לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-05-2011, 22:10
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
הממשלה תצביע על רפורמה בנוגע לקרקעות הבדואים בנגב. יקבלו קרקעות בהיקף נרחב.

הממשלה צפויה לדון בישיבתה ביום ראשון על רפורמה נרחבת בנוגע לקרקעות הבדואים בנגב. כך נודע ל-ynet. אם תאושר הרפורמה, הבדואים יקבלו שטחים נרחבים בנגב על מנת לאפשר להם להתיישב ביישובי קבע שיהיו מוכרים על-ידי המדינה. למרות שעדיין לא ברור מהם הקריטריונים לקבלת הקרקע, צפויים השרים להצביע על התוכנית שפרטיה נחשפו לראשונה ב-ynet. ועדה מיוחדת תצטרך לקבוע את היקף הקרקעות שיחולקו לבדואים, שכלל לא בטוח שיסכימו לתוכנית.

גורמים המעורים בפרטי התוכנית מתחו ביקורת חריפה על כוונת הממשלה לחלק לבדואים מאות אלפי דונמים מבלי להגדיר את הקריטריונים. "הבעיה עם התוכנית הזו היא שהיא תוכנית פוסט ציונית", אמר גורם המעורה היטב בנושא. "היא קובעת שתהיה התעלמות מהחלטות בית המשפט, והתוכנית לא תפתור את הבעיה של הבדואים בנגב".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4075360,00.html
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-05-2011, 22:16
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "הממשלה תצביע על רפורמה בנוגע לקרקעות הבדואים בנגב. יקבלו קרקעות בהיקף נרחב."

ושוב ynet עם שקרים לציבור... הממשלות של ישראל תמיד ניסו לתת לבדואים בנגב קרקעות חוקיות משלהם,אבל הם מסרבים ובסוף ישראלים הולכים ולוקחים את אותן קרקעות ובונים בית בנגב בזול.

הבדואים בנגב רוצים לחיות כמו לפני 1000 שנה ולא מסכימים לחיות במאה ה 21 וכאן מתחילה הבעיה ונתניהו לא צריך לתת להם מתנות חינם,כי ממשלות ישראל תמיד ניסו לתקן את הבעיה שלהם,אבל נתקלו בסירוב של הבדואים בנגב.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 02-06-2011, 17:34
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
מגעיל אז אם אתה שולל שיש להכנע ולהתקפל לתוקפנות
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "בפירוש לא"

ואתה טוען שהמדינה היא היא התוקפן במקרה הזה (כמו בכל יתר המקרים, אגב) אז אתה טוען שעל הבדווים בתור מותקפים לא להמשיך להיות הקורבן אלא שיתקפו חזרה ולהמשיך במעשיהם נגד מדינת ישראל ותושביה..

מכאן שאתה קורא למרד במדינת ישראל ותומך בפעולות הטרור נגדה...

דן, אתה חושף את פרצופך האמיתי מיום ליום...

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 02-06-2011 בשעה 17:36.
ישן 03-06-2011, 15:24
צלמית המשתמש של רועי AZ

אתה כל הזמן מתעסק בחטאי המדינה כלפי מיעוטיה...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אני בעד ניהול מחלוקות בשובה ונחת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
בודאי שלא באלימות ולא בטרור.

פרצופי האמיתי הוא "משחק הוגן" ואם המדינה חטאה כלפי אזרחיה הבדואים ובכלל הלא יהודים - שתתקן.

אתה אינך מתייחס לעומקם של חטאי המיעוט כלפי המדינה. טרור, גביית חסות, סמים, זנות וסחר בנשים והצקות חוזרות ונשנות לתושבי הקבע של הדרום...

ב"משחק ההוגן שלך" - המדינה תמיד בצד הלא בסדר, והמיעוט צדיקים ועשוקים ונגזלים אתה מגן עליהם בכל מחיר ומצר על עצם קיומנו כאן..

מזל שהרוב השפוי רואה את האמת נכחוחה.

ישן 04-06-2011, 08:20
צלמית המשתמש של רועי AZ

הרוב המוחץ מהעוסקים בסחר בנשים הם בדוויים...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "טרור, גביית חסות, סמים, זנות וסחר בנשים"

ציטוט:
רק ערבים/בדואים עוסקים בזאת ?

לעולם לא הגנתי על פושעים ועל מחוללי פשע.

אני מציף עוול אמיתי, שנעשה לבני אדם ע"י בני אדם וע"י השלטנות.

איתם מעורבים גם רוסים לא יהודים ורק אחוזים בודדים (שניים שלושה אחוזים) הם יהודים (ורוסים)...

תיכף תגיד לי שגם השבטים הבדויים בסיני מקופחים - ואצלם הסחר בבני אדם ובסמים זה בגדר ציווי דתי.

היחס שלהם באוכלוסיה לעומת היחס שלהם בפשיעה הכללית הוא לא רציונלי בעליל.. ופעולותיהם נעשות על רקע לאומני ומתוך כוונה מובהקת לגרום לנזק לחברה.

אז אתה לא מגן על פושעים?? אתה הרי תומך טרור!!

ישן 03-06-2011, 05:25
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לדעתי רובם הפסיקו לנדוד הרבה לפני 1972...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""רובם נודדים"? אתה חי ב1972 במקרה? רוב הבדווים לא נודדים כבר עשורים רבים..."

באופן כללי, כל הסיפור הזה מריח לי מסירחון של עיסקי נדל"ן. הבדואים רוצים קרקע שיוכלו לסחור בה (ולא משנה אם מדובר במכירה או השכרה) ולעשות מזה הון, וכרישי הנדל"ן תומכים בהם (דרך אישי ציבור למיניהם) כי הם רוצים חלק מהעוגה השמנה עד מאוד.
צריך לפתור לבדואים את בעיית מקום המגורים כי צריך לגור איפשהו. אבל הפיתרונות צריכים להתאים לצרכים של המדינה. כלומר, מינימום של הקצאת קרקע במדינה שאין בה קרקעות עודפות. וזה אומר לא עשרות ומאות יישובים שהוקמו באופן פרטיזני (חלקם-לא מזמן) אלא מספר מצומצם של עיירות. הבעיות של המגזר הזה מבחינת השכלה, תעסוקה וכו' יבואו על פיתרונן (אולי) רק במסגרת של מרכזים עירוניים.
ישן 03-06-2011, 08:43
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
הבעיות של המגזר הזה יבואו לפיתרונן כאשר תהיה שם אכיפת חוק ביד ברזל
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לדעתי רובם הפסיקו לנדוד הרבה לפני 1972..."

הריבוי הטבעי של הבדווים בארץ, גבוה לאין שיעור, הריבוי הטבעי שלהם בארצות השכנות - כי אצלנו מקבלים
כסף עבור ריבוי טבעי.
אנחנו גם היחידים שלא אוכפים חוק אצל הבדווים, אלא אחרי התדיינויות והתפלפלויות.

אם רוצים לעשות חסד עם הבדווים, צריך להתנהג, כפי שהם מצפים משלטונות שינהגו: בקשיחות. כאשר הם
מזהים העדר קשיחות, הם פורקים כל עול, ויהא זה המינימלי ביותר.

המדינה צריכה להכתיב שטח אדמה שיימסר לבדווים להתיישבות, ולהרוס כל מה שנבנה מחוצה לו. במקביל,
צריך לאכוף שם את חוקי המדינה השונים (איסור פוליגמיה, איסור הברחה, אסיור גביית דמי חסות, איסור
גניבות וכן הלאה וכן הלאה).

התופעות שמאפיינות את הבדווים בדרום, הן חריגות גם בהשוואה לפשיעה הערבית (שהיא רוב הפשיעה
החמורה בארץ). אם רוצים לעשות סדר בדרום, צריך קודם כל להזכיר לבדווים שיש בעל בית שתפקידו הוא לא רק לחלק דמי ביטוח לאומי...
ישן 04-06-2011, 08:25
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אכיפת חוק ביד ברזל - בדומה לאכיפה על המתנחלים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הבעיות של המגזר הזה יבואו לפיתרונן כאשר תהיה שם אכיפת חוק ביד ברזל"

אין מדובר בעשית חסד עם הבדווים, צריך פשוט להפסיק ל"טרטר" אותם ולקים הבטחות, שנתנו ע"י המדינה, בעת פנוים משטחים בהם הסתובו/חיו במשך דורות על דורות. המדינה נהגה ונוהגת כראוי מבחינת הצורך והרצון, לישבם בישובי קבע מסודרים. הבעיה, בדיוק בנושא ההכתבה. מה שאינו נעשה בתאום, בהגינות ובהסכמת שני הצדדים - לא יחזיק מים.

אני מסכים בפירוש, שחייבים לאכוף בכל מקום, את חוקי המדינה השונים (איסור פוליגמיה, איסור הברחה, אסיור גביית דמי חסות, איסורגניבות, איסור הצתות, איסור עמות והפרעה לכוחות הבטחון במלוי תפקידם וכן הלאה וכן הלאה).

אכן, אם רוצים לעשות סדר, חייבים קודם כל, להזכיר ולהוכיח, שקיים בעל בית שתפקידו הוא לא רק לחלק "צופרים" והטבות אלא גם לדרוש דרישות על פי החוקים והתקנות

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 04-06-2011, 09:29
צלמית המשתמש של רועי AZ

כמה מגיע להם לדעתך? כמה אתה חושב שכדאי שניתן שטח ש"ישביע את רעבונם"?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אכיפת חוק ביד ברזל - בדומה לאכיפה על המתנחלים"

ציטוט:
אין מדובר בעשית חסד עם הבדווים, צריך פשוט להפסיק ל"טרטר" אותם ולקים הבטחות, שנתנו ע"י המדינה, בעת פנוים משטחים בהם הסתובו/חיו במשך דורות על דורות. המדינה נהגה ונוהגת כראוי מבחינת הצורך והרצון, לישבם בישובי קבע מסודרים. הבעיה, בדיוק בנושא ההכתבה. מה שאינו נעשה בתאום, בהגינות ובהסכמת שני הצדדים - לא יחזיק מים.

דורות על גבי דורות בכמה מאות השנים האחרונות... למה אינך מתייחס למקומות שחיינו בהם דורות על גבי דורות על גבי דורות, כבר שלושת אלפים ושלוש מאות (3300) השנים האחרונות? שהשטחים בהם חיים הבדויים דורות על גבי דורות נכללים בתחומי השטחים שבהם חיינו אנחנו? מדוע אינך מתייחס ל 2000 שנות עושק וגזילה ורדיפה של היהודים? למה כי היהודים בעינייך הפקר?!

אני מסכים בפירוש, שחייבים לאכוף בכל מקום, את חוקי המדינה השונים (איסור פוליגמיה, איסור הברחה, אסיור גביית דמי חסות, איסורגניבות, איסור הצתות, איסור עמות והפרעה לכוחות הבטחון במלוי תפקידם וכן הלאה וכן הלאה).

שים לב שמנית פה רשימת עבירות שאת כולה ניתן לייחס לאחוזים נכבדים בחברה הבדווית ורק חלק קטן ושולי מן הרשימה, שניתן לייחס לעשבים שוטים אצל המתנחלים, שהמתנחלים עצמם מוקיעים ומגנים.. (ושאין ספק שצריכים לשלם על מעשיהם)

בקיצור דן, מתי תבין עם מי יש לנו עסק? ושמסירת שטחי מולדת הם פתרון מהיר לקיצנו כאן? עד כדי כך עמוקה השנאה שלך לרעיון המדינה היהודית בשטחי א"י?

ישן 01-06-2011, 16:58
צלמית המשתמש של רועי AZ

הייתי מת להיות זבוב על הקיר אצלך בבית שעה שמי מאלה שגרים בדרום
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב ""ועדה מיוחדת" מדינה שמחלקת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Homo sapiens
במקום זה היה נכון לדאוג לשוויוניות ולתת לבדווים יחידים להיתישב לאן שהם רוצים (ועדות קבלה לישובים הממ...).

ידפוק בדלתך ויבשר לך שהוא שכנך החדש.

הההמממממממממממ........

ישן 02-06-2011, 23:13
צלמית המשתמש של רועי AZ

עברת לריגשי עכשיו?
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "אין לי כוונה לנסות להוכיח משהו למי שרוצה להאמין שאני זול ורדוד"

אין לי עניין בך מעבר לאמונותייך ודעותייך... אתה בסה"כ בר פלוגתא (מתקשה) "מאחורי" מסך מחשב, זה הכל.

וכן, להתמקד בדמות מפורסמת כלשהיא בדברי רכילות ברמת אדיקות כמו שלך, ממניעים שונם ומשונים - אין זה אלא זילות ונלוזות מן המדרגה הנמוכה ביותר.

מבחינתי הדיון הסתיים, אלא אם יש לך לומר (סופסוף) משהו לעניין האשכול.

ישן 03-06-2011, 15:20
צלמית המשתמש של רועי AZ

ברור, אתה מביא רצף של ידיעות ותרומתך לפורום מכובדת
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "נו אתה רואה? מה יעזור לי לנסות להוכיח לך אחרת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Segmany
הרי בסך הכל אתה מחקה את אלו שהמציאו את נושא "שרה ומעלליה" שאיתו הם מתחמקים מכל דיון רציני...

אם היה לך קצת רצינות והשכלה, אולי היית בודק מתי פעם אחרונה כתבתי משהו על "שרה ומעלליה" או בכלל, מה אחוז הידיעות על כך מסך כל הידיעות שהבאתי בפרש... אבל תאכלס מה שבאמת מעניין אותך, זה איך אתה מתחמק מדיון רציני עם מי שממולך כשאין לך באמת מה לומר...

כל זאת כהסוואה מוצלחת לאג'נדה המרכזית שלך, שרה נתניהו והצגתה באור שלילי...

אינני מתחמק מדיון רציני, ביקשתי ממך להגיב לדברים שכתבתי לחברך לגדה השמאלית ואתה בחרת שלא לענות כי זה "משעמם אותך".. אנו מתעסקים כאן בשאלות הרי גורל למעתיד מדינת ישראל, אתם פורשים את משנתכם (ססמאות חלולות ונבובות) וכאשר נכנסים לרזולוציות עמוקות יותר, או שאתם נמנעים מלענות, או שאתם חוזרים לצווח סיסמאות, או שאתם עונים בסגנון "הכל עובר עלייך" כמו תגובתך לעיל - רדידות שאין שני לה.

אז אני שב ומבקש - או שתתייחס עניינית - או שתידום!!

ישן 02-06-2011, 05:15
צלמית המשתמש של רועי AZ

מגעיל אני משער לי שמספרם עולה על אלה הלא יהודים.. ולאין שיעור
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לא חסרים יהודים שאיני רוצה לראות אותם כשכני"

הרי אם זה היה תלוי בך, אנו היינו מיעוט והם היו רוב ואפילו לא היית מקים את מדינת ישראל בשביל לרצות אותם ואת העולם...

אכן כל אחד זכאי לבחור את מקום מגוריו, רק כמה פעמים בג"ץ חשב אחרת כשיהודי רצה לבוא ולהשתכן ביישובים עם רוב אחר, שלא לדבר על מה חשב אותו רוב....

ישן 02-06-2011, 07:22
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אין תגובה - אתה פשוט מגלה אטימות, בלשון המעטה
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני משער לי שמספרם עולה על אלה הלא יהודים.. ולאין שיעור"

אם אתה מסוגל לכתוב שאני פועל למען רב ערבי במדינת ישראל.

אינני יודע היכן אתה היית - אבל בזסותם של אנשים החושבים כמותי, יש לך מדינה יהודית בארץ ישראל. אלא שבזמנו חשבו כמותך התנגדו להכרזת המדינה. גם הם דגלו בהכל או לא כלום. אם היו נשמעים להם בזמנו ולדעתיך דהיום היינו נותרים בלי כלום.

תמשיך ל"יבב" - בינתים כל ראשי הממשלות הימניים מוכנים לוויתורים על חלקים מארץ ישראל. גדולים יותר או גדולים פחות אבל מגלים נכונות. החכמים תמיד סומכים על הפרטנר, שישבש כל מהלך וצולחים. המהססים והפוחדים מ"חסידיהם השוטים" "מופיעים כגיבורים" מתעמתים עם שועי עולם" ובסוף יוצ אים "אבלים וחפויי ראש"

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 02-06-2011 בשעה 07:29.
ישן 02-06-2011, 17:18
צלמית המשתמש של רועי AZ

בודאי שאין תגובה.. כמו בכל ויכוח קודם בינינו..
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אין תגובה - אתה פשוט מגלה אטימות, בלשון המעטה"

אני חייב לגלות הערכה כבירה על דבקותך בסיסמאות נבובות בדבר פרטנר לשלום ועל כך שגם ממשלות הימין מוכנות לויתורים...

כתבת על ראשי ממשלות מן הימין -

" החכמים תמיד סומכים על הפרטנר, שישבש כל מהלך וצולחים".

רק תראה איזה מזל שיש לנו מנהיגים חכמים (ואויב טיפש) שסומכים שה"פרטנר" ישבש כל מהלך ואכן הם צולחים..

כי כנראה שיודעים באמת עם מי יש לנו עסק..מטרתו של האויב לא רק לשבש כל מהלך, אלא בסופו של דבר לשבש את עצם קיומך ונוכחותך פה.. ואתה ודומייך בשיטטיות ובעיוורון מתעלמים מן הסימנים ופשוט עוזרים להם ותומכים בהם..

ישן 03-06-2011, 05:19
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ואם נצר למשפחת אלפרון יהיה השכן שלך?
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "ואם נצר למשפחת ה"מופת" קראג'ה יהיה השכן שלך?"

אז גם כן נראה אותך מנסה לבקש כוס סוכר וגו' -אני דווקא אני בטוח שבתחום הנדיבות האישית לא תהיה לך בעיה עם בני קראג'ה או אלפרון. אבל בכל הנוגע לענייני רכוש משותף, רעש, גבול בין חלקות, וסתם ענייני "כבוד", זה כבר סיפור אחר...
ויש לי, כמו לכל אחד אחר, סיפורים על מקרים שבהם שכנים עבריינים (יהודים לגמרי) נכנסו לגור בשכונה נורמטיביץ (ואף שכונת יוקרה לכל דבר) והאכילו את השכנים התמימים ושומרי החוק מרורים.
בסופו של דבר, זה לא עניין של יהודי או ערבי (כולל בדואי...) אלא של הדמות או המשפחה הספציפיים. בזמנו גרתי עם ערבים במשך שנים (במעונות הסטודנטים) ועבדתי לפני כן עם ערבים כתף לכתף (כיהודי בתחום עבודת הכפיים-הייתי במיעוט שם) ואני חייב לומר שממש לא היו לי שום בעיות מיוחדות (היו תקלים פה ושם כמו שיש תמיד כי לא חסרים חארות ערביות ויהודיות). מקרי האלימות הבודדים (מאוד מאוד) היו דווקא של יהודים, אבל זה עניין מקרי. בקיצור, כל מקרה לגופו.
ישן 03-06-2011, 15:29
צלמית המשתמש של רועי AZ

נכון שגם אם אלפרון יהיה שכן שלי לא אשוש ולא אשמח על כך....
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ואם נצר למשפחת אלפרון יהיה השכן שלך?"

אבל אוכל להגיד לך שאסמוך עליו בעיניים עצומות, בכל הקשור לנאמנותו למדינה כיהודית (כמובן שהרבה פחות על נאמנותו לחוקיה ) ולרצונו לגור לידי לא בשביל לקעקע את זהותי ולחתור תחתי... (ואולי להסתפק רק בלזרוק אותי מהבית - לא לים.. )

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:25

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר