לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-09-2011, 09:15
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
לא רואים אור בקצה המנהרה: מגמה אנטי-ישראלית בעולם הערבי וחולשה אמריקנית

לא רואים אור בקצה המנהרה: מגמה אנטי-ישראלית בעולם הערבי וחולשה אמריקנית

לצערי אני לא רואה תחזית אופטימית לתהליכים האנטי-ישראליים בעולם הערבי. האמת, שזה מאוד
פשוט והגיוני. ירדן כבר ממזערת נזקים ומצמצמת את היחסים בין שתי המדינות, כי המלך עבדאללה
חושש - ובצדק. אני מבין אותו לגמרי. טובת ירדן ( או טובתו האישית) עדיפה לו על טובת ישראל.

אני כבר מזמן הערכתי שירדן גם תיגרר לכל הסיפור. המלך מנסה למנוע כל ניסיון למהפכה. לא בטוח
שילך לו, כי אם מובארכ נפל, קדאפי, ואסד בדרך - למה עבדאללה שונה? הוא עושה מה שאפשר כדי
למנוע את המהלך, אולי יצליח ואולי לא - זאת רולטה רוסית.

ראש הממשלה הטורקי נכנס בישראל בכל הכוח מכל מיני אינטרסים וסיבות , אבל הוא עושה זאת
מסיבה מאוד פשוטה - כי הוא יכול. זה טמון כמובן בממשל אמריקני תשוש, חלש ומושא לבדיחה. כוחו
הפנימי של הממשל חלש מאין כמותו עקב מצב כלכלי אמריקני בכי רע, ומצבו מבחוץ גרוע באותה מידה
אם לא יותר. הטלת המורא האמריקנית כלא הייתה. אין הערכה אליה, לא בקרב אויביה ואף בקרב ידידיה.
(המורה שלי להיסטוריה בתיכון אמר בשיעור הראשון שלו איתנו לפני שנים רבות: "סופן של
מעצמות ליפול").

הערבים, הטורקים, מאפשרים לעצמם מה שלא היו מאפשרים עם אמריקה חזקה. אין ממש תקיפה
אמריקנית את ארדואן אלא "ניסיון גישור". ניסיון גישור?! יש צד אחד שתוקף ללא הרף וצד אחר שבולע
הכל וללא שום תגובה בעניין. אפילו ליברמן מילא פיו מים וזה לא עניין של מה בכך. פגיעה אנושה בריבונות
ישראל במצרים, תוך פגיעה והשחתת השגרירות וכמעט לינץ' שבוצע בישראלים - זה דבר שלא היה
עובר בשקט בתקופה אחרת. הממשלה לא הגיבה באופן חמור מסיבות מאוד ברורות ונכונות, אבל
מדובר בפגיעה חמורה ומהקשות ביותר שקיימות בין מדינות.

אז אנחנו בולעים כל מה שנזרק עלינו כי אין ברירה, ואי אפשר להילחם בכל העולם, אבל לצערי אני לא
רואה שיפור בתקופה הקרובה ובינונית. לא בין ישראל וטורקיה (לפחות כל עוד ארדואן שולט, או מנגד-
התנצלות דוגמת ערוץ 10 לאדלסון, וגם לא בטוח שזה כבר יעזור), ולא בין ישראל למצרים - כי כל עוד
העם הנבער שולט ברחובות ושונא את ישראל לשם שנאה ללא הבנה למה - אזי אין שום סיכוי לשיפור.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 15-09-2011 בשעה 09:28.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:37

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר