לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-08-2012, 08:26
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "למרות שאני יודע שאתחרט על כך,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
ראשית - איך תחסל את חמאס וחיזבאללה? למרות ההבטחות, למרות דברי הרהב, הן זה והן זה הוכיחו שרידות די מרשימה מול לחץ מדיני מבחוץ, לחץ פנימי ומול מתקפות צבאיות של ישראל. בלי שתיתן תוכנית קונקרטית לחיסול מהיר ויעיל של חמאס וחיזבאללה, אנחנו בונים מגדלים באוויר.

מבלי להישאב לדיון הפוליטי, חמאס וחיזבאללה לא הוכיחו עמידות שכן מדינת ישראל וזרועותיה הבטחוניות לא פעלו באופן נחרץ מספיק.

כלומר- מעולם לא ירדה פקודה לצה"ל עם המטרה "לחסל את חיזבאללה/חמאס".

אני לא אומר שזאת פקודה שבהכרח מנוסחת נכון, שהיא בהכרח ברת השגה או שהיא בהכרח בדרג הצבאי, אבל בלי קשר- היא מעולם לא ניתנה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-08-2012, 18:27
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא יודע, אבל הוא בודאי לא..."

בוא נבדיל - אין לי ספק שצה"ל יכול להכות בחיזבאללה וחמאס ביעילות גבוהה בהרבה ממה שראינו בלבנון. ייתכן אף שצה"ל יכול בהינתן הפקודה למוטט את חמאס וחיזבאללה לגמרי.

אופן נחרץ מספיק יכול גם לכלול עיקור מוחלט של כל עזה מכל יצור חי מבקטריה ועד אדם. זה בהחלט יכה את חמאס אנושות (אם כי לא יחסלו לחלוטין).

אבל לצערי תוואי הפעולה של צה"ל לא מוכתבים אך ורק על פי יכולת מבצעית. מעבר לחוקי המלחמה הבינלאומיים, בכל פעולה ריאלית נצטרך לצערי לקחת בחשבון גם לחץ בינלאומי, ממשלות בלי כושר עמידה וגם התנגדות הולכת וגוברת מבית ככל שירבו הנפגעים בצידנו (ואין מה לעשות, בפעולה נרחבת כזו יהיו נפגעים). לדבר על "אופן נחרץ מספיק" לא ממש עוזר לנו בנסיבות אלו, כשנראה שכל פעולה נחרצת מספיק איננה ריאלית בשל הנקודות הנ"ל

ישן 13-08-2012, 21:51
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אבל זו בדיוק הנקודה -..."

מחזק.
ב- 2006 היו מטרות שאפתניות פחות מ-"חיסול החיזבאללה":
ציטוט:
בנאומו בכנסת ב-17 ביולי, הציג אולמרט את יעדיו במסגרת מבצע "שינוי כיוון":
  • שחרור שני החיילים החטופים, אלדד רגב ואהוד גולדווסר, באמצעות לחץ על חזבאללה ועל לבנון.
  • הפסקת אש מוחלטת.
  • פריסת צבא לבנון בכל שטח דרום לבנון.
  • הוצאת חזבאללה מאזור דרום לבנון.
  • הסרה מוחלטת של איום הטילים והרקטות מעל תושבי ישראל.[4]
והן לא הושגו למרות מאמץ גדול של צה"ל. אפשר לטעון שזה בגלל שיקולים מדיניים- אך הם קיימים ם כיום (ובייתר שאת- מלחמת לבנון השניה היתה תגובה לתקיפה לבנונית, ובאשכול זה מוצעת פעולה יזומה ישראלית).

golani_2: מה זה "שיקולים פוליטיים לא רלונטיים"? ועדת גולדסטון לא היתה? הנזק שהיא גרמה לישראל אינו אמיתי?

פרקטית, נניח ויש לנו חלון של שנה לתקוף באירן: איך מתמרנים כך שתהיה לנו לגיטימציה לתקוף, ועוד קודם לכן לתקוף בלבנון ו/או בעזה? הרי יש סכנה רצינית שבסוף כל הסיפור אנחנו ניראה התוקפנים והאירנים המסכנים ייראו כמי שבאמת צריכים נשק גרעיני להגנה עצמית )-:
ישן 14-08-2012, 13:56
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אבל זו בדיוק הנקודה -..."

עוד פעם, זה נורא תלוי איך אתה מגדיר משהו, מעבר לכך, המציאות היא לא רק שלנו- היא כלל עולמית.

קח את פת"חלנד כמשל. צה"ל לבדו (כמעט ללא מימד פוליטי) הצליח להביא לחיסולו דה-פאקטו של אש"ף ב1982. ברגע שיאסר ערפאת וחבר מרעיו עלו על הספינות ופרקו בתוניס- אש"ף-פת"ח למעשה חדלו מלהתקיים- על אחת כמה וכמה כאיום פיזי מיידי, כאמור, בעזרת פעולה צבאית איכותית ו(כמעט) תו לא- משמע, לצה"ל הייתה וכנראה עדיין יש את היכולת לבצע זאת.

לעומת זאת, היה זה מהלך פוליטי מבחיל ובזוי שהחייה את אש"ף ולמעשה הכתיר אותו במעמד רם יותר מזה של לפני '82.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 13-08-2012, 18:40
  הפוסל במומו הפוסל במומו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.07
פעם גם אני חשבתי כך, ואז הגיע האביב הערבי ופתר הכל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ע"ש שמתחילה ב "חיזבאללה ועזה תחילה"

יום אחד יקרה הבלתי נמנע ואסד יפול. הסונים ישלטו בסוריה ויחד עם הסונים בלבנון יתפנו להיפרע
מהחיזבאללה. אנחנו לא צריכים לעשות כלום חוץ מלחכות. אם נדע לקשור קשרים חשאיים עם המורדים
ולסייע להם, סביר שהם יאותו להשמיד את מלא הטילים של חיזבאללה כפרעון של חוב במקום לאבזר
את עצמם בתכשיטים חדשים. זה הימור, אבל הוא סביר.

ביחס לחמאס, העליה של האחים המוסלמים במצריים, היא הזדמנות לזרוק עליהם את הרצועה. מדובר
בתנועה האם של החמאס, בסוף זה יקרה, וכחלק מעדכון הנספ"צ עם המצרים אפשר לכלול גם פתרון
לעזה.

ביחס לאיראן, כל זמן שאסד מסובך, ישראל נהנית מסבירות נמוכה לתגובה של סוריה וחיזבאללה, שכן
האיראנים יודעים שתגובה כזו תאיץ את נפילת בני בריתם, וזה יותר חשוב מלהחזיר לנו.
פעולה ישראלית תסתיים לכן, במטח טילי שיהב, שרובם סביר שייורט על ידי החץ, ובכך יגמר כל הסיפור.
זה לדעתי, התרחיש הסביר ביותר, למרות שכל מיני "לשעברים" עוסקים בלהפחיד את העם בתסריטים
שסבירותם נמוכה הרבה יותר, וכל זה ממניעים פוליטיים נטו.
ישן 13-08-2012, 18:57
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי הפוסל במומו שמתחילה ב "פעם גם אני חשבתי כך, ואז הגיע האביב הערבי ופתר הכל"

האמריקאים סייעו לאפגנים נגד הסובייטים, ראית לאן זה הוביל?

התערבות למען המורדים בסוריה היא חסרת טעם. המורדים אינם חובבי ישראל, אין להם שום עניין בשת"פ עם ישראל וכל נשק או סיוע שתיתן להם יופנה בחזרה אליך. בניגוד לאיך שזה מוצג בתקשורת, הטבח בסוריה מתבצע על ידי שני הצדדים. זה לא האימפריה של דארת' אסאד נגד המורדים של הנסיכה ליאה בינת-ויידר ואובי וואן-אחמדובי. שני הצדדים רעים פה. אסטרטגית, סביר להניח שטוב יותר לישראל שאסאד יפול (מכיוון שזה תוקע טריז בתוכניות של איראן ובנתיב האספקה של חיזבאללה) אבל לחשוב שהמורדים, בין אם תעזור להם ובין אם לא, יהיו פחות אויבים של ישראל זו הגזמה פראית

ישן 14-08-2012, 01:08
  ע"ש ע"ש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.09
6 חזיתות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ע"ש שמתחילה ב "חיזבאללה ועזה תחילה"

מאחר וירמיהו לא נתן לי יפוי כח לעסוק בנבואה אז אני הקטן חושב רק על ההווה.
והווה הוא כזה:
יש לי כרגע 6 חזיתות.(המחמירים יאמרו 8)
מדרום לצפון
מצרים-גבול חסר משילות ואחים מוסלמים בשלטון.
עזה-אזור חסר משילות עם רק"ק מכוון לאלנבי.
יהודה ושומרון.
סוריה-מדינה חסרת משילות שכל דבר יכול לקרות שם.
חיזבאללה-אזור חסר משילות עם סד"כ טק"ק משמעותי.
איראן-עם אייטולות שמסובבים סכרזות.
עכשיו-מה אני עושה?
מכניס למשוואה עשרות תרחישים למה אני לא צריך לעשות כלום.
או שמא אוחז את השור בקרניו ועושה מעשה.אגב עשה לא חייב להסתיים בהצלחה מסחררת.הצלחה חלקית גם טוב.
אז סדר העדיפויות שלי
1)חיזבאללה ועזה-זה קל.ומספיק לפחד מהחיזבאללה.אתם יודעים מה קרה בלבנון 2?לא מחסור באימונים ובציוד.זה הסחת דעת.זה היה הפחד.לא היה מח,ט אחד עם ביצים,נגיד מהליגה של רשף יאנוש גורודיש שאמר אני נוסע לנבטיה.כולם פחדו להכנס.ואם נכנסו יצאו באותו לילה.ירו קורנטים,איזה פחד.ואני לא מציע לשקוע בבוץ הלבנוני.לתקוף חזק מהאוויר והיבשה ולצאת אחרי חודש.זה ישיג לי 5 שנים שקט.
2)איראן-לא רוצים שואה-אז לתקוף אחרי סיום החיזבאללה. אפילו בהצלחה מצומצמת ואפילו יפילו לנו 40 מטוסים.זה סיכון שבא עם המקצוע.
3)מצרים וסוריה-נחכה ונראה .
ישן 15-08-2012, 05:24
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ע"ש שמתחילה ב "איזה סיסמאות מצאת כאן?"

בבקשה, רשימת הססמאות שלך, שאין מאחוריהן שום דבר קונקרטי, ריאלי או מעשי

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ע"ש
מאחר וירמיהו לא נתן לי יפוי כח לעסוק בנבואה אז אני הקטן חושב רק על ההווה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ע"ש
או שמא אוחז את השור בקרניו ועושה מעשה.אגב עשה לא חייב להסתיים בהצלחה מסחררת.הצלחה חלקית גם טוב.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ע"ש
1)חיזבאללה ועזה-זה קל.ומספיק לפחד מהחיזבאללה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ע"ש
זה הסחת דעת.זה היה הפחד.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ע"ש
לא היה מח,ט אחד עם ביצים,נגיד מהליגה של רשף יאנוש גורודיש שאמר אני נוסע לנבטיה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ע"ש
לתקוף חזק מהאוויר והיבשה ולצאת אחרי חודש.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ע"ש
זה ישיג לי 5 שנים שקט.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ע"ש
איראן-לא רוצים שואה-אז לתקוף אחרי סיום החיזבאללה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ע"ש
אפילו בהצלחה מצומצמת ואפילו יפילו לנו 40 מטוסים.זה סיכון שבא עם המקצוע.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:32

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר