לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-09-2012, 13:58
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "אני מצטט את צ'אקי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
אני מצטט את צ'אקי מהאשכול:

כשנתקלתי בזה בYNET חשבתי שזה איור שמתכתב יפה עם רוח התקופה. חשבתי שזו תגובת נגד אמנותית להדרת נשים - איור שמשדר העצמה נשית, שמעודד התנגדות נחרצת לאלימות שחרדים מפנים כלפי נשים.

"תגובת נגד אמנותית להדרת נשים"
"איור שמשדר העצמה נשית"
"מעודד התנגדות נחרצת לאלימות שחרדים מפנים כלפי נשים"

איפה כתבתי שאני רואה פה עידוד נשים לתת לחרדים מכות? התנגדות נחרצת זה מכות? התנגדות נחרצת זה לתפוס חרדי שירק על אישה והפחיד אותה ואז לזרוק אותו לכלא לחודש כדי שיחשוב קצת על מה שעשה.

הדבר הכי קרוב לאלימות היה שכתבתי שאני בעד שנשים יסתובבו עם תרסיס פלפל להגנה עצמית וגם זו הייתה דעה אישית שלי לאחד הדברים שנכון לעשות בתגובה לתופעה של חרדים שמפגינים תוקפנות לנשים. לא כתבתי שזה מה שהאיור קורא לאנשים לעשות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-09-2012, 14:36
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "[QUOTE]האם התזת תרסיס פלפל..."

אני הייתי עד פעם אחת לחילופי דברים בעניין באוטובוס מהדרין זה נשמע בערך כך:

פרובוקטורית (יוזמת) - אני מפריעה לכם.
חרדי (למען הסר ספק צד ג') - לא.
פ - אז למה כל הנשים יושבות בסוף.
ח - כי הן מכבדות אותנו.
פ - ולמה אני צריכה לכבד אתכם.
ח - יש לנו אורח חיים מסוים ואם את רוצה את יכולה לכבד אותו, אם לא את לא חייבת, אנחנו לא יכולים לכפות זאת עליך ...

מעשה זה באמת אירע.
מסקנותי מתוך הכרותי עם הציבור, ומתוך אירוע ספציפי זה הם:
הרוב המוחלט לא יעירו בכלל. מיעוט שבמיעוט יעירו ויסתפקו כך. מתוכם מיעוט יותר קטן יגררו לפרובוקציות. במקרים החריגים צריך לזכור שיש שני צדדים לכל מטבע.

אגב הסמארט פון שלה היה בהיכון.
ישן 10-09-2012, 15:41
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "לדעתי אתה לא משקיע מספיק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
לדעתי אתה לא משקיע מספיק אנרגיה בלחשוב מה הוליד את האיור הזה. במנותק מהמציאות שלנו (מציאות של הדרת נשים) האיור הזה היה תצוגה של אלימות כלפי חרדים אבל האיור הזה לא נולד מתוך וואקום. זה איור דמיוני שנולד כתגובת נגד למציאות אמיתית. זו ביקורת.

אילו היית כותב: "אני לא מוכן שחרדי יפחיד את אחותי, או כל אישה אחרת לצורך העניין, וידרוש ממנה לוותר על המקום שלה אך במקביל אני מתרשם שהאיור הזה מסית נגד חרדים" היה לי יותר קל להבין אותך.

לדעתי אתה לא משקיע מספיק אנרגיה בלחשוב מה הוליד את האיור הזה. במנותק מהמציאות שלנו (מציאות של פיגועים וטרור) האיור הזה היה תצוגה של אלימות כלפי ערבים אבל האיור הזה לא נולד מתוך וואקום. זה איור דמיוני שנולד כתגובת נגד למציאות אמיתית. זו ביקורת.

אילו היית כותב: "אני לא מוכן שערבי יהרוג את אחותי, או כל יהודיה אחרת לצורך העניין, וידרוש ממנה לוותר על הארץ שלה אך במקביל אני מתרשם שהאיור הזה מסית נגד ערבים" היה לי יותר קל להבין אותך.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 10-09-2012, 15:46
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב "אתה בעצם מוכיח את מה שאמרתי...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סוכן שקט
לדעתי אתה לא משקיע מספיק אנרגיה בלחשוב מה הוליד את האיור הזה. במנותק מהמציאות שלנו (מציאות של פיגועים וטרור) האיור הזה היה תצוגה של אלימות כלפי ערבים אבל האיור הזה לא נולד מתוך וואקום. זה איור דמיוני שנולד כתגובת נגד למציאות אמיתית. זו ביקורת.

אילו היית כותב: "אני לא מוכן שערבי יהרוג את אחותי, או כל יהודיה אחרת לצורך העניין, וידרוש ממנה לוותר על הארץ שלה אך במקביל אני מתרשם שהאיור הזה מסית נגד ערבים" היה לי יותר קל להבין אותך.

במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 10-09-2012, 16:14
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "בתור בחור מבין עניין, אני..."

המשך הקישור שאת הבאת: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94....98.D7.A0.D7.94

כשדובר כאן על הסתה לא הייתה כוונה לשידול לביצוע מעשה פלילי, אלא להצגת אדם (או אוכלוסיה) באופן שיש בו כדי לגרוע מערכו או מכבודו של האדם והצגתו כבלתי-אנושי. לציית כלב ולכתוב עליו "רד בלוסום" זו הסתה. לא כי רוצחים חזירים בפרש, אלא כי זה פוגע בכבוד האדם של רד בלוסום ומציג אותה כחיה - כיצור תת-אנושי.

את טענת שעשו לאשה פרצוף לא אנושי (ואני מוסיף: הזווית ופרופורציות הגוף גם לא משהו). זה בדיוק זה.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 10-09-2012, 06:48
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
קונוטציה של מעצר מתוקשר ומסיבת עיתונאים עם שי ניצן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "תלונה במשטרה כנגד מגזין שפרסם איור המסית לכאורה לאלימות כנגד חרדים"

ציור חולני של אדם אלים. אם היה מתפרסם ציור של חרדי בועט כך בחילוני או של מאן דהו בועט כך בערבי/פולש סודני/הומוסקסואל וכו' היה רזי ברקאי שותה קילו גוגל מוגל בשביל להשתלב בעשרה ימי שידור מתחסדים, פרס היה מגיע לתחנה המרכזית לבקש סליחה, נתניהו ושרה היו דומעים בשידור חי והיועץ ליועץ לעניני תפקידים מיועצים היה מבצע בצייר 'טטיאנה'.

אם יש מעשה תעמולתי/ואנדלי שמתקרב לבטוי 'טרור יהודי' זהו איור שכזה.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 10-09-2012 בשעה 06:52.
ישן 10-09-2012, 12:09
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "תלונה במשטרה כנגד מגזין שפרסם איור המסית לכאורה לאלימות כנגד חרדים"

שזה בעיקר משעשע כי האלימות היחידה שאנשים יספגו בעקבות השער הזה, היא אלימות כלפי צוות המגזין שכבר זכה לשלל איומים כאלה ואחרים מאז פרסום השער. אף אישה לא תקום ותבעט באדם חרדי שמבקש ממנה לעבור אחורה, גם אם היא מאוד הייתה רוצה.
בכתבה אחרת על הנושא קראתי גם ציטוט של חרדי שאומר שבעקבות השער הזה הוא יפחד לצאת לרחוב, וחשבתי שזה מאוד אירוני כי כנראה שאין לו מושג איך זה מרגיש להיות אישה שמבקרת בעיר הזאת או עולה לאוטובוס שמכיל כמות מכובדת של חרדים.

אגב, שימו לב לטוקבק הארון שהתפרסם לכתבה, אין לי מושג עד כמה זה אמיתי, אבל אם כן אז אני שמחה.

ישן 10-09-2012, 13:22
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "ואתה יכול לחשוב כך ולראות שם..."

יש אנשים שיגידו לך שלקחת פרצוף של פוליטיקאי ולהדביק אותו על תמונה של נאצי זו אומנות. יכול להיות שהם צודקים ויכול להיות שלא, אבל כנראה שזו גם הסתה. להגדיר משהו כאומנות לא הופך את האומן לחסין מהחוק ובדיוק בשביל זה יש בית משפט. לדעתי האומן שצייר את הדבר הזה היה יכול לבחור בדרכים אחרות כדי להביע את מורת רוחו והרצון שלו בהיפוך תפקידים, כנראה שלא סתם הוא בחר בדרך הזו. את באמת חושבת שהאומנות סובייקטיבית עד כדי כך שאי אפשר להאשים אומנים בהסתה? אין שום יצירה שתגרום לחשוב שהגבול נחצה?

ישן 10-09-2012, 13:43
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "יש אנשים שיגידו לך שלקחת..."

לא אמרתי שכל אומן חסין מהחוק. אבל בעיני, האיור הספציפי הזה הוא לא הסתה. הסתה היא ניסיון לשכנע אנשים לעשות דבר מה שלילי, ואני לא רואה את ניסיון השכנוע באיור הזה, מצטערת.
זה לא איזה חומר מסיונרי, לא איזה פשקוויל, זה ציור. אם היה רשום בציור "צאו להתעלל בדוסים" או שצוות המגזין היה מנסה לדחוף את זה לאנשים בפנים באמצע רחוב הומה ולהסביר להם למה חייבים להתעלל בדוסים, הייתי מסכימה איתך, אבל זה לא המצב.
זה בסה"כ ציור שאני באופן אישי לא רואה בו איזה מסרים סמויים. אם הייתי מאיירת עכשיו לכתבה על בריונות בבתי ספר יסודיים, והייתי בוחרת להציג באיור ילד שמתעלל בילדה קטנה וחלשה, היית אומר שאני מסיתה לאלימות ולשובניזם?
ואם הייתי מציגה את אותה ילדה קטנה עם גלימה של סופרמן מחזירה לבריון כגמולו? כי אם כן, אני יכולה להראות לך אין ספור סרטים מצויירים בערוץ הילדים שהם מסיתים לדברים הרבה יותר גרועים.

דרכים אחרות? הוא חייב לך משהו? זכותו להביע את דעתו בצורה בה הוא רואה לנכון (כל עוד אינה עוברת על החוק, ולדעתי המקרה הזה לא עובר על החוק), אתה רואה לנכון להציג את זה בצורה אחרת? שום דבר לא מונע ממך.

ישן 10-09-2012, 16:30
  Harmonic Oscillator Harmonic Oscillator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.12
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "לא אמרתי שכל אומן חסין מהחוק...."

אקדים ואומר שאיני יודע אם מדובר בהסתה או לא. אבל אני חולק עליך שאין בעיתיות באיור הזה.
לדעתי ההבדל הוא העדר הרצף. אילו היה מופיע רצף ארועים שמתאר התרדה של הגברת שהיה מוביל לתגובה הנ"ל לא הייתה ביצירה שום בעיה (לא שהייתי קורא לזה אומנות). כמו שאף אחד לא תובע שלל כיאילו-יוצרים ברשת שמתארים רצח על שמיעת ביבר, אי הכרת שיר וכדומה.
חוסר ה'הסטוריה' של הארוע כאן מייצרת תחושה שלגיטימי לפגוע בחרדי בגלל שהוא חרדי, או לחלופין שכל חרדי הוא מטריד נשים. וכך נוצרת הסתה (גם קריאה ששחורים הם קופים, או יהודים הם רימות ותולעים אינה קריאה לאלימות).
ההשוואה שלך לציורים בתיכון אינה נכונה כי היא פרטית (מול חברות) ולא באופן ציבורי. בהשאלה מאשכול הרופא: קריאה לבחורה דבה ע"י הרופא בפרטיות ביתו מול משפחתו אינה שקולה לאמירת דבר זהה מול החולה בטיפול. ובכל מקרה אם נקשר למה שכתבתי בפסקה למעלה, חברותיך הכירו את התפתחות הארועים שגרמו לך לצייר אותה כך.
והסיכום כמו הראשית, איני יודע אם זוהי הסתה או לא. הייתי אומר שיש לברר זאת בבית המשפט, אילו הייתי מאמין שיש קשר בין הנ"ל לצדק או אמת...
ישן 10-09-2012, 20:27
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי Harmonic Oscillator שמתחילה ב "אקדים ואומר שאיני יודע אם..."

אני לא מסכימה. מספיק שהסצינה מתרחשת באוטובוס ולא באיזה פאב נניח, גן חיות או מקום לא סביר אחר, כדי שההקשר יהיה ברור ולא נצטרך שההיסטוריה תוצג בצורה איורית כי היא ברורה לכולנו.
אמנים ומעצבים לעיתים נדירות מראים לך את כל הסיפור, סה"כ זה איור שער, לא קומיקס ולא ספר ולא תרשים זרימה. אם הסצינה כן היתה מתרחשת במקום שלא יוצר אסוציאציות מאוד ברורות, הייתי מסכימה איתך.
אבל בפועל, לא צריך להיות "חברה" שלי, כדי להיות בקיא באקטואליה, ולא צריך להיות "חברה" שלי כדי להכיר את ההרגשה הזאת מקרוב.
לגבי ההכללה שבדבר ("כל חרדי מטריד נשים"): המאייר לא מחוייב בגישה פוליטיקלי קורקט כמו שגם קומיקאים למשל לא מחוייבים בה. כמובן שזכותך לחשוב שזה שפל, או לא מצחיק.
לגבי טיעון הפרטיות\ ציבוריות: מגזין אף הוא מגזין חינמי הפועל בצורה כזאת שכל גיליון הוא נותן נושא ומאפשר לכל מי שרוצה להגיש לו את הפרשנות שלו לנושא.
הנושא של הגיליון הזה היה קונג פו, ואלירן הרוש החליט להגיש את האיור הזה. האמן לא עבד לפי הזמנה כמו מאיירים פוליטיים, הוא לא ניסה לרצות אף אחד, הוא עבד לפי הפרשנות האישית שלו בלבד כמו שהתבקש.
והמגזין פירסם את האיור כי המטרה שלו היא לפרסם אמנים, ולא לרצות ציבור כזה או אחר.

ישן 11-09-2012, 16:41

אין טעם להתווכח על פרשנות, הרי היא אישית
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "אני לא מסכימה. מספיק שהסצינה..."

כשראיתי את התמונה לראשונה לא שמתי לב שמדובר באוטובוס. התמונה יצרה אצלי הקשר כמתואר בתגובה הקודמת. אי נוחות זה לא נעלם גם לאחר ששמתי לב גם לרקע, ומתגובות של אנשים נוספים פה מסתבר שאינני היחיד. גם אם בפרשנות האישית שלך התמונה היא אחלה זה סבבה, אבל בדיעבד התגובות של חלק מהאנשים באשכול לא גורמים לך לחשוב שאולי יש כאן בעיה שאת ספציפית לא רואה מהנראטיב שלך ושיש צורך בברור חיצוני?

לא אכפת לי מה הנורמות שקימות באומנות, איך האומן עובד ולא מעניין אותי הסיפור שהביא את התמונה לשער הגליון או מה האג'נדה שלהם. אני שמח שיש גם אומנים שלא מחויבים לפוליטיקלי קורקט אבל זה ממש לא רלונטי.
מה שלי חשוב שזה שיהיה להם אכפת גם מהחוק.
ישן 10-09-2012, 15:01
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "להציג לך כרזות של הסתה נגד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
להציג לך כרזות של הסתה נגד יהודים כדי להראות לך שאין שום דבר סובייקטיבי ב"אומנות" כזו,
ושלא צריך ממש לכתוב בכרזה "תרביץ לדוס" כדי שזו תהיה הסתה נגד דוסים? (למרות שהכרזה הזו די קרובה למסר המפורש הזה, בניגוד לכרזות מסיתות פחות)
תודה לך, אדוני הנכבד.
זה שהיא כתבה את דעתה על הנושא לא אומר שהיא צריכה או רוצה את הביקורת הבונה שלך. זה כמו לצייר משהו במחברת שלי או ביומן האישי. אתה רוצה להעביר לכל הפורום ביקורות גם על זה?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 10-09-2012, 16:01
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "למה ההשוואות האלה זולות ולא..."

אני צריכה להסביר לך למה הכנסת השוואה לשואה בויכוחים שאין להם קשר לשואה זה זול?
ולגבי הנכונות שלהן...
הכרזות והאיורים של דר שטירמר נבעו מגזענות, זה לא אומר שכיום כל ביקורת כלפי החרדי, או כלפי חלקים המאוכלוסיה שמציגים את הנשים בקדמת האוטובוס כפרובוקטוריות במקום כקורבן, היא אסורה ושגויה מיסודה.
אני לא אומרת שכל החרדים מתנהגים בצורה כזאת, ממש לא, אבל לצערי התופעה הזאת זה משהו שחוזר על עצמו ויש בה הרבה יותר אמת ממה שנטען ואויר בדר שטירמר. זאת תופעה שיש להתייחס אליה ולגנות אותה גם באמנות וגם בתקשורת וגם בשיח היום יומי כדי שלא תעבור לסדר היום, גם אם יהיו כאלה שיתעקשו לחפש את הדימיון לשואה (ותמיד יהיו כאלה).

ישן 10-09-2012, 13:11
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "שזה בעיקר משעשע כי האלימות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Seo
חשבתי שזה מאוד אירוני כי כנראה שאין לו מושג איך זה מרגיש להיות אישה שמבקרת בעיר הזאת או עולה לאוטובוס שמכיל כמות מכובדת של חרדים.

מחזק.
יש אצלם שכנוע פנימי עמוק שהאישה צריכה לקבל את הסיפוק שלה בחיים מלטפל במשפחה וזהו. כאשר זו המסגרת המחשבתית אז אין צורך לחשוב על איך נשים מרגישות מחוץ למסגרת הזו כי לשיטתם הן כלל לא אמורות להיות מחוץ למסגרת הזו. אצל חלק מהגברים החרדים הנוכחות של נשים במרחב הציבורי היא לא דבר מובן וטבעי אלא דבר נסבל ומכיוון שהם מועילים בטובם לסבול את נוכחותן הם פשוט מצפים מהן לנהוג לפי קוד התנהגות שלא יפריע להם להיות מסוגלים לסבול את נוכחותן.

זה חשוך, זה פרימיטיבי, זה עלוב.
ישן 10-09-2012, 13:33

ובכן בהודעה המקורית שאלתי - איזו קונוטציה יוצרת התמונה הנ"ל, ולכך אתייחס:

תשובתי במילה אחת גלות

ישנו ויכוח תרבותי בין הציבור החרדי לבין החילוני, לעתים הוא מתחדד יותר ולעתים פחות, לפעמים הוא מתנהל בצורה עניינית ולפעמים לא, אבל זו חלק ממציאות החיים במדינה, ואני גם מקבל את העובדה שיש מאנשי התקשרות שעושים הון הסברתי לקידום האג'נדה שלהם במקרים חריגים.

באיור זה נחצו כל הגבולות. האיור "האומנותי" הנ"ל עושה שימוש במוטיבים יצריים אפלים שנועדו לייצר פרץ של רגשות שליליים מצד אחד, ולהפוך את הפגיעה בחרדים עד זוב דם, ולדעתי גם למעלה מזה, לא רק ללגיטימית אלא אף לרצויה, והייתי מרחיק לכת ואומר אף לצו השעה.

לו היה כתב עת חרדי מפרסם איור הפוך בו חרדי מכה בפרוצה ושולח אותה זבת דם לסוף האוטובוס העורך והקריקטוריסט היו נעצרים ומועמדים לדין, ללא כל משוא פנים. כישוריהם האומנותיים היו באים לידי ביטוי במסגרת סדנת בית הכלא. כתב העת היה נסגר והרדיו היה דש בכך במשך כל עשרת ימי תשובה.
ישן 10-09-2012, 16:49

אתה מגזים
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "[font="]ובכן בהודעה..."

אני מקווה שאתה מודע לכך ועושה זאת בניסיון להעביר מסר.

"האיור "האומנותי" הנ"ל עושה שימוש במוטיבים יצריים אפלים שנועדו לייצר פרץ של רגשות שליליים מצד אחד"

איך תסביר שהבחור החרדי נראה מכובד, בתנוחה לא אלימה ואפילו לא מתגוננת. והבחורה דווקא כמכוערת?
אם הדמיון שלך לא מספק תחשוב שיכלו לצייר אותו מכוער עם תווי פנים חייתים (דומה לעכברוש למשל), בפוזה מאיימת ומגודל גוף. ואילו את הבחורה יכלו לצייר כילדה עם עיניים כחולות, עם דמעות בעיניים.

"
ולהפוך את הפגיעה בחרדים עד זוב דם, [...] והייתי מרחיק לכת ואומר אף לצו השעה. "

מה גורם לך להגיע למסכנה זאת? הרי סך הכל מתוארת כאן סיטואציה שבה (נרמז, אוטובוס סה"כ) שהאלימות (גם אם לא פיזית) הגיע מידי החרדי, ובקריקטורות כמו בקריקטורות הכל מוגזם... אולי פשוט אתה לא מודע לצורת הביטוי הזו מספיק (מצטער אם זה נשמע מתנשא, זו אינה הכוונה אלא זאת תהיה). תגובה אלימה על שטויות היא נפוצה במדיה הזו.

"
לו היה כתב עת חרדי מפרסם איור הפוך בו חרדי מכה בפרוצה"

לא יודע אם היה נעצר. אך ההשוואה אינה שווה כלל.
במקרה הנ"ל מדובר על אלימות שהחלה (להבנתי את התמונה) ע"י החרדי.
גם במקרה שלך האלימות מתחילה ע"י החרדי.

תסכים איתי שהסיכוי שנשים יחלו לבעוט החרדים המטרידים אותם באוטובוס הוא זניח למדי.
לעומת זאת הסיכוי שחרדים (מסויימים כמובן לא הרוב, החלאות שכבר היום מטרידים נשים) יפעלו באלימות כלפי נשים אינו זניח כלל.
(גילוי נאות הייתי מעורב במקרה שכמעט גלש לאלימות ע"י החרדים, היות ולא התדרדר ממש לאלימות מדובר בתחושה בלבד ואין לי יכולת לדעת מה היה קורה אילו...).

בקיצור: "
באיור זה נחצו כל הגבולות."

תפעיל קצת את הדמיון ותמצא עוד מספיק גבולות. כל דבר יש לקחת במידה.

נערך לאחרונה ע"י Harmonic Oscillator בתאריך 10-09-2012 בשעה 16:53.
ישן 10-09-2012, 18:31

בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי Harmonic Oscillator שמתחילה ב "אתה מגזים"

אין טעם להתווכח על "ניתוח אומנותי" אבל אנסה להסביר.

העובדה שהחרדי נראה נומרטיבי ומכובד ועם זאת זב דם דחוי ומושפל, נועדה לחדד את הדה לגיטימציה ואת התרת הדם ביחס לכל חרדי באשר הוא בהם גם אנשים מסודרים ומכובדים. (הצגתו בתור אדם לא נורמטיבי היתה מעמעמת את המסר הזה).

הבחורה אוירה באופן מאוד פרובוקטיבי ותוכל לשאול כל פרסומאי מתחיל על ההשפעה שיש לכך. כמו כן העליונות שלה מופגנת בצורה מאוד בוטה ודורסנית באיור. מודגש גם הבוז לערכיה של החברה החרדית. ישנם צופים באיור הם צופים המומים ומושפלים באדם מכובד שנבעט זב דם. (מה זה מביע לדעתך?)

איור כזה משפיע ומחלחל לתת ההכרה בדיוק כמו שכל פרסומת משפיעה, הוא חולל נזק עצום לדעתי והעובדה שהוא לא מוקע בציבוריות הישראלית לפחות כמו קמפיין האריתראים מזעזעת אותי. אולי נשים לא תבעטנה, ואולי הן כן, לא חסרות כאלה, אבל אחרים בודאי יבעטו בשמם. כאשר קמפיין הדרת הנשים היה בשיאו חרדים הוכו באוטובוסים בירושלים על לא עוול בכפם. לא שמעת מזה כי לתקשורת יש סדר יום משלה.

ההשוואה שלי רק מקלה עם הצד שלך (הסברתי זאת באחת מתגובותיי הקודמות).

אני לא לוקח זאת במידה, זה עבר כל גבול. (והשתיקה התקשורתית רועמת שבעתיים אל מול התנהגותה במגוון עצום של מקרים אחרים).

ושאלה אחרונה כיצד היית מגיב לו היו מפרסמים זאת באירופה.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 10-09-2012 בשעה 18:50.
ישן 11-09-2012, 16:49

בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "אין טעם להתווכח על "ניתוח..."

באמת אין טעם למלחמת פרשנויות ולכן לא אמשיך בכך אחרי הודעה זו.
אבל לי נדמה שקודם החלטת מה הפרשנות ואז חיפשת "רמזים".

"העובדה שהחרדי נראה נומרטיבי ומכובד ועם זאת זב דם דחוי ומושפל, נועדה לחדד את הדה לגיטימציה ואת התרת הדם"

כי הרי לאורך ההסטוריה כאשר רצו לעשות דה לגיטימציה לציבור מסויים הציגו אותו כמכובד, נורמטיבי וקורבן.

" צופים באיור הם צופים המומים ומושפלים באדם מכובד שנבעט זב דם. (מה זה מביע לדעתך?)"

הזדהות עם הקורבן...

"כאשר קמפיין הדרת הנשים היה בשיאו חרדים הוכו באוטובוסים בירושלים על לא עוול בכפם."

לא חסיד התקשורת הממוסדת לכן בהחלט ייתכן. יש לך קישור שיתמוך בכך? הרי באינטרנט קיימים גם ערוצי תקשורת נוספים.
ישן 11-09-2012, 18:12

בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי Harmonic Oscillator שמתחילה ב "באמת אין טעם למלחמת פרשנויות..."

מקרים לדוגמה.
http://www.bhol.co.il/forum/topic.a...63&forum_id=771

http://forum.ladaat.net/index.php?topic=62372.0

לא אכנס לויכוח לגופו של האיור אני כך ראיתי את פני הדברים וללא ספק היו שראו זאת כמוני בשני הצדדים של המתרס. ייתכן שניתן לפרש זאת הפוך הרי זו מהותה של ה"אומנות".
מה שחמור בעיני הוא א' העלאת הנושא בצורה כזאת (שיש שיפרשו אותה כנ"ל, ואני חושב שהם הרוב המוחלט), שנותנת למעשים אלו לגיטימציה - הם הפכו לחלק לגיטימי מהשיח הציבורי. ב' ברגע שהנושא עלה הייתי מצפה להתגייסות תקשורתית נגד אלימות אפשרית כנגד חרדים שמוצאים את עצמם לא פעם כקורבן. אוסיף שהאלימות היא לא הנושא היחיד. מהותית לא פחות, היא ההשפעה לרעה בכל תחומי החיים עבודה מתן וקבלת שירות וכו'.
כנראה שאחינו האריתראים (שמתגייסים כידוע לצה"ל ותרומתם למשק מהותית) הם יותר חשובים בכל הנוגע לסדר היום התקשורתי.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/244014

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 11-09-2012 בשעה 18:26.
ישן 10-09-2012, 15:46
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05

אני בכלל חושבת שזה עושה שירות רע לבנות.
באיור הזה נראה כאילו החרדי הוא הקורבן המסכן והאישה היא הרעה, כשבמציאות המצב הוא הפוך לחלוטין.
אף אחד לא שואל את החרדים איפה לשבת באוטובוס, והכפיה הדתית שלהם מבחילה.
אם לא נוח להם שיקנו משקפיים מסנני ציצי.

וגם, כמובן לכל הטוענים שזו הסתה, בחיאת?
נכון שאיור מוגזם ואפילו קצת גס, אבל זה סך הכל נסיון (די גרוע) להביע דעה על האופן שבו החרדים מתייחסים לנשים.
אבל מכאן ועד הסתה (פירוש המילה למתקשים) הדרך עוד ארוכה מאוד (ואיך עונה דרדסבא לשאלה "זה עוד רחוק דרדסבא?" - אכן רחוק מאוד (מאוד))

ישן 11-09-2012, 19:47
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "לא הייתי קוראת לזה הסתה, זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RedBlossom
לא הייתי קוראת לזה הסתה, זה בטוח.

אז מה זה כן?

ברור שיש פה אג'נדה. הרי כשפלג מסוים עושה פוטושופ למנהיג מסוים במדים נאצים זה הסתה לרצח, אבל כשפלג אחר עושה זאת למנהיג אחר זה פתאום לא. אותו כנ"ל.
ציטוט:
מה שכן, לאיור הזה היתה מטרה (לבקר מעשים מסויימים של אנשים מסויימים לכאן או לכאן)
לאיור שאתה הצעת - אין מטרת ביקורת כלשהי, אבל אם בכל זאת תגיד שיש מטרת ביקורת - אז בסדר, אין בעיה.

אני מאמין שכן. כלומר לא באמת, אבל אם לאיור האמיתי הייתה מטרת ביקורת אז הרי שגם לאיור הדמיוני שלי.

הבעיה העיקרית שלי היא לאו דווקא "הפתרון המוצע"- כלומר בהחלט יש לי בעיה אתו, אבל הבעיה המרכזית היא ההסתה כנגד כלל הזרם.
לא כל החרדים, אפילו לא רובם, מתנהגים בצורה שבה המאייר (השפל והבזוי יש להוסיף) חושב שצריך לגמול באלימות.

קרי- יש פה הסתה לאלימות, אבל ההסתה החמורה ביותר היא "גזענות" (מחוסר במילה מתאימה יותר) הרמיזה שכלל העדה החרדית מתנהגת באופן מסוים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-09-2012, 00:02

בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=RedBlossom]לא הייתי..."

ממש לא ברור לי שמאחורי התמונה עומדת האג'נדה שאתה חושב. מילא התמונה היתה מתפרסמת ב"הארץ", אתה מכיר את כתב העט בו התמונה פורסמה? אתה מכיר את הדעות של המאייר?
לי נדמה שהוא ניסה להעביר מסר מסוים, ונכשל. מסר שלאו דווקא גזעני, אלא מעין ביקורת על הטרדות החרדים את הנשים באוטובוס (בכל זאת תופעה קיימת ובזויה), אמירה של "יש מה לעשות" לנשים (אל תשכח איורים הם מוגזמים במקרים רבים מטבעם, לא בטוח שהמאיר התכוון לקרוא לאנשים לפעול באלימות). דיסקלימר: אולי אני טועה. לא מכיר את המאייר, אבל אם כבר זורקים השערות אני אוסיף את שלי.

"אני מאמין שכן. כלומר לא באמת, אבל אם לאיור האמיתי הייתה מטרת ביקורת אז הרי שגם לאיור הדמיוני שלי."

כבר הסברתי ל channb שההקבלה לא תופסת:

ציטוט:
"במקרה הנ"ל מדובר על אלימות שהחלה (להבנתי את התמונה) ע"י החרדי.
גם במקרה שלך האלימות מתחילה ע"י החרדי."

"מתנהגים בצורה שבה המאייר (השפל והבזוי יש להוסיף) חושב שצריך לגמול באלימות."

שוב, אלא אם כן אתה מכיר את המאייר, אתה מכניס מילים לפיו. אם קראת את האשכול ניתן לראות שיש פרשנויות שונות לאיור וכרגע לפחות לקוראי האשכול לא ברור למה התכוון המאייר.

הביקורת על האיור היא נכונה (לדעתי), וכך גם על התקשורת. אך אני לא מבין למה נטפלת דווקא למאייר?

נערך לאחרונה ע"י Harmonic Oscillator בתאריך 12-09-2012 בשעה 00:05.
ישן 12-09-2012, 08:00
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי Harmonic Oscillator שמתחילה ב "ממש לא ברור לי שמאחורי התמונה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Harmonic Oscillator
ממש לא ברור לי שמאחורי התמונה עומדת האג'נדה שאתה חושב. מילא התמונה היתה מתפרסמת ב"הארץ", אתה מכיר את כתב העט בו התמונה פורסמה? אתה מכיר את הדעות של המאייר?
לי נדמה שהוא ניסה להעביר מסר מסוים, ונכשל. מסר שלאו דווקא גזעני, אלא מעין ביקורת על הטרדות החרדים את הנשים באוטובוס (בכל זאת תופעה קיימת ובזויה), אמירה של "יש מה לעשות" לנשים (אל תשכח איורים הם מוגזמים במקרים רבים מטבעם, לא בטוח שהמאיר התכוון לקרוא לאנשים לפעול באלימות).

ייתכן בהחלט, אבל אם מחפשים פן נוסף לאיור הרי שהוא העברת ביקורת על הדרך שבה ארגוני נשים וכלל התקשורת מתייחסת לחרדים.

בכל אופן קשה לי למצוא אספקט חיובי באיור (קרי- שהאיור קורא למשהו חיובי).

אני לא רואה פה שום העברת ביקורת מוצלחת על "הטרדות החרדים את הנשים באוטובוס" אני מצליח לראות פה (אחת מ)שתי אופציות-
1) קריאה לנשים לפעול באופן אלים (גרוע לכשעצמו) כנגד כל חרד (משטרים אפלים וגו').

2) העברת ביקורת על ארגונים ואנשים שקוראים לנשים לפעול באופן אלים.
ציטוט:
"מתנהגים בצורה שבה המאייר (השפל והבזוי יש להוסיף) חושב שצריך לגמול באלימות."

שוב, אלא אם כן אתה מכיר את המאייר, אתה מכניס מילים לפיו. אם קראת את האשכול ניתן לראות שיש פרשנויות שונות לאיור וכרגע לפחות לקוראי האשכול לא ברור למה התכוון המאייר.

הביקורת על האיור היא נכונה (לדעתי), וכך גם על התקשורת. אך אני לא מבין למה נטפלת דווקא למאייר?

צודק, אני אוסיף דיסקליימר משלי-

בהנחה והוא אכן התכוון לפירוש אותו הבנתי בהתחלה, או למשהו דומה.

אם הוא התכוון לפירוש מס' 2 שלי הרי שהאמירה שלי ריקה מתוכן.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:03

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר