לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-11-2011, 19:52
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
הנה האשכול
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי קורנסון שמתחילה ב "לפני המון המון שנים, אולי עוד..."

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=182869

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
במהלך המלחמה הקרה נבנו בגבולות שויצריה בונקרים להגנה מפני פולשים מהצד המזרחי. חלק מהבונקרים נבנו בצורה המוכרת לכולנו - קוביות בטון חשוף ומכוער, הבולט לעין למרחקים. חלק אחר, לעומת זאת, נבנה או עוצב בצורה שונה לגמרי תוך השתלבות מקסימלית ואף מוחלטת עם הנוף הסובב אותו. הצלם ליאו פבריציו השקיע ארבע שנים במסע צילומים בין נופיה של מזרח המדינה, כשתוצאות מסע זה הפכו לספר "בונקרים" המוצע עתה למכירה. למרות שהספר מדגיש את הצד האמנותי של הנושא ושם את הצד הצבאי כמרכיב משני, התמונות הבאות מראות שדוקא מבחינה צבאית (בדגש על הטמעה בנוף) יש כאן הצלחה יפה ביותר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
Aiguilles de Baulmes

Fort de Pr Giroud

Gland, la Villa Rose

Gotsch

Les Follatres

Pierre-du-Moell

Region de Morat

Saint-Cergue

לתמונות נוספות שפורסמו באתר אך לא נכנסו לספר, לחצו כאן

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-11-2011, 00:37
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
תשובות והסבר מפורט
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי איזמל שמתחילה ב "בונקרים לשעת חירום בשוויץ"

תפיסת הבטחון הלאומי והגנת המולדת (במובן הפיזי) של השוויצרים היא אחת הרציניות והמחמירות מבין כל מדינות אירופה (חיילי המילואים של הצבא מחזיקים את כל ציודם בבית, כולל הנשק האישי) - עובדה די מוזרה אם חושבים על כך לעומק, דוקא בגלל שהניטרליות המדינית אמורה להשאיר את המדינה ללא אויבים. בפועל מדובר במדינה שאינה חברה באיחוד האירופי ועם מעט מאוד עומק אסטרטגי, ללא חוף ים ולכן ללא צי, וגם ללא נשק אסטרטגי (טילים, מטוסי הפצצה וכו'). במצב הזה, ההנחה היא שמדינה אחרת יכולה לגרום נזק רב ולכבוש שטחים גדולים במקרה של פלישה קרקעית - ומכאן נגזרה גם התוכנית האופרטיבית להגנת המדינה. בעבר התפיסה הדגישה החזקה בכוח של הגבולות הקיימים מתוך הנחה שפולש חיצוני ירצה לכבוש את כל המדינה, אך כיום התפיסה המעודכנת מכירה בכך שאין למדינה כל אוצרות טבע או נכסים משמעותיים המצדיקים כיבוש מוחלט והפולש כנראה יתרכז בהשתלטות ושליטה על נתיבי הסחר Gotthard ,Great St. Bernard ו-Simplon בהרי האלפים השוויצריים (שלהם משמעות כלכלית עצומה).

בדומה למדינת ישראל, שוויצריה מקיימת גיוס חובה לאחר סיום תיכון. מי שאינו מגוייס נדרש לשירות לאומי אלטרנטיבי, ומשלם תוספת מס של 3% עד גיל 30 (אלא אם שוחרר בגלל בעיה רפואית משמעותית כמו נכות). שירות המילואים נמשך החל מסיום השירות הסדיר ועד גיל 34, כאשר בעלי תפקידים מיוחדים או בכירים משרתים גם מעבר לכך (לכל היותר עד גיל 50). למרות מספר נסיונות רציניים מצד גופים שונים לקצץ משמעותית ואף לפרק את הצבא, כל אותן יוזמות זכו להתנגדות גורפת של הציבור.

למרות ואולי בגלל היותה מדינה נייטרלית, שוויצריה לא נכבשה במהלך המלחמות הסוערות של המאה ה-20 (למרות שהנאצים הכינו מספר תוכניות פלישה מפורטות). היותה צומת פוליטי ותעבורתי בין מדינות הציר לבעלות הברית הפך אותה למרכז פעיל של פעילות מודיעין וריגול,תפקיד שהמשיך גם הרחק אל תוך המלחמה הקרה. במהלך מלחה"ע ה-2 הצבא המקומי פעל נגד כל כוח צבאי שעבר את גבולות המדינה, מה שהביא להפלת מספר מטוסים גרמניים וכן החזקה בשלל ושבי של כמה עשרות מטוסים וטייסים של בעלות הברית.

ישן 30-11-2011, 05:13
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי איזמל שמתחילה ב "בונקרים לשעת חירום בשוויץ"

מביקור צבאי בשווצריה שנת 81

התפיסה שלהם היתה שכנראה לא יוכלו למנוע פלישה (סובייטית) משוריינת לתוך שוויץ. אך תפקידם הראשון להקשות עליה. והתפקיד השני העיקרי הוא להבטיח שמי שנכנס כבר לא ייצא ממנה.
זהו אכן צבא גרילה השם דגש על קליעה טובה ושדאות מעולה.
חייל המילואים השוויצרי לוקח את הנשק שניפק לו הצבא הביתה !!!
הוא מגיע למטווח במקום מגוריו 4 פעמים בשנה (בזמנו החופשי) מקבל תחמושת ומבצע אימון. יש מעקב על גבי כרטיסים.
מי שלא מבצע אימון - נקרא למילואים פעם בשנה לסדרת קליעה.
מעבר לכך הם נקראים מפעם לפעם לאימוני שדה.
בשווצריה יש תקנה המחייבת את הרשות להקים עמדה במטווח קליעה ל 300מ' על כל 1000 תושבים.
שוויץ היא אוסף קנטונים (פדרציה) שהדבק בינהם הוא הצבא השוויצרי. פרוקו של הצבא עשוי להביא להתפרקות המדינה.(כך לפחות חשב המארח שלי)

נשק אזרחי - היה ניסיון הגבלה לפני שנה ומחצה, במשאל עם שנערך הצביעו שני שליש בעד השארת המצב הקיים.

אזרח שוויצרי רשאי לקנות כל נשק חד כדורי או חצי אוטמטי כאוות נפשו תוך כדי כך שהוא מתחייב לירות אך ורק במטווחים מאושרים ובשטחים המאושרים לצייד.
אין הגבלה על רכישת תחמושת, ומאידך השוויצרי הממוצע מחזיק מעט מאד תחמושת בבית (למעט צבאית או כדורי צייד שכן מחזיקים מלאי) כיוון שממילא הוא יורה במועדון שלו ויכול להזמין ולרכוש כמה שירצה.
לכל כפר שלא לדבר על עיר. יש מטווח שבעצם משמש גם מועדון למפגש חברתי. ככה זה כשהגיבור הלאומי הוא וילהלם טל והקליעה היא הספורט הלאומי בצד מקצועות החורף.

יש לא מעט מקומות כפריים שעל מנת לנצל את השטח המטווח משמש מקום מרעה או אפילו לדרך מעבר בין כפרים. לפני תחילת הירי כ 1/2 שעה מרימים דגלים בקצות המטווח - האכר אוסף את פרותיו הצידה ומי שמשתמש בציר פשוט עוקף את המטווח ונוסע מסביב. המטווח למעט חומת מפגע הוא פתוח לחלוטין.
צילמתי אפילו מטווח שנמצא מעל כביש ראשי החצוב בהר. בצד אחד בניין הירי (סככה) מצד שני חפירת הסמנים. והטווחים יורים מעל הכביש בו כל העת חולפות מכוניות.
בשבילי זה היה קצת שוק - לראות את ההתנהגות הזאת אך השוויצרים לא הבינו מה הבעיה הרי כל אחד יורה למטרה שלו.
אם למישהו יש ידע להעביר שקופיות לתמונות מחשב אשמח להעלות תמונות.

ואגב הערה קטנה על מילואים.
היתה פעם מדינה אפריקאית בשם רודזיה שהרוב הלבן שלט בה. היא התפרקה (לפני דרום אפריקה) כיוון שלרוב הלבן "נמאס" לעשות מילואים. (זה מזכיר לכם משהו?)

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 01-12-2011, 13:28
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "היה מאוד מעניין לקרוא על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי grish22
היה מאוד מעניין לקרוא על התפיסה שלהם כלפי נשק,נראה שאצלם נשק בכלל בכלל לא נחשב עוין אלה עוד כלי כמעט לגמרי לגיטימי,אם כך אז אין כמעט בעיה עם אספנות נשק?
(למעט נשק אוט')

הבנתי שבשווייץ רמת הפשיעה לא גבוהה מדי,איך ניתן להסביר את זה?

ולסיכום:שווייץ - נשמע מקום שטוב לגור בו (לא רק בגלל הרובים! :-) ) יש גם חסרונות?
הבנתי שזרים (ובייחוד יהודים) הם לא כ"כ אוהבים...

אני יכול לענות רק סובייקטיבית.
יפה יבשה וקרה .משעממת מאד. (לא הייתי מחזיק שם מעמד הרבה זמן)
מאד יקרה. נושא הנשק יתרון.
הם שונאים את הגרמנים (בעיקר הקנטונים הצפוניים).

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:37

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר