לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-01-2012, 13:07
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Max206 שמתחילה ב "החלטה: הכורים הגרעיניים יושבתו בזמן מלחמה"

עד כמה שידוע לי, ליבת הכור בממ"ג שורק גם כך לא פעילה בכל ימות השבוע (המידע מסיור פתוח לציבור בממ"ג בו השתתפה אשתי), ובאופן כללי יש דיבורים על סגירת הכור בשנים הקרובות לאור ההתמקדות של המרכז במחקר גרעיני שאינו מחייב ליבת כור פעילה, בייחוד לאחר הקמת מאיץ החלקיקים ולאור גילו המתקדם.
באשר לדימונה - אין לי שמץ של מושג לגבי היקף הפעילות שם ואני באמת שלא רוצה לדעת. אבל באופן כללי, לפי פרסומים זרים (המתבססים על היכרות עם כורים צרפתיים מקבילים) הכור יכול היה להפיק מאז הקמתו פלוטוניום המספיק לבין עשרות למאות ראשי נפץ. לדעתי האישית אם אכן המשיך וממשיך בפעילותו "במלוא הקיטור" מדובר בבזבוז כספי ציבור. רכישת אוראניום והעשרתו לצרכי הכור הם מן הסתם דבר לא זול, והפקת פלוטוניום ממוטות ועיצובו להתקן ביקוע גם היא סיפור שעולה כסף, שלא לדבר על אמצעי השיגור, שגם לגביהם בטח יש תכנית הצטיידות ומלאי מסויים בהתאם לתקציבים. בת'כלס - כמה רש"קים גרעיניים באמת צריכה מדינה כמו שלנו (בהנחה שיש לה נשק גרעיני), שלא מתכננת להשמיד את כל הערים במעצמת-על שלוש פעמים?

מלבד כל זאת - אני לא מספיק מכיר פעילות כורים, אבל לדעתי גם אם הכור מושבת (קרי - הליבה לא "חמה") זה לא אומר שהתסריט של פגיעת טיל אינו מסוכן, הרי את המוטות לא יוציאו ויעבירו לבונקר, לא? עדיין מדובר במוטות רוויים בתוצרי ביקוע שקורנים למשך זמן רב לאחר כיבוי הליבה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:33

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר