לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-05-2008, 07:42
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
שאלה מידע על הפלות מערך הנ"מ

האם יש רשימת הפלות של מערך הנ"מ?

מצאתי התייחסות ל 5 הפלות בלבד זה נראה מספר הפלות נמוך מאוד באזור שחווה מספר מלחמות רוויות בכוחות אוויר עויינים (והפלה אחת, הראשונה בעולם של טיל הוק ... של אורגון ישראלי)
כמובן שיש לציין השגים מרשימים כמו ההפלה הראשונה בעולם של מיג 25 (בסיוע מטוסי f 15)
הפלה ראשונה של מיג 21
הפלה ראשונה (?) בעזרת טילי רד איי

באתר לא רשמי של מערך הנ"מ מצאתי עוד התייחסות להפלה ראשונה באמצעות מע' צ'אפרל אבל אין התייחסות להפלה של הרד איי

האם זו כל הרשימה? מה הסיבות ל"יבול" קטן כלכך של הפלות במערך הנ"מ בכל המלחמות והסכסוכים?

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-05-2008, 09:30

ייעילות מערך הנ"מ במלחמות
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי double_o שמתחילה ב "באיזה ויכוח מדובר?"

ויכוח על יעילות מערך הנ"מ במלחמות
חבר שלי טוען שטייסות הקרב של חה"א הן מערך הנ"מ האמיתי ויעילותו של מערך הנ"מ בספק.
בנוסף נטען שמערך הנ"מ מצא את ייעודו האמיתי רק בעידן איומי הטק"ק ארוכי הטווח והמערכות שפותחו לענות על איום זה.
מיותר לציין שאני לא מסכים עם הטענות הללו ועכשיו יש לי את הנתונים לגבות את דעתי.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 12-05-2008 בשעה 09:34.
ישן 12-05-2008, 10:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "ייעילות מערך הנ"מ במלחמות"

ואתה יכול לומר לו שבהתחשב בירידה הדרסטית בכמות המטוסים המופלים בעימותים ממלחמת העולם השניה ועד היום, מספיקה טייסת ירוט אחת.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-05-2008, 10:58

אני לא בטוח שהעבר מראה על העתיד במקרה זה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "ואתה יכול לומר לו שבהתחשב..."

אל תסיק מהעבר על הצפוי בעתיד.
אף אחד לא הבטיח שיום אחד אסד, אחמדינאגאד או מישהו אחר לא יחליט שיש באפשרותו לבצע מחטף צבאי/מדיני גם באמצעות חה"א שלהם.

נראה לי שעם הופעתם כטב"מים בזירה בידי מדינות כמו סוריה, אירן וארגונים כמו החיזבאללה אנחנו נראה עליה במספר היירוטים (הן ע"י נ"מ והן ע"י מטוסי קרב) רק שהפעם אלו יהיו כטב"מים ואולי אף בכמויות גדולות עקב ההשקעה הנמוכה יחסית שבהפעלתם לעומת מטוס קרב.
את הספתח ראינו במלחמת לבנון השניה.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 12-05-2008, 11:39

לא יפה..ולא נכון
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי hapshan שמתחילה ב ".."

מתברר שמערך הנ"מ הפיל מספר יפה של מטוסים
בקשר לטילים, לפחות בניסויים מערכת החץ פוגעת יפה מאוד וכיום מתבצע פרויקט לשיפור הפטריוט.

בנושא מענה לרקטות אני לא בא בטענות למערך הנ"מ אם לא סיפקו לו מערכת ייעודית שיכולה לטפל באתגר הזה.
דרך אגב, נושא איום הרקטות לטווח קצר ובינוני יעלה את חשיבותו של המערך.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 12-05-2008 בשעה 11:41.
ישן 12-05-2008, 16:24
  hapshan hapshan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.07.07
חבוב,
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "לא יפה..ולא נכון"

עם כל הצניעות, אתה לא צריך ללמד אותי מה זה הנ"מ. התעסקתי במערך הזה (טק"א והגנא"ק) במשך תקופה לא קצרה, מיחידת שטח עד המטכ"ל.
הצלחות הנ"מ, עד כמה שניתן לקרוא לזה הצלחה ולא מזל - קרו בתקופות אחרות, טרם המצאת שלל מערכות ל"א והטעיה שמנטרלות דה פקטו את התועלת שבחלק מהמענ"שים שלו.
כמו שנאמר באשכול - נ"מ זה למעשה קו אחרון נגד מטוסים, ברירת מחדל, לאחר כשל יירוט ע"י מטוס. לקו אחרון יש כמעט תמיד אחוזי הצלחה נמוכים בהרבה מקו ראשון...

באשר לעניין ההגנה האקטיבית - טרם הייתה לנו הזדמנות אמיתית להעמיד את החץ במבחן אמת וטוב שכך. באשר לעניין הרק"ק והתמ"ס - שום דבר עוד לא עומד ועוד הרבה מים יזרמו בנהר עד שאחת מהמערכות תוגדר כיעילה ומבצעית - ולאחר מכן נראה אותה עומדת במבחן השטח...
עניין ההגנה האקטיבית מאוד רגיש לדעתי - וזאת עקב העובדה שהוא נדרש בחלק מסויים מהמקרים להצלחת יירוט ודאית של 100%. גם אם תיירט 5 טילים מעל בתי הזיקוק של חיפה, ואחד יפגע - למעשה כל שאר ההצלחות לא יחשבו, בהנתן התוצאה הסופית. אין שום מערכת שתבטיח 100% ואני גם מסופק אם שלל שכבות יצליחו לבצע את זה, בטח ובטח במערכות הקיימות כיום...
אל תשכח, גם צה"ל ניצח בתרגילים ואימונים לפני המלחמה וראינו מה קרה בזמן אמת ובמציאות. קח את הכל בערבון מוגבל, כמו כל דבר בחיים.
ישן 12-05-2008, 17:59
  double_o double_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.07
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי hapshan שמתחילה ב "חבוב,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hapshan
עם כל הצניעות, אתה לא צריך ללמד אותי מה זה הנ"מ. התעסקתי במערך הזה (טק"א והגנא"ק) במשך תקופה לא קצרה, מיחידת שטח עד המטכ"ל.
הצלחות הנ"מ, עד כמה שניתן לקרוא לזה הצלחה ולא מזל - קרו בתקופות אחרות, טרם המצאת שלל מערכות ל"א והטעיה שמנטרלות דה פקטו את התועלת שבחלק מהמענ"שים שלו.
כמו שנאמר באשכול - נ"מ זה למעשה קו אחרון נגד מטוסים, ברירת מחדל, לאחר כשל יירוט ע"י מטוס. לקו אחרון יש כמעט תמיד אחוזי הצלחה נמוכים בהרבה מקו ראשון...

אני לא יודע באיזה זכות אתה טוען שהישגי המערך הם רק "מזל" ולא תוצאה של מקצועיות הלוחמים.
גם ההצהרה שלך שהיום מערכות הטעייה מנטרלות את המערך תמוהה, כמו שמערכות ההטעייה התפתחו כך גם פותחו אמצעי נגד. אגב, גם ימי ההפלות של מטוסי הקרב היו בתקופות אחרות, האם מטוסי הקרב שלנו לא יעילים?
בשום מקום באשכול לא נאמר שהנ"מ הוא קו אחרון נגד מטוסים, זו גם אמירה לא נכונה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hapshan
באשר לעניין ההגנה האקטיבית - טרם הייתה לנו הזדמנות אמיתית להעמיד את החץ במבחן אמת וטוב שכך. באשר לעניין הרק"ק והתמ"ס - שום דבר עוד לא עומד ועוד הרבה מים יזרמו בנהר עד שאחת מהמערכות תוגדר כיעילה ומבצעית - ולאחר מכן נראה אותה עומדת במבחן השטח...
עניין ההגנה האקטיבית מאוד רגיש לדעתי - וזאת עקב העובדה שהוא נדרש בחלק מסויים מהמקרים להצלחת יירוט ודאית של 100%. גם אם תיירט 5 טילים מעל בתי הזיקוק של חיפה, ואחד יפגע - למעשה כל שאר ההצלחות לא יחשבו, בהנתן התוצאה הסופית. אין שום מערכת שתבטיח 100% ואני גם מסופק אם שלל שכבות יצליחו לבצע את זה, בטח ובטח במערכות הקיימות כיום...
אל תשכח, גם צה"ל ניצח בתרגילים ואימונים לפני המלחמה וראינו מה קרה בזמן אמת ובמציאות. קח את הכל בערבון מוגבל, כמו כל דבר בחיים.

החץ נוסתה בהצלחה כנגד טיל סקאד אמיתי. אף מערכת לא יכולה לספק 100% הגנה וגם אף אחד לא טען. אז מה, אם לא 100% אז זה לא שווה כלום?
ישן 12-05-2008, 18:49
  kick_the_reverb kick_the_reverb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.07
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי double_o שמתחילה ב "[QUOTE=hapshan]עם כל הצניעות,..."

אני מסכים עם double_o, ומוסיף שמערכות הנשק הלא רלוונטיות הוצאו מהשירות ממזמן, ואכן היו כאלו.
מצחיק אותי לראות שוב ושוב אנשים מתייחסים לפטריוט כאל מערכת נגד טילים ומתעלמים מכך שהיא למעשה אחת ממערכות הנ"מ (נגד מטוסים) הטובות ביותר, זאת משימתה העיקרית, ועד שלא ישבת במרכז הבקרה וראית מה שרואים שם, והבנת מה אפשר לעשות ובאילו זמני תגובה מתבצע הכל, אין לך את התמונה המלאה. זה נכון שחיל האויר מסיבות שונות (חלקן מוצדקות, חלקן פחות מוצדקות) שם דגש רב מאוד על יירוט באמצעות מטוסים, אבל מהיום שנכנסה מערכת הפטריוט למערך ובוצעו בה ניסויים שונים, הגישה השתנתה להתייחסות קצת יותר רצינית למערך הנ"מ.
רן
ישן 12-05-2008, 19:16

לא אמרתי שהפטריוט היא מערכת נגד טילים
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי kick_the_reverb שמתחילה ב "אני מסכים עם double_o, ומוסיף..."

ידוע שמערכת הפטריוט היא מערכת נ"מ ולא מערכת ליירוט טילים
עד כמה שאני יודע נעשו ניסויים ושיפורים במערכת על מנת לשפר את יכולה מול רקטות כבדות או טק"ק בשלב באחרון של מעופם, בקצה מעטפת הביצועים שלה. (ובעברית צחה-כמעט מעל המטרה)
ברור שלא מדובר בפיתרון מושלם אלא בעיקר במענה זמני.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 12-05-2008, 19:40
  kick_the_reverb kick_the_reverb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.07
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "לא אמרתי שהפטריוט היא מערכת נגד טילים"

לשם הבהרה, לא הגבתי לדבריך ישירות אלא ל hapshan שטען שהנ"מ לא רלוונטי וההפלות שלו היו עניין של מזל, שרשרתי לתגובתו של double_o שענתה ברובה לטענה זו. למה הזכרתי את הפטריוט? מכיוון שעם צמצום מספר מענ"ש הנ"מ שנעשה, ההסתמכות העיקרית היא על -נמחק ע"י המנהלים-. גם הסכמתי שבעבר (בתקופתי) היו מערכות שלא היו יותר יעילות נגד איומים של מטוסי קרב מודרניים. אני אפילו בחוצפתי אמרתי בועדה חיילית לקראת קצונה שאני מזלזל בכל מערכות הנשק של הנ"מ מלבד -נמחק ע"י המנהלים- (אז -נמחק ע"י המנהלים- לא היה בשרות) ואינני מעוניין לצאת לקצונה אלא אם אשרת כקצין פטריוט.

רן

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 12-05-2008 בשעה 21:08.
ישן 12-05-2008, 15:51

עוד "הפלה" של מערך הנ"מ
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "מידע על הפלות מערך הנ"מ"

קישור למקור
במלחמת יום הכיפורים הצליחה סוללת טילי הוק להבעיר באר נפט בשדה נפט ימי באבו רודס שבסיני. הרקע לכך הייתה כוננות גבוהה לקראת תקיפה של מסוקים מצריים עם לוחמי קומנדו שהיו באזור. מכ"ם המעקב של הסוללה ננעל בטעות על מניפה של גנרטור בשדה הנפט שהיה בים, מאחר ומכשירי הסוללה הראו נתונים הדומים למסוק, נורה טיל על באר הנפט, הירי גרם לדלקה בבאר הנפט שבערה גם לאחר סיום המלחמה.

ועל זה נאמר... אווווופפפפסס

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:28

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר