לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-03-2012, 16:19
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ShitHead שמתחילה ב "ניתוב ו-DNS"

1.

(אזהרה, אני עייף, ולכן אם זו tricky question...)

3 => 4
193 => 1
248 => 1
254 => 1

(אם כי יש לציין ש 3 אמורה להיות כתובת ה broadcast בסאבנט שהוא 30/ כמו הופ 4...)

כתובות לדוגמא

5 => 1.2.3.4
4 => 114.24.127.1
3 => 114.24.127.13
2=> 114.24.127.30
1=> 114.24.127.222

2. כעקרון unicast, אבל אין הבדל באמת בין unicast ל anycast מבחינת איך שזה נראה להוסט. זה מה שיפה בזה. הוא שולח לכתובת רגילה, והפאקט יגיע לשרת הקרוב ביותר מבחינת טופולוגיית הרשת, פשוט משום שכל העיקרון של anycast הוא שאתה מפרסם את אותה כתובת unicast מכמה מקומות שונים ברשת.

לעומת זאת multicast ו broadcast נעשות לכתובות IP מיוחדות ומוגדרות מראש.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-03-2012, 17:22

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ShitHead שמתחילה ב "לגבי השאלה השנייה: אני שואל..."

אין שום הבדל. אם מישהו טוען אחרת, שיבוא לכאן וינמק. הנה הנימוק שלי:

תקשורת ברשת האינטרנט (שככללה, היא תקשורת Unicast-ית), היא תקשורת שבה IP מקור פונה אל IP יעד נתון, בפאקט שהוא שולח.

הפאקט "נוסע" עד ליעד, בצורה פשוטה למדי, שבה, כל ראוטר בדרך, מסתכל בטבלת הניתוב שלו (ולא משנה אם היא נוצרה באופן סטטי, על ידי פרוטוקולי ניתוב כגון BGP או OSPF, או בכל שיטה אחרת!) - ומחליט לאיזה "ראוטר הבא" הוא שולח את הפאקט.

בסופו של דבר, הפאקט, אחרי סדרה של החלטות של ראוטרים בדרך, יגיע ליעדו, או לראוטר שלא ידע מה לעשות איתו - ואז - או שהראוטר האחרון יעשה לו DISCARD (אם אין עבורו ערך בטבלת הניתוב, או שיש ערך default-י שאומר לבצע DISCARD) או, שבהעדר ניתוב ספציפי יותר, הוא ילך ל default route שלו, שבשלב כלשהו יהיה "הראוטר הקודם", ואז תיווצר לולאת ניתוב, והפאקט ילך הלוך ושוב, עד שגריעת ה TTL שלו תגיע ל 0 - ואז הוא יגיע ל DISCARD.

ההחלטות לאן לנתב פאקט, יכולות להיות רב מסלוליות - כלומר - ייתכן (יותר מייתכן, ככה זה בפועל), שלראוטר מסויים יש יותר ממסלול אחד אפשרי, כדי להעביר את הפאקט ליעד, לפי טבלת הניתוב שלו. במקרה זה, המסלול "העדיף" (ואת "העדיף", יש כל מיני דרכים לקבוע; יש שיקולים של ביצועים, של מחיר רוחב פס, של שעות ביום, ומה שלא תרצה) הוא זה שייבחר.

בפשטות, כך קורה בניתוב לכתובת Unicast-ית ממוצעת.

ההבדל היחיד בין Unicast ל Anycast, הוא, שכתובת Anycast היא כתובת Unicast רגילה, שיש מספר ראוטרים באינטרנט המכריזים עליה שהיא "בבעלותם" - ובהתאם לכך - מספר יעדי הניתוב שעליו דיברתי קודם - משחק גם כאן תפקיד - ובדרך כלל מה שיקרה, הוא שהניתוב למקום הקרוב יותר מבחינת ביצועי הרשת, ייקח עדיפות, והפאקט יגיע לשם, ומשם גם תחזור התשובה (שתהיה תקשורת Unicast רגילה מ host ל host).

אני לא אמרתי שאתה לא יכול לבזר שרתי DNS, ולפרסם רק IP אחד, והשאילתא תהיה מול הקרוב ביותר. להפך, זה אחד השימושים העיקריים ב anycast! אממה, שההוסט לא שולח פאקט מיוחד כדי להגיע לשם. הפאקט לשרת מקומי ב LAN שלך, והפאקט לשרתי ה anycast של שירות Google Public DNS, שהם 8.8.8.8 ו 8.8.4.4 (תעשה טרייסים ממקומות שונים בעולם, ותראה שאתה מגיע למקומות אחרים לגמרי) - הם זהים, כי אין משהו שהופך כתובת לכתובת anycast.

עכשיו, אני לא יודע איך נוסחה השאלה במבחן שלך בדיוק, אבל אני מקווה שהסברתי מספיק טוב את העניין (כפי שאני מבין אותו, כמובן, אם מישהו רוצה לחלוק...)

ישן 13-03-2012, 18:58
  agmony agmony אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.06.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אין שום הבדל. אם מישהו טוען..."

אני מנצל את השרשור הזה כדי לשאול שאלה שאולי קצת קשורה. ברשותי מודם נתב VDSL NETGEAR של בזק (שאגב אשמח להחליפו אבל "אין להם דגם אחר"), שכתובתו לצורך העניין 10.0.0.254, ודרכו עוברת התקשורת לGATEWAY של הספק. עקב בעיות בתפקוד הDHCP בנתב זה שרשרתי מאחוריו נתב DLINK שכתובתו 10.0.0.253. הגדרתי בDLINK gateway והכל עובד כמו שצריך, אבל יש לי שאלה...מדוע בTRACEROUTE אני רואה רק אחד מהראוטרים כל פעם ולא את שניהם? קודם הDLINK כמובן, אבל לפעמים המחשבים שומרים את הroute לNETGEAR ואז אני רואה רק אותו...הנה תמונה לדוגמה:

https://2012-uploaded.fresh.co.il/2...13/67397839.png

סתם מעניין אותי למה זה קורה, הייתי מצפה שאראה את הNETGEAR אחרי הDLINK אבל לא כך הדבר. אני מבין שהמחשבים עושים CACHING לזמן מה אבל...לא ביקשתי את זה.

תודה
ישן 13-03-2012, 19:43

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי agmony שמתחילה ב "אני מנצל את השרשור הזה כדי..."

קודם כל - בכלל לא קשור, וקשה לי לחשוב מה גרם לך לחשוב שיש קשר...

"שרשרת מאחוריו"? כלומר, אתה עושה NAT פעמיים? או שסתם חיברת את הראוטר השני מפורט LAN שלו לפורט LAN של ה NETGEAR?

כי אם הם שניהם באותה רשת בפועל (האפשרות השניה שציינתי), יש מצב שמה שאתה רואה כאן זה ראוטר חכם שמבין שסתם עוברת תעבורה דרכו, למרות ששולח התעבורה יכל לפנות ישירות ל DGW, ושלח פאקט ICMP Redirect כדי להודיע זאת לשולח, ומעתה השולח פונה ישירות (עד לפקיעת זמן מסויים, או אז הדבר ייבדק בשנית), אל ה DGW הישיר.

אם הם משורשרים, אתה עובד בקונפיגורציה מאוד מוזרה ולא הגיונית - יוצא שיש לך שני צדדים של ראוטר באותו subnet, וזה בעייתי מאוד, בלשון המעטה... אפילו אם הצלחת לגרום לזה לעבוד, זה פשוט לא חכם לעבוד ככה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:40

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר