לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-06-2010, 13:24
  משתמשת נקבה ג'ודי עיני ג'ודי עיני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.10
דיון בדבר קיצור השירות הסדיר בצה"ל

שלום לכם. בתקופתי בנות שירתו בצבא כ-20 חודשים בלבד במקום 24 חודשים כנהוג בחוק כיום. אני אישית שירתתי כחובשת בנח"ל בין פבואר 71 ועד לאוקטובר 72. הגברים לעומת זאת גם אז שירתו שלוש שנים מלאות אך התקיימו בזמנו דיונים בצבא ובממשלה דאז, על קיצור השירות לגברים משלוש שנים לשנתיים וחצי. וזה אפילו היה קרוב לצאת לפועל, אך מלחמת יום הכיפורים הקשה פרצה והנושא ירד מהפרק.
30 שנה קדימה, שוב הנושא עלה לסדר היום ושוב דנו ופעלו לקיצור השירות. אך אז, בדיוק כמו 30 שנה אחורה, פרצה מלחמת לבנון השניה והנושא שוב ירד מהפרק..

שאלתי היא, האם לדעתכם בהתחשב במצב הביטחוני, הדמוגרפי, הכלכלי והחברתי הקיימים היום במדינתנו, האם ראוי שמהלך של קיצור השירות הסדיר בצבא יעלה שוב על הפרק?
אני אישית חלוקה בנושא. יש לי שני בנים שמשרתים בצבא ואני יודעת מהכרותי את המערכת שישנם צדדים לכאן ולכאן כך שאשמח לשמוע את דעתם של הנוכחים כאן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-06-2010, 16:26
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ג'ודי עיני שמתחילה ב "דיון בדבר קיצור השירות הסדיר בצה"ל"

ב-2006 אכן דיברו על קיצור שירות (ליתר דיוק - על אי אישרורה של הוראת השעה שמוסיפה חצי שנה) , ואם אני לא טועה, אורכם של כמה מסלולי הכשרה גם שונה כדי להתכונן בהתאם ונשאר ככה עד היום.

כמו כן, אם אני זוכר נכון, הארכת השירות הייתה בעקבות מלחמת ההתשה/מלחמת יוה"כ, ועד שלב מסויים אכן שירתו שנתיים וחצי.

כמו כן, בעקבות פנייה בסוף שנות התשעים של חיילת שנרשמה ללימודים שהחלו קצת לפני השחרור שלה, נוצר גם נוהל לפיו מי שצריך להשתחרר בספטמבר/אוקטובר ונרשם ללימודים אקדמיים כאשר תחילת השנה האקדמית (שמשתנה משנה לשנה בהתאם לחגים) נופלת לפני השחרור שלו, מקבל גם קיצור. ממש לאחרונה למשל קוצר פרק השל"ת של הסדרניקים שחיולם נדחה ובוצע באיחור בגלל מלחמת לבנון השניה, כדי לאפשר להם להתחיל קורסים קדם-אקדמיים בספטמבר:
http://www.srugim.co.il/4279-%D7%92...91%D7%99%D7%99/

ישן 30-11-2011, 01:41
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "מצד שני, יש תפקידים שבנים..."

מעבר לכך שזו לא-אמת ופוליטיקה, מסתבר ש:
בכל הקשור לנשים, אחוז הנשים שאינן מתגייסות מטעמי דת עומד על 35% השנה. גם כאן, נצפתה עלייה בשיעור הבנות המצהירות כי הן דתיות אם כי, לדברי צה"ל, במימדים מצומצמים יותר.

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=759920

בכל הקשור לנשים, מרבית הצעירות שאינן מתגייסות לצה"ל - מצהירות שהן דתיות. שיעורן עומד השנה על 35% ואף צפוי לגדול. בצה"ל תומכים בחוק, שיציב תנאי רף לכל אותן מצהירות, על מנת שלא ייווצר מצב כמו היום שבו צעירות רבות מצהירות הצהרות כזב. בין היתר ייתכן שיידרש מצעירות להוכיח כי הן למדו באולפנה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3986711,00.html
אז יש לנו 35% שבהם אשמים "השמרנים". מה עם השאר, עוד שני שליש?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 29-11-2011, 10:56
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ג'ודי עיני שמתחילה ב "דיון בדבר קיצור השירות הסדיר בצה"ל"

המשמעות היא נטל כבד יותר על המילואים. במאזן בין השניים, עדיף שמילואים יעשו פחות וסדיר יעשו יותר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 29-11-2011, 16:46
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "המשמעות היא נטל כבד יותר על..."

נטל כבד יותר רק לגבי המקצועות שעושים הרבה מילואים.
אני מנחש שאלה בעיקר הלוחמים (ותומכי הלחימה).
במקרה שלהם באמת הטיעון שלך תקף, ועדיף להאריך את השירות הסדיר (חובה או קבע), שגם יחסוך מילואים, וגם משפר את המקצועיות (שזה גם דבר שהדגשת בעבר, למיטב זכרוני).

מצד שני, הטיעון לא כל כל תקף למקצועות שלא עושים הרבה מילואים. ואני בכלל לא בטוח שרוב סד"כ צה"ל הוא לוחמים.
שם יש טיעון פשוט יותר, לדעתי - ככל שמשך השירות ארוך יותר, כך היחס בין משך ההכשרה לבין משך מילוי התפקיד גדל לטובת מילוי התפקיד. לכן, ככל שמשך השירות ארוך יותר, כך עלות ההכשרה משתלמת יותר. (וזה תקף לא רק לגבי הכשרה פורמאלית - קורסים וכו' - אלא לצבירת הניסיון במהלך השירות.)

ישן 30-11-2011, 00:25
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בצבא מודרני, כולל צה"ל, רוב החיילים אינם לוחמים"

אלה לא תומכי לחימה?

אתה מתאר מצב מטופש, ובמקום לתקן אותו רוצה להנציח אותו.
במקום שמהנדסי חשמל יבזבזו שבועיים בשמירה אצלך בקו (ועוד שבוע על המטווחים והאל"ל ושאר טרטורים), פשוט שיגייסו אנשים לתפקידי נהגים ושומרים. רגע. כבר יש אנשים שמגוייסים לתפקידים האלה!
וואו! אפילו לא צריך להמציא תפקיד חדש. יש כבר מספר מקצוע צה"לי לדבר הזה. רק צריך אשכרה לגייס את האנשים.
במקום קיצורי שירות ופטורים בגלל "צרכי הצבא", תזכיר לצבא את הצרכים שלו, ושיפסיק לחלק את הפטורים האלה. הנה רעיון.

ישן 30-11-2011, 01:38
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב ""תומכי לחימה" ברמה שבה שלם מוצב בעמדת שמירה"

התכוונתי דווקא לחימושניקים (וגם לנהגים ולטבחים). לפי המקור האולטימטיבי - ויקיפדיה - "חיל החימוש הוא חיל תומך לחימה".

בכ"א, כפי שכתבתי לא מזמן (נדמה לי שבאשכול לגבי החרדים) - מחסור תמיד יש. גם אם סד"כ הצבא יוכפל באורח פלא, עדיין יהיה מחסור, ומפקדים עדיין ידגרו על תקנים כמו היום.

מחסור כח-האדם הוא בעיה ברמת אחוזי הגיוס קודם כל. אחרי זה אפשר להיטפל למשך השירות. קודם שיגויסו אותם עשרות אחוזים שאינם מגויסים כלל. גם אם הם טובים רק לעשות עבודות רס"ר, להיות טבחים, נהגים ואפסנאים, זה יבטיח שאף-אחד שיכול להיות קרבי יעשה את הדברים האלה במקום. אחרי שכולם יתנו את חלקם, נראה כמה החלק הזה צריך להיות.
(וכמו שכתבתי לא מזמן - האוכלוסיה הגדולה ביותר שאינה נותנת את החלקה איננה החרדים ואיננה הערבים - אלו הן הנשים. http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=759920 http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3986711,00.html אם לא מספיק שרק חצי מהן מתגייסות, אלו שמתגייסות נותנות רק 2/3 ממשך השירות של הגברים, כך שאפקטיבית רק 33% מהנשים מתגייסות...)

היה נחמד מאוד לצבא אם כולם היו משרתים 6 שנים במקום 3 (4 לנשים?), והיה נחמד עוד יותר אם היו משרתים 12 במקום 6 - אבל השאלה היא איך האנשים היו מרגישים? מספיק שאנשים מתחילים את החיים שלהם בגיל 22 במקום בגיל 17. אנחנו רוצים שיתחילו אותם בגיל 30?

יכול מאוד להיות שפתרון (מבחינות מסויימות) יהיה החזקת צבא מקצועי-למחצה, בו יהיה סוג של גיוס חובה, אבל רק לאנשים שהצבא באמת צריך (בלי לגייס עבור "שילוב" ו"כור היתוך" ו"ערך חברתי"). מי שהצבא לא מצא בו צורך (אמיתי) יהיה פטור מהשירות הצבאי, אבל יצטרך לממן אותו. השירות בצבא יהיה קריירה לטווח ארוך, המשרתים יקבלו תנאים ראויים (כולל משכורת, אני מניח), ואחרי שישתחררו (אחרי 5 שנים, או 10 שנים, או 40 שנה, אם יבחרו בכך) יהיו פטורים מהמס שכל השאר יצטרכו לשלם. נשמע קצת היינליני, אבל זה מסוג הרעיונות שעולים בשעות האלה...

ישן 30-11-2011, 05:23
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

הצעתו החדשה של אבישי ברוורמן בשינוי קל עשויה לתת מענה.

יש להעביר לשרות לאומי את כל אלו שאינם חייבים בלבישת מדים ולקצר שרותם להכשרה + שנתיים.

יש להחיל על לובשי מדים את אותו העקרון. הכשרה + שנתיים למי שאינו קרבי.

יש להחיל על הקרביים שרות מלא כמו היום - בדיוק כמו שעושים עם בנות שמתנדבות לקרבי.
תוך מתן אפשרות לרכישת תואר ראשון על חשבון המדינה (כולל דמי קיום). ועל משרתי צבא רגיל = תומכי לחימה תואר ראשון ללא דמי קיום.

אין מצב להכיל את זה על כל המשרתים שרות לאומי. אלו יוכלו לזכות במלגות או סיוע מופחת.

יש ליצור מצב שיהיה כדאי להיות חייל / מילואימניק. ואת כל השאר להעביר לשרות הלאומי - מורות חיילות לדוגמא פקידות במשרד הבטחון ועוד מערכים רבים.

לגבי המילואימניקים יש לזעזע קצת את כל חברי הכנסת מהמפלגות הציוניות.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 30-11-2011, 08:59
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "הצעתו החדשה של אבישי ברוורמן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
יש להעביר לשרות לאומי את כל אלו שאינם חייבים בלבישת מדים ולקצר שרותם להכשרה + שנתיים.

יש להחיל על לובשי מדים את אותו העקרון. הכשרה + שנתיים למי שאינו קרבי.
איך הגעת לשנתיים? שלוש שנים, כמו היום, זה לא מספיק כדי להתמקצע בתחומים מסוימים.
תוריד את זה לשנתיים והביצועים יהיו גרועים עוד יותר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
יש להחיל על הקרביים שרות מלא כמו היום - בדיוק כמו שעושים עם בנות שמתנדבות לקרבי.
תוך מתן אפשרות לרכישת תואר ראשון על חשבון המדינה (כולל דמי קיום). ועל משרתי צבא רגיל = תומכי לחימה תואר ראשון ללא דמי קיום.
אני תמיד חשבתי שיש לוחמים, תומכי לחימה ועורפיים.
איך זה הפך אצלך להיות קרביים ו"משרת צבאי רגיל = תומכי לחימה"?
לא יהיו עורפיים בצבא שלך?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:00

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר