לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-03-2012, 13:48
  OHAD100107 OHAD100107 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.11
שפצורים וציוד פרטי בצבא

שלום לכולם,
בזמן האחרון ראיתי את התופעה שלוחמים מיחידות מיוחדות וגם מהגדודים קונים שפצורים לנשק,כמו ידית הסתערות,פנס ודורגלים,או ציוד אישי כמו נעלי הרים של חברות פרטיות,לפי דעתי התופעה הזאת חמורה וצריכה להיפסק משתי סיבות,ראשית צה''ל במיוחד מתוקף היותו כצבא עם ולא צבא מקצועי לא יכול לאפשר למעמד הכלכלי של הלוחמים להשפיע על טיב הציוד שלהם,חוסר האחידות הזאת פוגע באופן קשה בערכיות ובאחידות שבצבא,וגורם לכך שלוחם עשיר מקבל ציוד מקצועי יותר,ולכן גם סביר להניח שיילחם טוב יותר,מלוחם פחות עשיר,בנוסף,העדר פיקוח על השפצורים לנשק יכול לגרום לקניית ציוד לא מקצועי שייפגע בטיב הלחימה,לדוגמא נעלי הרים בצבעים שבולטים בלילה,או קנייה של כוונת שלצה''ל אין את הידע המקצועי כיצד להשתמש בה,לתקן אותה ולאפס אותה,או חמור יותר,חייל שקונה רפליקה של כוונת שנועדה לאיירסופט,משום שהוא רוצה רק את הוואסח של הכוונת,והוא מוצא פתרון זול שייתן לו את ''הפוזה'' הזו,ובאמצע קרב הכוונת שלו שלא נועדה לעמוד בלחצים של נשק חם נהרסת.
לכן רציתי לדעת,האם יש פקודות מטכ''ל ברורות בנושא הזה? איזה סוג ציוד ושפצורים לנשק מותר לחייל לרכוש ואיזה ציוד אסור לרכישה פרטית? האם יש ציוד שמותר לרכוש רק בחלק מהיחידות? מי אחראי על פיקוח על תקינות הציוד הנרכש? והאם הדבר לא פוגע באחידות של צבא העם?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-03-2012, 15:09
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי OHAD100107 שמתחילה ב "שפצורים וציוד פרטי בצבא"

אני לא חושב שיש דרך אמיתית לאכוף אחידות כמו שאתה רוצה, אני גם לא חושב שזה נכון. לגבי שעטנז של כוונות ואמצעי צל"מ אחרים - צריך לחנך את החיילים שאסור להם להשתמש בציוד מבצעי שהם לא עברו עליו הכשרה, וצריכה להיות פקיחת עין טובה של המפקדים.

לגבי קניית שיפצורים, ידיות הסתערות וכו' - בעולם אידיאלי (או בצבא ארה"ב למשל) החיילים היו מקבלים את כל הציוד שהם צריכים בשביל להיות לוחם טוב - נעליים איכותיות, ווסט פונקציונלי ואורטופדי, ידיות הסתערות, פנסים וכו' וכו'... מה לעשות שלצה"ל אין את הכסף לכך ורק ביחידות המובחרות המצב יותר סביר. נכון שזה נראה לא הוגן שמי שיותר עשיר יכול להרשות לעצמו ציוד יותר טוב אבל אנחנו בצבא ולא בקייטנת רווחה - מי שיש לו אפשרות לקנות ציוד טוב יותר ומקצועי יותר ועקב כך להיהפך ללוחם טוב יותר שיעשה את עבודתו כלוחם בצורה טובה יותר, הכוללת הגנה על חבריו פחותי האמצעים בין השאר, אז זה בסדר גמור מבחינתי. אני לא מעדיף שלוחם שלא יכול לחתום על פנס בנשקיה אבל יכל לקנות פנס בחנות, יחטוף כדור בראש מאיזה זיג רק כי לא היה לו פנס על הנשק כדי לראות שיש איזה מחבל שמחכה לתקוע אותו שם, בשם הרווחה והשיוויון. אבל זה אני.

נכון שזה לא אידיאלי וזה לא פוליטיקלי-קורקט אבל זה מה יש. אני יודע שלכאורה אפשר לטעון שהשארת המצב כמו שהוא מעודדת את צה"ל לא לפתור את הבעיה, קרי לא לספק ללוחמיו בכל הצבא יותר ציוד איכותי אבל אני קודם כל בעד לוחם מקצועי ויעיל כמה שיותר. נכון שהרבה מהדברים שנקנים ע"י חיילים (במיוחד בסדיר) הם מיותרים ופרי של עצלנות וווסאח - אבל יש דברים שהם גם ממש הכרח ומצילי חיים, ורואים את זה במיוחד במילואים. אני מקווה שללוחמים בצבא יש מספיק שכל בגולגולת לא לקנות ציוד שהוא רפליקה, או מנצנץ או לא מתאים לשיגרת אופי הפעילות - כמו שאמרתי חינוך ותשומת לב מפקדים.
ישן 13-03-2012, 20:18
  OHAD100107 OHAD100107 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.11
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי אל-בחאר שמתחילה ב "גם האמריקאים קונים ציוד פרטי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אל-בחאר
למשל - כשהכוחות האמריקאים הגיעו לראשונה לעיראק לא היו להם מספיק GPSים ורבים מהחיילים הזמינו באינטרנט מכשירים אזרחיים. עד היום חברות רבות בארה"ב מייצרות ציוד עבור החיילים, שנרכש באופן פרטי ולא על ידי אחד הכוחות המזויינים.

נכון,אתה צודק,אבל אני לא חושב,שמבחינה ערכית חברתית אנחנו צריכים להדמות לכוחות המזוינים של ארה''ב,אולי מבחינה מקצועית כן,אולי מבחינה טכנולוגית ותקציבים כן,אבל מבחינה ערכית אני לא חושב שלצה''ל יש שום סיבה לשאוף להדמות לצבא מקצועי כמו צבא ארה''ב.צה''ל בשונה מצבא ארה''ב הוא צבא העם,חיילים בשירות סדיר לא מקבלים שכר (או לפחות שכר בסכומים רציניים) על השירות שלהם,המטרה של צה''ל היא להיות כור היתוך,לקחת את כל העם,את העשירים,הפחות עשירים,האתיופים והאשכנזים,הדתיים והחילונים ולתת להם הזדמנות להשתלב בכבוד בחברה הישראלית,זה אמור להיות מקום אחיד,מקום שבו אף חייל עני צריך להתבייש בכך שאין לו כסף לשפצר את נשקו,ואף לסכן עצמו יותר מחייל עשיר שייקנה לעצמו ווסט קרמי באלפי שקלים,בצה''ל,לפחות לפי דעתי האישית,אסור שיהיה שום הבדל בין חיילים על סמך מצבם הכלכלי,גם במחיר של צבא פחות מקצועי,ושוב,אני חושב שהדבר הזה פוגע גם בתחום המקצועי,כי חיילים קונים ציוד שצה''ל לא יודע לתקן,לאפס (כוונות) ולהשתמש,או במקרה חמור יותר קונים רפליקות איירסופט שנהרסות באמצע קרב ומסכנות את החייל.
ישן 13-03-2012, 20:53
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי OHAD100107 שמתחילה ב "[QUOTE=אל-בחאר]למשל -..."

ציטוט:
,זה אמור להיות מקום אחיד,מקום שבו אף חייל עני צריך להתבייש בכך שאין לו כסף לשפצר את נשקו,ואף לסכן עצמו יותר מחייל עשיר שייקנה לעצמו ווסט קרמי באלפי שקלים,בצה''ל,לפחות לפי דעתי האישית,אסור שיהיה שום הבדל בין חיילים על סמך מצבם הכלכלי,גם במחיר של צבא פחות מקצועי

שמעת על מקרים כאלו? ערכת שפצור מקבלים בבקו"ם, ומדובר בעשרות ש"ח בודדים. לא שמעתי על יחידה בה הנורמה היא שהחיילים קונים קרמי פרטי. הצבא דואג אפילו לנעלי ספורט ללוחמים. לדעתי, האפליה היא לא בתחומים מבצעיים אלא ב:
- ת"ש ברמת הפרט: מפחות אפשרות לבלות בחופשות, דרך קושי לעשות מדרסים פרטיים, ועד צורך למכור שמירות.
- ת"ש ברמת היחידה: יחידות ידועות, מיוחדות דואגות ליותר תרומות ונהנות ממועדוניות, מילגות וכו'.
- הסללה לפני הגיוס: מלש"ב מערי המרכז נגיש בהרבה למסלולים בעלי תרומה מקצועית ניכרת (עתודה, תלפיות, חמ"ן) מעמיתו, בעל הנתונים הבסיסיים הדומים, מהפריפריה/ עולה חדש.
ישן 13-03-2012, 21:00
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי OHAD100107 שמתחילה ב "[QUOTE=אל-בחאר]למשל -..."

המטרה של צה"ל היא לא להיות כור היתוך, המטרה של צה"ל הוא להגן על מדינת ישראל. תפקידו של לוחם הוא להגן באמצעות לחימה. הלוואי וצה"ל היה מספק לכל הלוחמים את הציוד האופטימלי שהם צריכים כדי לבצע את משימתם בצורה הטובה ביותר אבל לרוב אין זה כך. אם חלק מהלוחמים יכולים להרשות לעצמם לשפר את יכולת לחימתם (ולא, אין הכוונה בכך לקניית קת מאווררת או גומי הפעלה) באמצעות השקעת כסף, אני בעד. זה לא הדבר האופטימלי ואם יש דרך אחרת הרי היא מבורכת, אבל אני מעדיף כמה שיותר לוחמים עם כמה שיותר ציוד ואמצעים ברמה גבוהה, ובאמת לא אכפת לי משיוויון, כור היתוך ואחידות.

אני לא חושב שזה שחייל כזה או אחר קנה ידית הסתערות פוגע בסיכוי של יוסי האתיופי או רונן החרדי להשתלב בחברה הישראלית. אני חושב שמאז ומעולם לוחמים תמיד ניסו להתקמבן על ציוד יותר טוב בכל צבאות העולם. במציאות של היום הכל הרבה יותר פשוט למי שיש אינטרנט וכסף. חלק מנצלים קשרים כדי להשיג ווסט אמל"חיה וחלק מוציאים כסף, אני לא חושב שברצינות מישהו מרגיש מופלה מדברים כאלה ולדעתי אתה מקצין שלא לצורך את הנקודה הזאת. אני מצטער אבל לדעתי אתה סתם זורק מושגים כמו צבא העם וכור היתוך ומוציא אותם מהקשרם ומפרופורציה כטיעונים תומכים לאיזושהי קביעה שקבעת בינך לבין עצמך. אז שוב - נכון שזה לא אופטימלי ולא תקין פוליטית שלחלק יש ולחלק אין, אבל לדעתי זה עדיף מאשר שלכולם אין כאשר אנחנו עוסקים בציוד שיכול להציל חיים לאדם שהוא לוחם בצה"ל.
ישן 13-03-2012, 22:51
  shatsam shatsam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.10
כאשר אני הייתי בצבא (לא כל כך מזמן, השתחררתי רק ב2007)
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "אני מצטער אבל לדעתי אתה מגזים..."

לא ראיתי אצל אף אחד כוונת שהיא לא צה"לית.
חייל שקונה דבר כזה צריך לקבל 3 שבתות ושהכוונת תושמד מול כל הפלוגה.
בנוגע לשפצורים, לי היה את הידע, הכישורים והסבלנות לשפצר את כל הציוד שלי.
להרבה חיילים אין סבלנות לזה, אז מי שיכול קונה.
להגיד לך שזה טוב? לא, אבל זה מיש.

בלתי אפשרי למפקדים להתחיל לבדוק כל פיסת שפצור האם זה יצא מהאמלחיה או מריקושט.
אצלנו בפלוגה (מבצעית, 890) כל חייל שהיה מגיע מקבל את כל השפצורים הסיסיים שדרושים, בדרך כלל עם הסמל של הפלוגה.
אחרי חצי שנה היית גם מקבל ווסט אחיד של הפלוגה.
אני לא יודע מה המצב שם כרגע, ככה היה עד מרץ 07.
ישן 14-03-2012, 07:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]בנוגע לשפצורים, לי היה..."

במילואים זה הרבה יותר גרוע... ישנן יחידות שרכשו הכל חוץ מנשק.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 14-03-2012, 23:21
צלמית המשתמש של bazz2701
  bazz2701 bazz2701 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.11
אני יודע להגיד לך לגבי חייל שלא יוצא יומיות
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "באמת? אז אולי תסביר לי למה..."

אני לא מבין גדול בכלכלה אז שאלות כאלה לא אלי. עכשיו לנושא שלנו .תעשה חשבון קצר .כמה ארוחות נגיד פעם בשבועיים(בסופש) בבית המשפחה וקניית נעליים וביגוד פעם בשנה לא מה שידרדר את המצב הכלכלי של המשפחה(אני סטודנט ויודע להגיד לך בטוח שעכשיו אני מבזבז פחות מ 700 שקל בוודעות על אוכל בילויים דלק ביטוח וכו ...ועוד אני עושה יומיות =)) ) .לגבי החיילים שעושים ימיות לא יודע להגיד לך.אולי שיחפשו עבודה אם המצב דורש .די הסתדרתי עם ה 700 ש"ח שנתנו לי מינוס פה מינוס שם אבל היה בסדר..(לא קניתי שום דבר בריקושט וכל השבצורים קיבלנו מאמלחיה או תרומות.)וזה שאתה מחליט לבזבז את הכסף באופן לא כלכלי זאת החלטה שלך.לא ידעתי איך לנהל את החשבון בנק עם המשכורת הצבאית עד שלא הגעתי למינוס 4000 ...
אחי משרת ביחידה סבירה ולא חסר להם ציוד אבל חוץ מהפנס שהוא חתום עליו כל השאר מתרומות (מסילה ,ידית,נעלי הרים ,לדרמן )

נערך לאחרונה ע"י bazz2701 בתאריך 14-03-2012 בשעה 23:30.
ישן 14-03-2012, 22:22
  קש"ן קש"ן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.10
לסיכום עשית סלט מטורף
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי OHAD100107 שמתחילה ב "שפצורים וציוד פרטי בצבא"

אז ככה כפי שאני מכיר את המצב :
ציוד לחימה בסיסי : פליס , נשק + כוונת (ביחידות חי"ר ומעלה ) , נעליים מתאימות ללחימה , שכפ"צ קרמי , ווסט לחימה , אמר"ל (למפקד או קלע ) ,פנס (יחידות חי"ר ) מנשא 90 איכותי + שלוקר (יחידות חי"ר, מוד"ש )תקבל בטוח

זה אולי לא ברמה שאתה רואה בצבא ארצות הברית אבל תקבל וזה כולל יחידות מילואים בעת לחימה .

דברים שעדיין חסרים לעיתים מזומנות זה ציוד הגנה מקור איכותי - גופיה גטקעס תרמי כפפות מיקרו פליז שצה"ל בחלק מן המקרים מתנהג כאילו הם לא הומצאו .

ידיות מתפסי מסילות קתות ושרוולי טרור צה"ל בד"כ לא מספק כי זה לא נחוץ

אתה טחון ויש לך כסף צה"ל בפועל מעלים עין , לא כזה נורא ולא מה שיציל את חייך ...

פלוגות מבצעיות רובאיות מסייעות וכדו' מייצרות מומנטום של קניית ציוד חרטא לרוב

כוונות צעצוע אצל נגדי חימוש מש"קי אפסנאות וכדו' שיהיה לכולם לבריאות

נעליים אזרחיות ביחידות מיוחדות על פי הכוונה של קציני אמל"ח שחושבים שניה או שתיים לפני קנייה ובגדודי חי"ר לעיתים רחוקות באישור מג"ד לעיתים רחוקות עוד יותר

עכשיו איפה האי שוויון החמור בכל הסיפור ? איפה הסכנות הנוראיות ?

בעיה אחת כן חוסר אחידות אין תקן מחייב וקובע וזה באמת מצער

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:42

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר