לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-05-2011, 21:33
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "ה"שרביט" עושה קסמים: הפיתוח מהיר מהמתוכנן"

אני באופן אישי מתוסכל לחלוטין מלוח הזמנים של הפיתוח ובעיקר ההצטיידות בשתי המערכות.
האיומים אינם עתידיים אלא קיימים כבר כעת בזירה ובכמויות, אם בספטמבר אנחנו נכנסים לעימות שיכול להתפתח למלחמה אזורית אין לנו ככל הנראה מענה ל-M600 ודומיו וגם ככל הנראה לא לכמויות של גראדים. בעיני זה בלתי נסבל. האם היה ניתן למנוע את זה אם היו מתחילים את הפיתוח מייד אחרי לבנון 2 אני לא יודע אבל מדינת ישראל צריכה להשקיע כל משאב אפשרי בקידומן של כל נדבכי ההגנה (כיפה, שרביט וחץ 2/3) בהקדם אפשרי.

אגב מחשבה שעלתה בי רק עתה - האם האמריקנים לא מעוניינים במערכות דוגמת הכיפה והשרביט עבור כוחותיהם באזורי לחימה שונים? אם כן מן הסתם יכולתם לרכוש מערכות אלו בכמויות גדולות בהרבה ובקצב מהיר מזה של צה"ל. במצב כזה ישראל יכולה להגיע להסכם עם האמריקנים כי במידה וישראל תיקלע לעימות יוחשו אליה תגבורות של מערכות אמריקניות כמו שלכאורה יעשה עם Aegis ואולי מערכות נוספות בעת חירום.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-05-2011, 22:53
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
קדימה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני באופן אישי מתוסכל לחלוטין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
אני באופן אישי מתוסכל לחלוטין מלוח הזמנים של הפיתוח ובעיקר ההצטיידות בשתי המערכות.
האיומים אינם עתידיים אלא קיימים כבר כעת בזירה ובכמויות, אם בספטמבר אנחנו נכנסים לעימות שיכול להתפתח למלחמה אזורית אין לנו ככל הנראה מענה ל-M600 ודומיו וגם ככל הנראה לא לכמויות של גראדים. בעיני זה בלתי נסבל. האם היה ניתן למנוע את זה אם היו מתחילים את הפיתוח מייד אחרי לבנון 2 אני לא יודע אבל מדינת ישראל צריכה להשקיע כל משאב אפשרי בקידומן של כל נדבכי ההגנה (כיפה, שרביט וחץ 2/3) בהקדם אפשרי.

אגב מחשבה שעלתה בי רק עתה - האם האמריקנים לא מעוניינים במערכות דוגמת הכיפה והשרביט עבור כוחותיהם באזורי לחימה שונים? אם כן מן הסתם יכולתם לרכוש מערכות אלו בכמויות גדולות בהרבה ובקצב מהיר מזה של צה"ל. במצב כזה ישראל יכולה להגיע להסכם עם האמריקנים כי במידה וישראל תיקלע לעימות יוחשו אליה תגבורות של מערכות אמריקניות כמו שלכאורה יעשה עם Aegis ואולי מערכות נוספות בעת חירום.

מתוסכל לחלוטין?...קדימה! הצטרף לאחת התעשיות הרלבנטיות, שתף את מהנדסיה בידע ובשיטות עבודה ותרום לקיצור לוחות הזמנים של הפיתוח (הצטיידות-כידוע לך- זה כבר סיפור אחר לגמריי...)
ישן 01-06-2011, 08:06
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני באופן אישי מתוסכל לחלוטין..."

אזכיר מה אמר ראש מנהלת הגנה אווירית ברפאל:
ציטוט:
יוסי דרוקר: "לרפאל יש פרויקטים אסטרטגיים יותר חשובים מכיפת ברזל באופן משמעותי, ושלרגע לא נתבלבל פה. יש פרויקטים הרבה יותר משמעותיים, כאלה שכשבלילה אני חולם עליהם - אני מכבה את הפלאפון, כדי שלא יקלטו אותי בטעות (צוחק). כיפת ברזל הוא פרויקט, שבשל החשיפה שלו לתקשורת נהפך לפרויקט לאומי פופולארי. יחד עם זאת, להגיד שזה הפרויקט הכי חשוב של רפאל - רחוק משם".

מהאשכול הזה
ייתכן והוא מתכוון ל-"שרביט קסמים" או ל-"מעיל רוח", וייתכן שהוא מתכוון לפרויקט אחר. בכל מיקרה, אני מסיק מכאן שכניראה לא היה טעם להאיץ את פיתוח "כיפת ברזל" על חשבון דברים אחרים ברפאל.

לגבי חיוניות המערכות למלחמה עתידית: התרומה הגדולה ביותר שאנחנו האזרחים יכולים להעלות היא לא ללחוץ לפיתוחן, אלא לשפר את ההיערכות שלנו למלחמה. לפנות את הממ"ד, לשים שם ספה שנפתחת למיטה, לארגן שם מחשב או טלויזיה רב-ערוצית, להכין רשימת קניות וכו'. זה לא קשור לנושא האשכול, אבל אני מקווה שזה יניע מישהו.

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 01-06-2011 בשעה 08:15.
ישן 31-05-2011, 23:06

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "ה"שרביט" עושה קסמים: הפיתוח מהיר מהמתוכנן"

כן ציפיתי מן הסתם לתגובות ברוח זאת. עצוב.

אין זה מתפקידי כאזרח לעזור למדינה בפיתוח - אני משלם מיסים כמו כל אחד אחר ובכך צריך להסתכם הסיוע הישיר שלי.

לגבי השאלה האם מדובר בזמן מהיר או לא ביחס לפרויקטים אחרים בעולם - כבר הבעתי את דעתי - לשלושת הפרויקטים הללו צריך להתייחס מבחינת דחיפות הפיתוח שלהם כאילו מדינת ישראל נמצאת ברגע זה במלחמה ונופלים טילים על תל אביב. זאת רמת הדחיפות ואת המשאבים צריכים להקצות בהתאם. אם הדבר אומר שצריך להכפיל ולשלש ואף יותר את כמות המהנדסים העובדים על הפרויקט אז זה מה שצריך לעשות. מבחינת קצב ההצטיידות - אותו כנ"ל - צריך לערוך הכשרות צוותים במתכונת מלחמה ואם נדרש קיצוץ בתקציבים ממקורות אחרים (לא דווקא מתוך תקציב הביטחון) בכדי לממן רכש מיידי של סוללות נוספות יש לעשות זאת.

הביטוי "פרויקט בעל חשיבות לאומית" אולי נשמע מפוצץ בעיתון ובמצגות של החברות ושל מערכת הביטחון אבל השאלה מה עומד בפועל מאחוריו וכמה הדחיפות הזאת מתורגמת למערכות פעילות ומתפקדות בשטח.
www.MegaPixel.co.il

ישן 01-06-2011, 02:35
צלמית המשתמש של micjeep
  micjeep micjeep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "כן ציפיתי מן הסתם לתגובות..."

ציטוט:
כן ציפיתי מן הסתם לתגובות ברוח זאת. עצוב.

אין זה מתפקידי כאזרח לעזור למדינה בפיתוח - אני משלם מיסים כמו כל אחד אחר ובכך צריך להסתכם הסיוע הישיר שלי.

לגבי השאלה האם מדובר בזמן מהיר או לא ביחס לפרויקטים אחרים בעולם - כבר הבעתי את דעתי - לשלושת הפרויקטים הללו צריך להתייחס מבחינת דחיפות הפיתוח שלהם כאילו מדינת ישראל נמצאת ברגע זה במלחמה ונופלים טילים על תל אביב. זאת רמת הדחיפות ואת המשאבים צריכים להקצות בהתאם. אם הדבר אומר שצריך להכפיל ולשלש ואף יותר את כמות המהנדסים העובדים על הפרויקט אז זה מה שצריך לעשות. מבחינת קצב ההצטיידות - אותו כנ"ל - צריך לערוך הכשרות צוותים במתכונת מלחמה ואם נדרש קיצוץ בתקציבים ממקורות אחרים (לא דווקא מתוך תקציב הביטחון) בכדי לממן רכש מיידי של סוללות נוספות יש לעשות זאת.

הביטוי "פרויקט בעל חשיבות לאומית" אולי נשמע מפוצץ בעיתון ובמצגות של החברות ושל מערכת הביטחון אבל השאלה מה עומד בפועל מאחוריו וכמה הדחיפות הזאת מתורגמת למערכות פעילות ומתפקדות בשטח.

עדיפות לאומית - זה לא רק שם בעיתון - אנשים עבדו לילות, שבתות וחגים וסיימו פיתוח+ניסויים+אישור של מערכת בזמן שיא.

אומנם אנחנו היהודים אוהבים לקטר - בהתחלה אמרו שהמערכת לא תעבוד בחיים ולא צריך לפתח אותה, היום שזה עובד אומרים שזה לא היה מספיק מהר...
ישן 01-06-2011, 07:30
צלמית המשתמש של kots ha vered
  kots ha vered kots ha vered אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.11
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "כן ציפיתי מן הסתם לתגובות..."

ציטוט:
...לשלושת הפרויקטים הללו צריך להתייחס מבחינת דחיפות הפיתוח שלהם כאילו מדינת ישראל נמצאת ברגע זה במלחמה ונופלים טילים על תל אביב. זאת רמת הדחיפות ואת המשאבים צריכים להקצות בהתאם. ...הביטוי "פרויקט בעל חשיבות לאומית" אולי נשמע מפוצץ בעיתון ובמצגות של החברות ושל מערכת הביטחון אבל השאלה מה עומד בפועל מאחוריו וכמה הדחיפות הזאת מתורגמת למערכות פעילות ומתפקדות בשטח.

המשמעות היא החלשת הרפואה הציבורית, פגיעה בחינוך, תוספת מיסים... האם באמת טילים על ת"א = איום אסטרטגי בטווח מיידי?

האם הסכמנו שלא מדובר בנשק טרור אלא בנשק מכריע?
אין אני מזלזל באיום הטרור, אך באיום זה ,שעיכרו פגיעה במורל וביכולת העמידה, יש דרכים נוספות להילחם.

לדעתי - דרוש איזון. כן לפתח, לא להשתולל. זה בערך מה שקורה פה. נהרגים לנו בכבישים 500 איש בשנה. במלחמות האחרונות נהרגו פחות. נכון, זו לא השוואה מתאימה מפני שכרסום ביכולת העמידה שלנו כאומה יעלה כנראה בהשמדתה, אבל לא היתי רוצה להבטיח לתושבי ת"א כיפת קסמים המונעת פגיעה פוטנציאלית ברבע אחוז מהדרוש להכריע מדינה מול דרדור הרפואה והחינוך בארץ. (שלא לדבר על איכות כ"א הממוצעת במשטרה).
ישן 01-06-2011, 09:20

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי kots ha vered שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט]...לשלושת..."

א. ביחס למה שקרן אור כתב למעלה - וכבר היינו בדיון הזה יותר מפעם אחת, אם אכן מפותחות מערכות אחרות אשר יכולות לתרום יותר מכיפה שרביט וחץ (לייזר מוצק אולי או משהו אחר אקזוטי אשר עשויות להיות מוכנות לשימוש בהפתעה במלחמה הבאה בזמן קרוב - מעולה. לנו מן הסתם אין אפשרות לדעת על כך ולכן כל עוד אני לא יודע אחרת אמשיך לדחוף לפיתוח מואץ ככל הניתן של המערכות שפורסמו).

ב. לגבי האנשים שעושים ימים ולילות על הפיתוח - אפשר רק להסיר בפניהם את הכובע - אבל עם לו"ז פיתוח ורכש כמו זה המפורסם (ובהנחה שאין כאן דיסאינפורמציה מכוונת של מערכת הביטחון - מדובר במעט מידי - כמו שכתבתי צריך להאיץ את הפיתוח בסדרי גודל - האם זה אפשרי - זאת שאלה שמעסיקה אותי גם ברמה האקדמית - האם "לזרוק" כסף וכ"א על הבעיה יביא לך פתרון? לפעמים כן ולפעמים לא - זאת שאלה סבוכה שתלויה הרבה גורמים כמו מורכבות הבעיה וטיבה. במקרה הנ"ל ובלי להכיר את הפרטים הקטנים נראה לי שלפחות במקרה של שרביט (לגבי החץ 3 זה באמת נשמע מורכב יותר) יותר כ"א וכסף אמורים לאפשר האצה.

ג. האם רק"ק כבד הוא איום אסטרטגי -תלוי איך אתה מגדיר איום אסטרטגי. האם איום כזה הוא = השמדת מדינת ישראל? אז סביר שלא. מצד שני אם איום כזה = פגיעה אנושית וכלכלית קשה בהחלט יכול להיות שהתשובה חיובית. הרק"ק החדש מדוייק משמעותית מכל מה שנתקלנו בו עד כה - כלומר יש לו סיכוי גבוה לפגוע במתקנים אסטרטגיים רגישים ובשילוב עם הרש"ק הגדול משמעותית הוא יכול לגרום למדינת ישראל לנזקים כבדים הן בנפגעים והן בתשתיות אשר ייקח זמן רב מאד לשקמן והן עשויות לפגוע במרקם החיים של כולנו (ואני באמת לא צריך לפרט). אז כן זה עשוי להיות בהחלט חמור מאי אלו נפגעים בתאונות דרכים או בריאות בוודאי אם מדובר על קיצוץ רוחבי לפרק זמן קצר. מה שכן כמו שאמרתי לנו יהיה קשה מאד לעמוד ברכש עצמאי של כמות מספקת של סוללות ומיירטים וכאן אנחנו חייבים למצוא דרך לחבור לאמריקנים להם יש את הגב הכלכלי ונראה לי שגם הצורך לרכוש סוללות כאלו אשר יושאלו לנו בזמן עימות.
www.MegaPixel.co.il

ישן 01-06-2011, 08:44
  avifresh avifresh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.04
זוית השיגור

מרבית טילי הנ"מ בעבר נורו בזוית נמוכה של כ 45 מעלות+-.
מרבית טילי הנ"מ הרוסיים שפותחו לאחרונה נורים אנכית.
ברק 8 וספיידר MR נורים אנכית.
מרבית הטילים הכוללים בוסטר נורים אנכית.

שרביט קסמים כולל בוסטר, ולפי תמונות הניסויים נראה שזוית השיגור היא קרובה לאנכית.
מה הסיבה לזוית הזאת ומה ההבדל בין שיגור אנכי לשיגור בזוית קרובה לאנכי, כפי שנראת בתמונה הבאה? (יתכן שזוית הצילום מטעה)

נ.ב. לטיפול בטילי שיוט מתאימה זוית קטנה יותר.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.israeldefense.com/_Uploads/dbsarticles/_cut/SA0000_0244x0240x0072_000xFFFFFF_sling(1)@jpg.jpg]

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:26

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר