לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-08-2011, 12:45
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
לא הוא לא יהיה "קדוש יותר"!....
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אם יש להם סניפים שהם לא כשרים, ואנשים מזמינים מהם בתשעה באב - אז מה הבעיה?"

אבל צריך להיות מינימום של כבוד וכיבוד עצמי לפחות מצד בעל הסניף או הרשת.
אינני אדם דתי ואינני אדם מאמין, חלק גדול מתגובותי המבטאות את דעותי בענייני דת ומדינה ידועות ומוכרות כאן אך עם זאת, ה"גרידיות" הזו מגעילה אותי בדיוק כמו אלה שמצפצפים ואין להם שום בעייה להניע את הרכב ולנסוע ביום כיפור, מבחינתי כל התופעות האלה מצביעות על התפוררות החברה מכל ערך או מסורת, לא פחות ולא יותר !
אגב - הבוקר קראתי שלא רק רשת הפיצה החליטה לפעול אמש ויתרה מכך, היא עוד נחשבת למתחשבת בהשוואה לאותם בתי הקפה והמסעדות שפעלו כרגיל בתל אביב.....

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-08-2011, 01:21
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
תוסיף את יום כיפור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "ב"דומינוס פיצה" החליטו שמשלוחים בתשעה באב זה בסדר..."

זה כבר שני ימים. אני לא רואה מה הבעיה פה, לא דובר על כך שדומינוס פרסה שולחנות ברחבה ולקוחותיה אכלו בפרהסיה מול העוברים והשבים.
סך הכל, נתנה אופציה לשלוח אוכל, לאנשים חילוניים, כמוני, שלא מאמינים בחורבן בית שני ולא רואים סיבה לצום ורוצים להזמין אוכל לביתם. ביתם הפרטי והסגור. אני לא מכבד מישהו שאני אוכל בתוך הבית שלי?
מה עם העובדה שעסקים נאלצים להפסיד בשנה אלפי ועשרות אלפי שקלים על כך שאסור להם לפתוח בימי הצום האלה, מה עם לכבד גם את הרצון שלהם לקיום כלכלי ? מה עם לכבד את הצרכנים החילוניים?

מדברים על לכבד דתיים ואין לי שום בעיה עם זה, אני מכבד איש איש באמונתו ובגלל זה אני לא אוכל לעולם בחוץ בימי הצום. ואין שום אי כיבוד בכך שאנשים אוכלים פיצה
או מזון אחר שהגיע במשלוח לביתם הפרטי ולפיכך , לא צריכה להיות שום בעיה שיש עסק שמאפשר להם את זה.

כמו שמי שצם מסכים בסתר עם העובדה שיש אנשים יהודים בחברת החשמל שנאלצים לאכול ולעבוד כדי שהמזגן שלו יעבוד בצום ,
אז הוא יכול להשלים עם זה שדומינוס פתחו לציבור החילוני שלהם את האופציה לאכול בבתים שלהם. אני חוזר ומדגיש שוב אם זה לא ברור למישהו - בבתים שלהם.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 09-08-2011 בשעה 01:25.
ישן 09-08-2011, 20:49
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
התשובה שלי שהיא גם דעתי בנושא מאוד פשוטה....
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "תוסיף את יום כיפור"

אם עד לפני כמה שנים אף אחד לא היה חושב להפעיל את העסק שלו בערב תשעה באב ולו מתוך כבוד לערכי המסורת הרי שהיום כנראה שמדובר בסוג של המלצה בלבד!
המלצה בלבד תהייה בעוד לא מעט שנים גם לא לנסוע ביום כיפור, קצת לאחר מכן תתחיל לראות גם בתי עסק שנפתחים בו הצפירה של יום הזכרון לחללי צה"ל גם היא תהייה סוג של המלצה (שהרי "מה אכפת לי, לי אף אחד לא נהרג וגם ככה זה היה מזמן"), על יום השואה אני כלל לא מדבר וכן הלאה והלאה....
יודע מה?.. לא אתפלא אם אפשר יהיה לקשור את כל מה שנמנה עד כה לזלזול ההולך וגובר כאן בחוק, במשטרה או בכל רשות אכיפה אחרת, בתכניות הזבאללה שמציפות את חיינו שגיבוריהן הם כמובן גיבורי הדור שגדל כאן וכן הלאה....
תקרא לי "סתם מגזים", תקרא לי קשקשן תקרא לי איך שתרצה...
מבחינתי הכל כמכלול אחד הנו לא יותר מסימפטום לרקב שפושה כאן בכל מקום (אפילו על הצעת החוק לשיר את המנון המדינה ולהניף את הדגל בפתיחת יום לימודים היו כמה שקמו ונזעקו, פלא שיש בני נוער שאפילו את מילות ההמנון שלך במלואן הם אינם יודעים בעל פה שהרי בתכל'ס..."מה זה בכלל מעניין אותם")....

ישן 09-08-2011, 22:09
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "תוסיף את יום כיפור"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -TsAcHi -
סך הכל, נתנה אופציה לשלוח אוכל, לאנשים חילוניים, כמוני, שלא מאמינים בחורבן בית שני ולא רואים סיבה לצום ורוצים להזמין אוכל לביתם. ביתם הפרטי והסגור. אני לא מכבד מישהו שאני אוכל בתוך הבית שלי?

מי ש"לא מאמין בחורבן בית שני" הוא לא חילוני, הוא בור ועם הארץ. בלי קשר לשאלה אם הוא צם בט' באב או לא.

אגב, הייתי היום בת"א לצרכי עבודה. אני חייב לציין שלפחות באזור שדרות רוטשילד לא שמעו, כנראה, על ט' באב או על האיסור לפתוח בתי עינוגים. מצד שני, כמו שאשתי אמרה, בת"א עסוקים מדי בהרס הבית השלישי, מכדי להתאבל על השניים הקודמים...

http://www.baking.co.il

ישן 09-08-2011, 10:49
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
הויכוחים האלה ימשכו כל עוד
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "לבני, ממך לא ציפיתי לכזו..."

הצד החילוני הקשה יאמין כי כי מסורת אבותיו שלו היא גם הייתה לצום ביום הזה או לפחות לכבד את המסורת.

בלי קשר למה שכתבת , למה תמיד אנחנו יודעים לכבד מסורות של דתות אחרות (כמו חודש הרמאדן עכשיו שאף אחד לא יחשוב לפתוח ביום פיצה דומינוס בתוך כפר מוסלמי ויזעק שלא מכבדים את המסורת המוסלמית).

אני למדתי כבר שהתקשורת מייצגת מיעוט מאוד מיעוטי ודווקא רוב העם השפוי מאוד מחובר למסורת בצורה כזו או אחרת ולכן אני חושב שהחוק הוא לגיטימי , עובדה שבעיר כמו גבעתיים שלא מזוהה כעיר דתית אנשים התקשור לחברת החדשות ודיווחו על כך מראה שהיום הזה הוא חלק מהתרבות הישראלית כמו ערב הזיכרון לחללי צה"ל שאף אחד לא בוכה על כך שאי אפשר להזמין פיצה דומינוס מחל מרדת הליל.

ישן 09-08-2011, 12:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "זה יכול לגרום לפיטורים של עובדים שירצו לצום ולא לעשות"

תקרא מה שכתוב בחתימה שלך.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-08-2011, 13:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "קראתי ו? אתה יכול להגדיר כל..."

אתה מתרעם על PC ובעצמך נוקט בגרסה יחסית קיצונית שלו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-08-2011, 15:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "מה זה בדיוקpc ואיזה קיצוניות..."

שאתה רוצה לאסור על ציבור שלם רק בגלל שאולי קיים סיכוי שמישהו יחליט שלא בא לו לעבוד בתשעה באב, אבל יכריחו אותו. מעניין מה אותו עובד עושה בשבת...
אתה יודע, במקום העבודה שלי בארץ היו עובדים דתיים וחילוניים, למרות שאותו מקום עבד 24\7. האם בגלל שהחילוניים נאלצו לעבוד כל שבת וכל חג בגלל הנתח היחסי של הדתיים, הם מופלים? מה יעשה אותו חילוני שרוצה חופש בחגים, יחשוש שיפטרו אותו?! אפליה! זהו בדיוק הטיעון שלך. אולי כדאי שמקומות עבודה כאלה, שדורשים נוכחות כל הזמן, לא ישכרו, חס וחלילה, דתיים...

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 09-08-2011 בשעה 15:11.
ישן 09-08-2011, 15:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אני לא טענתי שבידי יש פתרון..."

ולכן נתתי דוגמה ניטראלית. אני יכול לסובב את הטיעון הזה של אפליה לכל מיני כיוונים, אם אני רק רוצה. זה מאוד קל לטעון לאפליה נגד חילוניים בכל מקומות העבודה שדורשים עבודה 7 ימים בשבוע, ובכך נפגע יום המנוחה רק של החילוני - האם זו לא תהיה אפליה שחילוני לא ילקח לעבודה כי הוא לא רוצה לעבוד בשבת, בניגוד לדתי שבכלל לא יעמוד בפני הדרישה הזו? או יותר טוב מזה - אולי נפסיק אבטחה של מוסדות חשובים שאין בהם פיקוח נפש, כמו בנקים, חברות הייטק, חברת חשמל וכו', שחס וחלילה לא ידחה עובד דתי בגלל שהוא לא יכול לעבוד בהם...
לעובד דתי יש הגנות קבועות בחוק, יש יכולת להגיע לסיכומים עם המעסיק ויש החלטה שלו, מה הוא מוכן לקבל ומה לא - כמו לכל עובד אחר במשק, ואולי יותר!

ישן 09-08-2011, 15:40
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "בבנקים אין אבטחה בשבת. אני..."

ועוד איך יש אבטחה בשבת, זה שהמאבטח לא יושב בכניסה לא אומר שאין.

ואם אני מעוניין אבל לא כל שבוע (אבל אני חייב כי אין מישהו אחר?) למה אני צריך לסבול כי הדתיים לא נושאים בנטל? האם אתה רוצה להשבית את כל השירותים שהם לא פיקוח נפש בשבת, לדוגמא?

ישן 09-08-2011, 15:58
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אני בשקפה שלי בתור חילוני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
אני בשקפה שלי בתור חילוני מאמין שיום השבת צריך להיות יום מנוחה לאומי ואני מאמין שיש לצמצמם את הפעילות בשבת בטח בדברים שהם לא מסעדות ובלתי קולנוע. חברות הייטק , משרדי ממשלה חנויות . אני בטוח שבחוק מעוגן שחייב להיות יום מנוחה. אני לא רוצה לחיות בחברה שאנחנו עבדים של העסקים 7 ימים .

אבל פה גם קבור הכלב, יקירי אתה עם השקפה לגיטימית, הגיונית למדי, שאני יכול להבין ולכבד ולהסכים עימה... אבל אתה לא הולך וכופה את ההשקפה הזו על מי שלא ממאין בה, נכון?

הבעיה עם צום ט' באב איננה הצום או עצם זה שהבוחרים לצום צמים. יותר מזה, אלו שלא צמים עושים את הצעד קדימה לקראת אלו שכן בכך שהם מקבלים עליהם שבתי העינוגים סגורים ולא מוציאים לאנשים את העיניים....
אז למ לכפות את האיסור על שליחים? זה כבר לא באמת מוציא לאף אחד את העיניים מלבד מי שעינו צרה בדרכים שאינן דרכיו...

ישן 09-08-2011, 12:42
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "הויכוחים האלה ימשכו כל עוד"

ציטוט:
הצד החילוני הקשה יאמין כי כי מסורת אבותיו שלו היא גם הייתה לצום ביום הזה או לפחות לכבד את המסורת.

בלי קשר למה שכתבת , למה תמיד אנחנו יודעים לכבד מסורות של דתות אחרות (כמו חודש הרמאדן עכשיו שאף אחד לא יחשוב לפתוח ביום פיצה דומינוס בתוך כפר מוסלמי ויזעק שלא מכבדים את המסורת המוסלמית).

ולכן כתבתי שראוי לכבד את המסורת ואם הם היו "פותחים שולחן" היה טעם לפגם במעשה. אבל בדיוק כפי שצום הרמאדן לא מחייב אותך ואתה יכול לכבד את הצמים בו ועדיין לאכול פיצה באמצע ראשון, רחוק מן הצמים, ראוי שגם לי תהיה האופציה לאכול, בביתי ובלי לנקר עיניים, פיצה, גםג אם במרחק של קילומטרים ממני יש אנשים שצמים

ציטוט:
אני למדתי כבר שהתקשורת מייצגת מיעוט מאוד מיעוטי ודווקא רוב העם השפוי מאוד מחובר למסורת בצורה כזו או אחרת ולכן אני חושב שהחוק הוא לגיטימי , עובדה שבעיר כמו גבעתיים שלא מזוהה כעיר דתית אנשים התקשור לחברת החדשות ודיווחו על כך מראה שהיום הזה הוא חלק מהתרבות הישראלית כמו ערב הזיכרון לחללי צה"ל שאף אחד לא בוכה על כך שאי אפשר להזמין פיצה דומינוס מחל מרדת הליל.

ראשית יכול להיות שזו סתם הייתה צרות-עין, או אולי בעצם מישהו מהמתחרים שחשף את הסיפור.

שנית, אומר לך מה ההבדל בין יום הזיכרון לתענית ט' באב - ביום הזיכרון מקומות כן פתוחים, מותר להם, לפי החוק, ויש מספיק משתמטים שיושבים בבתי קפה גם ביום הזיכרון. וחלק מן הציבור שדורש ממני לכבד את ט באב ידוע באי כיבוד יום הזיכרון וזה בכלל צביעות..../

ישן 09-08-2011, 23:13
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "למה זה רע? אצלי בעבודה החדר..."

פשוט אצטט את לבני:
ציטוט:
אם עד לפני כמה שנים אף אחד לא היה חושב להפעיל את העסק שלו בערב תשעה באב ולו מתוך כבוד לערכי המסורת הרי שהיום כנראה שמדובר בסוג של המלצה בלבד!
המלצה בלבד תהייה בעוד לא מעט שנים גם לא לנסוע ביום כיפור, קצת לאחר מכן תתחיל לראות גם בתי עסק שנפתחים בו הצפירה של יום הזכרון לחללי צה"ל גם היא תהייה סוג של המלצה (שהרי "מה אכפת לי, לי אף אחד לא נהרג וגם ככה זה היה מזמן"), על יום השואה אני כלל לא מדבר וכן הלאה והלאה....
יודע מה?.. לא אתפלא אם אפשר יהיה לקשור את כל מה שנמנה עד כה לזלזול ההולך וגובר כאן בחוק, במשטרה או בכל רשות אכיפה אחרת, בתכניות הזבאללה שמציפות את חיינו שגיבוריהן הם כמובן גיבורי הדור שגדל כאן וכן הלאה....
תקרא לי "סתם מגזים", תקרא לי קשקשן תקרא לי איך שתרצה...
מבחינתי הכל כמכלול אחד הנו לא יותר מסימפטום לרקב שפושה כאן בכל מקום (אפילו על הצעת החוק לשיר את המנון המדינה ולהניף את הדגל בפתיחת יום לימודים היו כמה שקמו ונזעקו, פלא שיש בני נוער שאפילו את מילות ההמנון שלך במלואן הם אינם יודעים בעל פה שהרי בתכל'ס..."מה זה בכלל מעניין אותם")....
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:26

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר