליט באופן גורף, צריך להאשים אחרים ולא את גלעד שליט עצמו. אולי את הלוביסטים, אולי את הוריו, אולי את התקשורת, אבל בטח שלא את גלעד שליט עצמו. הוא אפילו לא צד לעניין. למה מצפים ממנו? שיבואו החמאסניקים למרתף שבו הוא מוחזק ויגידו לו "הממשלה שלך הסכימה לשחרר אותך תמורת המחבלים שרצינו", והוא צריך להגיד להם "לא! אני לא מוכן! אני נשאר פה!" ? דרישה לא מי יודע מה סבירה...
ישן 17-04-2011, 10:28
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
גלעד שליט לא יהיה כמו טננבאום.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "דין גלעד שליט כדין אלחנן טננבאום?"

מסיבה אחת פשוטה - גלעד שליט נשלח סמוך לרצועה על ידי ממשלת ישראל, על מנת להגן על אזרחי ישראל. אם גלעד שליט היה נכנס לעזה מיוזמתו, על מנת לסחור בחומרים אסורים והיה משתחרר תמורת מחבלים מכיוון שהמשפחה שלו מקורבת לביבי, ציפי, שלי, ישי או ברק - אז היה מקום ליחס שלילי כלפיו .

בעסקת טננבאום ישראל סיכנה את אזרחיה למען סוחר סמים. בעסקת שליט מדינת ישראל תסכן את עצמה תמורת חייל, שגם עם עשה טעויות, נשלח על ידי הממשלה והוא בפרוש לא דמות שלילית ולכן גם לא יזכה ליחס שלילי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 18-04-2011, 02:08
  Mamor Mamor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.11

גלעד שליט איננו אשם, עם כול הצער של המשפחות שנרצחו אין להם שום סיבה לבוא כלפיו בטענות אלא רק למי שמשחרר אותו והעם הטיפש שמאחריו

הרי ברור שגלעד לא בוחר לעצמו כרגע שום דבר בחיים, לא בוחר מה להגיד לפני כולם ולא בוחר דבר.

בכול מקרה, עצם זה ששיחרננו מחבלים חיים תמורת עבריין שהביא זאת על עצמו זו בושה, המשכנו לתת פתח לניהול משא ומתן עם טרוריסטים ונתנו להם לגיטמציה לחטוף אזרחים ישראלים וזאת במקום לסגור את הפתח הזה ממזמן, רק הגדלנו אותו וזאת הסיבה שעל כול חייל חטוף מבקשים פי מאה, פשוט הם למודי ניסיון אך מתנהלים פה ושיש פה ממשלה חלשה שיודעת רק לדבר.

אני רק מקווה שהממשלה לא תסכן את חיינו (וגם את חיי הטיפשים) רק כדי לקבל עוד מנדטים.

ולסיום, מי יתן ובעזרת השם הכותרות יהיו אחרות, רק הפעם עם טעם וצבע... "אמא אני בבית"
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:07

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר