לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-04-2005, 08:51
  jumbo jumbo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.02
המדינה והבנקים מחקו לקיבוצים חובות ב- 17 מיליארד שקל

המדינה והבנקים מחקו לקיבוצים חובות בכ-17 מיליארד שקל מתחילת שנות ה-90
מתחילת שנות ה-90 מחקו המדינה והבנקים לקיבוצים חובות בכ-17 מיליארד שקל - כך עולה מהמאזן המצרפי של קיבוצי התנועה הקיבוצית שפורסם לאחרונה על ידי המחלקה הכלכלית של התנועה הקיבוצית. מחיקת החובות הגדולה ביותר בוצעה (מחיקה בדיעבד) ב-1997 כשנמחקו חובות בסך 5.9 מיליארד שקל. התנועה הקיבוצית מונה ביחד עם הקיבוץ הדתי 270 קיבוצים.

יישום הסדר חובות הקיבוצים גרם לשיפור דרמטי במצב הכלכלי והפיננסי של מרבית הקיבוצים, שבנוסף למחיקת חובות בוצעו בהם גם שינויים מבניים, עסקיים וחברתיים מרחיקי לכת. השינוי המהותי ביותר בקיבוצים אלה, המכונים "מתחדשים", הוא הטלת האחריות לפרנסה על החבר עצמו והמעבר מהכנסה שוויונית להכנסה דיפרנציאלית המבוססת על "התועלת הכלכלית" שהקיבוץ מפיק מעבודתו של אותו חבר. מהנתונים עולה כי שישה קיבוצים בלבד מאלה שזכו למחיקות במסגרת הסדר החובות - לא הצליחו לשפר את מצבם והם ייאלצו לבצע הסדרי חובות פרטניים עם הבנקים. מנגד, כ-30 קיבוצים, אלה שלא נכללו בהסדרי החובות מפני שלא נזדקקו להם - הורע מצבם והם ייאלצו לבצע הסדרי חובות פרטניים עם הבנקים.

הסדרי החובות תרמו לשינוי דרמטי בהיקף ההון העצמי של הקיבוצים. ב-1998 ההון המצרפי הסתכם ב-0.5 מיליארד שקל (כ-1.9% מהיקף הנכסים המניבים), בעוד שבסוף 2003 הוא צמח ל-5.7 מיליארד שקל (20.6% מהנכסים).

אם ב-1998 סיימו הקיבוצים את השנה ברווח תפעולי של 55 אלף שקל לנפש - הרי שהרווח התפעולי בקיבוצים הגיע ל-67 אלף שקל לנפש ב-2003. על אף השיפור, הכנסות חבר קיבוץ הן עדיין מתחת לממוצע הארצי. ממוצע ההכנסות במשק בית קיבוצי הוא 9,948 שקל בחודש, כך שחברי הקיבוצים נמצאים ברמת הכנסתם בעשירון החמישי.

דה מרקר
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-04-2005, 12:43
צלמית המשתמש של dododo
  dododo dododo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.02
מה עושים לחברה שהוכרזה פושטת רגל ?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "ומה הייתה האלטרנטיבה למחיקה?"

ממנים כונס נכסים, שמוכר את נכסי החברה, מחזיר את מה שאפשר לנושים וסוגר ת'עסק.

בנק או גוף מממן אחר (לא ממשלתי) יכול להמשיך לתת אשראי אם החברה מראה תכנית עסקית הגיונית ובה תזרים מזומנים חיובי.

העניין הוא ,וכאן אני מסכים איתך, שהקיבוצים לא תמיד קיימים בראייה כלכלית - גבולות מדינת ישראל מסומנים ע"י הקיבוצים, החקלאות והיצוא החקלאי נשען עליהם, וכמו שרכבת לאילת אינה כלכלית אך חשובה מבחינה ציונית, כך גם החשיבות לקיבוצים שכאמור, מסמנים את הגבולות החיצוניים ודווקא הם אחראים להפסדים הגדולים כשהקיבוצים במרכז הארץ נהנים מרווחים אותם ציינת קודם.

ישן 27-04-2005, 09:50
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
lol
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "מחיקת חובות אינה מענק"

אז גם הכסף עבור ההתנחלויות לא היה בגדר "מענק" אלא השלמה עם המציאות..(אגב, שאלת "תם"
: אם הם יחידות יצרניות עכשיו ואולי חלקם מרוויחים / ירוויחו בעתיד , מדוע שלא יגבו חובות הקיבוצים מהרווחים העתידיים . בלי מחיקה אוטומטית , מי שיוכל לשלם בעתיד - ישלם)
איך שלא תגדיר את זה המדינה השקיעה ביישובים מהמחנה הנכון 17 מיליארד שקלים , בעוד רבים מאותו מחנה מוחים כנגד העברת כספים להתנחלויות , לחרדים ולמי לא . וטוענים שלמדינה אין כסף להשקיע בעיירות הפיתוח משום שהיא השקיעה בהתנחלויות .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 27-04-2005, 10:18
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
ROTFL. האתרוגן הראשי קפץ לביקור...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "מחיקת חובות אינה מענק"

מחיקת חובות אינה השלמה עם מציאות - אלא תכתיב של המדינה לבנקים. הקיבוצים קיבלו מתנה
במיליארדים (אדמות), שהמדשינה והבנקים יכלו לשעבד בתמורה לחובות - כפי שהיו עושים לכל בעל
חוב שאין לו לובי פוליטי אדיר כוח.
העובדה היא שבדרך זו היו גובים את החוב, שכן כפי שהוכיחו קיבוצי הנדל"ן - האדמות הללו בשקט
מכסות את החובות (אגב, מלכתחילה הן אינן אדמות ששייכות לקיבוצים, אלא למינהל - ולא רק שלא
ביטלו להם את הסדר החכירה בתמורה למחיקת החובות, אלא גם איפשרו להם לעשות הון מהאדמות
האלה באמצעות הקמת מרכזי מסחר ושכונות עליהן).
מה שנתנו לקיבוצים - לא נתנו לאף בעל עסק קטן. לו לא אפשרו "להפטך יחידה מפסידה ליצרנית", אלא
פשוט לקחו לו ת'רכוש וזרקו אותו לכל הרוחות...

לטעון שקיבוצי הנדל"ן לא היו במופסדים, זה שקר נלעג: קיבוץ געש עדיין לא סיים להשיב את החובות,
וכנ"ל אבי אבות קיבוצי הנדל"ן, קיבוץ גליל ים. קיבוץ תל יצחק הוא קיבוץ פושט רגל - ויש עוד קיבוצים
שמצבם הכלכלי היה בקאנטים, עד שבאה המדינה ואיפשרה להם להנצל בזכות שינוי סטטוס האדמה
(שהייתה אמורה להיות משועבדת בתמורה לחובות...).
ישן 27-04-2005, 12:33
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
בדיוק באתי לתת את קיבוץ געש כדוגמה
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ROTFL. האתרוגן הראשי קפץ לביקור..."

יש לי שם כמה חברים והסבירו לי כבר מזמן איך העסק עובד - אנחנו חייבים לבנקים מיליונים, החוב הולך ותופח ואין שום סיכוי להחזירו. אנחנו יושבים על אדמות משועבדות, מהיקרות בארץ, וזה מאפשר לנו להמשיך לחגוג, מתוך ידיעה כי החוב לעולם לא יוחזר. ומדובר בקיבוץ עם כמה מפעלים, אולמות אירועים ומועדון.

אני לא מסכים עם מי שאומר שהקיבוצים צריכים לקיים את עצמם - לדעתי יש הצדקה לתמוך כלכלית בקיבוצים, כל עוד הם עומדים בעקרונות ובאידיאולוגיה שלהם, מתקיימים בצניעות וביגע כפיים, ומוציאים מעצמם אנשים חרוצים ומוצלחים. כאשר הקיבוצים הופכים לפרברים עירוניים, דוגמת געש וגליל-ים, אין להם הצדקה קיומית כקיבוצים.
לחילופין - ליצור מעורבות הדדית בין הקיבוצים, כך שקיבוצים רווחיים יתמכו חלקית בקיבוצים מדשדשים.

ישן 29-04-2005, 07:02
  dkdkd dkdkd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.02
מה רצית שיתנו לישיבות השחורות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jumbo שמתחילה ב "המדינה והבנקים מחקו לקיבוצים חובות ב- 17 מיליארד שקל"

שביבייהו ימשיך לזרוק כסף לריק בשטחים הכבושים . ?

מדובר על שנת 2003, חוץ מאהבתך היוקדת לקיבוצים.
חוץ מזה עדיין חיי הקיבוצניקים גרוע מאד בעיקר המבוגרים בהם .פרט למספר קיבוצים במישור החוף
המשבר הקיבוצי החל עוד מימי הקלקלה של ארידור ששלח את ישראל לבורסה בשנת 1985 .

הם אירחו השנה לסדר המון משפחות וחילים בודדים , חבל שלא הכנסת גם את זה לכתבה

או היית קורא לעזור לממן את מפעל ההנצחה בפארק מנשה לזכר הנופלים 1800 בני הקיבוצים לצערי אחי ז"ל הוא אחד מהם . (משפחתי תרמה 4000 ש"ח) ואתה? או המן הרשע מאשכולות האחרים שבכלל אהבתו לרעיון הקיבוצי ידוע משכבר הימים
תעשה חשבון התנועה הקיבוצית כ-2 אחוז מכלל האוכלוסיה בארץ. כמה נופלים יש בתנועה הקיבוצית לשאר האוכלוסיה בארץ

תעשה חשבון כמה כסף נזרקו בישיבות השחורות מאז הקמת המדינה. וכמה כסף נזרקו לחינם בשטחים הכבושים. ובטח שזה יעקוף את הקיבוצים.. שברובו משק עובד ומכניס כסף . לאוצר של ביבייהו.

אתה שוכח שמשנת 77 כמעט רוב הקיבוצים לא קיבלו כספים מהמדינה. בהשוואה לסקטורים אחרים. רק בחלונות מסוימים שמפלגת העבודה עלתה לשלטון

רק נזכיר לך היסטוריה הקיבוצים בתחילת דרכם. קיבלו את השטחים מקק"ל . התקיימו מעבודתם. פרנסו שכירים. מעיירות סמוכות. כל הגברים שירתו ביחידות הכי קרביות.

אני קורא בזה לביבי למחוק לכל הצעירים את חובתם למדינה כמו משכנתאות . קבלת צעירים שאין ידם משגת ללמוד השכלה גבוהה על חשבון הקיבוצים, הישיבות השחורות, והשטחים הכבושים. הסכמנו???????????????.

נ.ב אני אחד מהעוזבים את המשק . גם אני חושב שנעשו טעויות גדולות בתנועה . ואני שמח שמפריטים את הקיבוצים. רק חבל שמי שנופל בין הכיסאות אלה המבוגרים שקשה להם היום במשקים. ויש כאלה שחיים ממש בדוחק

מצרף כתבה על העוני בישראל כתוצאה מקלקלתו של השקרן

http://news.walla.co.il/?w=/90/703481

נערך לאחרונה ע"י dkdkd בתאריך 29-04-2005 בשעה 07:07.
ישן 29-04-2005, 12:20
  jumbo jumbo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.02
מה???
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי dkdkd שמתחילה ב "מה רצית שיתנו לישיבות השחורות"

את הכתבה העתקתי כלשונה מעיתון דה מרקר (מקבוצת "הארץ" שהוא כידוע משופרי הימין).
לא שיניתי ולא הוספתי אפילו פסיק.
מה רצית? שאוסיף גידופים, קללות ועיוותי שמות בכותרת האשכול?
מה לעשות, אין לי את הכישרון לזה. יש אחרים שנוהגים כך...
אגב, מה תעשה עכשיו? תצא לגדף קשות את עיתון הארץ?

נ.ב
רק היום קראתי ממך על אחיך ז"ל וכאבתי בכנות.
בשירותי הצבאי איבדתי חברים קיבוצניקים לא מעטים בח"א ויש לי הערכה אליהם לא פחות מאשר לחלוצים מתיישבי יש"ע.
אין לי ספק שמלבד השפה הלא תרבותית והשינאה לימין אתה איש יקר.
אגב, גם נשוא ההתקפות שלך הוא אח שכול וגם הוא עצמו כמעט נהרג בעת החילוץ ממטוס סבנה. הוא "רק" נפצע.
אבל בנינו, מה זה אח שכול של מישהו ששונאים בלב ובנפש?
ישן 29-04-2005, 17:57
  dkdkd dkdkd אינו מחובר  

לחברי JUMBO חג שמח
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי jumbo שמתחילה ב "מה???"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jumbo
את הכתבה העתקתי כלשונה מעיתון דה מרקר (מקבוצת "הארץ" שהוא כידוע משופרי הימין).
לא שיניתי ולא הוספתי אפילו פסיק.
מה רצית? שאוסיף גידופים, קללות ועיוותי שמות בכותרת האשכול?
מה לעשות, אין לי את הכישרון לזה. יש אחרים שנוהגים כך...
אגב, מה תעשה עכשיו? תצא לגדף קשות את עיתון הארץ?

נ.ב
רק היום קראתי ממך על אחיך ז"ל וכאבתי בכנות.
בשירותי הצבאי איבדתי חברים קיבוצניקים לא מעטים בח"א ויש לי הערכה אליהם לא פחות מאשר לחלוצים מתיישבי יש"ע.
אין לי ספק שמלבד השפה הלא תרבותית והשינאה לימין אתה איש יקר.
אגב, גם נשוא ההתקפות שלך הוא אח שכול וגם הוא עצמו כמעט נהרג בעת החילוץ ממטוס סבנה. הוא "רק" נפצע.
אבל בנינו, מה זה אח שכול של מישהו ששונאים בלב ובנפש?

אני לא שונא - זה המצאה שלכם

גם לי חברים רבים ביש"ע ששירתו איתי יש כאן מישהו כאן בפורום הזה שבן משפחתו נהרג מספר מטרים ממני בלבנון (טיל סאגר בטנק ) ועוד אחד בפורום שבן משפחתו שנהרג בירי המטוסים של ח"א על הדירוגים של החט שלנו בלבנון ויש אפילו בעבודתי חברים מיש"ע שאחד מהם חבר ממש טוב. ומספר פעמים הייתי איתו בחו"ל . אנחנו מתווכחים לא מסכימים לדרך . אבל חברים . אני מקשיב והוא מקשיב . לא הוא ולא אני מגדפים

ולמשפחת אישתי יש אפילו נציגות קטנה ביש"ע

ברור חברי שאתה הבאת במלואו מה שהיה כתוב בדה מרקר ולא הוספת ולא גרעת
אבל כשקראתי בהמשך את ההודעות שלך . הבנתי מדוע הבאת את זה

לא מאהבה .

מה קשור נושא התקפתי למצב שהוא גם במשפחת השכול. ושהוא נפצע מה שעשה בצבא . מבחינתי עשה. וזהו. ברגע שהוא הלך לכדורי ודיבר על השמאלנים האיש הפך עצמו למנוול. ומעשה נבלה הוא ממשיך לעשות בימים האלה

מישהו מרחם על שרון ? קראת לסדר מישהו שיורד על שרון?

בסך הכל גם אני יצאתי מאוכזב מהמשק . חייבים להפריט אותו. חבל שהגענו למצב הזה. מסכנים הוותיקים שלא יכולים היום כמעט להשפיע.. למה לא לעזור להם ועוד משהו זה לא כולם מקבלים את הסיוע הזה. מחר לא סגור אני מתכון להגיע לקיבוץ מסדה. למשפחה(עמק הירדן) . אתה יודע שמצב הקיבוץ הזה על הפנים

על תושבי הגוש
מסכנים התושבים שצריכים לפנות אותם . אבל ברגע שחדרו קיצונים . למאבק. והפכו אותו לבוגדים מול טובים. הכלים נשברו.

מי שבאמת אשם זה כל הממשלות בכל התקופות שיישבו אותם . ובשאר מקומות ביש"ע

יום טוב
ישן 29-04-2005, 18:11
  dkdkd dkdkd אינו מחובר  

טענות לחברי
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי זעמן שמתחילה ב "דקדקד ידידי, למה עזבת את הקיבוץ?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זעמן
פרנסו שכירים מעיירות סמוכות. כל הגברים שירתו ביחידות הכי קרביות.

שכירים הא! איך זה הסתדר עם האדיאולוגיה?
אתה יודע שיש תענה, שהעירות הוקמו לצורך הספקת כח עבודה זול למפעלים.

אתה בטוח שכל הגברים? בוא נסכים על הרוב. טוב?

מה שמוזר בכל העניין, זה שגם העוזבים וגם הנשארים כבר לא ממש מאמינים באדיאולוגיה.
אבל, מגינים בחרוף נפש (כמעט) על דברים כמו כסף ורכוש, שרחוקים מאוד מה"אמונה" הקודמת.

גם אני הייתי קרבי. רוצה מחיקת חובות (לפחות הנחה במס הכנסה).

קודם כל אני יודע שאתה דוגרי

כן פרנסו שכירים לאורך כל התקופות גרעיני נחל עברו גם בקיבוצים.

הם עבדו בחקלאות הם עבדו בתעשיה . הם היו גם מנהלי עבודה. אני יודע שהיו טענות נגד הקיבוצים. זה לא חדש גם שהם אוכלי חזיר (זה באמת טעים). תמחוק הרבה מהשמצות . כולם השתכרו בכבוד
לא כמו שהיום הכבוד נלקח ע"י ביבי והעביר את הכבוד לכ"א שהפך את הצעירים לעבדים

חייל קרבי . בתקופתי כל החילים בעלי הפרופיל הגבוה הלכו לקרבי (חסר להם שלא)

בודדים לא (רפואי ) .אני באמת מנסה להיזכר ולא זכור לי חברה שלא היו קרביים מהשכבה שלי ושל אחי

אני יודע שאתה גם שירתת בחט 35

אני קורא לתת לכל הצעירים הנחה משמעותית במס הכנסה ובמשכנתא שלהם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:52

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר