לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-03-2012, 07:46
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "מה התכלית? פעולה קרקעית לשם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'נדלר בינג
המצב בדרום בלתי נסבל אבל זה לא אומר שצריך לשלוח חיילים לתוך עזה.

אוקסימורון.

בלתי נסבל זה אומר שכבר נחצה הקו האדום, ברגע שהקו האדום נחצה זה אומר, בהגדרה, שהכפפות מוסרות. בישראל זה מתפרש כפעולה קרקעית.

נכון, פעולה קרקעית לשם פעולה קרקעית לא תעשה את העבודה, בגלל זה "עופרת יצוקה" לא פתרה אותנו מבעיותנו, אבל פעולה צבאית במטרה להפסיק את ירי התמ"ס ועם מוכנות לשהייה ארוכה ברצועה בהחלט תעשה את העבודה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-03-2012, 08:22
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב ""עם מוכנות לשהייה ארוכה""

לצערי אני לא בדרג מקבלי ההחלטות ולא מעצבי המדיניות אז אני לא יכול לפרוט לך את הלו"ז, שהייה ארוכה באה לבטא את העובדה שכששהינו בעזה לא היו דברים כאלה.

השוואה ללבנון מתבקשת, אבל אומללה, ללבנון צריך להכניס הרבה מאוד משתנים שאותם צריך "להאשים" הרבה, הרבה, לפני עצם השהייה.

ובכל מקרה- כמו שאמרת, "מתחילים הכל מהתחלה", עצם העובדה שלבנון עדיין מהווה תרחיש ייחוס מספיק לכשעצמו להעיד שהנסיגה כנראה לא הייתה מה שהתקשורת עשתה ממנה ושהנגמ"ש האחרון שעבר את "הגדר הטובה" כנראה לא היה חמורו של משיח.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 13-03-2012, 08:37
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "כשהיינו בעזה לא היו דברים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Segmany
כשהיינו בעזה לא היו דברים כאלו, זה נכון - היו חיילים הרוגים. אין ספק שזה עדיף.

אני נורא מקווה שאתה לא ציני כי זאת האמת הצרופה. חיילים קיימים כדי להגן על אזרחים ובשיקול של אחד לאחד "עדיף" חייל מת על אזרח מת.

אבל, מובן שזאת דמגוגיה, כי מאז 2005 בכלל לא נהרגו ונפצעו חיילי צה"ל בפעילות מבצעית בעזה ואני בכלל לא מכיר יותר מדי מהם.
ציטוט:
הנגמ"ש האחרון שעבר את "הגדר הטובה" לא היה חמורו של משיח ואני בספק אם יש מי שחשב שזה באמת יהיה כזה, אבל זה הופך את עצם השהייה בלבנון לדבר טוב.

עד לפני כמה שנים החזקתי במגירה בחדר עיתונים מימים שהחילו אירועים משמעותיים בעייני, חבל שזרקתי כי האוסף כלל את עיתוני יום הנסיגה מלבנון ומה אני אגיד לך...התמונות של הצנחנים בכותל והמיגים החרוכים על האספלטים במצרים מחווירות לעומת התמונות של הנגמ"שים הנסוגים והבופור המופצץ.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 13-03-2012, 09:23
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אני נורא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Segmany
כמה אזרחים מתו מטילים מעזה? על מה אתה מדבר?

המספרים לא רלוונטים, חשבתי שזה מובן שהאמרה היא ייצוגית. חיילים קיימים כדי להגן על אזרחים, כולל במחיר חייהם. במלחמה חיילים מתים, על אף ההפתעה- זה טבעי.

עריכה-0 כמובן, (למרות שאם חלילה נפטר הפצוע מפגיעת טיל הנ"ט באוטובוס בצומת סעד אז 1) מעזה לא יורים טילים, בד"כ.
ציטוט:

הלוואי וזה גם היה נכון...
http://www.mako.co.il/news-military...a599ee11004.htm

אני לא מדבר רק על עופרת יצוקה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 13-03-2012 בשעה 09:25.
ישן 13-03-2012, 08:25
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טוסטר משולשים שמתחילה ב "גוברות הקריאות בליכוד לפעולה קרקעית בעזה"

פעולה קרקעית תהיה אפקטיבית רק אם תוגדר מטרה אסטרטגית שתכלול השג בר קיימא. כמו למשל השתלטות והרחבה של ציר פילדלפי או ביתור הרצועה ויצירת נוכחות קבועה במקום.
מהלכים כאלו זקוקים א' לתמיכה פנימית ונכונות לשלם מחיר. ב' להסכמה שבשתיקה מצד ארה"ב ואירופה.
כרגע לא מסתמן שא' מהתנאים הנ"ל מתקיים ולכן אין טעם בפעולה קרקעית.

בנוסף הסבב הנוכחי היה ניסוי כלים של שני הצדדים, מצידם גראדים משופרים וארוכי טווח ונסיונות לייצר מטחים, מצידנו מערך משופר של כיפת הברזל שכולל כמה סוללות ומערכת תוכנה מעודכנת המפעילה מערך הגנה כוללני יותר.

בפועל ודאי שכל צד לומר את התוצאות ומפיק לקחים, אך בחינה שטחית של הסבב מעלה שהפלסטינאים נכשלו:
הם הצליחו באופן מאוד חלקי לחדור את מעטפת ההגנה, ובדאי שלא הצליחו לחדור אותה בשיטתיות, שילמו מחיר כבד על כך, ולא הצליחו להגיע להשג מבחינתם (כלומר הרוג ישראלי בעבר הם לא הסכימו להפסקת אש לפני שהיה להם השג). למעשה הם גם נכנעו לתכתיב מצרי מבלי שהשיגו הסכמה או התחייבות ישראלית כל שהיא. בעבר גם הקפידו הנ"ל שהם יהיו אלו שיירו את הכדור האחרון (או הרקטה האחרונה) הפעם התקיפות הישראליות נמשכו עד הרגע האחרון (ספינות חיל הים).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:04

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר