לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-07-2012, 20:23
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "העצב לא צריך להיות [רק] על אי היציאה לרחובות אלא על עצם העובדה המפתיעה"

במקרה אני מכיר את הנושא מקרוב..
לאחרונה נתקבלו החלטות ומתכננים להכניס תקנות חדשות לתוקף שפוגעות בנכי צה״ל בצורה כל כך צרת מוחין וחסרת לב. אין דרך אחרת לתאר את זה.

דוגמא: קטוע רגליים זכאי למסייע/ת.
לאחרונה הוחלט שאם הוא מתחתן - הוא כבר לא זכאי.
אתה מבין? בן אדם מנסה להשתקם, מוצא אהבה, מישהי שתקבל אותו במצבו הפיזי (והנפשי) הלא פשוט הזה, ואז אומרים לו - מעכשיו שאשתך תטפל בך. מה איתה? מה עם החיים שלה? איזה בר דעת ירצה להפוך את אהובתו למטפלת האישית שלו. גם ככה פצועים לא אוהבים שמתייחסים אליהם כמקרה סעד.

ועוד דוגמא.
התחתנת? אתה כבר לא זכאי למדיח כלים. למה? ככה. כי אפשר. למה מה תעשה?

רבאק, רק היום היה בחור שריונר עם כסא גלגלים שעלה לשידור אצל נתן זהבי ושפך את הלב על היחס המשפיל של משרד הביטחון. הוא מתקיים מקצבה של 6500 שח, לא מסוגל לפרנס את עצמו, להתנייד, שוכר דירה בעצמו.
מייד יצרנו קשר עם 103fm וביקשנו את הפרטים שלו כדי שנוכל לסייע לו כמה שאפשר.

אז נכון, התאבדות היא לא פתרון, אבל האטימות והשרירותיות של עובדי השיקום שם יכולה להביא גם אדם שפוי ובריא מהשורה לתהות מה עוד נותר לו לעשות כדי להראות את גודל המצוקה (שבמקרה הזה נגרמה משירות המדינה, ולא מהחלטות כלכליות מפוקפקות וקנאות יתר לנשים). הם לרגע לא חושבים להפוך את עצמם לסמל ולצעוק ״בשם נכי צה״ל!״ עם קרטיב ענבים ביד.

והניסיון שלי אגב הוא עם נכים צעירים. יש גם רבים אחרים.
בשכונה שלי גר נכה צה״ל ממלחמת יום כיפור. הוא בן 59, אלמן, והנכות גרמה לכך שבהמשך גם חלה בסכרת ופרקינסון. השבוע חזרתי מאוחר בלילה וראיתי אותו יושב בגינה ומאכיל את החתולים שמסתובבים בפארק שלנו. ישבתי איתו קצת והוא אמר לי שאם הטיפולים הדלים שהוא מקבל לא יקלו עליו את הכאב, הוא לא מתכנן להגיע לגיל 60 ולסבול. מה יכולתי להגיד לו חוץ מלשים לו יד על הכתף ולהגיד לו שהוא לא לבד?

האנשים האלה נלחמים לבדם במערכת הקשה והדוחה הזו.
אין להם את אייל גולן או דיוויד ברוזה, אין להם ניף שתממן אותם.
בכל הכסף שהושקע ב״מחאה החברתית״ הזו, יכלו מזמן להקל את סבלם של נכי צהל וניצולי שואה.
הם עומדים שם בפרוטזות, עם גם כואב, רטיות וסיוטים בלילה שאני לא מאחל לאף אחד.

אני מסתכל על האנשים בני גילי שיוצאים להפגין למען ״סמל המהפכה שעשה את העבודה בשבילנו״ (ס. שפיר, השם המלא שמור במערכת), ואז אני מסתכל על הגיבורים המיואשים האלה, ופשוט מתבייש.

מתנצל על כל הקיטונות.

נערך לאחרונה ע"י fritz2 בתאריך 22-07-2012 בשעה 20:26.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-07-2012, 17:56
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "מה שינו באגף השיקום שגורם לכל..."

סחבת נוראית, קיצוצים המוניים, בחינה מקרוסקופית של כל מקרה, בירוקרטיה שאתה לא מסוגל להאמין..

הנה דוגמא:
בשנים האחרונות למדתי לתואר ראשון.
יש רמה מסויימת של החזר שנכה צה"ל מעל 20% זכאי לו מטעם אגף השיקום.
עד לפני כמה זמן היה "מספיק" להביא אישור לימודים, מערכת שעות של לפחות 20 שעות סמסטריאליות (ואם אני פורס את התואר בגלל הפציעה?), הצהרה על גובה שכר לימוד, אישור ששילמת, קבלה על התשלום, וגיליון ציונים בסוף כל סמסטר. ואת כל התהליך הזה צריך לבצע בכל שנת לימודים.
עד כאן, נניח - לגיטימי.

בזמן האחרון ראיתי שהבקשה שהגשתי מתעכבת יותר מהרגיל. התקשרתי לברר (אתה משאיר הודעה, חוזרים אלייך). וכשחזרו אליי נאמר לי שהבקשה מתעכבת כי לא הבאתי תצלום של הצ'ק והוכחה מהבנק שהצ'ק אכן ירד מהחשבון שלי.
כמובן שמעולם לא הודיעו לי שזה הדבר, וכששאלתי מה קרה פתאום, אמרו לי פשוט "הנחיות חדשות".
ואם סבתא שלי החליטה לעזור לי ולשלם על חלק מהסמסטר? ואם פרסתי את התשלומים על פני יותר שנים?
במקרה שלי אני משלם על כל התואר מהכסף שלי, אז לא הייתה לי בעיה ללכת לבנק ולהוציא תצלום של הצ'ק ותדפיס עו"ש שאכן ירד מהחשבון שלי. אבל זה רק אני.

הדוגמא היא מקרה מייצג של המדיניות החדשה מהשנים האחרונות. אם לא שואלים - אל תספר.
כלומר אם נכה צה"ל לא יברר מה מגיע לו מתוקף היותו נכה, אין שום סיכוי שהוא ידע על זה אלא אם כן הוא מדבר עם אחרים שכן קיבלו.

וזה על קצה המזלג, ורק מניסיון שלי.
לסיכום - בירוקרטיה וקיצוצים.
אלו לא אנשים שמנסים לעקוץ את המערכת, אלו אנשים שהחוק קבע שמגיעים להם xyz לפי אחוזי הנכות שלהם, אבל לא מקבלים את זה. הם לא דורשים יותר.

עריכה
אבל זה כבר הופך לדיון על נפלאות אגף השיקום.
נשמור את זה לאשכול אחר..

נערך לאחרונה ע"י fritz2 בתאריך 23-07-2012 בשעה 18:08.
ישן 23-07-2012, 17:20
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "נכה הצית את עצמו ביהוד, מצבו קשה"

http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1783083

"אין כזה דבר 'התאבדות פוליטית', מבהיר נחרצות פרופ' צבי זמישלני, מנהל המרכז לבריאות הנפש גהה. "אף אחד לא עושה זאת מתוך בריאות שלמה, מחליט שבמקום לקום לעבודה ישרוף עצמו במחאה". התאבדות היא אקט של ייאוש, דיכאון או אימפולסיביות, הוא מסביר, ואינה נעשית בניסיון לשנות את העולם. "מדובר באנשים לא בריאים, עם בעיות. אדם תופס על המחאה 'טרמפ', הוא לא מתאבד כדי להיות סמל, אלא מחליט שבמקום להתאבד ממרפסת בקומה גבוהה הוא יעשה זאת בציבור".

אפקט הדומינו בוודאי צפוי, מבהיר פרופ' זמישלני, "זה מדבק, וככל שנהיית יותר גלוריפיקציה, שיוצרים אווירה שבה זה לגיטימי, ככה אנשים מיואשים שגם ככה לא רוצים לחיות יימשכו לזה, כי פתאום יש משמעות למוות. ידוע שהתאבדות הולכת בצורה של מגפות, כאפידמיה. יש לכך המון הוכחות בהיסטוריה, לאלמנט של הידבקות באובדנות. אנשים שלפני זה אולי שקלו לבצע התאבדות ונתקלים באירוע חיצוני שזוכה לתעודה, זה הופך טריגר, שיכול לשחרר דבר שלפני זה חשבו עליו".

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:06

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר