לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-09-2011, 06:43
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
הפריצה לשגרירות ישראל, והשווי של הסכמי שלום

אני מעתיק בזה מה שכתבתי לפני כמה שנים:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...108#post2790672

זה טפשי לשלם על שלום עם נכסי דלא ניידי, בה בשעה שהשלום זה מאוד מאוד נייד.

הנה היה מנהיג מאוד מתון ומאוד פרו-מערבי וגם ידיד של ישראל במזרח התיכון, - השאח של איראן, והנה תוך זמן קצר ביותר כל המדינה נהפכה למדינה הכי קיצונית עד שהעזה לתקוף ולכבוש את הקונסוליה האמריקאית, ולהחזיק בדיפלומטים כבני ערובה, דבר שכמעט לא היה לו תקדים מעולם.

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...508#post4010606
היה הסכם ושלום גם בין ארה"ב לאיראן. זה היה פעם..

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 11-09-2011 בשעה 06:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-09-2011, 11:35
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
יש הבדל משמעותי בין יחסי ישראל עם איראן ועם מצרים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "הפריצה לשגרירות ישראל, והשווי של הסכמי שלום"

גם אם צריך לנשוך את השפתיים עד כאב, עדיין השלום עם מצרים חיוני לנו מאד על כל המשתמע מזכות המעבר בתעלת סואץ והפיקוח על מיצרי שלמה. לכן, התנהלותו של ביבי עד כה מעוררת כבוד (מה שמפתיע אותי כל פעם מחדש), כולל אי ההיגררות אחר הפרובוקציות של הטמבל התורכי.
במצרים - ישראל לא הייתה מזוהה עם אופוזיציה או עם השלטון בהיבט של שיתופי פעולה כנגד האוכלוסייה המקומית, באותה רמה שהואשמנו ביחסים של ישראל עם השאה ובניית מנגנוני הפיקוח שלו.
במצרים הייתה מאז הסכמי השלום ורצח סאדאת בעקבותיהם, אי הסכמה רחבה ביחס לשלום עם ישראל וגורמי אופוזיציה, דת והשכלה הטיפו נגד ההסכם. רק כוחו של השליט מנעה את ההתדרדרות.
כיום, כנראה שהמשטר מבקש לרצות את העם בפיקוח על גובה הלהבות שבמקרה זה יצאו מכלל שליטה.

מה שברור לנו הוא, שכל הסכם שייחתם על חשבון החזרת שטחים והכרה בזכויות הפולשים הערבים לארץ ישראל ההיסטורית, יעלה לנו ביוקר רב. אף אחד לא יכבד אותם ברבות הימים והתיאבון לא יבוא על סיפוקו. הם ידרשו עוד ועוד.

הדרך היא, לשמר את מה ששלנו בצדק ולא להיכנע למשטרים רופסים דוגמת משטרו של אובאמה שזכה לכינוי המפוקפק "שליט העולם החופשי". הוא מוכיח לעת עתה את ההיפך הגמור. אם שנת הבחירות בארה'ב לא הייתה בפתח, ספק אם אותו "שליט העולם החופשי" היה יורק לכיוון שלנו.
ישן 11-09-2011, 12:25
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
אין שווי להסכמי שלום!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "הפריצה לשגרירות ישראל, והשווי של הסכמי שלום"

אני לא טוען שמיד צריך לבטל את הסכם השלום עם מצרים אבל לא קשה לראות שעבורנו הוא יותר משמעותי מאשר עבור המצרים.
אם בתחילת הדרך עם סאדאת הגישה הייתה "כבדהו וחשדהו" הרי שהיום היא רק "חשדהו"
כדי שיהיה תוקף להסכמי שלום,האזרח צריך לאמץ אותם ולא הממשלות.
ובנתיים-תיירים ממצרים לא באים לפה בכלל,לי לא ידוע על שיתופי פעולה תעשייתים בין ישראל למצרים.
אותנו כילדים בגן לימדו לשיר "אני נולדתי לשלום שרק יגיע" בזמן שאלו המתכנים אינטלקטואלים מעולם לא כיבדו את השלום ותמיד הצהירו על כך שהם מתנגדים לנורמליזציה.
השגריר בסיוני קיבל פה כבוד מלכים. כל זה לא הפריע לו להתבטא נגדנו בחריפות שנים אחרי שסיים את תפקידו.
בפיגוע שהיה בסיני צריך להזכיר גם שהמצרים סירבו להכניס רכבי הצלה ישראלים מה שגרם להתמהמהות בחילוץ הנפגעים.
אז איזה שווי יש להסכם שרק צד אחד משתדל לכבד?

ישן 13-09-2011, 13:00
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "לא צריך שכל אינדבידואל יכבד אותו"

איזה חינוך יש פה לשלום?

עובדה שרוב מוחץ של הנוער הישראלי הוא קיצוני בדעותיו.
בבתי הספר מלמדים ילדים שזה לגיטימי להפריד בין שחורים ללבנים ובין אשכנזים לספרדים.
בעצם מלמדים ילדים שאם זה לגיטימי לשנוא אחד את השני בתור יהודים, אז על אחת כמה וכמה לשנוא את מי שזר.

הבעיה האמתית היא שהממשלה המצרית לא תעשה כלום למי שידבר בגנות השלום עם ישראל והיא תעלים עין מפורעי חוק שפועלים כנגד ישראל.
בעוד ישראלי שזרק אבן על שגרירות מצרים יכול להיכנס פה לכלא לתקופת מאסר של 12 שנים.
זה הכל נובע מהנהגה חלשה ולא מוסרית של המצרים.
אבל אני לא מאשים אותם, יחסית לשאר ההנהגות המוסלמיות שקיימות כיום בעולם- הם הכי מוסריים.
וזה נאמר לא מאהבת מרדכי אלא משנאת המן.

נערך לאחרונה ע"י hwarang בתאריך 13-09-2011 בשעה 13:03.
ישן 13-09-2011, 23:01
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "על איזו נורמליזציה אתה מדבר?"

יותר קל לראות את החיים בשחור ולבן.
אתה צודק יחסי ישראל מצריים לא דמו בשום נקודת זמן ליחסי גרמניה צרפת.
אבל בזמן שאתה מתלונן על אי הביקור של מובראק בישראל, אתה יכול לראשונה להבין מה נדרש ממנו כדי להבטיח בטחון באיזור הגבול של סיני.
עד לפיגוע בהילטון טאבה הייתי יורד על בסיס קבוע לסיני, לעיתים גם למטרות עבודה.
לא מעט חברים נסעו לטייל במצריים עצמה.
השלטון המצרי עשה כל שביכולתו כדי להבטיח את בטחון הישראלים, כולל זה שבנסיעות לשארם הצמידו לנו איש מוחבראת' חמוש שתפקידו היה להגן עלינו עד שנגיע לעיר.
מפעלי טקסטיל ישראלים פתחו מפעלים במצריים וניצלו את כוח העבודה הזול.
לא, אני לא תמים. זה לא היה שלום מהסוג שההבדלים והשנאה נשכחים. אצלינו לא מעט ביכו את הנסיגה מסיני ואת איכות השלום ובלבם התגעגעו למשלטים של ברלב. ואצלם, טוב רק צריך להסתכל על החדשות כדי לראות מה הרחוב המצרי חושב עלינו.
אבל בשיטה שלך האופציה היחידה היא החרב. אתה מתעלם מהמשמעויות של איך הייתה נראית מדינת ישראל לו היחסים עם מצריים היו כאלו שבכל נקודת זמן עלולה להפתח מלחמה. איך היה נראה המאבק בטרור עם בנוסף לפטרון הטרור מצפון (ע"ע אסד) היה גם פטרון חזק בדרום.
רק להזכירך שלפני בערך שנה מצריים עצרו חוליה ענקית של החיזבאללה.

לצערי יש סיכוי שהשלטון החדש יהיה כזה שיגמור את הסכם השלום. אני נושא תפילה שלא. אבל 30 השנים האחרונות, למרות שלא דובר על אהבה גדולה היו נכס אסטרטגי למדינת ישראל

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:39

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר