לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-04-2011, 11:10
צלמית המשתמש של גודלן-ארז
  גודלן-ארז גודלן-ארז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.06
שלח הודעה דרך MSN אל גודלן-ארז
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "עכשיו עשיתי השוואה לדוגמא בין..."

קודם אתה טועה חוץ מבשנים ובאלמנטים

אלמנטים=עדשות במכלול העדשה.

קודם על ה-G החדשה יותר של ניקון אינה מכילה טבעת לשליטה ידנית של הצמצם
טבעת פוקוס לשימוש ידני או אוטומטי ומכילה מנוע פיקוס מהיר ו-8 אלמנטים.
הבוקה טיפה יותר טוב אבל יש לה טיפה יותר וינטגינג מאחותה הזקנה.
מכילה מנוע פיקוס פנימי אבל זה רק אומר שהיא יותר איטית על הגופים היותר חזקים.

ה-D הישנה והטובה מפקסת יותר מהר על גופי צילום חדשים מרמת ה-D80 ומעלה וזה בגלל שאינה מכילה מנוע פיקוס פנימי, הכוונה שגופים ללא מנוע פיקוס לא יפקסו אוטומטית עם העדשה הזו.
יש לה טבעת לשליטה ידנית על הצמצם.

אם יש לך D60 D3000 D7000 D5000 וכדומה לא תוכל לפקס אוטומטית עם סדרת ה-D.

אני אישית מעדיף את ה-D ולי יש D300

אם אתה רוצה 50 1.4 טובה ממש תקנה את הסיגמה 1.4 טוענים שהיא יותר טובה.

עוד שאלות?

Temp Web Site: picasaweb.google.com/erez2006

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-04-2011, 16:43
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי גודלן-ארז שמתחילה ב "קודם אתה טועה חוץ מבשנים..."

תשובה משביעת רצון

ובכל זאת יש לי כמה שאלות והערות.
לפי MegaPixel ה-G דווקא מכילה טבעת פוקוס ידנית ואוטומטית.
מצטער על הבורות, מה זה וינטגינג?
בכתובת, שקישרתי אליה למעלה, שמתי לב להבדל נוסף. ל-G יש מנוע אולטראסוני לעומת ה-D שאין לה. מה זה מנוע אולטראסוני?
בנוסף לזה, שמתי לב עכשיו שלכל העדשות האלה יש קרופ-פאקטור. האם הוא ניתן לשליטה דרך המצלמה? נראה לי שכן, כי זה נראה מוגזם לצלם כל הזמן בקרופ-פאקטור כזה.

דרך אגב, אני לא מתכוון כרגע לקנות שום עדשה. אני עדיין בשירות צבאי בלי גרוש על התחת. אני רק מנסה ללמוד כמה שיותר על גופים ועל עדשות, כך שכאשר אני אגיע למעמד הקניה, יהיה לי מספיק ידע טכני בשביל לבצע קניה כמה שיותר יעילה עבורי.

תראה, בינתיים אני מצלם עם D5000 (צבאית) ועדשת קיט. לפני זה גם השתמשתי בה עם 18-200 של סיגמא. אחרי די הרבה זמן שאני עובד עם המצלמה הזאת, הגעתי למסקנה שלא כדאי שה-SLR הראשונה שלי תהיה מצלמת כניסה, כי אני כבר מרגיש את כל החסרונות שיש בה. אני צריך מצלמה יותר חזקה מבחינת צילומי לילה ושתהיה יותר ארגונומית (מכיוון ש-D5000 לא מספיק ארגונומית, אני נוטה לשנות פרמטרים מסויימים במצלמה, כמו WB, ISO וכו' לעיתים רחוקות, כי זה דופק לי את רצף הצילום). אני גם צריך עדשה איכותית עם מנוע פוקוס מהיר, כי לעבוד עם פוקוס איטי זה סיוט.

השורה התחתונה היא שבתור התחלה אני מוכן להשקיע יותר על הגוף של המצלמה מאשר על העדשות, ואני מוכן להתפשר על עדשה אחת בלבד.
ישן 25-04-2011, 17:15
צלמית המשתמש של גודלן-ארז
  גודלן-ארז גודלן-ארז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.06
שלח הודעה דרך MSN אל גודלן-ארז
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "תשובה משביעת רצון :) ובכל..."

טוב

* טבעת פוקוס זו טבעת פוקוס
לכל עדשה יש טבעת פוקוס לשליטה ידנית ואם העדשה/מצלמה מאפשרת לשליטה אוטומטית.

* נכון המנוע שלה אולטרסוני, כביכול זו מילה מפוצצת למנוע שעושה פוקוס מהר יותר אבל שוב תלוי במצלמה.
המצלמה שיש לך עכשיו אתה יכול לעבוד רק עם גרסה G בגלל שבמצלמה עצמה אין מנוע פיקוס אז אתה
חייב עדשה עם מנוע פוקוס וזה ההבדל העיקרי בין גרסה G ל-D.

* לגבי הארגונומיה של ה-D5000 אני מבין אותך, כשה עם ידיים גדולות כשלנו (הגברים) להסתדר עם הארגונומיה
הקטנטנה של המצלמות פתיחה הללו.
לפני ה-D300 היה לי D50 וזה היה אחד הסיבות שעברתי לסדרה היותר מקצועית.

* קרופ פקטור זה לא בעדשה, זה המצלמה, המשמעות היא שחיישן קטן יותר האורך מוקד של העדשה משתנה כי
האורך מוקד שרשום זה לחיישן מלא של 35ממ. בקיצור זה סיפור ארוך ותקרא בלינק הזה: -לינק-

Temp Web Site: picasaweb.google.com/erez2006

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:51

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר