לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-04-2011, 10:18
  flatfoot flatfoot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.03
בעקבות טיול בחו"ל וויכוח עם אירופאים על הסכסוך

שהגיעה לרמה הזויה של טיעונים מצדם יש כמה דברים שאני רוצה להבהיר לעצמי.

1. היה אנגלי שטען שארה"ב מכרה נשק לישראל ולערבים כדי שילחמו אחד בשני וארה"ב תרוויח מזה.
אני כנגדו טענתי שארה"ב לא מכרה נשק לערבים. הנשק של הערבים היה מברה"מ ורק אחרי שנות ה-90 שנראה שהמצב הולך לשלום ארה"ב מכרה נשק למדינות ערביות מתונות(מצרים, ירדן, סעודיה וכו')
הוא עמד על שלו למרות שאני מסביר לו שהיתי בצבא ולמדנו רק על נשק רוסי.

האם צדקתי בנושא זה?

2. היה קצין בגבעתי שאני לא זוכר את דרגתו שהואשם בהרג ילדה ווידוא הריגה שלה. הקצין ר' או משהו כזה ושהיה סיפור עם אילנה דיין.
אנגלי אחר(חבר של האנגלי ממקודם) הראה לי דף שכתוב שם שהקצין זוכה ע"י בית משפט ישראלי אחרי שירה משהו כמו 2 מחסניות בראש של הילדה.
לפי מה שאני זוכר כל הסיפור היה עלילה של חיילים שלו אבל לא זכרתי את הפרטים ולא יכולתי לענות לו

מה היה שם בדיוק?

3.נוהל שכן- לא יצא לי לשרת הרבה ביהודה ושומרון ככה שאני לא מכיר את זה.
על פניו. מה לא בסדר בנוהל הזה? למה הוא לא חוקי? נראה שזה נועד להקל על 2 הצדדים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-04-2011, 10:59
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי flatfoot שמתחילה ב "בעקבות טיול בחו"ל וויכוח עם אירופאים על הסכסוך"

1. בשנת 1948, ארה"ב ומדינות המערב הטילו אמברגו נשק על "הצדדים הלוחמים". בריה"מ, דרך צ'כיה עקפה את האמברגו וציידה את ישראל ובנשק צ'כי וגרמני מ"עודפי מלחמה". הרי מלחמה העולם השניה הסתיימה פחות משלוש שנים קודם לכן, כמויות עצומות של נשק רוסי, גרמני, ומערבי לסוגו היו מפוזרים בכל אירופה.

צה"ל של תש"ח נלחם בעזרת נשק מעורב בריטי וגרמני תוצרת צ'כוסלובקיה.
לליגיון הירדני, למצרים היה נשק בריטי מתקדם. לסורים היה נשק גרמני.

בשנות החמישים, ספקית הנשק של ישראל הייתה האימפריה הבריטית והאימפריה הצרפתית, בשלבי גסיסתן האחרונות. דה-גול והבריטים, נכנעו ללחץ ערבי ולדחפים האנטישמים שלהם והפסיקו למכור נשק לישראל כבר ב-1965. שימו לב - ארה"ב לא בתמונה!!!

מאז המהפיכה של נאצר במצריים הוא ושאר מדינות ערב למעט ירדן, מתחברים עם הסובייטים. לישראל יש נשק ישן ממלחמת העולם השניה אך משודרג, ומטוסים צרפתים מתקדמים, חלקם בהרכבה עצמית (מטוסי הנשר).

מאז מלחמת ששת הימים - האמריקאים הבינו שישראל לא מרוסנת יכולה להחריב את המזה"ת הערבי. לכן, היו צריכים תמריצים שירסנו את ישראל ומבקביל להרתיע את בריה"מ. לכן ציידו את ישראל בנשק אמריקאי כדי להתחיל לאזן את הנשק הסובייטי במצריים וסוריה. ירדן מחוץ לתמונה והצבא שלה קטן ואיננו מאיים על ישראל.

נשק אמריקאי עבר למצריים רק לאחר הסכם השלום עם מצריים, לא קודם (מצריים פרשה מהברית עם בריה"מ). נשק אמריקאי זרם לעירק בשנות ה-80, כחלק מהמלחמת איראן-עירק.

2. קצין דרוזי פיקד על חיילים יהודים. הם לא הסתדרו. בתנאי ערפל כבד, ילדה ערבית נשלחה על ידי כנופיית מחבלים לבחון את ערנות חיילי צה"ל, אם הייתה מתקרבת, אז בסיבוב הבא הייתה מצויידת במטען כלשהו או מוחלפת בילד גדול יותר, עם קלאצ'. נוהל רגיל שלהם.

חיילי צה"ל היו עירניים, אבל לא יכלו לדעת שמדובר בילדה דווקא. ראו רק דמות בערפל בתוך שטח אסור לתנועת ערבים.

חיילי גבעתי העלילו על הקצין שלהם כאילו ביצע ווידוא הריגה.

אילנה דיין קפצה על הנושא כמוצאת שלל רב, יש לך איך להציג את חיילי צה"ל כנאצים ולקבל תשואות מאירופה. היא הציגה את הטענות כעובדות בלי לחקור לעומק, וסירבה להכיר בטעות גם כאשר בית דין צבאי זיכה את הקצין כי לא היו דברים מעולם!. לא זיכוי מחמת ספק, אלא זיכוי מעל לכל ספק.

אילנה דיין מפסידה בתביעת הדיבה שהגיש הקצין. עכשיו העירעור עדיין בדיונים. יש לציין כי לאילנה דיין קשרים עמוקים ומורכבים עם שופטים רבים, ואילנה דיין הפגינה נאמנות למפלגת השופטים ולאג'נדות שלהם. בן דרור ימיני עסק רבות, כמעט בבלעדיות באילנה דיין בפרשה זו.

3. הבעייתיות לכאורה בנוהל שכן, הוא גיוס בכפיה לכאורה, של מגן אנושי מצד שלישי, כדי להתגבר על איזורים או מעברים חשודים במיקוש. לכאורה, זהו מנוגד לאמנת ז'נבה בנושא דיני מלחמה.

במציאות, הרבה פעמים "השכן" היה פשוט מתווך בין מחבלים המסתגרים בדירה, לבין צה"ל שצרו על בית של טרוריסטים. בדר"כ, התיווך חסך קרב. כלומר, חסך פצועים שלנו, הרוגים מסביב ומחבל מת שקשה להשיג ממנו מידע מועיל. בדר"כ המחבל הסגיר את עצמו. (גם תנאי ההילטון בכלא שלנו, משכנעים מחבלים שעדיף להם להיות אסירים שלנו מאשר מטרות). לפעמים המתווך נורה ע"י המחבל דרך הדלת רגע לפני שצה"ל פרץ לתוך הדירה.

כמו כן, לפי אותן אמנות, אסור לסכן שבוי אויב.

אולם, המחבלים הם לוחמים לא חוקיים. יש בעייתיות משפטית בעולם, כייצד להתייחס ללוחמים בלתי חוקיים. יש לזכור גם, שהשכנים הם לא אזרחים תמימים אלא אויבים, סייענים ותומכי לחימה לטרור.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 22-04-2011 בשעה 11:09.
ישן 22-04-2011, 11:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי flatfoot שמתחילה ב "בעקבות טיול בחו"ל וויכוח עם אירופאים על הסכסוך"

אני במקום האנגלים לא הייתי זורק רפש - הם עשו (ועושים) דברים גרועים בהרבה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:42

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר