לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-04-2011, 22:41
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
חיפוש שמות נופלים לפי חתך תאריכים?

בעבר ניתן היה לחפש שמות נופלים באתר "יזכור" לפי חיתוך שנים או אף תאריכים מדויקים יותר.

לאחרונה נזדקקתי למידע הנוגע לרשימת הנופלים במבצע כראמה, שמותיהם, דרגותיהם, ושייוכם החיילי. להפתעתי הוסרה אפשרות חיפוש שכזה מהאתר הנ"ל וחיפוש אינו אפשרי ללא מתן שם הנופל.
א. האם ידוע למישהו מדוע הוסרה אופציית חיפוש זהות הנופלים לפי תאריכים בלבד?

ב. האם ידוע למישהו כאן בפורום כיצד בכל זאת ניתן לחפש ברשת שמות, דרגות, ושייוך חילי של נופלים בתאריכים ידועים? (לממהרים לכוון אותי ל"אתר הגבורה" - אינני מעוניין בשמות וסיפורי צלש"ניקים דוקא, אלא ברשימת הנופלים בקרב כאמור לעיל).
תודה על כל סיוע.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-04-2011, 07:37
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "חיפוש שמות נופלים לפי חתך תאריכים?"

מיקי שלום,

כנראה שאנשי מסדי הנתונים של אתר יזכור רוצים לאתגר אותך

בכל אופן יש לי פתרון בשבילך:

1) כנס לקישור הנ"ל, זהו החלל הראשון ממבצע כראמה המונצח באתר יזכור לפי תאריך הנפילה.

2) למטה, בפינה הימנית בדף ישנה אפשרות דפדוף ראה סימון בעיגול אדום.

3) וודא כי אפשרות הדפדוף המסומנת היא "לפי תאריך נפילה" (ולא לפי הא"ב) ראה סימון בחץ סגול.

4) ע"י הקשה על "חייהם > " תוכל לדפדף קדימה לחלל הבא שנפל, ראה סימון בעיגול ירוק וחץ צהוב.

וחוזר חלילה.

בהצלחה רבה!

תמונה להמחשה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הערה חשובה: במהלך הדפדוף, הכתובת שבדפדפן נשארת אותה הכתובת של דף החלל הראשון (הנ"ל) ע"מ שתופיעה הכתובת של דף החלל הנוכחי שאתה צופה בו יש להקיש בצד ימין על: "דף הנופל" ואח"כ על "סיפור חייו".

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 29-04-2011 בשעה 07:52.
ישן 29-04-2011, 08:25
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "מיקי שלום, כנראה שאנשי מסדי..."

זו השיטה היעילה היחידה.
לשים לב שאתה מדפדף לפי סדר תאריכים ולא לפי סדר א-ב.
להתחכם כדי לשנות את כתובת העמוד (URL)

עוד שינוי שהתחולל לאחרונה באתר הוא רישום השיוך החיילי עפ"י שמות החיילות היום ולא בהתאם לתפקיד או היחידה בה שירת הנופל.
וכך, בדף נופל של קשר מההגנה נרשם "חיל התקשוב" ובדף נופל שאולי שירת כאפסנאי, נהג, טבח ועוד תפקידים תומכי לחימה נכתב "לוגיסטיקה".

ישן 29-04-2011, 14:57
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

תודה יוסיפון
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "זו השיטה היעילה היחידה. לשים..."

הדרך הפתלתלה הזאת לחיפוש מידע אינה יעליה ואינה מכבדת את האתר החשוב הזה. כאמור, בעת האחרונה אני נוכח במידה רבה של ירידה באיכות שימור ועידכוני האתר שלהערכתי נתון בידי דור שלא ידע את יוסף.

במקום שיפורים במידע ובממשקים לציבור, אנו עדים לירידה משמעותית בשרות המובנה שם.

למותר לציין - האתר הזה הינו אתר מרכזי חשוב לא רק למשפחת נופל מסוים ששמו ידוע ונתון, אלא לכלל הציבור המתעניין בקשר בין מאורעות לבין הנופלים הקשורים למאורעות אלו.

יכולת חיפוש גמישה של רשימת שמות נופלים, דרגותיהם ושייוכם החיילי לפי תאריכים ספציפיים בהם מעוניין המחפש (תקופות שאינן קבועות ע"י האתר אלא שניתנות לבחירה מדויקת ע"י המתעניין), יכולת כזאת רצוי שתהייה מובנית במנוע החיפוש באתר "יזכור".

מישהו חייב, כך דעתי, להרים את הכפפה ולהעיר למנהלי אתר יזכור גם את חוסר ההגיון בשינוי והתאמת השייוך החיילי ליחדות כוחות הביטחון בזמן הנוכחי. זו עיוולת, שיש להעיר עליה ולשים עליה את הדעת על תיקונה.

אינני יודע למי ראוי לפנות באגף ההנצחה ומי שם רציני ובוגר מספיק כדי להבין ולתקן את הנושאים הללו. אם תוכל בקשרייך שלך - נא הבא זאת לידיעת מנהלי אתר "יזכור".

אני לפחות אודה לך.
ישן 29-04-2011, 15:17
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

תודה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "מיקי שלום, כנראה שאנשי מסדי..."

זו אכן דרך עקיפה ובלתי יעילה לגמרי לחיפוש רשימת הנופלים ופירטיהם בתאריך מסוים או במבצע מסוים. כפי שכתבתי ליוסיפון כאן באשכול, אתר "יזכור" ראוי לתשומת לב רבה יותר של האחראים עליו, לשיפור הממשקים, ולהקלה על השימוש בו ע"י כל אדם המעוניין בכך.

אגב - דף החלל אותו הבאת בדוגמא שנתת, וכן החלל שיופיע לאחריו נפלו בתאריך ה- 20 במרץ 1968, יום שקדם ליום מבצע כראמה. למרות זאת בסיפור חייהם, נכתב כי נפלו במבצע עצמו. זה אמנם ייתכן במסגרת "הכנה" אולם אני תוהה האם ומהו מקור המידע הזה.
ישן 29-04-2011, 15:39
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "תודה"

אכן, זו לא דרך יעילה - אני רק הצעתי את הפתרון שלי לאור מצב נתון של האתר. אגב, האופציה ש b.a נתן לך אכן עובדת, רק שנפתח לוח השנה לבחירת התאריך צריך לדלג בקפיצות של 3 חודשים מהתאריך הנוכחי - מה שגורר לעיתים צורך במאות הקלקות!! כאשר מדובר בשנת נפילה מוקדמת - לא נוח ולא ידידותי למשתמש.

לגבי אמינות ודיוק המידע באתר יזכור, מהניסיון הספציפי היחיד שלי, ישנם המון אי דיוקים, מידע מעורפל וחיבורי משפטים מלאכותיים שמבלבלים עוד יותר את העניין.

אני כבר קרוב לשנה עובד על ההתחקות אחר קורותיו המלאות של קרוב משפחה ומה שכתוב בדף היזכור שלו מעורפל ואף מטעה קצת - ללא עבודת תחקיר מצידי וחשיפה לחומר מחקרי, היסטורי וארכיוני, לא היה עולה בידי ליצור תמונה ברורה של קורותיו - אני רק מקווה בסיום העבודה הנ"ל לעדכן את שכתוב באתר יזכור למען זיכרו וההיסטוריה.
ישן 29-04-2011, 22:11
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

מספר הנופלים במבצע כראמה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "מעולה"

תודה לך. שוב זהו חיפוש מעניין אולם בלתי יעיל לתקופתנו...

תיקון קטן - מכיון שאחת ממילות החיפוש בהן השתמשת היתה "כרמה" נוספו חללים לרשימה שמצא גוגל (סה"כ 52) שנפילתם אינה קשורה למבצע כראמה, מבצע בו נפלו 28 מחיילי צה"ל ונעדרו 3 - מהם אחד שגופתו הוחזרה אלינו ע"י הירדים לאחר המבצע.

בנוסף - המילה "כראמה" אכן לפעמים תופיע בטקסט הכלול ב"סיפור חייהם" אולם אין זה מחוייב שהיא תקשור בין המקום לתאריך נפילת החייל ובהקשר נפילתו . כך למשל בסיפור הקשור לטוראי אורי אפשטיין הי"ד המופיע ברשימה שמצא גוגל.

אני שב ומבקש מהאחראים על האתר החשוב והרגיש הזה, נא ערכו אותו מחדש באופן שיקל על הנכנסים אליו הן בחיפושים לפי חיתוכים גמישים רצויים והן בתוכן המידע ודייוקו עד כמה שניתן.

זוהי מורשת חשובה מאין כמוה. פחות ממצוינות אינו טוב מספיק. לפחות באתר שכזה.

בבקשה !

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 29-04-2011 בשעה 22:23.
ישן 29-04-2011, 23:18
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
ברור שהחיפוש לא ימצא את כל הנופלים הרלוונטים
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "מספר הנופלים במבצע כראמה"

אבל תסכים איתי שמתוך 52 תוצאות, הרבה יותר קל לברור את המוץ מן התבן (הביטוי הנ"ל מתייחס כמובן לתוצאות חיפוש - ברור שאין בדעתי להשוות את חללי צה"ל למוץ שצריך לברור חו"ח).
אם ישנה איזו תבנית ידועה מראש בדפי ה"יזכור" של חללי כארמה, אולי ניתן לחפש אותה ובכך למקד את החיפוש עוד יותר, אבל אני מסכים איתך שהפתרון הטוב והפשוט ביותר הוא ליצור לאתר מערכת חיפוש נורמלית...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 29-04-2011 בשעה 23:22.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:59

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר