לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-05-2011, 14:38
  abogosh abogosh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Worlrl שמתחילה ב "מישהו פה היה לוחם סטינגר בנ"מ?"

בתור אחד שמשרת במערך הנ"מ, תקשיב לעצתי: תגיע לכל מקום בצה"ל רק לא לנ"מ.

אם בכל זאת תיפול לשם, מה שייקרה איתך זה ככה:
טירונות של 4 חודשים בביסנ"מ, בסיס נידח דרומית לבאר שבע עם תנאים גרועים במיוחד (מצאו לא פעם ג'וקים ושאר חרקים במטבח, האוהלים שתישנו בהם ייתפרקו וייקרעו עשרות פעמים, הציוד שלכם יאוכסן במכולות ציוד קטנות וצפופות שייגרמו להרבה ריבים בין הטירונים ועוד...).
הולכים להתייחס אליכם כמו לסמרטוטים, המשמעת שתהיה לכם קשה פי כמה מטירונויות של חי"ר או תותחנים/שריון. למה? ככה.

אתה גם לא הולך להפחד באף אחד במהלך השירות שלך, תצא מהסרט הזה, כל הקרביים שנמצאים בצה"ל וכל בנאדם שהתגייס כבר יודע שנ"מ-אין במה להלחם. הולכים לצחוק עליך 3 שנים אם תשרת בנ"מ.

אחרי השבוע טרום טירונות, ייחלקו אותכם או לטקטי (סטינגר) או טק"א (הוק, יהלום, כיפת ברזל).
בוא אני אנפץ לך בועה, סטינגר זה ממש לא המובחרים שבנ"מ כמו שבטח יגידו לכם, כל מי שמגיע לשם הם האנשים בעלי הקב"א הנמוכה יותר ובהמשך אחרי שמתבצעת החלוקה למערכות נשק רואים את זה בבירור.

זאת מערכת נשק שנמצאת בארץ 21 שנה ולא השתמשו בה עדיין אפילו פעם אחת, וכנראה שגם לא הולכים להשתמש בה אף פעם.
אם תיפול לסטיגנר, תתכונן ליציאות גרועות במיוחד של 17-4 ולהעביר 3 שנים באיזה בונקר בחרמון מחכה למסוק קרב שלא יגיע בחיים. הם עוברים אומנם הכשרה של רובאי 06, אבל עובד מטבח בביסנ"מ שהיה בעברו לוחם סטינגר סיפר לי שבעופרת יצוקה היחידה שלו הייתה בטיול לירושליים...לכן הוא העדיף להיות עובד מטבח מאשר להיות "לוחם" בסטינגר.

בטק"א תעבור חודשיים של רובאי 03 וחודשיים של פרק מקצועי. כשתגיע לפרק המקצועי תבין שכל הפרק הרובאי היה מיותר ולחינם שכן את השירות שלך אתה הולך להעביר בסוללה (מילה נרדפת למקום קטן ונידח עם תנאי שירות גרועים שמשביז אנשים) יושב מול מסך, משמן ומחליף גריז, מנקה טילים מקקי של ציפורים, טוחן עבודות רס"ר ושמירות בש.ג ונרקב 3 שנים. בטק"א יש את הוק שזאת מערכת שקיימת 50-60 שנה (תתכונן להרבה עבודות עם גריז), פטריוט (שחוץ מלפגוע בקירות של בניינים ברמת גן לא עשתה כלום) ואת כיפת ברזל שכנראה שמעת עליה.

האנשים שמגיעים לנ"מ הם בדרך כלל מהסוג הזה:
-אנשים שנפלו מכל מני גיבושים ומסיבה לא ברורה החליטו להגיע לנ"מ.
-אנשים שאין להם מושג איפה הם רוצים לשרת.
-אנשים שחושבים שהם הולכים להתחפשן 3 שנים ובוכים אחרי זה בסדיר על כמה שהם שבוזים ושטוחנים אותם.
-אנשים בעלי פרופיל קרבי שפוחדים להיות קרביים באמת.

בקיצור, זה מערך בלאי, אני ממליץ לך להתרחק ממנו כמו מאש.
צבא עושים רק פעם אחת ואם הייתה לי את האפשרות הייתי עושה אותו מחדש, בכל מקום חוץ מבנ"מ.

תחליט, אם אתה רוצה להיות קרבי לך לחי"ר.
רוצה להיות ג'ובניק לך לג'וב.
אל תיפול בן הכסאות כי אז תגיע לנ"מ ואתה תצטער על זה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-05-2011, 19:02
צלמית המשתמש של אנטיתזה
  אנטיתזה אנטיתזה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Worlrl שמתחילה ב "מישהו פה היה לוחם סטינגר בנ"מ?"

קודם כל, זה כבר לא נ"מ! זה הגנ"א. וזה לא ביסנ"מ, זה ביסל"א

כדי שלא תיהיה פה תגובה רק ממישהו שבוז שלא היה בסטינגר.
הטירונות שאתה הולך לעבור:
תיהיה פאקינג טירונות, כן - לא יהיה איזה חדר מפנק כמו בבא"ח גולני \ כפיר \ צנחנים. אתה תישן באוהל עם מנורה אחת שרופה בשבוע טוב ובשבוע רע אתה תיהיה בשטח ותתפנק עם עוד חבר לצוות באוהל סיירים.
המשמעת לא הייתה כזאת מטורפת, לא התיחסו אלינו כמו לזבל וסך הכל הסגל שלנו היה די נערץ ואם הם היו "קשים" ומניאקים הם פיצו על זה במקצועיות ובזה שאשכרה היה אכפת להם מדברים חשובים כמו חיילים שצריכים לצאת הביתה למרות שאין סיבה מטכלית.

במהלך הטירונות השיגרה משתנה אבל בכל שבוע יש מסע או שתיים (מתחיל מ4 ק"מ קלילים).
יש שיעורי קרב מגע, תרגולים לבוחן מסלול, מד"סים, ריצות וכל השאר.
טירונות 03, חודשים.
טירונות יחידה עוד חודשיים.
מטווחים, שבוע פצ"ח (פרט צמד חוליה), מטול, רימון, מאג ותרגולים יבשים עם הנשק של המערך (סטינגר).
התרגולים היבשים עם הטיל - אל תשאל אותי איך, אשכרה מהנים, שבועות ניווטים, רכובים ורגליים.

אנשים שמגיעים לנ"מ:
- כל מיני אנשים, כמו כל מקום, חלקם עם פרופיל נמוך, חלקם כי מישהו החליט שצריך, חלקם נפלו מטיס וחלקם עברו מג'וב.

בשירות שלך אתה תתפוס קוים, בדיוק כמו שיריון ותותחנים שלא מתעסקים רק ביעוד שלהם, כן זאת אומרת גם: מעצרים, סיורים, קוים, הקפצות שלא מזיזות לאף אחד והיית מעדיף לישון ושמירות.
ואתה הולך להתעסק ביעוד הנ"מ, שהמטכ"ל החליט שהוא לא מיותר, אז לך תבין...

יציאות? דיי סטדנרטיות ללוחמים, אילוצים מהגדוד דופקות את זה, לקבל שבתות על שטויות דופקות את זה.

אחרי מסלול של 12 חודש, הכל ישתפר.
השירות הולך להיות משביז לפעמים, יהיו את החבר'ה שבכלל רצו גולני ולא שמעו על נ"מ וכל השאר שלא מכירים את היחידה וחושבים שכל מה שאתה עושה זה לשבת בבסיס עם בריכה ולגרבץ.

בסטינגר יש דפ"רים? לא יודע, אולי... אני יודע שמחלקים אנשים בשבוע הטרום בצורה כזאת שיהיה ממוצע כמה שיותר שווה בין כל מערכות הנשק. לי אין תלונות על המחזור שלי.

אני נהנתי מהשירות הצבאי שלי, לא מתחרט לשניה שכתבתי בהעדפות בשבוע טרום ההוא "סטינגר ברקן!!!".
לא רוצה להרעיל אותך ולא רוצה לבאס אותך, זה מה יש... אתה לא תתחרה בחי"ר ברמת ציוד, לא תתחרה עם סיירות במבצעים מפוארים, ולא תתחרה עם ג'ובניקים על ת"ש.
אבל אתה כן יכול לסיים 3 שנים של שירות מועיל למדינה בתור לוחם שגם אשכרה עושה משהו (עם כל הכבוד לפטריוט והוק)

נ.ב
לסטינגר צריך פרופיל 82.
כל עצה שטבח נותן לך לגבי השירות שלך, קח בזהירות.

נערך לאחרונה ע"י אנטיתזה בתאריך 28-05-2011 בשעה 19:03. סיבה: שגיאת הקלדה
ישן 28-05-2011, 19:51
צלמית המשתמש של אנטיתזה

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי abogosh שמתחילה ב ""שירות מועיל"? לוחם שאשכרה..."

אני לא קצין, אני לא נגד, ואני לא עושה מילואים במערך אפילו (גדוד חי"ר דרג ב' אם זה מעניין מישהו).
לא רוצה להרעיל אף אחד לשירות ביחידה, אין דבר יותר גרוע מילד בן 18 שחושב שהוא נכנס עכשיו לעזה עם ניצרה על אוטומט.

לוחמים שעושים פעילות בט"ש (כל אותם המחסומים, שמירות ומדי פעם מעצרים) הם מה שמאפשרים למדינה הזאת לתפקד.
וכאן נכללים: חי"ר, מג"ב, הנדסה, שריון, תותחנים, פהלח"צ, נ"מ, קרקל, חיל הים וכל תומכי הלחימה.

קרבי זה לא רק חי"ר, שירות משמעותי זה לא שירות בלי שביזות וזה בטח לא גישה של "לא הרגשתי שתרמתי מספיק בתור לוחם ברקן, אז עברתי למטבח".

כל מקרה שלא יהיה, לאן שלא תגיע ומה שלא תבחר לעשות - נסה להינות מהחוויה, כי וואלה? זה חוויה.
וכל זה יעבור ויהפוך לסתם עוד סיפור שתספר לחבר'ה כשאתה באזרחות.
ישן 29-05-2011, 08:33
צלמית המשתמש של אנטיתזה

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Worlrl שמתחילה ב "בואנה יא גמור מה ספאמר אני בן..."

המערך הרבה יותר קטן משריון ותותחנים ולא דרושים הרבה אנשים כדי למלא את כל המקומות.

לדוגמא:
הופעה X מתקיימת בהיכל התרבות ויש שם 2,500 מושבים, ההופעה Y מתקיימת באיצטדיון עם 50,000 מושבים.
הביקוש להופעה X יכול להיות 5 איש על כל מקום (12,500 אנשים רוצים לראות את ההופעה).
בזמן שהביקוש להופעה Y הוא 2 איש על כל מקום (100,000 אנשים רוצים לראות את ההופעה).

אז מבחינת סטטיסטיקה יבשה יכול להראות כאילו הופעה X יותר פופלארית מהופעה Y.

וזאת אחת הסיבות למה לנ"מ יש ביקוש כל כך גבוהה (5 אנשים על כל מקום, אאל"ט), מעט מאוד חבר'ה מתגייסים לשם בכל מחזור.

מאחל לך להגיע לאיסוף קרבי כמו שרצית, ואם לא אז לפחות לחי"ר ואם לא אז לפחות לפחות לנ"מ.
ישן 01-06-2011, 15:23
צלמית המשתמש של opie
  opie opie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06

אני בסטינגר, משתחרר בנובמבר, יצא לי לטחון שמירות / להתחפשן / לטחון שבועות שטח / לצאת רע / לצאת טוב / להשתעמם למוות / להכיר אנשים גאונים חזקים ומעוררי השראה / להכיר אנשים חלשים ובכיינים שרובם עזבו במהלך השירות לג'וב / להתבגר / להתחזק פיזית ומנטאלית...

בגדול, כל הצבא עובד באותה צורה, לא תמצא דברים מאוד שונים במקומות אחרים. לכל דבר יש את היתרונות והחסרונות שלו. בשבילי היתרון הגדול בסטינגר הוא שאתה מחליף מקום כל כמה זמן ובגלל זה השירות עובר מהר יותר. כמו שאמרו יש קו חרמון אבל במצטבר לא תהיה שם יותר מ-6 חודשים כל השירות שלך. אימונים יש בכל רחבי הארץ, יצא לי לראות נופים מדהימים בצבא שלא ראיתי כל החיים שלי. חוץ מקו חרמון יש גם קו שטחים ביהודה ושומרון ותעשה שם שמירות (אם אתה צעיר), סיורים, מחסומים ומעצרים. החיסרון הוא שהרמת סיכון נמוכה יחסית למעצרים של סיירות וחי"ר אבל עדיין פה ושם נתקלים באירועים מעניינים.
האנשים שמגיעים לסטינגר מאוד מגוונים - יש הרבה ששאפו להגיע לסיירת אבל בגלל ההורים או גורמים כאלה ואחרים נאלצו להתגייס לנ"מ ושם בחרו כמובן את היחידה המעניינת יותר שהיא סטינגר. יש כאלה שבכלל רצו להיות ג'ובניקים אבל פרופיל גבוה אילץ אותם להגיע לנ"מ והם יתחילו את השירות שבוזים.
בסוף הכול חוויה משתלמת. אם הייתי יכול לבחור את השירות שלי מחדש הבחירה השניה שלי הייתה שוב לסטינגר.

ישן 04-06-2011, 16:59
  tmorid tmorid אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.04

קודם כל אני מחזק את אופיי שמעליי.
תשמע מערך ההגנה האווירית הוא מערך שמיועד בעיקר להרתעה ולהמתנה למצב חירום.
לא הייתי ממליץ להקשיב לבחור השבוז מלמעלה אלא לפתוח את העיניים ולהיות מציאותי-
במערך יש המון ייתרונות שאין במקומות אחרים - יש הרבה אפשרויות לעבור מערכות נשק במהלך השירות (כמו למשל לחץ או לכיפת ברזל - שאני רוצה לשמוע מישהו אומר שהן מערכות לא משמעותיות ולא חשובות), ובנוסף יש ה-מ-ו-ן תפקידים למפקדים ולקצינים בהמון מקומות ובסיסים בארץ (מהחרמון שבצפון דרך פלמחים במרכז וביסל"א בדרום).

חוץ מזה שבסוללות התנאים לא כלכך גרועים, והאנשים שמגיעים למערך הם הרבה יותר איכותיים מהאנשים שמגיעים בד"כ לחי"ר או לשריון (אני אומר בד"כ, לא תמיד.)

בכל מקרה - הדשא של השכן תמיד ירוק יותר ובכל מקום שתגיע אפשר להשתבז ולהגיד שאתה לא תורם. מה לעשות - גם תותחנים לא יורים כל יום. וגם טייסים של מטוסי קרב לא יוצאים לגיחות מבצעיות אלא רק במלחמה (יש גיחות צילום ואימון- וכלום מעבר לזה).

קצת נקודות למחשבה.

ישן 04-06-2011, 21:08
  guxmo guxmo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.11
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי tmorid שמתחילה ב "קודם כל אני מחזק את אופיי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tmorid
לא הייתי ממליץ להקשיב לבחור השבוז מלמעלה

כאמור, לא מדובר בחייל שבוז שמשרת בנ"מ, אלא בספאמר שצה"ל משלם לו מכספי משלם המיסים על מנת שיתחזה לאחד כזה וישמיץ את הנ"מ, כדי להוריד את הביקוש הרב שיש לנ"מ ולהעלות את הביקוש לחילות בעלי ביקוש נמוך מאוד כמו שריון, תותחנים, והנדסה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי tmorid
וגם טייסים של מטוסי קרב לא יוצאים לגיחות מבצעיות אלא רק במלחמה (יש גיחות צילום ואימון- וכלום מעבר לזה).

גיחות צילום הן לא פחות "מבצעיות" מגיחות תקיפה, מה גם שתקיפות יש גם במבצעים כמו בעזה והכור הסורי. יש גם הזנקות לעבר כלי טיס חשודים ועוד. ממש לא חסרה פעילות מבצעית מגוונת בכלל טייסות החיל (לא רק מטוסי הקרב).
ישן 05-06-2011, 07:40
  GROR GROR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.11
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי guxmo שמתחילה ב "[QUOTE=tmorid]לא הייתי ממליץ..."

נ''מ במציאות הישראלית העכשווית זה תפקיד שכמעט אין בו שימוש והוא מדכא ובכלל לא קרבי. אל תלך לשם לא משנה מה. נכון סטינגר נשמע מגניב וזה באמת מגניב עם תוקפים אותך מטוסים ומסוקים. אבל זה לא המצב ואין לך במי להילחם ולכן אתה לא לוחם. כל מה שתקבל שם זה שיעמום וגועל

ציטוט:
כאמור, לא מדובר בחייל שבוז שמשרת בנ"מ, אלא בספאמר שצה"ל משלם לו מכספי משלם המיסים על מנת שיתחזה לאחד כזה וישמיץ את הנ"מ, כדי להוריד את הביקוש הרב שיש לנ"מ ולהעלות את הביקוש לחילות בעלי ביקוש נמוך מאוד כמו שריון, תותחנים, והנדסה.

הביקוש של נ''מ הוא אחד הנמוכים בצה''ל. הרבה יותר נמוך משיריון והנדסה. ובשיריון והנדסה לפחות אתה נלחם בשטח ולא נמצא בעורף אז מה אתה אומר שנ''מ זה דבר טוב?

נערך לאחרונה ע"י GROR בתאריך 05-06-2011 בשעה 07:44.
ישן 05-06-2011, 14:04
  guxmo guxmo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.11

מלש"בים, הזהרו גם מכל מני אנשים שפועלים בפורום הזה ונותנים רוח גבית לספאמרים, אם מחמת טפשותם ותמימותם הרבה, ואם מחמת היותם מורעלים ופטריוטים בשקל שאינם מבינים מה מותר ואסור לצבא במדינה דמוקרטית מתוקנת לעשות על מנת להגביר את המוטיבציה לשירות בחילות לא מבוקשים (למעשה, גם זה נובע מטפשות ותמימות רבה). מישהו צריך למלא גם את התפקידים האפורים בצבא ולעשות את העבודות השחורות, אין ספק, אבל ישנן דרכים כשרות רבות למשוך אנשים לשם, על ידי יצירת תמריצים חיוביים, ולא בדרכי מניפולציות. אין עוד צורך להכביר מילים על הנושא, מי שמספיק טיפש כדי לאכול את הלוקשים שהספאמרים כאן מנסים להאכיל אותו, גם לאחר שמצביעים על עובדת היותם ספאמרים (וכל אחד שעיניו בראשו יכול להיווכח בכך בעצמו, מרגע שמפנים את תשומת ליבו לדבר), כנראה שמקומו בכל מקרה אינו בנ"מ - מערך קרבי טכנולוגי קטן ואיכותי בעל חשיבות רבה לביטחון המדינה והגנתה מפני כלי טיס עויינים, טילים בליסטיים ורקטות, שם דרושים חיילים אינטליגנטיים ואחראיים יחסית. גם זאת שיטה לסינון, אני מניח.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:01

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר