לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-10-2011, 23:41
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לא פשוט, אבל אפשר להניח במקרי קצה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "לפי מה אפשר לדעת את מי יקחו..."

לדידי, יש 2 פקטורים מרכזיים:
1. עמדת ההשפעה של ה"מסית".
2. מידת הישירות של ה"הסתה".
קריטריון 2 פשוט ואובייקטיבי יותר. אם מישהו אומר "צריך להוריד את משה משה",אין זה אותו דבר כמו מישהו שאומר ש"משה משה" מושחת. רוב ההאשמות על הסתה שראיתי עד היום היו על דיבורים מהסוג השני. אפילו במקרה של המרצה אין ממש קריאה ישירה לאלימות כלפי מישהו.
קריטריון 1 בעייתי יותר, כמובן. אבל לא סביר שאלמוני שאיש לא שמע עליו ושיפרסם כל מיני הבלים באינטרנט באמת יוכל לגרור מישהו לאלימות. הסכנה היא במי שיש להם יכולת השפעה ממשית, כאלו שנשמעים להם. זה כולל בעיקר מנהיגים פוליטיים/חברתיים/דתיים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-10-2011, 18:09
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "המרצה שקרא "לשבור את המפרקות" ייחקר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, עו"ד שי ניצן, הורה היום (ה') למשטרה לפתוח בחקירה פלילית נגד ד"ר אייל ניר, מרצה באוניברסיטת בן-גוריון, בחשד להסתה לאלימות. זאת, לאחר שקרא ביוני השנה "לשבור את המפרקות" לאנשי ימין. יצוין כי זהו אחד המקרים הבודדים בו נפתחת חקירה נגד איש שמאל בחשד להסתה לאלימות. בפרקליטות התקבלו מספר תלונות בהן נטען כי ניר, פעיל שמאל ידוע ומרצה לכימיה, כתב בעמוד הפייסבוק שלו, בעקבות תהלוכת "ריקוד גלים" שערכו אנשי ימין במזרח ירושלים, בין היתר: "אני קורא לעולם לבוא לעזור לשבור לנבלות האלו את המפרקות".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...&cat=404&loc=76

הגיע הזמן.

אני נגד אלימות, אין לי שום בעיה שיחקרו את האדון אם חוקרים ביטויים של הצד השני וכו'..
אבל שוב, דווקא מהגולשים כאן אני מצפה ליישם את הפיתרונות שהם עצמם תומכים בהם:
המרצה הסביר בפירוש: "בצעדת יום ירושלים הסתובבה כנופיה של כמה עשרות בריונים שצווחה ברחובות ירושלים הערבית מוות לערבים, מוות לשמאלנים, שיישרף לכם הכפר".. "אני סבור שתגובתו של כל אדם סביר, שוחר שלום וצדק, צריכה להיות שיש למנוע מהם לבצע את איומיהם כמו בפעולות הטרור הקרויות 'תג מחיר'...
במילים אחרות, לא רואה בעיה עם דבריו, אנשים שרוצים להרוג חפים מפשע רק כי הם ערבים או שמאלניים אין בעיה (תאורטית) שיעצרו ע"י זה שישברו להם קודם את המפרקת, בוודאי כשהיה מצורף סרטון ספציפי של הפורעים אליהם הוא התכוון (ולא קריאה כללית להרוג "ימנים")..כאן יש גם שקר מסוים במאמר, כי האדון לא קרא לשבור מפרקות "לפעילי ימין" לפי מה שכתוב (באותיות הקטנות כמובן) הוא קרא לשבור מפרקות "לפעילי הימין הללו"...הבדל גדול!
לא רואה כאן בעיה מוסרית ולא בעיה בכלל, וגם קראתי דעות דומות לא פעם ע"י גולשים בפורום כאן.
אני כמובן לא מתכוון שבאמת מישהו יפגע, ואין לי אישית כוונה להרים יד או לקרוא להרמת יד.
אבל כדיון תאורטי, לא נראה לי שיש בעיה כאן אם צד אחד קורא בעצם "להרוג" את הקבוצה של האדון, שהוא יקרא להרג שלהם חזרה...
לסיום אציין שאני בעד אהבה ולא מלחמה וכל הדיון הוא תאורטי, אני אישית לא מעוניין בפגיעה פיזית של אף אחד.

ישן 27-10-2011, 18:30
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "גם אם קוראים את האותיות הקטנות יש כאן הסתה לאלימות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sam Weller
אני בהחלט חושב שלא היתה הצדקה לכתב אישום לולא היו מוגשים כתבי אישום נגד פעילי ימין על דברים דומים. מרגע שהפרקליטות בחרה לשקול לחומרה מעשים כאלה, היא חייבת להפעיל קריטריונים שווים על שני הצדדים. השמאל שעשה ועושה שימוש פוליטי במערכת האכיפה להשתיק את הימין טבע במקרה זה בקיא של עצמו. מעניין אם זה יישאר מקרה בודד, או שהלחץ הציבורי ייצור מגמה.

מסכים..
יש כאן הסתה וכו'..וכמו שטענתי בעבר (כשהאשמות היו על אנשי ימין), מגזימים עם עניין ההסתה הזה..
העניין המשפטי בצד, לא רואה בעיה בהודעת הפייסבוק שלו כתגובה לקריאה של קבוצה להרוג אותו ושכמותו...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:38

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר