לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-03-2012, 02:39
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
אין צורך שכולן או אפילו רובן יוטרדו על מנת שהדבר ייחשב כתופעה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "טוב, כל פעילות השמאל בשטחים מוטרדות מינית"

ומילא, אם היית עקבי בספקנותך, אבל לייצר את שני המשפטים הללו בהפרש של מספר שעות - זה כבר סטדרט כפול:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קנגס
אני מתייחס למידה שאפשר לכנות את ההטרדות "תופעה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קנגס
בחברות שמרניות רבות היחס לאישה שלבושה באופן מודרני הינו או כאל זונה ללא תשלום שהגוף שלה הפקר או כאל מישהי שראוי לסקול באבנים. הפלסטינים אינם יוצאים מכלל זה, כמו גם קבוצות שמרניות שונות בקרב היהודים.

מבלי להתייחס לאמיתות הטענה, מדובר בדעה קדומה מובהקת.
אז מצד אחד אתה מלין על חוסר ספק, ומצד שני מפזר דעות קדומות?
זה מסריח רק כשאחרים מפליצים?
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-03-2012, 04:44
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
צריך שיקרו יותר ממקרים ספורים!
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אין צורך שכולן או אפילו רובן יוטרדו על מנת שהדבר ייחשב כתופעה"

לא אוהב כשמדברים על תופעות בקבוצות ההשתייכות שלי על סמך מקרים בודדים, ולכן גם לא עושה זאת לאחרים. ולגבי עקביות: אולי לא הבנת,אבל אני מעלה כאן 2 נקודות נפרדות:
1. אני יודע מה זה כשיש "תופעה" של הטרדה מינית והבאתי כדוגמא את הודו. ולא, זו לא דיעה קדומה. זה משהו שחווה כל מי שטייל שם (ולא היה כל הזמן מסומם או בחברת ישראלים בלבד). זה גם משהו שאתה יכול למצוא התייחסויות אליו בכתבים של הודים. לעומת זאת, אם מדובר על מקרים בודדים, קשה לדבר על תופעה. ובמקרה של אנשי השמאל בשטחים ובירושליים, אני לא מתרשם ממה שיצא לי לקרוא עד כמה שמדובר במקרים בודדים.
2. התייחסויות שליליות או מבזות למי שלבושה באופן "חשוף" או "פרובוקטיבי" מאפיינות הרבה חברות שמרניות. אני לא יודע אם הרוב מתייחסים כך לפעילי השמאל משום שיש אינטרס ברור לפלסטינים שלא תיפגענה. ודרך אגב, בחרת כמובן למקד את העניין ב"מעמד האישה היהודיה בעיני הפלסטינים" תוך התעלמות מכך שחלק ממאותם מקרי הטרדה שהוזכרו (כולל המקרה החמור ביותר שדווח-נסיון האונס) היו דווקא של פעילות זרות. וגם לצעוק "שיקסה" ולזרוק אבנים על מי שלבושה באופן כזה מהווה התייחסות שלילית ומבזה. ואם אתה חושב שמדובר בדיעה קדומה אתה מוזמן לנסות לטייל במאה שערים עם חברתך בחצאית מיני. שאל את רוג איך זה עלול להסתיים.
אז נסה בבקשה להבין את ההבדל בין ספקנות לגבי מידת נרחבות תופעה בתת קבוצה ספציפית ומיוחדת (אותם פעילי שמאל שלערבים יש אינטרס גדול להתייחס אליהם יפה) ובין הכרה במאפיינים של חברות שמרניות בכלל כלפי נשים שסטנדרט הלבוש שלהן גמיש יותר.
ישן 19-03-2012, 16:47
מנהל

בני, אתה יודע מה המצחיק בכל העניין?
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "אני מציע שנחזור לדון על השפעת..."

שהמאמר המצוין של בית הלחמי אומר בדיוק מה שאני כתבתי באשכול הזה למעט עניין אחד, שהוא לאו דווקא מרכזי: עד כמה העניין באמת נפוץ. בית הלחמי לא ממש מתייחסת לכך משום שמן הסתם, כמוני, איננה יודעת. עיקר הביקורת שלה היא על אופן ההתייחסות של אנשי השמאל וארגוניו לאותם מקרים וזו ביקורת זהה לזו שבעצמי כתבתי בתגובה לברווז.
ולגבי אובאמה-אני מודה שבשבועיים האחרונים לא מאוד עקבתי (לשימחתי הייתי בכנס ולא נאלצתי למלא מיכלי דלק...) אבל אני שומע יותר ויותר דיבורים על כך שהכלכלה מראה סימני התאוששות גוברים. אם מחירי הדלק יתייצבו (ואני צופה שזה יקרה-גם אם אובאמה ייאלץ לשם כך לשחרר מעתודות הנפט האסטרטגיות) אזי עד הבחירות יישכחו מזה והאובאמאים ינגנו על הכלכלה המתאוששת ועל כך שאסור לתת לרפובליקנים להרוס את ההתאוששות. אני פסימי, כרגיל.
ישן 19-03-2012, 18:08
מנהל

לא רואה פוקס מאז נפטרתי מהכבלים...למעשה לא רואה בכלל טלוויזיה
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "תחפש מאמרים נוספים של חב"ה,..."

למעט אותם סרטים שגורמים לי אחר כך לפלוט בפומבי משפטים כמו "C is for cookie" ולזרז את אישפוזי הכפוי במהרה בימינו. בימים אלו אני ניזון בעיקר מהאזנות קצרות לתוכניות הרדיו בדרך לעבודה ומימנה, ובהשוואה אליהן, פוקס היא רשת שמאל רך...שם מדברים בבירור, גם אם באי רצון מופגן, על סימני התאוששות של הכלכלה. כאמור, אני פאסימי לגבי הסיכויים לראות את אובאמה מחוץ לבית הלבן השנה. ולא רק מסיבה זו.
ולגבי עניין ההטרדות המיניות-יכול להיות שזה עניין מאוד נפוץ. לא טענתי לידיעה אלא רק הבעתי תהייה והסתייגות לאור זו שמספר המקרים שהתפרסמו נראה מצומצם מאוד בהשוואה להיקף הפעילות או בהשוואה להיקף הקיום הרגיל של הטרדות מיניות בכלל. על כל פנים, אני חושב שמה שבאמת חשוב כאן, גם בעיני וגם בעיני בית הלחמי, היא ההתייחסות של אנשי השמאל הקיצוני עצמם לעניין. גם אם כמות ההטרדות לא באמת עולה על מה שקיים בכל מקום אחר, הרי שהנסיון הברוטאלי להתעלם מכך, להשתיק מי שמנסה לדבר על מקרים כאלה, להתייחס לנשים כאשמות ולהשתמש בשיח שובניסטי באופן כללי-הם הם מקור הבעיה המרכזית. וזאת בייחוד כשמדובר בקבוצות שרוממות זכויות האדם והקידמה בגרונן.
ישן 19-03-2012, 18:35
מנהל

אם כבר מופרעי רדיו, אני מעדיף את מארק לוין
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "אין כמו ראש לימבו על הבוקר,..."

הוא גם יותר אינטלקטואלי מלימבו, וגם עוד יותר נטול מעצורים (ואני יודע שזה נשמע כמו "אנחנו צריכים לחטוף כמה שיותר פחות גולים"). אני לא יודע לגבי שיעור ההטרדות משום שמזוכיזם שלי כניראה איננו מספק לגלישה מאסיבית לאתרי השמאל הקיצוני. אני על כל פנים קצת בספק לגבי מה שעומד מאחורי ההטרדות. ראשית, רבות מהמוטרדות כלל אינן ישראליות. הפעילות היותר בולטות (מספרית ו"איכותית") בשטחים הן כל מיני ריצ'ל קוריז מרחבי העולם ומתוכן גם בא המקרה המדווח החמור ביותר (אונס או נסיון לאונס). לא מוצא כאן את המוטיבציה של "בזיקפה ובזרע", או ההחלטה הפוליטית וכו'. וגם לגבי הישראליות, לא ניראה לי סביר שיש מניע פוליטי דווקא להטריד את אלו שבאות לסייע להם. סביר יותר שמקור מקרי ההטרדות, יהיה שיעורן אשר יהיה, הוא תרבותי, אישיותי ויותר מכל-עניין של זמינות.
ישן 19-03-2012, 12:49
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
אכן, צריך הוכחה חותכת לכך שמדובר בתופעה
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "צריך שיקרו יותר ממקרים ספורים!"

כי העדויות של המוטרדות והריקושטים בדמות דיוני "המלך אינו עירום" בפורומים של השמאל הקיצוני, זה רק העשן ואין להסיק מכך שישנה אש.

אבל לזרוק אמירות בעלמא כמו:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי קנגס

בחברות שמרניות רבות היחס לאישה שלבושה באופן מודרני הינו או כאל זונה ללא תשלום שהגוף שלה הפקר או כאל מישהי שראוי לסקול באבנים. הפלסטינים אינם יוצאים מכלל זה, כמו גם קבוצות שמרניות שונות בקרב היהודים.

זה עובר ללא הוכחה, כי קנגס אמר, ותשאלו אפילו את רוג!
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 19-03-2012, 01:55
מנהל

וואלה? מעניין כי הייתי הרבה חודשים בחברון ולא ראיתי שום דבר מזה
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "בחברון, זה תופעה די נפוצה ממה..."

מצד שני, הייתי הרבה פחות זמן מזה בהודו ושם זה קרה כל הזמן לכמעט כל מי שלבשה לבוש מערבי. בחברות שמרניות רבות היחס לאישה שלבושה באופן מודרני הינו או כאל זונה ללא תשלום שהגוף שלה הפקר או כאל מישהי שראוי לסקול באבנים. הפלסטינים אינם יוצאים מכלל זה, כמו גם קבוצות שמרניות שונות בקרב היהודים. הבעיה המרכזית מבחינתי היא ששמאל אמיתי אמור לצאת נגד המגמות האלה, לא להתעלם מהם על מנת להתחנף ולקדם מטרה משותפת כלשהי. אבל השמאל לעולם לא למד ולא ילמד שמשיתוף פעולה עם ריאקיציונרים בסופו של דבר הוא יהיה הראשון (או השני) שיפגע. ודוגמא טובה היא גורל הקומוניסטים באירן שיצאו יחד עם החומיניסטים נגד השאה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:10

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר