לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-06-2012, 16:54
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב ""בשביל אדם אחד""

תגיד לי מה אתה רוצה? שכל העולם ירקוד סביב החליל היהודי? בכל מקרה ברמות הגבוהות(תחרויות בין לאומיות), יהיו הרבה תחרויות שייפלו על שבתות. אין מה לעשות רוב הציבור בארץ חילוני, ובשביל הרוב היום הכי נוח לתחרות זה יום השבת.

ציטוט:
לא, בשביל שיהיה סיכוי לכל מי שכמוהו.

אין מה לעשות, שוב פעם מתחשבים ברוב, גם כך בג"ץ עשה כאן צעד גדול, וחילק את זה ל50%-50%, במדינה אחרת שהיא לא מדינת ישראל(וזו חוצפה חרדית ממעלה ראשונה להגיד שבמדינת ישראל יש "כפיה חילונית"), האם האבא היה בכלל מעלה על דעתו להגיש עתירה משפטית?

אני לא מבין מאיפה הרעיון הזה שמדינת ישראל צריכה לרקוד על פי החליל של הדת? מי אמר לך שמדינת ישראל היא מדינת ההלכה? רוב היהודים במדינת ישראל החליטו שלא מתאים להם כאן מדינת הלכה, ורוצים לקיים תחרויות בשבתות, זה שאנחנו יהודים לא אומר שחייבים להתחשב בכל אספקט של הדת, מכבדים כאן את יום השבת, יש איסור מכירת חמץ בפסח, לא תראה רכבים של יהודים(כמעט), שנוסעים על הכביש ביום כיפור, אבל יש גבול, אין לך זכות לדרוש יותר מכך, אפשר רק לבקש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-06-2012, 06:17
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "לטעמי האישי כל ההבדל בין..."

תן לי להרחיב את עצמי-
המסורתי (במקרה והוא עושה את זה מתוך אמונה, יעני נחשב לקבוצת המסורתיים-דתיים בסטטיסטיקה) מאמין והכל, אבל וואלה, מחפף כי קשה לו לקיים את כל המצוות.
הרפורמי מאמין במשהו שמצדיק את החיפוף שלו ורואה את זה כמשהו נורמלי וטוב.
רואה את ההבדל?
אגב, תיראה לדוגמה את הגישה שלהם בעניין הכשרות (מתוך האתר הרשמי של התנועה הרפורמית בישראל, תנועה שלמיטב הבנתי נחשבת לדתית יחסית לתנועות רפורמיות אחרות, ובמיוחד לזו האמריקנית):
ציטוט:
ברשות הפרט, התנועה מעודדת את חבריה לשמור על כשרות, אך אינה חודרת לתחומי המטבח המשפחתי. כל משפחה רשאית וחייבת להחליט על אופן ניהול מטבחה ומידת ההקפדה על דיני כשרות האוכל.

אתה מבין?

ישן 01-06-2012, 17:57
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
כל הכבוד!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "אלוף העולם בסיף: נער דתי מנוה דניאל"

סייף הוא אחד ממקצועות הספורט ה"יהודיים" ביותר, קצת אחרי שחמט ולפני שחייה. יש כאן המשך מסורת מפוארת של בחור שכניראה מוכשר ביותר.
אותי מטריד זה שכלל לא הייתי מודע להישגיו. זה מלמד על כך שסייף לא מעניין את עורכי מדורי הספורט, מעבר לתככים וההסתבכויות של בני משפחת חתואל.
ואני לא מוצא סיבה שלפחות בישראל אל יתחשבו בצרכים המיוחדים של הבחור כאדם דתי. וגם אין סיבה מיוחדת שבתחרויות עולמיות לא יאפשרו לו להתחרות שלא בשבת. אחרי הכל, תחרויות סיף בדרך כלל נמשכות ממילא יותר מיום. ואגב, הבעיה של ספורטאים דתיים עם התחרויות ביום השבתון איננה חדשה. עוד באולימפיאדה של 1912 מומעמד למדליית זהב בריצת 100 מטר, בחור סקוטי אדוק בדתו, ויתר על הגמר היות ונרך ביום ראשון, וכך סלל את הדרך לזכייה של אצן אנגלי יהודי (הסרט מרכבות האש מץמקד בשני ספורטאים אלו). נידמה לי שגם השחמטאי האוטו-אנטישמי בובי פישר ויתר על התחרות בשבת (השתייך לכת נוצרית שומרת שבת אחרי שהמיר את דתו).
ישן 01-06-2012, 18:08

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כל הכבוד!"

ציטוט:
גם אין סיבה מיוחדת שבתחרויות עולמיות לא יאפשרו לו להתחרות שלא בשבת.

יש סיבה מיוחדת, זה לא תוכנית כ"לבקשתך" התחרויות הבין לאומיות כן נפרסות על פני יותר מיום(חלקן), זה לא אומר שלא מתחרים בכל יום, לא יודע איך זה בסייף, יודע איך זה בענפים אחרים, שם אתה מתחרה בכל יום. (ולפעמים יותר מפעם ביום). אתה מצחיק, אין שום סיבה שיתחשבו בעולם בבחור, כאשר בארץ מתקיימים אירעו ספורט בשבתות באופן חופשי.

ציטוט:
זה מלמד על כך שסייף לא מעניין את עורכי מדורי הספורט
למה שעניין עורכי ספורט? עורכי ספורט מתעניינים בדיוק במה שמעניין את צופה הספורט הממוצע, אין סיבה לשים את ענף הסייף בכותרת ראשית, העובדה שלא "ידעת על זה עד היום" מלמדת שזה גם לא מעניין אותך, אחרת היית יודע, ההישגים הללו מתפרסמים באתרי הספורט, בטח שלא בכותרות ראשיות, אבל מתפרסמים.
ישן 01-06-2012, 18:44
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
זה שדברים מתרחשים בצורה X, לא אומר שככה זה גם צריך להיות!
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "[QUOTE]גם אין סיבה מיוחדת..."

גם המשיכו באולימפיאדת מינכן יום אחרי טבח הספורטאים הישראלים. זה אומר שזה תקין וככה זה צריך להיות?
אם יש ספורטאים שמסיבות דתיות לא יכולים להתחרות ביום מסוים, אפשר לתכנן את התחרות כך שלא תכלול יום זה. באולימפיאדה אין ברירה כי זו תחרות שנמשכת שבועיים ויותר אך רוב התחרויות נמשכות רק מספר ימים. והתחשבות זו יכולה לחול הן בארץ והן בעולם. בוודאי כאשר כיום נהוג שבוע עבודה של חמישה ימים.
עורכי הספורט יודעים יפה מאוד לדווח על ליכלוכים ורכילות בענף הסייף. אותי לפחות זה הרחיק מספיק כדי שלא אתעניין מעבר למדורי הספורט. כנ"ל בעוד ענפים. כשאין דיווח, ובייחוד על הצלחות, כך גם לא נבנית התעניינות ציבורית. מי שמע בכלל על ג'ודו עד הזכיות במדליות בברצלונה? התיקשורת לא רק מדווחת אלא מהווה גורם אקטיבי בעיצוב דעת הקהל וטעמו (והרי בהיבט הפוליטי של זה מתלוננים כאן יום ולילה). כאן, כמו בעוד ענפים, היה פיספוס. ואני חייב לומר לך, שענפי ספורט שאני מתעניין בהם (למשל איגרוף) קשה מאוד להגיע לדיווחים כי אין כמעט (אם בכלל) מדור ספורט שמדווח עליהם בישראל.
ישן 01-06-2012, 19:05

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זה שדברים מתרחשים בצורה X, לא אומר שככה זה גם צריך להיות!"

לא אי אפשר, יהודי לא יכול בשבת, מוסלמי לא בא לו ביום שישי, נוצרי לא בכבוד שלו ביום ראשון\.. הבנת את הרעיון, מי שדתי וממש עקרוני בשבילו, אז לא יתחרה, כמו הבחור הנוצרי שלא הופיע בגמר, אין מה לעשות.

ציטוט:
אך רוב התחרויות נמשכות רק מספר ימים.
וברובם כולם מתחרים מדי יום, אני לא אוהב לחזור על עצמי, אבל בחלקם אפילו מתחרים יותר מפעם ביום.
ציטוט:
כשאין דיווח, ובייחוד על הצלחות,

אבל כאשר יש זכיות זה תמיד מופיע במקום די ראשי, למשל זכורים לי כמה בנות שזכו במדליות בענף, וזה היה בכותרת ראשית.
ציטוט:
מי שמע בכלל על ג'ודו עד הזכיות במדליות בברצלונה?
אף אחד, וגם היום עשרים שנה אחרי(למרות שמאז השגנו בענף עוד הרבה מאוד הישגים), התקשורת כבר כמעט ולא מסקרת את התחום, טבעי שתחום שאינו פופולרי אינו מסוקר, וטבעי שהיה מאוד מסוקר(כמה שנים), אם מדובר בתחום שהביא למדינת היהודים מדליה אולימפית ראשונה אי פעם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:20

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר