לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-12-2011, 12:47
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
יהודי ארה"ב כועסים: "נתניהו נלחם בחג המולד"

קמפיין של משרד הקליטה להשבת ישראלים מחו"ל מקומם את יהודי ארה"ב. שלושה סרטונים שהפיק המשרד מתארים כביכול סיטואציות מחיי הישראלים בחו"ל, וקוראים להם "לחזור הביתה" לפני שבני זוגם הזרים לא יבינו אותם, ילדיהם יתחילו לחגוג את חג המולד במקום את חנוכה, או לכנות אותם "daddy" במקום "אבא". ראשי הפדרציה היהודית בארה"ב שיגרו מכתב מחאה לראש הממשלה בנימין נתניהו, שאף הפך מטרה לחציהם של כותבים זועמים בכלי התקשורת.

באחד הסרטונים נראים סבא וסבתא בישראל, מאחוריהם חנוכייה דולקת, משוחחים עם נכדתם והוריה ב"סקייפ". הם שואלים אותה "איזה חג היום" והילדה עונה בחגיגיות "כריסטמס" (חג המולד). "הם תמיד יישארו ישראלים. הילדים שלהם כבר לא. עזרו להם לחזור הביתה", נכתב בסוף הפרסומת.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4156153,00.html
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-12-2011, 17:43
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
עלי הפירסומת הזאת עבדה בדיוק כמו שהייתה אמורה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אם זה מכעיס אנשים מסויימים, כנראה שיש בקמפיין הזה לפחות גרעין של אמת לגבם - לא?"

אישתי בכתה כשנתקלה בפירסומת הזו באינטרנט משום שזה נוגע בנקודה מאוד מאוד רגישה מבחינתנו ומתאר מציאות קיימת שאנחנו מאוד לא רוצים להגיע אליה.
אנחנו, כמו הרבה ישראלים בארה"ב רואים עצמנו כשוהים זמניים וכ-100 אחוז ישראלים ויהודיים בזהות גם אם פורמאלית אנחנו אזרחים אמריקאים. בתחילה דיברנו עם הבנות עברית ואנגלית לסרוגין (בעיקר כי לא מנומס לדבר עם הילדה בחברת אמריקאים בשפה שאינם מבינים) אבל כשנוכחנו שאצל הותיקים יותר, עם הילדים היותר מבוגרים, ההורים פונים לילדים בעיברית ונענים באנגלית, התחלנו להקפיד על לדבר איתן עיברית בלבד. נושא כריסטמס עולה לראשונה בימים אלה שכן הגדולה התחילה להזכיר אותו ואכן לשאלת הדודה בסקייפ איזה חג מתקרב היא ענתה "כריסטמס". התחלנו לעבוד איתה אינטנסיבית על חנוכה והיום היא כבר יודעת להגיד "אנחנו לא חוגגים כריסטמס" ובזמן שאני כותב שורות אלו היא שרה "כד קטן" תוך כדי התארגנות לגן.
בקיצור, הפירסומת מאוד מדויקת עבור רבים וקולעת בדיוק לבטן הרכה.
וכל הקטע של האשמת נתניהו וכו' נראה לי הזוי עד בזוי.
ישן 02-12-2011, 18:57
מנהל

בשלב זה,עדיין רוב היהודים הרפורמים יהודים לפי ההלכה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי chicken שמתחילה ב "רוב הרפורמים יהודים ע"פ..."

ראשית, שיעור נישואי התערובת גבוה (כחמישים אחוז היום), ועדיין הרבה מאוד יהודים מתחתנים עם יהודים. זה לאו דווקא בגלל עיקרון דתי אלא עקב העובדה שבשכבות חברתיות מסוימות בארה"ב היהודים נמצאים בשיעור גבוה. שנית, באופן סטטיסטי מחצית מנישואי התערובת כוללים אישה יהודי וגבר לא יהודי, ובמקרה כזה הצאצא הוא יהודי לכל דבר לפי ההלכה.
ואגב, למרות שזה מן הסתם לא ממש משנה מבחינה סטטיסטית בגלל שזה לא מאוד נפוץ-יש גם כאלו שמתגיירים גיור אורתודוכסי (מסיבות שונות כולל תחושה של רצון לעשות את המלאכה באופן מעמיק) ואחר כך מצטרפים לקהילה הרפורמית או הקונסרבטיוית. הכרתי לפחות בחור אחד כזה.
ישן 02-12-2011, 19:08
  chicken chicken אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.11
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בשלב זה,עדיין רוב היהודים הרפורמים יהודים לפי ההלכה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ראשית, שיעור נישואי התערובת גבוה (כחמישים אחוז היום), ועדיין הרבה מאוד יהודים מתחתנים עם יהודים. זה לאו דווקא בגלל עיקרון דתי אלא עקב העובדה שבשכבות חברתיות מסוימות בארה"ב היהודים נמצאים בשיעור גבוה. שנית, באופן סטטיסטי מחצית מנישואי התערובת כוללים אישה יהודי וגבר לא יהודי, ובמקרה כזה הצאצא הוא יהודי לכל דבר לפי ההלכה.
ואגב, למרות שזה מן הסתם לא ממש משנה מבחינה סטטיסטית בגלל שזה לא מאוד נפוץ-יש גם כאלו שמתגיירים גיור אורתודוכסי (מסיבות שונות כולל תחושה של רצון לעשות את המלאכה באופן מעמיק) ואחר כך מצטרפים לקהילה הרפורמית או הקונסרבטיוית. הכרתי לפחות בחור אחד כזה.

"בשלב זה" = פה קבור הכלב. לא מעט מהרפורמים שדיברתי איתם (שבסופו של יום נחמדים, אם כי מציקים עם דעותיהם הפוליטיות) הביעו דאגה עקב העובדה המצערת שילדיהם ונכדיהם לא יהודים / מתרחקים מיהדות / סתם חסרי זהות. בשלב זה הקהילה הרפורמית עדיין מספקת זהות כלשהי לחבריה. בעוד 10-20-30 שנה, כשהדור "ההוא" ילך לעולמו, מה בעצם ישאר לדור הצעיר, מלבד כמה טקסים ברמה של טקס-יום-ראשון-כיתה ג?
ישן 02-12-2011, 19:52

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "לא ענית"

עניתי; אתה מסרב להבין.

היהדות האוטודוכסית אינה אופציה? סבבה. אז לא נלך בשיטת "שחור או לבן". לומר שקהילה רפורמית מספקת תוכן יהודי, זה בערך כמו לומר שטקס לזכרו של רבין מספק תוכן דמוקרטי. אתה יכול לומר את זה המון פעמים, אבל זה פשוט לא נכון. הרפורמים פשוט מעדיפים נוחות בלבד, על פני דת, ומשום כך הם נמצאים בנקודה בה הם נמצאים. אז נכון, להיות אורטודוכסים עם פאות ושטריימל זה כנראה לא הפיתרון (או פיתרון בכלל, לצורך העניין) אבל הם חייבים איזשהו עוגן מובהק ליהדות, שכרגע אין להם. אם אתה לא שומר שבת, ולא שומר כשרות, ולא ולא ולא, אז בעצם נשארת עם כלום, מלבד טקס מאוד נחמד בו החזן אומר לך מתי לעבור עמוד; מתי למלמל באנגלית ומתי בעברית. זה מאוד יפה, אבל הקליפה ריקה מתוכן. שים לב, אגב, שיהדות אורטודוכסית תשמור על הזהות היהודית בטווח הארוך (והקצר), ואילו הרפורמית רק בקצר.

לכן, אם אתה ממש מתעקש להיכנס לפינה הזו, רצוי שהרפורמים יאמצו סממן יהודי מובהק אחד (כולל גיור של ממש), סטייל שמירת כשרות (נגיד). שכן אחרת, ההורים אולי יהודים, אבל הילדים? איזה קשר כבר נותר להם? והנכדים? והנינים? (מבין לאן אני חותר?)
ישן 02-12-2011, 19:01

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כאמור, תבחין הין הביקורת על אופן עבודת האל ובין הזהות היהודית"

תראה, אם אתה יהודי ע"פ ההלכה ואתה הולך לבית כנסת רפורמי, עדיין תהיה יהודי.
אם אתה סתם average joe שהולך לבית כנסת, אתה לא יהודי.

אני אתן לך דוגמא (ככה בשביל הכיף): יהודי כלשהו, רפורמי אמריקאי, נישא לנוצריה (כמובן, היא עברה "גיור" רפורמי). הרפורמים רואים בילדיהם יהודים. המציאות, אפעס, לא.

אם ישנם יהודים רפורמים (נקרא להם יהודים מובהקים) שחושבים שעבודת האל היא X, אז ניחא. הם עדיין יהודים. הבעיה מתחילה עם הדור השני (שאליו, כמדומני, הפרסומת מתייחסת).

רפורמים יכולים לעשות מה שהם רוצים בארה"ב, אבל הם לא יכולים לדרוש הכרה בהם כיהודים (שוב, אני מדבר על "עלאק מגויירים" וילדים לאב יהודי ואם גויה).

אנקדוטה קצרה לסיום: יצא לי לדבר עם קונסולית ישראל במדינה כלשהי בארה"ב. היא השמיעה באזני תלונות ומענות על כך ש"היהודים בישראל עושים לאלו באמריקה חיים קשים" ועל כמה שמכעיס אותה ש"הבת שלי לא יכולה לעלות לתורה בכותל". הסברתי לה (במילים יפות) שהתלונות האלו נורא נחמדות, אבל אין לה מה לעשות איתן. ליהדות יש כללים מסויימים, וצריך לפעול לפיהם. אפשר כמובן לעשות את מה שהרפורמים עשו, ולהפשיט את היהדות מכל סממן, אבל אז מה בכלל מבדיל בינך לבין סתם אחד שהולך לכנסיה? (היא לא אהבה את הדברים שאמרתי, ותגובותיה הפכו לאופייניות ל"ליברלים" כשהם נסתרים...)

נערך לאחרונה ע"י chicken בתאריך 02-12-2011 בשעה 19:04.
ישן 02-12-2011, 19:52
מנהל

אני מתרשם שהם מנסים לעבוד על זה
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי chicken שמתחילה ב "אני מכיר (מהיכרות אישית) לא..."

לימדתי כהכנסה צדדית בסנדיי סקול ואני יכול לומר שלהרבה הורים חשוב שהילדים יקבלו תוכן יהודי ומסגרת של זהות חברתית ולאומית יהודית. אותי שעשע לראות את הילדים שלימדתי מבחינה חזותית. כשאתה רואה את שלל הבלונדינים, האסיאתים ואף שחורה אחת או שתיים, אתה מבין שבאמת יש לא מעט גרים בקהילה. אבל לכל הילדים האלה הייתה זהות יהודית די מגובשת. כמובן, המרכיב הדתי ממש בזהות שלהם היה חלש מאוד. היא בעיקר כוללת את הפולקלור סביב החגים והטקסים, ערכים אוניברסלים שמנסים להלביש כמידת האפשר על היהדות (וזה לאו דווקא רעיון רע בפני עצמו) ואת התודעה של שיוך לעם היהודי ואת הקשר לישראל. כאמור, הידע שלהם ביהדות ממש הוא חלש אפילו כשמדובר לא בילדים אלא ב"רבנים".
ישן 02-12-2011, 23:44
  משתמש זכר bSerf bSerf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.10
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מסכים ולא מסכים..."

אז בוא נתבונן לעומק בשורה האחרונה.
ההתיחסות צריכה לבוא ידי ביטוי בשני מישורים:

1. בניית המציאות כך שהחזרה לארץ תהיה חלקה וללא משברים (ואני לא מדבר על הירידה ברמת החיים. אפשר לדסקס בהמשך את המשמעויות)
2. שמירה על קשר אמיתי כך שהאפשרות לחזור לארץ תשמר כאופציה "חמה" עד ההבשלה.

אחת ההגירות שאני מכיר טוב היא הגירת התוכנה. אני מניח שזה מוכר. רק הבוקר שוחחתי עם אשת תוכנה צעירה (28) אם לילד בן מספר חודשים שנולד בארה"ב שבעלה גם בתחום.

כשבאו לארה"ב לפני כשנתיים לא עלתה בדעתם אפשרות ההגירה לתמיד. כיוון שתוכנה זה ענין גלובלי, ואפילו עלות השכר בישראל לעיתים גבוהה מאשר בארה"ב, אז אני מניח שהשיקול הכספי הינו שולי.

והם מתלבטים. מחד מאוד אוהבים את ישראל ויש להם בעיה שילדם הרך יגדל כאן. מאידך, זה לדיון ארוך.

כל החברים שלהם ישראלים. בבית מדברים רק עברית, ספרות עברית, תקשורת עברית. לשמור על הזהות הישראלית שלהם ולייצר מציאות שתאפשר להם גלישה חזרה בעתיד זה מאמץ קטן מאוד. רק מה, שום דבר. אין כל מאמץ. אפילו שאפשר לייצר את זה בהמון דרכים, חלק עשרות מחוות קטנות, שחלקן בעלות כלום. אבל נאדא.

כיוון שאני מכיר היטב את עולם ה IT בישראל, אני אספר לך אח"כ איזה צעדים היה אפשר לעשות שגם יחסכו כסף, גם יכניסו כסף וגם יפתרו את בעיית התעסוקה של אנשי תוכנה מבוגרים וגם יפתחו את הדלת למהגרי התוכנה. רק מה...פוליטיקה.
ישן 03-12-2011, 00:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "החיים שלנו דומים מאוד לזוג שתיארת"

עושים אולי אישית - לא מקצועית. זה לא בדיוק יעזור לי לחזור לארץ על שלל ההטבות, אם אין לי תשתית או אפילו משרה

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 03-12-2011, 01:09
מנהל

כמוני כמוך-ההיצע של משרות בתחום מדעי הטבע הוא דל למדי בישראל
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "עושים אולי אישית - לא..."

רק בסן דייאגו יש עשרות (ואני לא מגזים) פוסט דוקים ישראלים בתחום מדעי החיים. כולם, או כמעט כולם, מעולים ורוצים לחזור לישראל. אין שום סיכוי בעולם שלכולם, רובם או אפילו חלקם הגדול תימצא מישרת PI באחד המוסדות האדמיים או מוסדות מחקר מקבילים בישראל. אפשר אולי לעודד הקמה של עוד מוסדות מחקר ושל תעשיה מתאימה אבל להערכתי רק עד גבול מסויים. בכל מקרה, חלק ניכר מהמדענים הישראלים יצטרכו להתפשר במידה זו או אחרת או להישאר בארה"ב.
ועדיין, יש לא מעט עזרה פרטנית למדענים חוזרים. בזמנו כשביררתי, הייתה למשל נכונות לממן עבור מדען חוזר את משכורתו (או מחצית משכורותו) בשנה או שנתיים הראשונות שלו בארץ. זהו תמריץ משמעותי למעסיקים.
ישן 03-12-2011, 21:05
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
האמת היא כמעט איש מאיתנו אינו רפורמי או קונסרבטיבי...
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "האמת שחלק לא קטן מאיתנו..."

מרגע שבחרנו מה לקיים ומה לא, אנחנו כאלה שמקיימים מה שבא להם. הרפורמים, בניגוד לאותם אנשים, בנו מערכת סדורה ועקרונית שמסבירה באמצעות מושגים דתיים למה צריך לקיים ר-ק מה שנוח לקיים...

קל מאוד לזהות רפורמים וקונסרבטיבים - הם מציגים עצמם ככאלה...
אלה שלא מזהים עצמם ככאלה - מותר לנו לכבדם ולקבל את הגדרתם העצמית כחילונים/מסורתיים וכד'י. רוב המסורתיים שנוסעים בשבת יקבלו חררה אם רק תחשוב להציע להם שהם בעצם רפורמים...

הממסד הדתי מפחד מהם כמו שפחד מכל תופעה שלדעתו ייצרה התבוללות. עובדתית, הרפורמה ביהדות בגרמניה במאה ה19 הביאה להתנצרות של משהו כמו חצי מהקהילה שם.
בימינו הממסד הדתי טועה, לגבי חו"ל. בתי הכנסת הרפורמים בארה"ב הם כיום מסגרת שדווקא שומרת על מסגרת יהודית בקרב אנשים שאחרת היו חדלים מלהיות יהודים בפועל, בתוך דור-שניים.
בישראל, לעומת זאת, אכן יש בעייה: אין כמעט רפורמים או קונסרבטיבים בארץ, ואלה שבאים לבתי הכנסת הללו, הם כמעט כולם חילוניים שבאים לשם מתוך חוסר רצון לערוך טקסים בסגנון האורתודוכסי - ולא בגלל צורך לשמר מסגרת יהודית (כי כאן אין בכך כל צורך...).
ישן 03-12-2011, 21:12
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "האמת היא כמעט איש מאיתנו אינו רפורמי או קונסרבטיבי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
בימינו הממסד הדתי טועה, לגבי חו"ל. בתי הכנסת הרפורמים בארה"ב הם כיום מסגרת שדווקא שומרת על מסגרת יהודית בקרב אנשים שאחרת היו חדלים מלהיות יהודים בפועל, בתוך דור-שניים.

השאלה מהי המסגרת היהודית שנשמרת שם?

הרפורמה האמריקאית היא למעשה חילוניות גמורה עטופה בהצדקה דתית.

החילוני היהודי הממוצע יותר שומר מצוות מהיהודי-אמריקאי-רפורמי הממוצע, אמנם לרוב זה ללא בחירה מודעת או רק בגלל המעטפת הישראלית שנוטה ליהדות, אבל עדיין.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 04-12-2011, 20:07
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "יהודי ארה"ב כועסים: "נתניהו נלחם בחג המולד""

בזמן האחרון אני מאד עסוק, כך שלא יצא לי להיות פה, ולא יודע לגבי הזמן שיישאר לי להיות פה בקרוב, לכן פשוט אשאיר פה את התגובה המרוכזת הזאת (מצטער אם זה ניראה מבולגן):

הסרטונים וכל העניין העלו בי נושא רגיש. כבר רשמתי פה שזה מדכא אותי לקרוא על התבוללות ככה שאני תמיד בורח מזה. בכללי מדכא אותי לקרוא על עם שייעלם לו, גם אם נגיד זה העם האירי, כך שעל אחת כמה וכמה העם שלי עם כל ההיסטוריה והמורשת שלו.

בסך הכל אני, כמו שרוג רשם, לא רואה את החיים בארץ ישראל מין חיוב כזה, ובסופו של דבר מאמין בגישה של הציונות הרוחנית, שייתכנו חיים בגולה אבל עם שמירה על הדת\תרבות\מסורת. כאן ניראה לי נעוצה הנקודה: לעומת מה שקגנס רשם, לי אישית יצא להיתקל בישראלים שכבר כמה עשורים בארה"ב ומחשיבים עצמם כיהודים-אמריקניים וששומרים על המסורת, כשלעומתם בישראלים שלא ששמים על זה. אני אישית חושב ששמירת המסורת תלויה באדם עצמו ולא במקום שבו הוא נמצא, אם הוא לא יירצה בזה הוא לא ישמור עליה גם בישראל.

כאן גם נכנס כל עניין הזרמים ביהדות. אני אישית בכללי לא אוהב לראות תגובות של שנאה בין הזרמים, זה פשוט מגעיל אותי. להגיד שאני שמח לקרוא על רפורמים שאוכלים שרימפס ושמוכנים להתנצר ולוותר על ברית מילה יהיה שקר גס בלשון המעטה. כן, יש לי ביקורת על הרפורמים (על הקונסרבטיבים לא ממש, אולי בגלל שגיליתי שיש לי קרובי משפחה כאלה, ואולי בגלל שפשוט מההתרשמות שלי לגבי הנאמנות שלהם לדת ועל כך שדווקא ישנם יחסים אורתודוקסיים-קונסרבטיבים קרובים), אבל עדיין, לא חושב שזה מצדיק את כל השנאה. בסופו של דבר אני מאמין שצריך להפסיק עם זה ולהתחיל לנסות לגשר בין הזרמים, ככה שנגרום לרפורמים הקיצוניים להתקרב יותר למסורת כמו שצ'יקן הציע.

ונסיים בנימה אופטימית: לפי מה שקראתי, דווקא יש התחזקות בהבנה אצל גורמים שונים בארה"ב בחיזוק המסורת, ככה שלדוגמה נפתחים יותר בתי ספר יהודיים וושמים יותר ויותר דגש על הדת. צריך רק לקוות שזה יימשך. עם זאת, שוב, זה תלוי בהורים- אם הם רוצים להמשיך לשמור על הדת או לא.
חוץ מזה, לפי התרשמותי יש מין סוג של משיכה כזאת על המסורת הנוצרית בזכות האווירה ששוררת מסביב, מין משהו כזה שנבלעים אליו גם ללא כל כוונה או אמונה, במיוחד אצל החילוניים. לי אישית ניראה שבכל זאת אם ישראל מעוניינת לכל הפחות לשמר את היהדות, גם אם לאו דווקא עלייה, יש צורך לנסות להגביר את "האווירה היהודית" בשיתוף עם גורמים מקומיים, בדברים שייתבטאו לדוגמה בהדגשת המסורת היהודית בציבור, מין משהו כזה שיזכיר להם שהם יהודים, ושיינסה להוות משקל נגד לכריסמס. אבל זאת רק התרשמותי.

יום טוב.

ישן 04-12-2011, 21:30
צלמית המשתמש של Itamar_s
  Itamar_s Itamar_s אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.05
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "בזמן האחרון אני מאד עסוק, כך..."

אהלן אחי ושבוע טוב!

כתבת המון, המון שמצא חן בעיניי המון אהבה ורצון לגשר בין העם שזה הדבר החשוב ביותר אך לא בכל מחיר, נעזוב את ה לדיון המתאים.

רציתי דווקא לגעת בנקודה אחרת, כתבת שאתה חושב שאפשר לקיים את המסורת גם בחו"ל ולהיות יהודי אמריקאי.
היית רוצה לשאול שאלה, מה היא המסורת, מאיפה היא נובעת מה המשמעות שלה?
הרי המסורת אם כל הטוב שבה היא גם סוג של הרס בעצמה, תוך התרגלות והפיכה של הדת היהודית לדבר שהוא "מנהגים ישנים" ולא משהו אמיתי. הרי אם זה כך עדיף שלא לחיות בתוך זה כלל.

ליציאה מהארץ יש חוקים.
בגדול היא אסורה כלל פרט למציאת שידוך לימוד תורה ופרנסה, את הכל יש פה היום. כל הבלאגן מתחיל מזה שהיינו בגלות אז הם שם בחוץ ממשיכים לטעון שאנחנו בגלות, או שפשוט יותר נוח להם.
אתה שחי בארץ מאמין שחזרנו מהגלות, אתה ציוני, אתה מאמין שחזרנו לארץ כדי לחיות בה.
כמוני.
אם תשאל אותי ואני דתי ואני אוהב חרדים אבל הבן אדם הכי חרדי שחי בחו"ל הוא צבוע ושקרן.
נגמר הגלות הגיע הזמן לחזור, מקומו של היהודי בארץ ישראל.
אנחנו צריכים אותם והם אותנו, ושם יש חיות רעות אנחנו במשך 2000 שנה נוכחנו לדעת זאת.

אז בוא נגיע לנקודה. ע"פ התורה, ע"פ המסורת אסור לחיות בחו"ל.
ומי שמתעלם מזה פשוט משקר לעצמו, אי אפשר להיות דתי בחו"ל, זה שקר.

אם אתה טוען שאתה לא מאמין אז אני יכול להבין את החשיבה שלך בנוגע ללגור בחו"ל. (אי ידיעת ההלכה אינה פוטרת מעונש) אבל אדם שמתפלל ותחזינה עיננו בשובך לציון ברחמים 3 פעמים ביום וחי בחול כשהוא יכול לבוא לארץ עם כל המטלטלים שלו, חח הבנת לדעתי....

שיהיה לך שבוע טוב ומוצלח!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:04

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר