לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-09-2011, 23:50
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
הפעם בבטחון מוחלט:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "Shalamcheh - עוד גרסא איראנית לטילי "הוק""

בין טילי ההוק המיוצרים בימינו אלו... זה הטוב בעולם!

ובנסיון קצת יותר רציני: בל נשכח שכאשר אנו קונים מערכת קיימת, אנו מנסים לשלב בה תחליפים ותוספות כחול-לבן ומאמינים שהתוצאה טובה מן המקור...
אז מה יש לנו לפננו - הקנקן דומה או אף זהה למקור. בהלקח בחשבון את:

• התפתחות הטכנולוגית מאז נוצר המקור, כגון: מזעור האלקטרוניקה, שיפור המחשבים, חומרים וכדומה.
  • היכולות המרשימות לרוב בייצור המוני של רקטות וטילים שונים.
  • כוח אדם מדעי וטכנולוגי רב ומיומן (חלקו למד\חקר\עבד במערב).
  • מוטיבצייה וכסף בשפע.
  • ואולי הדחף החשוב מכולם - מחסור באלטרנטיבות! כמה טוב עשו כאלו למדע והתעשייה בארצנ! רשימה מצומצמת לטובת הצעירים: גבריאל, כפיר, לביא, מרכבה, אופק, נגזרותיו האזרחיות ומשגרו..., דימונה... חץ ומה שפיתוחו תרם לפיתוח המכ"מים לנגזרותייהם, מעיל-רוח, כיפת-ברזל. האירנים לא פחות מוכשרים, אך כיום יש להם פחות נגישות לעולם החופשי.
ולעצם העניין:
  • המכ"מים המעורבים פנימי וחיצוניים כנראה משופרים
  • ראש הנפץ - כנראה משופר.
  • אלקטרוניקה מעודכנת, אולי גם משופרת.
  • היות וחיצונית נראה מאוד דומה, כנראה שכושר התמרון לא השתנה. הדבר היחיד הוא הדחף - כאמור יש להם נסיון ניכר, ומכאן יתכן שהטווח וגובה היירוט שופרו.
  • אם אינני טועה, היכולת להעתיק תוכנה צרובה (Embedded) די מוגבלת (תקנו אותי אם אני טועה!) ומעניין איך התגברו על כך. זה כמובן פרמטר קריטי לגבי הביצועים, או אף הייתכנות...
  • לא נשכח את חשיבות הכמות... והדגם הבא יהיה עוד יותר טוב...

נערך לאחרונה ע"י 2liviu בתאריך 04-09-2011 בשעה 23:53.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-09-2011, 00:20
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי zorg שמתחילה ב "[QUOTE]לעצם העניין: המכ"מים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zorg
ומאיפה אתה יודע שבאמת האיראנים שיפרו את כל הדברים שרשמת ?

יודע? לא!
הללו בגדרEducated Guess

קקורא נלהב של המפורסם על מעללי (ועלילות) התעשייה האירנית, מנסיון אישי בארצנו הקטנטונת ומעניין רב שנים (רב יותר משאני מעוניין להזכר) בטכנולוגיה צבאית בכלל, ובגלל התגובות המשעשאות, אך חסרות התרומה לענין הפורום והאשכול (עם המפרסמים הסליחה), הרשאתי לעצמי לכתוב את הנ"ל. ואנסה לענות על שאלתך (המוצדקת!):
ציטוט:
המכ"מים המעורבים פנימי וחיצוניים כנראה משופרים
רק לאחרונה פורסם שהאירנים פיתחו מכ"ם phased array. בנוסף, מזה שנים שהם מפתחים רקטות וטילים יותר ויותר גדולים ומשוכללים(?) ניסויים בשכאלה דורשים מכ"מים יותר ויותר מהירים וארוכי טווח, מכאן ההנחה על ידע מצטבר בתחום.

ראש הנפץ - כנראה משופר.
לא חוכמה... ראה את כל ראשי הנפץ והתחמושת... אם שנתפסה, ואם שספגנו (פרט לפצצות מרגמה 120 כחול-לבן...)

אלקטרוניקה מעודכנת, אולי גם משופרת.
שוב, לא חוכמה... בהתחשב בהתפתחות האדירה בתחום ובחוסר החלפים לכלי כה ישן.

היות וחיצונית נראה מאוד דומה, כנראה שכושר התמרון לא השתנה. הדבר היחיד הוא הדחף - כאמור יש להם נסיון ניכר, ומכאן יתכן שהטווח וגובה היירוט שופרו.
אינני רוצה לחזור על עצמי, אך לאחר פיתוח כה הרבא מנועים אם לדלק נוזלי ואם למוצק... ומחסור במקוריים... אין הרבא ברירות. האתגר הוא רק שהמנוע יניע ולא יפוצץ את כל העסק בטרם את...
תודה על השאלה ובתקווה לתגובות תורמות... לדוגמה, אף מומחה לא ענה על התהייה שהעלתי על האפשרות להעתיק תוכנה צרובה... אף החלפת רכיבים תדרוש שינויים בקוד שכזה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:55

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר